ΠΑΟΚ-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 13η αγωνιστική της Super League 1.

21:15
21:16
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Βόλου για την 13η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
21:16
21:17
21:17
ΠΑΟΚ(Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι-Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες- Αουγκούστο, Φιλίπε Σοάρες, Ελ Καντουρί- Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα by www.sport-fm.gr
21:18
Στον πάγκο για τον «δικέφαλο του βορρά» : Ζ. Ζίβκοβιτς, Νάσμπεργκ, Βιεϊρίνια, Κουαλιάτα, Σβαμπ, Κούρτιτς, Μπίσεσβαρ, Κουαλιάτα, Μπράντον Τόμας by www.sport-fm.gr
21:20
Για τον φιλοξενούμενο Βόλο: Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ - Άλχο, Πίρινεν, Εσκοβάλ, Λούνα - Μπαριέντος, Ματίγια, Μεταξάς - Φερνάντες, Οζέγκοβιτς, Ντέλετιτς. by www.sport-fm.gr
21:20
Στον πάγκο: Κλέιμαν, Ασλανίδης, Μπατόκιο, Φερνάντεθ, Νοκέρ, Κούτσιας, Ουές, Τάχατος, Λυμπεράκης by www.sport-fm.gr
21:22
Η αναμέτρηση μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τζορμπατζόγλου. by www.sport-fm.gr
21:23
Θυμίζουμε ότι η περσινή αναμέτρηση στην Τούμπα είχε λήξει με το εντυπωσιακό 4-4 για την 6η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
21:24
O ΠΑΟΚ προέρχεται από την νίκη με 3-0 απέναντι στον Ιωνικό στο γήπεδο της Νίκαιας, ενώ ο Βόλος επικράτησε με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα στο Πανθεσσαλικό. by www.sport-fm.gr
21:28
Στην 4η θέση της βαθμολογίας με 24 βαθμούς ο φιλοξενούμενος Βόλος, στο -2 και στη 5η θέση ο ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
21:28
21:29
Διαιτητής: Γκάμαρης Βοηθοί: Κουρομπύλια, Χασάν 4ος: Τσέτσιλας VAR: Ευαγγέλου, Κωσταράς by www.sport-fm.gr
21:29
21:30
21:32
21:34
3' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στην περιοχή του Βόλου, με τον Κότνικ να σώζει το σουτ του Ολιβέιρα. by www.sport-fm.gr
21:35
21:35
21:36
21:37
21:37
Οι παίκτες του Βόλου διαμαρτύρονται για φάουλ πάνω στον Μπαριέντος στην αρχή της φάσης. by www.sport-fm.gr
21:38
21:39
Το γκολ δεν μετρά! Ο κύριος Γκάμαρης υποδεικνύει φάουλ υπέρ του Βόλου! Παραμένει το 0-0 στην Τούμπα. by www.sport-fm.gr
21:41
21:41
21:42
21:43
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο με σουτ του Ματίγια. Έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κοτάρσκι. by www.sport-fm.gr
21:44
21:46
Κλεισμένος το στο δικό του μισό ο Βόλος περιμένει τον αντίπαλο του ανέβει ώστε να «χτυπήσει» στην κόντρα. by www.sport-fm.gr
21:46
21:49
21:50
Συμπληρώσαμε τα πρώτα 20 λεπτά στο γήπεδο της Τούμπας με το 0-0 να παραμένει. by www.sport-fm.gr
21:51
21' Σκληρό φάουλ του Μεταξά πάνω στον Αουγκούστο. Κίτρινη κάρτα στον νεαρό χαφ του Βόλου. by www.sport-fm.gr
21:52
22' Έξυπνη ενέργεια του Ολιβέιρα που είδε τον Κότνικ εκτός θέσης και σούταρε σχεδόν από το κέντρο, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
21:55
21:56
21:57
21:58
21:59
Ο Πορτογάλος ευστόχησε στο πέναλτι και άνοιξε το σκορ για τον «δικέφαλο του βορρά» by www.sport-fm.gr
21:59
22:00
30' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ από τον Ζίβκοβιτς! Καταπληκτικό γκολ από τον Σέρβο! 2-0 ο ΠΑΟΚ! by www.sport-fm.gr
22:01
Απίθανο γυριστό από τον παίκτη του ΠΑΟΚ χωρίς να κοιτά καν την εστία! Το πρώτο γκολ του Ζίβκοβιτς στη σεζόν! by www.sport-fm.gr
22:03
22:04
22:06
36' Ο Οζέγκοβιτς βγαίνει στο τετ-α-τετ με τον Κοτάρσκι και περνά τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ όμως η βοηθός υποδεικνύει οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
22:08
22:11
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι να μπούμε στις καθυστερήσεις. 2-0 ο ΠΑΟΚ με τα γκολ του Ολιβέιρα και του Ζίβκοβιτς by www.sport-fm.gr
22:12
42' Διακοπή στο ματς έλεγχος VAR για πέναλτι υπέρ του Βόλου. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπαριέντος ο Κουλιεράκης σταματά με το χέρι την κεφαλιά του Οζέγκοβιτς. by www.sport-fm.gr
22:13
22:15
22:15
22:15
22:18
22:20
Τέλος ημιχρόνου! Ο ΠΑΟΚ προηγείται 2-0 με τα γκολ του Ολιβέιρα και του Ζίβκοβιτς, ενώ ο Βόλος έχασε πέναλτι στο 43' με τον Μπαριέντος. by www.sport-fm.gr
22:36
22:38
22:38
22:40
49' Σουτ του Αουγκούστο η μπάλα κοντράρει με τον Κότνικ να διώχνει ενστικτωδώς σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:42
22:43
22:44
Έχουμε συμπληρώσει το πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να πατά καλύτερα. by www.sport-fm.gr
22:46
55' Σουτ του Μεταξά η μπάλα φεύγει άουτ. Πρώτο σουτ για τον Βόλο στο δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
22:46
22:48
22:51
60' Για ακόμη μια φορά στο VAR o διαιτητής. Εξετάζει πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Κωνσταντέλιας μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε. by www.sport-fm.gr
22:58
66' Τρεις αλλαγές για τον Βόλο. Έξω ο Οζέγκοβιτς μέσα ο Κούτσιας, έξω ο Μπαριέντος μέσα ο Μπατόκιο και έξω ο Φερνάντες μέσα ο Νοκέρ by www.sport-fm.gr
23:02
Το παιχνίδι έχει μεταφερθεί στο κέντρο με τις δύο ομάδες να κάνουν αρκετά λάθη, by www.sport-fm.gr
23:02
23:03
23:05
73' 'Αλλαγές και για τον ΠΑΟΚ. Φεύγουν από το ματς ο Φιλίπε Σοάρες, ο Ολιβέιρα και ο Ελ Καντουρί. Στη θέση τους, οι Σβαμπ, Μπράντον Τόμας και Μπίσεσβαρ. by www.sport-fm.gr
23:06
75' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Σάστρε να πατά περιοχή όμως το γύρισμα του απομακρύνθηκε από τον Άλχο. by www.sport-fm.gr
23:09
78' Ο Κώστας Μπράτσος προχωρά στην 4η αλλαγή του. Εκτός ο Ντέλετιτς, με τον Βίκτορ Φερνάντεθ να τον αντικαθιστά. by www.sport-fm.gr
23:11
80' Σέντρα του Ράφα Σοάρες ο Κότνικ προλαβαίνει τον Μπράντον Τόμας πριν γίνει επικίνδυνος. by www.sport-fm.gr
23:12
81' Όμορφη ενέργεια από τον Νοκέρ για τον Βόλο, όμως το σουτ του Γάλλου έφυγε λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
23:13
23:15
84' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Φεύγει από το ματς ο Ντάγκλας Αουγκούστο και περνά ο Τιάγκο Ντάντας και φεύγει ο Κωνσταντέλιας για να περάσει ο Κουαλιάτα. by www.sport-fm.gr
23:17
87' Τελευταία αλλαγή για τον Βόλο. Περνά στο γήπεδο ο Λυμπεράκης και φεύγει ο Λούνα by www.sport-fm.gr
23:19
23:21
23:22
23:22
23:25
23:26
Οι Θεσσαλονικείς πήραν τη νίκη χάρη στα γκολ των Ολιβέιρα, Ζίβκοβιτς και Αουγκούστο, ανεβαίνοντας στην 3η θέση της βαθμολογίας. by www.sport-fm.gr