Παρακολουθήστε την αναμέτρηση για την 1η αγωνιστική του Μουντιάλ, ανάμεσα στην Αγγλία και το Ιράν.

14:36
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της Αγγλίας με το Ιράν, το παιχνίδι με το οποίο «ανοίγει η αυλαία» της δεύτερης μέρας στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:40
Αυτός είναι ο πρώτος αγώνας για τον 2ο όμιλο της διοργάνωσης, στον οποίο βρίσκονται επίσης ΗΠΑ και Ουαλία. Οι δυο τους θα κοντραριστούν απόψε στις 21:00. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:46
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Αγγλία (Σάουθγκεϊτ, 4-3-3): Πίκφορντ - Τρίπιερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Σο - Μπέλιγχαμ, Ράις, Μάουντ - Σάκα, Στέρλινγκ, Κέιν Ιράν (Κεϊρός, 3-5-2): Μπεϊρανβάντ - Χοσεϊνί, Τσέσμι, Πουραλιγκάνι - Μοχαράμι, Καρίμι, Νουρολάχι, Χατζισαφί, Μοχαμάντι - Γιάχανμπαχς, Ταρεμί by Δημήτρης Παπαδήμας
14:48
Στον πάγκο για την Αγγλία: Ράμσντεϊλ, Πόουπ, Γουόκερ, Γκρίλις, Χέντερσον, Ράσφορντ, Φίλιπς, Ντάιερ, Κόαντι, Άρνολντ, Φόντεν, Γουάιτ, Γουίλσον και Γκάλαχερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:49
Οι αναπληρωματικοί του Ιράν: Αμπεντζαντέ, Χοσεϊνί, Αμίρι, Ανσαριφάρντ, Αζμούν, Εζατολάχι, Γκόντος, Γκολιζαντέ, Τζαλαλί, Καναανί, Καλιζαντέ, Νιαζμάντ, Ρεζαϊάν, Τοραμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:51
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βραζιλιάνος, Ραφαέλ Κλάους. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:53
Η Αγγλίδα δημοσιογράφος, Άλεξ Σκοτ, δεν πτοήθηκε από τις απαγορεύσεις για τη χρησιμοποίηση του σήμα των ΛΟΑΤΚΙ και παρότι δεν θα το φορέσουν οι παίκτες υπό την απειλή τιμωρίας, η ίδια το φόρεσε ως ρεπόρτερ αγωνιστικού χώρου Εικόνα live 21973041/122822.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
14:53
Όπως αναφέρουν Άγγλοι δημοσιογράφοι που βρίσκονται στο Κατάρ, πολλοί Άγγλοι οπαδοί έχουν καθυστερήσει να μπουν στο γήπεδο, επειδή κράσαρε η εφαρμογή της FIFA που έχει να κάνει με τα εισιτήριά τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:54
Εντυπωσιακές εικόνες στην Ντόχα και το «Khalifa International Stadium»! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:55
Οι ομάδες και η διαιτητική τριάδα κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:56
Βασικοί για το Ιράν οι δύο ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, Μοχαμάντι και Χατζισαφί! Στον πάγκο βρίσκεται ο επίσης γνώριμός μας, Καρίμ Ανσαριφάρντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:03
2' Η Αγγλία έχει την κατοχή στα πρώτα δευτερόλεπτα του παιχνιδιού, ενώ όλο το Ιράν αμύνεται στο δικό του μισό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:04
2' Μια σέντρα του Τρίπιερ από τα δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα του Ιράν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:04
3' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, για την Αγγλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:04
3' Ο Μαγκουάιρ έπεσε στο έδαφος, με τους Άγγλους να διαμαρτύρονται για πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:05
Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:05
Παίζετε λέει ο Βραζιλιάνος διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:07
6' Η Αγγλία έχει συνεχώς την μπάλα στα πόδια της. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:08
7' Ωραία ατομική ενέργεια του Σάκα, πήρε ένα φάουλ στον χώρο του κέντρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:09
8' Σέντρα του Κέιν από τα δεξιά, βρήκε τον Μαγκουάιρ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο κεντρικός αμυντικός της Γιουνάιτεντ έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:10
Ο τερματοφύλακας του Ιράν βρίσκεται στο έδαφος και δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού επιτελείου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:16
Υπάρχει πρόβλημα στο ΑΝΤ1+ εδώ και μερικά λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:18
17' Ο τερματοφύλακας του Ιράν, Μπεϊρανβάντ, δεν μπορεί να συνεχίσει και ζητάει αλλαγή. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:19
Συγκρούστηκε με συμπαίκτη του στη φάση του 8ου λεπτού και αποχωρεί με φορείο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:20
19' Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για το Ιράν, με τον Χοσεϊνί να παίρνει τη θέση του Μπεϊρανβάντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:21
Συνέχεια στο παιχνίδι μετά τη διακοπή. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:22
Ενώ ο σέρβερ του ANT1+ έχει κρασάρει και δεν ανταποκρίνεται... by Δημήτρης Παπαδήμας
15:23
22' Πρώτη επίσκεψη του Ιράν στην περιοχή της Αγγλίας, δεν μεταφράστηκε σε τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:26
25' Κίτρινη κάρτα στον Γιάχανμπαχς, για μαρκάρισμα στον Σο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:26
73% υπέρ της Αγγλίας η κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:27
Απίθανη φωτογραφία από τον τραυματισμό του τερμαφοφύλακα του Ιράν, που έγινε αναγκαστική αλλαγή Εικόνα live 21973041/96448.jpeg by Δημήτρης Παπαδήμας
15:27
27' Στο έδαφος ο Καρίμι τώρα, μετά από μια σύγκρουση με τον Σάκα. Σηκώθηκε χωρίς πρόβλημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:28
27' Μακρινό σουτ του Σάκα, μπλόκαρε εύκολα ο Χοσεϊνί. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:30
Η μεγάλη διακοπή λόγω του τραυματισμού του Μπεϊρανβάντ, χάλασε τον ρυθμό του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:30
30' Ευκαιρία για την Αγγλία, με τον Σάκα να σεντράρει από τα δεξιά και τον Μάουντ σουτάρει στην κίνηση από κοντά, ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:33
32' Δοκάρι για την Αγγλία, μετά από κόρνερ του Τρίπιερ, ο Μαγκουάιρ με ωραία κεφαλιά έφτασε πολύ κοντά στο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:34
Αυξάνει την πίεσή της η Αγγλία, ψάχνοντας το γκολ που θα την βάλει σε θέση οδηγού πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:35
35' Γκοοολ για την Αγγλία! Μετά από όμορφη σέντρα του Σο από τα αριστερά, ο Μπέλιγχαμ έπιασε υπέροχη κεφαλιά, κάνοντας το 1-0 για τους Άγγλους! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:37
Η ομάδα του Σάουθγκεϊτ μετέφρασε την υπεροχή της σε προβάδισμα, χάρη στο γκολ του μεσοεπιθετικού της Ντόρτμουντ! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:41
40' Το Ιράν αδυνατεί να κρατήσει για ώρα την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:43
42' Συνεχίζει να έχει την υπεροχή η Αγγλία, ψάχνοντας τρόπο να διασπάσει ξανά την πολυπρόσωπη άμυνα των Ιρανών. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:43
43' Ένα ακόμα κόρνερ τώρα για τους Άγγλους. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:44
43' Γκοοολ για την Αγγλία! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τρίπιερ, ο Μαγκουάιρ πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σάκα με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, «έγραψε» το 2-0 για την Αγγλία! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
45'+1' Γκοοολ για την Αγγλία! Ο Κέιν βρέθηκε δεξιά και σέντραρε όμορφα, με τον Στέρλινγκ να κάνει ωραίο τελείωμα στην κίνηση, διαμορφώνοντας το 3-0 για την ομάδα του! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48
14 λεπτά οι καθυστερήσεις, λόγω του τραυματισμού του Μπεϊρανβάντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
Με τρία γκολ μέσα σε ένα δεκάλεπτο, η Αγγλία έχει απλοποιήσει την κατάσταση και βρίσκεται ήδη πολύ κοντά στο να ξεκινήσει νικηφόρα την πορεία της στο φετινό Παγκόσμιο Κύπελλο. Πολύ δύσκολα τα πράγματα για το Ιράν, το οποίο δέχεται συνεχή πίεση και αδυνατεί να κυκλοφορήσει την μπάλα στο μισό των αντιπάλων της. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:55
45'+10' 7 οι τελικές της Αγγλίας, στο μηδέν ακόμα το Ιράν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:56
45'+11' Πρώτη καλή φάση για το Ιράν στο παιχνίδι, με τον Χατζισαφί να κάνει σέντρα ακριβείας από τα αριστερά και τον Ταρεμί να σουτάρει με τη μία, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:57
Με το γκολ που σκόραρε, ο Μπέλιγχαμ έγινε ο δεύτερος νεαρότερος σκόρερ της Αγγλίας σε Παγκόσμιο Κύπελλο. Μόνο ο Όουεν βρίσκεται μπροστά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:58
45'+13' Φάουλ σε καλή θέση για την Αγγλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
45+14' Ο Σο εκτέλεσε, απομάκρυνε η άμυνα του Ιράν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Αγγλία-Ιράν 3-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:02
Η ομάδα του Σάουθγκειτ κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο και έχει πάρει ήδη πολύ μεγάλο προβάδισμα, χάρη στα γκολ των Μπέλιγχαμ (35'), Σάκα (43') και Στέρλινγκ (45'+1'). Κατώτερη των προσδοκιών και ακίνδυνη επιθετικά η ομάδα του Ιράν, ψάχνει ένα θαύμα στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:15
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:17
Τριπλή αλλαγή για το Ιράν, με τους Εζατολάχι, Γκολιζαντέ και Κανανί να περνούν στη θέση των Γιαχανμπάχς, Τσεσμί και Καριμί. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
48' Κίτρινη κάρτα στον Πουραλιγκατζί, για σκληρό μαρκάρισμα στον Κέιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
Σε καλή θέση το φάουλ για την Αγγλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
Ο Κέιν πεσμένος στο έδαφος, δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού επιτελείου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
Σηκώθηκε και συνεχίζει ο επιθετικός της Τότεναμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:21
50' Στο τείχος η εκτέλεση του Τρίπιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:24
53' Συνεχόμενα κόρνερ για την Αγγλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:26
56' Το Ιράν προσπαθεί να πιέσει ψηλότερα για να εμποδίσει τη δημιουργία των Άγγλων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:30
59' Ένα μακρινό και δυνατό σουτ του Σο, κοντράρει σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
61' Σουτ του Εζατολαχί από πολύ μακρινή απόσταση, πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:32
62' Γκοοολ για την Αγγλία! Δεύτερο γκολ στο ματς για τον Μπουκάγιο Σάκα, ο οποίος ππήρε την πάσα του Στέρλινγκ και αφού ντρίπλαρε δύο αμυντικούς, πλάσαρε ιδανικά στη δεξιά γωνία του Χοσεϊνί, για το 4-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
63' Αλλαγή για το Ιράν, Τοραμπί στη θέση του Μοχαμάντι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:35
65' Γκοοολ για το Ιράν! Μετά από όμορφη κάθετη πάσα του Γκολιζαντέ, ο Ταρεμί κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και με υπέροχο τελείωμα νίκησε τον Πίκφορντ, για το 4-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:37
Πεσμένος στο έδαφος ο Μακγουάιρ, δείχνει ζαλισμένος. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:38
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μαγκουάιρ, πάει στα αποδυτήρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
69' Τέσσερις αλλαγές ετοιμάζει ο Σάουθγκεϊτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
Με 10 προσωρινά η Αγγλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
70' Ένα σουτ του Εζατολαχί, πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
72' Γκοολ για την Αγγλία! Λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Ράσφορντ παίρνει την πάσα του Κέιν και κάνει το 5-1 για την Αγγλία! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
75' Αλλαγή για την Αγγλία, Γουίλσον στη θέση του Κέιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:47
77' Σουτ του Ταρεμί μετά από πάσα του Εζατολαχί, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:53
82' Το παιχνίδι έχει... σβήσει, με την Αγγλία να κυκλοφορεί με άνεση την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:54
84΄ Διαγώνιο σουτ του Ράσφορντ, πάνω στα σώματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:59
88' Η Αγγλία απλώς κυκλοφορεί την μπάλα, με το Ιράν να αδυνατεί να πάρει την κατοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:59
90' Γκοοολ για την Αγγλία! Μετά από ωραία συνεργασία και κάθετη του Μπέλιγχαμ, ο Γουίλσον μπήκε στην περιοχή και «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Γκρίλις, για το 6-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
10 τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
90'+4' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
90'+8' Δοκάρι για το Ιράν, με τον Αζμούν να πλασάρει στο οριζόντιο δοκάρι του Πίκφορντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
90'+9' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα τώρα, για το Ιράν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Ο Χατζισαφί θα το εκτελέσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
Απομάκρυνε με γροθιές ο Πίκφορντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
90'+10' Ο διαιτητής πάει στο VAR για πιθανό πέναλτι στο Ιράν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
Πέναλτι για το Ιράν! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Για τράβηγμα του Στόουνς, μετά την εκτέλεση του Χαρτζισαφί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
90'+11' Γκοολ για το Ιράν Εκτέλεσε εύστοχα ο Ταρεμί, σκοράροντας το δεύτερο γκολ του στο σημερινό παιχνίδι και κάνοντας το 6-2! by Δημήτρης Παπαδήμας