Μεξικό-Πολωνία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον τρίτο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

17:40
Καλησπέρα σας. Τρίτο ματς στο σημερινό, μουντιαλικό πρόγραμμα, με το Μεξικό να αντιμετωπίζει την Πολωνία για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου. Σέντρα στις 18:00, τηλεοπτική μετάδοση από ANT1. by Γιάννης Πολιάς
17:44
Νωρίτερα, στο έτερο ματς του ομίλου, η Σαουδική Αραβία έκανε μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις στην ιστορία του θεσμού, νικώντας 2-1 την Αργεντινή. by Γιάννης Πολιάς
17:45
Για τον 4ο όμιλο, η Τυνησία κράτησε στο 0-0 τη Δανία. Στις 21:00, η Γαλλία θα αντιμετωπίσει την Αυστραλία. by Γιάννης Πολιάς
17:46
Ας δούμε και τις δύο ενδεκάδες, από τις οποίες απουσιάζουν οι Ορμπελίν Πινέδα και Νταμιάν Σιμάνσκι. Οι δύο χαφ της ΑΕΚ έμειναν στον πάγκο από τους προπονητές τους. by Γιάννης Πολιάς
17:47
Μεξικό (T. Μαρτίνο): Οτσόα, Σάντσες, Μοντές, Μορένο, Γκαγιάρδο, Ερέρα, Έ. Άλβαρες, Τσάβες, Λοσάνο, Μάρτιν, Βέγκα Πολωνία (Τσ. Μίχνιεβιτς): Σέζνι, Μπερεζίνσκι, Γκλικ, Κιβιόρ, Κας, Καμίνσκι, Κριχόβιακ, Σ. Σιμάνσκι, Ζιελίνσκι, Ζαλέφσκι, Λεβαντόφσκι by Γιάννης Πολιάς
17:48
Στον πάγκο για το Μεξικό: Βάσκες, Γκουαρδάδο, Πινέδα, Αραούχο, Φούνες Μόρι, Χιμένες, Κότα, Αλβαράδο, Ταβαλέρα, Γκουτιέρες, Ρόμο, Αντούνα, Ροντρίγκες, Αρτεάγα, Κ. Άλβαρες Στον πάγκο για την Πολωνία: Μπιέλικ, Σκόρας, Γέντρετσικ, Γκροσίτσκι, Πιόντεκ, Βιτέσκα, Γκραμπάρα, Μίλικ, Φρανκόφσκι, Μπέντναρεκ, Σκορούπσκι, Γκούμνι, Σβιντέρσκι, Ντ. Σιμάνσκι by Γιάννης Πολιάς
17:49
by Γιάννης Πολιάς
17:50
Στα επτά προηγούμενα Παγκόσμια Κύπελλα, οι Μεξικανοί έχουν προκριθεί στη φάση των «16», όπου και αποκλείστηκαν σε όλες τις περιπτώσεις. Οι δε Πολωνοί, έχουν να περάσουν από τους ομίλους από το μακρινό 1986. by Γιάννης Πολιάς
17:51
Η αναμέτρηση διεξάγεται στην Ντόχα και το Στάδιο 974, το οποίο κατασκευάστηκε από... 974 κοντέινερ! Μετά το τουρνουά, το γήπεδο θα διαλυθεί... by Γιάννης Πολιάς
17:53
Διαιτητής του αγώνα, ο Αυστραλός Κρις Μπιθ. by Γιάννης Πολιάς
17:54
Η ανάκρουση του εθνικού ύμνου του Μεξικού τώρα. by Γιάννης Πολιάς
17:55
Την εστία των τυπικά γηπεδούχων θα υπερασπιστεί ο αειθαλής Γκιγιέρμο Οτσόα, για τον οποίο τα είχαμε πει εκτενώς πρόσφατα... by Γιάννης Πολιάς
18:01
Αήττητοι με 5-1-0 οι Μεξικανοί στις έξι τελευταίες τους πρεμιέρες στον θεσμό. by Γιάννης Πολιάς
18:03
3' Οι Μεξικανοί έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και ψάχνουν ένα γρήγορο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
18:05
5' Ωραίο γύρισμα Λοσάνο από τα δεξιά, δεν μπόρεσε ο Βέγκα. by Γιάννης Πολιάς
18:06
6' Κόρνερ για την Πολωνία. by Γιάννης Πολιάς
18:07
7' Νέο κόρνερ μετά από κεφαλιά Λεβαντόφσκι που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
18:07
...και ακόμη ένα. by Γιάννης Πολιάς
18:08
8' Προσωρινή διακοπή μετά από σύγκρουση δύο ποδοσφαιριστών. by Γιάννης Πολιάς
18:09
Σηκώθηκαν και συνεχίζεται η δράση. by Γιάννης Πολιάς
18:10
18:12
12' Κόρνερ για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
18:12
13' Άστοχη η κεφαλιά του Μορένο. by Γιάννης Πολιάς
18:12
18:17
17' Η Πολωνία προσπαθεί να χτυπήσει κυρίως στην αντεπίθεση. by Γιάννης Πολιάς
18:21
21' Παραμένει δίχως τη μεγάλη φάση το ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:24
18:26
26' Καλή στιγμή για το Μεξικό, λίγο έξω η κεφαλιά του Βέγκα μετά την μπαλιά του Ερέρα. by Γιάννης Πολιάς
18:26
Η πιο αξιόλογη φάση που έχουμε δει ως τώρα στο Στάδιο 974. by Γιάννης Πολιάς
18:28
28' Μία ακόμη καλή φάση για τους Μεξικανούς, με τον Γκαγιάρδο να αποφεύγει τον Σέζνι αλλά να αποτυγχάνει να απειλήσει στη συνέχεια - έκανε και φάουλ, μάλιστα. by Γιάννης Πολιάς
18:28
29' Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες. by Γιάννης Πολιάς
18:29
Φάουλ για τους Πολωνούς αρκετά μέτρα μακριά από την αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, πάντα στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
18:33
18:35
18:39
40' Κόρνερ για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
18:41
Ιστορικής σημασίας το ματς ασχέτως αποτελέσματος, με την Στεφανί Φραπάρ να γίνεται η πρώτη γυναίκα διαιτητής που παίρνει μέρος στο Παγκόσμιο Κύπελλο ανδρών - εκτελώντας χρέη 4ου. by Γιάννης Πολιάς
18:45
45' Κόρνερ για το Μεξικό μετά από επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Σάντσες που έβγαλε σε κόρνερ ο Σέζνι. by Γιάννης Πολιάς
19:07
49' Φάουλ για την Πολωνία αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Απευθείας άουτ... by Γιάννης Πολιάς
19:09
52' Κόρνερ για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Έδιωξε με τις γροθιές ο Σέζνι. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Στη συνέχεια της φάσης ο Πολωνός τερματοφύλακας μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Λοσάνο. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Οι τελικές είναι 7-1, 2-0 στην εστία. by Γιάννης Πολιάς
19:12
54' Βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή ο Λεβαντόφσκι, υπάρχει έλεγχος για πέναλτι από το VAR. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Θα το δει ο Μπιθ! by Γιάννης Πολιάς
19:13
Το έδωσε ο Αυστραλός! by Γιάννης Πολιάς
19:14
Μεγάλη ευκαιρία για την Πολωνία να ανοίξει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Ο Μεξικανός τερματοφύλακας μας θυμίζει για μία ακόμη φορά την κλάση του! by Γιάννης Πολιάς
19:17
Παραμένει το 0-0, με την Πολωνία να χάνει μία ασύλληπτη ευκαιρία για να προηγηθεί. by Γιάννης Πολιάς
19:19
19:22
64' Μεγάλη επέμβαση Σέζνι σε σέντρα του Άλβαρες που βρήκε τον Μαρτίν κι εκείνος άλλαξε την πορεία της μπάλας, με τον Πολωνό να διώχνει εντυπωσιακά. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Τελευταία 25 λεπτά στο ματς, με τον ρυθμό να έχει ανέβει. by Γιάννης Πολιάς
19:25
68' Φάουλ σε πλάγια θέση για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
19:26
19:28
71' Χιμένες αντί Μαρτίν, Ροντρίγκες αντί Ερέρα. by Γιάννης Πολιάς
19:29
72' Φρανκόφσκι αντί Σιμάνσκι. by Γιάννης Πολιάς
19:32
74' Κόρνερ για την Πολωνία μετά από επικίνδυνη μπαλιά και επέμβαση του Μορένο. by Γιάννης Πολιάς
19:33
19:33
Τι να πει κανείς γι' αυτόν τον τερματοφύλακα... by Γιάννης Πολιάς
19:33
76' Κίτρινη κάρτα στον Φρανκόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Ακόμα δεν μπήκε, έκανε αχρείαστο, σκληρό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:37
19:38
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, πάντα στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Πολύ άστοχο το μακρινό βολέ του Βέγκα. by Γιάννης Πολιάς
19:39
81' Κόρνερ για την Πολωνία. by Γιάννης Πολιάς
19:41
83' Κόρνερ για το Μεξικό μετά από προσπάθεια του Γκαγιάρδο. by Γιάννης Πολιάς
19:42
84' Αντούνα αντί Βέγκα. by Γιάννης Πολιάς
19:44
Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς, πάντα χωρίς σκορ. by Γιάννης Πολιάς
19:45
88' Μίλικ αντί Ζιελίνσκι. by Γιάννης Πολιάς
19:46
89' Προσπάθησε για την κεφαλιά ο Λεβαντόφσκι, αλλά η μπάλα κατέληξε στον Οτσόα. by Γιάννης Πολιάς
19:48
19:48
90+1' Κόρνερ για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Ένα αποτέλεσμα που αν μείνει έτσι, ευνοεί τόσο τη Σαουδική Αραβία, όσο και την Αργεντινή! by Γιάννης Πολιάς
19:51
Τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι δύο ομάδες ψάχνουν το γκολ της νίκης αλλά... by Γιάννης Πολιάς
19:52
90+4' Μπλόκαρε το σουτ του Μπερεζίνσκι ο Οτσόα. by Γιάννης Πολιάς
19:53
90+6' Μακρινό σουτ Κριχόβιακ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:54
90+6' Εύκολη υπόθεση για τον Σέζνι το συρτό σουτ του Αντούνα. by Γιάννης Πολιάς
19:55
Τέλος στο ματς, Μεξικό-Πολωνία 0-0. by Γιάννης Πολιάς
19:56
Ο Γκιγιέρμο Οτσόα νίκησε τον Λεβαντόφσκι από τα έντεκα βήματα και οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό στην πρεμιέρα τους στο Κατάρ. by Γιάννης Πολιάς