Γαλλία-Αυστραλία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον τέταρτο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

20:30
20:32
Eίμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και θα μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του 4ου ομίλου μεταξύ της Γαλλίας και της Αυστραλίας. by www.sport-fm.gr
20:33
20:36
Η Γαλλία στοχεύει στη νίκη για να ξεκινήσει με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της στο Παγκόσμιο Κύπελλο και ειδικά μετά το 0-0 στο άλλο ματς της αναμέτρησης μεταξύ της Δανίας και της Τυνησίας. by www.sport-fm.gr
20:39
Παράλληλα η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν, θέλει να βάλει τέλος στην αρνητική παράδοση των τελευταίων χρόνων που θέλει τους κατόχους του τίτλου να αποκλείονται από την φάση των ομίλων, όπως έγινε με την Ιταλία το 2010, την Ισπανία το 2014 και την Γερμανία το 2018. by www.sport-fm.gr
20:39
20:39
20:40
Γαλλία (Nτιντιέ Ντεσάν 4-2-1-3): Γιορίς-Παβάρ, Λ. Ερναντές, Ουπαμεκανό, Κονατέ- Τσουαμενί, Ραμπιό- Γκριεζμάν- Εμπαπέ, Ντεμπελέ, Ζιρού by www.sport-fm.gr
20:41
Από την άλλη μεριά η Αυστραλία παρατάσσεται με τους εξής έντεκα: Αυστραλία (Γκρέιαμ Άρνολντ 4-3-3): Ράιαν- Άτκινσον, Μπέχιτς, Σούταρ, Ρόουλς- Μόουι, ΜακΓκρί, Άιρβιν- Γκούντγουϊν, Λέκι, Ντιουκ by www.sport-fm.gr
20:44
Aυτή είναι η τρίτη φορά που Γαλλία και Αυστραλία τίθενται αντιμέτωπες. Την πρώτη φορά τα «καγκουρό» είχαν επικρατήσει με σκορ 1-0 για το Κύπελλο Συνομοσπονδιών με γκολ του Κλέιτον Ζέιν, ενώ οι «τρικολόρ» νίκησαν το 2018 με σκορ 2-1 στο πλαίσιο του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας. by www.sport-fm.gr
20:45
Θυμίζουμε ότι το ματς διεξάγεται στην Αλ-Ουκρά και το «Al Janoub Stadium» χωρητικότητας 40.000 θεατών. by www.sport-fm.gr
20:46
20:47
20:53
Aυτή την ώρα έχουμε το καθιερωμένο πλέον τελετουργικό πριν την έναρξη της αναμέτρησης. by www.sport-fm.gr
20:54
20:55
20:56
20:57
21:00
21:01
2' Πρώτη επιθετική προσπάθεια για τη Γαλλία με τον Εμπαπέ. Κόρνερ για την ομάδα του Ντεσάν by www.sport-fm.gr
21:02
21:03
3' Πρώτο σουτ στο ματς από την Αυστραλία με τον ΜακΓκρι να στέλνει τη μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
21:04
21:06
21:08
21:09
21:10
Ο Γκούντγουιν είναι ο σκόρερ έπειτα από μια εξαιρετική αντεπίθεση από τα δεξιά και ασίστ του Λέκι. by www.sport-fm.gr
21:11
Εν τω μεταξύ ο Λούκας Ερναντές είναι στο έδαφος. Πρέπει να έχει τραυματιστεί σοβαρά. by www.sport-fm.gr
21:12
Τώρα ο αμυντικός της Μπάγερν Μονάχου περνά εκτός αγωνιστικού χώρου υποβασταζόμενος. by www.sport-fm.gr
21:12
21:13
Ο Τεό Ερναντές αντικαθιστά τον αδερφό του Λούκας. Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τη Γαλλία. by www.sport-fm.gr
21:15
21:15
21:18
21:20
Δεν μπορούν να βρουν λύσεις οι Γάλλοι στην καλά οργανωμένη άμυνα της Αυστραλίας. by www.sport-fm.gr
21:21
21:22
22' Τρομερή ευκαιρία για την Αυστραλία. Ο Ντιουκ σούταρε από μακριά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
21:33
Ο Εμπαπέ πίεσε τον Άτκινσον, έκλεψε τη μπάλα, πέρασε κάθετα στον Ραμπιό που γύρισε στον αμαρκάριστο Ζιρού για το 2-1. by www.sport-fm.gr
21:34
21:35
21:35
21:36
21:37
21:39
Τώρα οι παίκτες της Αυστραλίας κυκλοφορούν την μπάλα χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να απειλήσουν. by www.sport-fm.gr
21:40
40' Γύρισε την μπάλα ο Εμπαπέ, προβολή από τον Ντεμπελέ, αλλά η προσπάθεια του εξτρέμ της Μπαρτσελόνα έφυγε έξω. by www.sport-fm.gr
21:41
21:42
21:43
21:45
Μπήκαμε στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης. Περιμένουμε τον χρόνο των καθυστερήσεων. by www.sport-fm.gr
21:46
45' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χαμένη ευκαιρία του Εμπαπέ. Ο Γκριεζμάν του γύρισε την μπάλα, αυτός έκανε την προβολή αλλά αστόχησε εξ επαφής. by www.sport-fm.gr
21:46
21:47
21:48
Οι παίκτες του Γκρέιαμ Άρνολντ δεν το βάζουν κάτω και κυνηγούν την ισοφάριση πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by www.sport-fm.gr
22:13
50' Καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι του Ζιρού! Η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ράιαν. Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία. by www.sport-fm.gr
22:23
61' Ευκαιρία για την Γαλλία με τον Εμπαπέ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και να κερδίζει κόρνερ έπειτα από προβολή του Ρόουλς. by www.sport-fm.gr
22:25
22:25
22:28
22:28
22:30
22:31
Πίεση διαρκείας από τους «τρικολόρ» με τον Ντεμπελέ να κάνει τη σέντρα και τον Κιλιάν Εμπαπέ να πιάνει την κεφαλιά γράφοντας το 3-1 για τους πρωταθλητές κόσμου. by www.sport-fm.gr
22:34
22:35
Με υπέροχη κεφαλιά έφτασε τα 51 γκολ με την εθνική Γαλλίας και έπιασε τον Τιερί Ανρί στην κορυφή των σκόρερ στην ιστορία των «τρικολόρ». by www.sport-fm.gr
22:37
72' Αλλαγές για την Αυστραλία. Έξω Γκούντγουϊν και ΜακΓκιν. Μέσα Κουόλ και Μαμπίλ! by www.sport-fm.gr
22:37
22:39
76' Δύο αλλαγές για την Γαλλία. Έξω ο Τσουαμενί και ο Ντεμπελέ. Μέσα ο Φοφανά και ο Κομάν by www.sport-fm.gr
22:40
22:41
22:42
22:45
83' Ο Εμπαπέ βρέθηκε μόνος στην περιοχή όμως ο Ράιαν τον πρόλαβε μπλοκάροντας την μπάλα by www.sport-fm.gr
22:48
85' Αλλαγές για την Αυστραλία. Έξω ο Ιρβάιν και ο Άτκινσον, μέσα ο Μπάκους και ο Ντέγκενεκ. by www.sport-fm.gr
22:51
89' Διπλή αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Ζιρού φεύγει και περνά ο Τιράμ. Εκτός και ο Παβάρ για να μπει ο Κουντέ by www.sport-fm.gr
22:53
22:54
22:54
22:56
22:57
22:59
Όπως και το 2018, η Γαλλία θα ξεκινήσει με νίκη-ανατροπή ενάντια στην Αυστραλία. by www.sport-fm.gr