Δανία-Τυνησία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον τέταρτο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

14:49
14:51
Είμαι ο Δημήτρης Κάππας και μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης Δανία-Τυνησία για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
14:53
Γνωστές έχουν γίνει και οι επιλογές των δύο προπονητών για την αρχική ενδεκάδα. Αναλυτικά: Δανία (Κάσπερ Χιούλμαν): Σμάιχελ - Άντερσεν, Κιάερ, Α.Κρίστενσεν- Μέλε, Ντιλέινι, Έρικσεν, Χόιμπιεργκ, Ρ. Κρίστενσεν - Ντόλμπεργκ, Σκόβ Όλσεν. Τυνησία (Τζαλέλ Καντρί): Ντάμεν - Ταλμπί, Μεριά, Μπρον - Ντρέγκερ, Σχιρί, Λαϊντουνί, Αμπντί, Σλιμάν, Μσακνί - Τζεμπαλί. by www.sport-fm.gr
14:53
14:55
Οι δύο ομάδες είναι έτοιμες να κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr
14:58
Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της ημέρας, η Σαουδική Αραβία σόκαρε την Αργεντινή, καθώς επικράτησε 2-1 και έκανε την πρώτη μεγάλη έκπληξη στο Παγκόσμιο Κύπελλο! by www.sport-fm.gr
15:01
15:02
15:02
15:03
15:04
3' Το σουτ του Μσακνί βρήκε με δύναμη στο κεφάλι του Κρίστενσεν, με τον αμυντικό της Δανίας να μην έχει κάτι σοβαρό. by www.sport-fm.gr
15:04
Μετά τα τεχνικά προβλήματα που παρουσιάστηκαν στη μετάδοση του αγώνα Αργεντινή-Σαουδική Αραβία από τον ΑΝΤ1+, η αναμέτρηση Δανία-Τυνησία μεταδίδεται και από την... κανονική συχνότητα του ΑΝΤ1. by www.sport-fm.gr
15:09
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr
15:10
Ο Κρίστιαν Έρικσεν ξανά σε μεγάλη διοργάνωση, μετά την περιπέτεια υγείας που είχε στο Euro Εικόνα live 21973045/54712.jpg by www.sport-fm.gr
15:12
11' Κόρνερ για την Τυνησία. Ο Ντρέγκερ έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στον Κρίστενσεν και να περνά λίγο έξω από την εστία του Σμάιχελ. by www.sport-fm.gr
15:13
15:13
15:18
15:20
Η Τυνησία έχει καταφέρει να μπλοκάρει το παιχνίδι των Δανών, με την τριάδα του κέντρου των Σκανδιναβών να έχει πάρει την μπάλα ελάχιστα μέχρι τώρα by www.sport-fm.gr
15:20
15:21
15:21
15:22
15:23
23' Σουτ του Άντερσεν από το ύψος της περιοχής, ο Ντάμεν ήταν στο σωστό σημείο και μπλόκαρε την μπάλα. by www.sport-fm.gr
15:24
24' Ο Τζεμπαλί σκοράρει για την Τυνησία, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
15:25
15:27
15:30
Η Δανία προσπαθεί σιγά σιγά να επιβάλλει την υπεροχή της, με τους Τυνήσιους να είναι άψογοι αμυντικά, οι οποίοι δεν έχουν δώσει χώρους στους Σκανδιναβούς. by www.sport-fm.gr
15:31
15:32
15:32
32' Εξαιρετική εκδήλωση αντεπίθεσης από τους Τυνήσιους, ωστόσο δεν μπόρεσαν να φτάσουν σε τελική προσπάθεια by www.sport-fm.gr
15:33
15:34
33' Καλό σουτ του Χόιμπιεργκ εκτός περιοχής, ο Ντάμεν ήταν και πάλι στη σωστή θέση και μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
15:38
15:40
39' Σουτ του Λαϊντουνί από πλάγια θέση εντός περιοχής, η μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια του Σμάιχελ. by www.sport-fm.gr
15:43
42' Τεράστια ευκαιρία με τον Τζεμπαλί να φτάνει απέναντι από τον Σμάιχελ, με τον Δανό να κάνει εξαιρετική επέμβαση και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
15:44
43' Σουτ του Σχιρί εκτός περιοχής, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Σμάιχελ. by www.sport-fm.gr
15:46
45' Αλλαγή για τη Δανία, ο Ντάμσγκαρντ περνά στη θέση του Ντιλέινι, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
15:48
Το πρόβλημα του Ντιλέινι δείχνει σοβαρό, με το ιατρικό τιμ των Δανών να του δένουν το γόνατο. by www.sport-fm.gr
16:12
51' Ο Τζεμπαλί βρήκε πολύ χώρο στην ανοικτή άμυνα της Δανίας, με τους αμυντικούς των Σκανδιναβών αν τον προλαβαίνουν και να διώχνουν σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:13
53' Σουτ του Μπρον από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει και περνάει ξανά σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:16
16:18
Η Τυνησία ξεκίνησε πολύ καλά στο δεύτερος μέρος, πιέζοντας ψηλά, φτάνοντας και σε δύο καλές τελικές προσπάθειες. Τα τελευταία λεπτά οι Δανοί προσπαθούν να ισορροπήσουν την κατάσταση. by www.sport-fm.gr
16:20
16:21
16:22
16:29
64' Τρεις αλλαγές για τη Δανία: Λίνστρομ και, Γένσεν και Κορνέλιους αντί των Κιάερ, Ντόλμπεργκ, Σκόβ Όλσεν by www.sport-fm.gr
16:29
16:30
70' ΔΟΚΑΡΙ για τη Δανία! Ο Κορνέλιους μπήκε στη φάση, έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι. by www.sport-fm.gr
16:32
70' Οι Τυνήσιοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Άντερσεν, ο διαιτητής έδειξε «παίζετε». by www.sport-fm.gr
16:36
16:38
16:40
79' Δύο αλλαγές για την Τυνησία: Μεζμπρί και Κενίσι αντί των Τζεμπαλί και Μσκανί. by www.sport-fm.gr
16:44
Η Δανία είναι πολύ επιφυλακτική στα τελευταία λεπτά, καθώς η Τυνησία είναι εξαιρετική στις αντεπιθέσεις by www.sport-fm.gr
16:46
16:48
88' Δύο αλλαγές για την Τυνησία: Ντρέγκερ, ΛαΪντουνί εκτός, Σασί και Κεσχρίντα του Ατρόμητου εντός by www.sport-fm.gr