Μαρόκο-Κροατία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 6o όμιλο του Μουντιάλ 2022.

11:21
11:22
Είμαι η Αγγελική Καβαρνού και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Μαρόκου με την Κροατία για τη πρώτη αγωνιστική του 6ο ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
11:24
Αυτή είναι η έκτη εμφάνιση και για τις δύο ομάδες σε τελική φάση της διοργάνωσης. Η Κροατία έφτασε μέχρι τον τελικό στο προηγούμενο Παγκόσμιο Κύπελλο, όπου και ηττήθηκε από τη Γαλλία με σκορ 4-2. by www.sport-fm.gr
11:27
Έχουν συναντηθεί ξανά μόλις μια φορά σε φιλική αναμέτρηση, όπου η Κροατία επικράτησε του Μαρόκου 7-6 στα πέναλτι. by www.sport-fm.gr
11:29
11:31
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Μαρόκο (Ουαλίντ Ρεγκραγκί, 4-3-3): Μπόνο – Χακίμι, Αγκέρ, Σαΐς, Μαζράουι – Ουνάχι, Άμραμπατ, Αμαλά – Ζίγιες, Εν-Νεσιρί, Μπουφάλ Κροατία (Ζλάτκο Ντάλιτς, 4-3-3): Λιβάκοβιτς – Γιουράνοβιτς, Λόβρεν, Γκβάρντιον, Σόσα – Μόντριτς, Μπρόζοβιτς, Κόβατσιτς – Βλάσιτς, Κράμαριτς, Πέρισιτς by www.sport-fm.gr
11:34
11:43
11:46
Υπενθυμίζουμε πως όλα τα σημερινά ματς θα μεταδοθούν από το ελεύθερο κανάλι του ΑΝΤ1. by www.sport-fm.gr
11:47
11:50
Τα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας: Γερμανία-Ιαπωνία (15:00) Ισπανία-Κόστα Ρίκα (18:00) Βέλγιο-Καναδάς (21:00) by www.sport-fm.gr
11:53
11:53
Ακούστε το Mundial debate by bwin στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ανάμεσα σε Βαγγέλη Νερατζιά και Αποστόλη Λιβάνιο ενόψει της αναμέτρησης της Κροατίας με το Μαρόκο. by www.sport-fm.gr
12:13
Οι παίκτες του Μαρόκου έχουν αρχίσει να βρίσκουν τα πατήματα τους και να ψάχνουν χώρους. by www.sport-fm.gr
12:25
Αρκετά ισορροπημένο ματς με τις δύο ομάδες να βρίσκουν τρόπους να απειλούν, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. by www.sport-fm.gr
12:30
Οι Κροάτες κυκλοφορούν την μπάλα στον χώρο του κέντρου, προσπαθώντας να μπουν στην αντίπαλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
12:35
Περισσότερες καλές φάσεις έχει σημειώσει το Μαρόκο, ωστόσο η πιο σημαντική του αγώνα ήταν αυτή της Κροατίας με τον Πέρισιτς. by www.sport-fm.gr
13:03
45' Αναγκαστική αλλαγή για την Κροατία. Στη θέση του Βλάσιτς, που τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει, μπαίνει ο Πάσαλιτς by www.sport-fm.gr
13:04
13:09
50' Το Μαρόκο πιέζει τους παίκτες της Κροατίας για να τους αναγκάσουν σε λάθη. by www.sport-fm.gr
13:10
13:12
52' Υπέροχη μπαλιά του Μόντριτς στον Γιουράνοβιτς, ο οποίος με σέντρα προσπάθησε να βρει τον Πέρισιτς, με την άμυνα του Μαρόκου να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
13:13
53' Ο Μαζραουί βρίσκεται στο έδαφος και δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού τιμ. by www.sport-fm.gr
13:14
13:15
13:18
13:18
13:19
60' Αναγκαστική αλλαγή και για το Μαρόκο. Στη θέση του Μαζραουί, ο Αλάχ Ατιγιάτ. by www.sport-fm.gr
13:20
13:22
13:22
13:24
13:24
13:29
70' Αλλαγή για τη Κροατία. Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Μάρκο Λιβάγια, στη θέση του Κράμαριτς. by www.sport-fm.gr
13:29
13:30
13:32
72' Νέο κόρνερ για τους Κροάτες. Ο Αγκέρντ απομακρύνει τη σέντρα του Λιβάγια. by www.sport-fm.gr
13:32
13:36
13:37
13:37
13:38
13:40
81' Δύο αλλαγές για το Μαρόκο. Οι Εν-Νεσιρί και Ουνάχι αποχωρούν από τον αγωνιστικό χώρο. Στο παιχνίδι οι Χαμνταλά και Σαμπίρι. by www.sport-fm.gr
13:44
Στο 85ο λεπτό το παιχνίδι. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Οι δύο ομάδες αναζητούν το γκολ, ωστόσο χωρίς να το καταφέρνουν και χωρίς να έχει υπάρξει κάποια καλή φάση. by www.sport-fm.gr