Ελβετία-Καμερούν

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 7ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

11:33
11:36
Είμαι η Αγγελική Καβαρνού και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ελβετία-Καμερούν για την πρώτη αγωνιστική του 7ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
11:37
Αυτή είναι η πρώτη φορά στην ιστορία τους που οι δύο ομάδες βρίσκονται αντιμέτωπες. by www.sport-fm.gr
11:37
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο «Al Janoub» στο Αλ-Βακράχ, χωρητικότητας 40.000 θεατών. by www.sport-fm.gr
11:38
11:38
Ελβετία (Μουράτ Γιακίν): Ζόμερ, Βίντμερ, Ακάνζι, Ελβέντι, Ροντρίγκες, Φρόιλερ, Τζάκα, Σακίρι, Σο, Βάργκας, Εμπολό by www.sport-fm.gr
11:39
Καμερούν (Ριγκομπέρτ Σονγκ): Ονανά, Ενγκοράν, Τολό, Καστελέτο, Ενκουλού, Γκουέ, Ανγκουίσα, Ονγκλά, Εκαμπί, Εμπεουμό, Τσούπο-Μοτίνγκ by www.sport-fm.gr
11:40
Στο αρχικό σχήμα για το Καμερούν βρίσκεται ο Νικολά Ενκουλού του Άρη, ενώ στον πάγκο είναι ο Πιέρ Κούντε του Ολυμπιακού. by www.sport-fm.gr
11:42
Η Ελβετία είναι αήττητη στις πέντε τελευταίες πρεμιέρες στο Παγκόσμιο Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
11:43
Από την άλλη, το Καμερούν έχει ηττηθεί στις τελευταίες επτά αναμετρήσεις της διοργάνωσης. by www.sport-fm.gr
11:44
Τα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας: Ουρουγουάη-Νότια Κορέα (15:00) Πορτογαλία-Γκάνα (18:00) Βραζιλία-Σερβία (21:00) by www.sport-fm.gr
12:03
3' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να ψάχνουν να βρουν τα πατήματα τους στο γήπεδο. by www.sport-fm.gr
12:04
12:06
5' Οι παίκτες της Ελβετίας κυκλοφορούν εύκολα τη μπάλα και προσπαθούν να εισβάλλουν στην αντίπαλη άμυνα. by www.sport-fm.gr
12:06
12:07
7' Απομάκρυνε η άμυνα της Ελβετίας και στη συνέχεια ανέκτησαν την κατοχή οι Καμερουνέζοι, αλλά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι. by www.sport-fm.gr
12:10
Η Ελβετία έχει μπει πιο επιθετικά στο παιχνίδι και προσπαθεί να επιβάλλει τον δικό της ρυθμό. by www.sport-fm.gr
12:10
10' Ευκαιρία για το Καμερούν. Ο Ζόμερ απέκρουσε σε πρώτο χρόνο το σουτ του Μπεούμο και σε δεύτερο αυτό του Εκαμπί. by www.sport-fm.gr
12:14
12:16
14' Ατομική ενέργεια του Τσούπο-Μότινγκ, βγήκε τετ-α-τετ με τον ο Ζόμερ, αλλά ο Ελβετός τον μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
12:17
Το Καμερούν καταφέρνει να βγαίνει στις αντεπιθέσεις και να απειλεί. Φανερό το πρόβλημα των Ελβετών στην άμυνα. by www.sport-fm.gr
12:23
12:23
12:24
23' Οι Καμερουνέζοι καθυστέρησαν χαρακτηριστικά να σουτάρουν. Η μπάλα βγήκε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
12:25
12:27
12:30
30' Η Ελβετία έχει την κατοχή, κυκλοφορεί την μπάλα αλλά δεν μπορεί να επιτεθεί. Από την άλλη, οι παίκτες του Καμερούν είναι αυτοί που δημιουργούν καλύτερες φάσεις. by www.sport-fm.gr
13:07
48' Γκοοολ για την Ελβετία. Ωραίο γύρισμα του Σακίρι για να βρει την μπάλα ο Μπριλ Εμπολό, ο οποίος πλάσαρε και βρήκε τα δίχτυα του Ονάνα. by www.sport-fm.gr
13:13
13:13
13:15
13:16
57' Ωραία ενέργεια του Τσούπο-Μοτίνγκ. Δεν μπόρεσε να βρει βοήθεια και προσπάθησε να σουτάρει από κοντά μόνος του. Ο Ζόμερ μπλόκαρε και η μπάλα βγήκε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
13:22
62' Το Καμερούν ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης, με τον Τσούπο-Μοτινγκ να προσπαθεί συνεχώς να βρίσκει λύσεις. by www.sport-fm.gr
13:32
71' Τριπλή αλλαγή για τους Ελβετούς. Οκαφόρ, Σεφέροβιτς και Φρέι στις θέσεις των Σακίρι, Εμπολό και Σο by www.sport-fm.gr
13:33
13:34
74' Διπλή αλλαγή για το Καμερούν. Βγαίνουν Τσούπο-Μοτίνγκ και Εκαμπί. Στις θέσεις τους περνάνε οι Νκουντού και Αμπουμπακάρ. by www.sport-fm.gr
13:35
13:39
78' Το Καμερούν κάνει ό,τι μπορεί για να ισοφαρίσει, αλλά οι Ελβετοί έχουν βελτιώσει, σε σχέση με το πρώτο μέρος, την άμυνα τους. by www.sport-fm.gr
13:41
13:41
13:42
13:43
83' Οι Ελβετοί ζητούν πέναλτι. Η μπάλα έχει βρει το χέρι του Αμπουμπακάρ. Το παιχνίδι συνεχίζεται. by www.sport-fm.gr