Βραζιλία-Σερβία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 7ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

20:39
Καλησπέρα σας! Φινάλε απόψε στην 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με τη Βραζιλία να αντιμετωπίζει τη Σερβία για τον 7ο όμιλο. Σέντρα στις 21:00, τηλεοπτική μετάδοση από ΑΝ1. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Νωρίτερα, για τον ίδιο όμιλο, η Ελβετία νίκησε το Καμερούν. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Στον 8ο, είχαμε τα αποτελέσματα Ουρουγουάη-Νότια Κορέα 0-0 και Πορτογαλία-Γκάνα 3-2. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Τρίτη συνάντηση ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους Βραζιλιάνους να έχουν 2/2 μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Τελευταία τα είχαν πει στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας, το 2018 - 2-0 η «σελεσάο». by Γιάννης Πολιάς
20:47
Ας δούμε και τις δύο ενδεκάδες! by Γιάννης Πολιάς
20:48
Βραζιλία (Τίτε): Άλισον, Ντανίλο, Μαρκίνιος, Σίλβα, Σάντρο, Κασεμίρο, Πακετά, Ραφίνια, Νεϊμάρ, Βινίσιους, Ριτσάρλισον Σερβία (Ντρ. Στόικοβιτς): Β. Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Βελίκοβιτς, Μιλένκοβιτς, Πάβλοβιτς, Ζίβκοβιτς, Λούκιτς, Γκουντέλι, Σ. Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Μλαντένοβιτς, Τάντιτς, Α. Μίτροβιτς by Γιάννης Πολιάς
20:49
Στον πάγκο για τη Βραζιλία: Άντονι, Τέλες, Άλβες, Φρεντ, Μιλιτάο, Έντερσον, Μπρέμερ, Γουέβερτον, Ζεσούς, Φαμπίνιο, Ριμπέιρο, Πέδρο, Γκιμαράες, Ροδρίγκο, Μαρτινέλι Στον πάγκο για τη Σερβία: Γκρούγιτς, Εράκοβιτς, Μαξίμοβιτς, Ράτσιτς, Βλάχοβιτς, Γιόβιτς, Μπάμπιτς, Τζούρισιτς, Ράικοβιτς, Ράντονιτς, Λάζοβιτς, Κόστιτς, Ντμίτροβιτς, Σ. Μίτροβιτς, Ίλιτς by Γιάννης Πολιάς
21:03
4' Κόπηκε η επικίνδυνη σέντρα του Ραφίνια από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
21:05
21:06
6' Κίτρινη κάρτα στον Πάβλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:09
10' Έχασε την μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή ο Νεϊμάρ, άργησε πολύ να εκτελέσει. by Γιάννης Πολιάς
21:10
11' Στην αγκαλιά του Άλισον η μπαλιά του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:12
13' Κόρνερ για τη Βραζιλία μετά από φοβερή προσπάθεια Βινίσιους. by Γιάννης Πολιάς
21:13
14' Νέο κόρνερ από τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, πήγε για απευθείας ο Νεϊμάρ. by Γιάννης Πολιάς
21:14
21:19
20' Η «σελεσάο» έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
21:20
21' Δυνατό, μακρινό σουτ Νεϊμάρ, βρήκε στα σώματα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:21
21' Νέα μακρινή προσπάθεια από τον Κασεμίρο, ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια. by Γιάννης Πολιάς
21:23
21:27
27' Φοβερή μπαλιά για τον Βινίσιους, βγήκε ταχύτατα ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να κόψει. by Γιάννης Πολιάς
21:28
28' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Βραζιλία. by Γιάννης Πολιάς
21:28
Πέρασε ανεκμετάλλευτο... by Γιάννης Πολιάς
21:30
30' Κόρνερ για τη Βραζιλία μετά από κεφαλιά Ραφίνια και επέμβαση Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:30
Νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:31
31' Υπέροχο τακουνάκι Πακετά, ο Ραφίνια έβγαλε την μπαλιά αλλά ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
21:35
35' Τρομερή εναλλαγή της μπάλας από τους Βραζιλιάνους, με τον Ραφίνια να μπαίνει στην περιοχή αλλά να σουτάρει άψυχα πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα! by Γιάννης Πολιάς
21:37
38' Έχουν ξεθαρρέψει λίγο οι Σέρβοι εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
21:38
Οι τελικές είναι 4-1. by Γιάννης Πολιάς
21:39
21:41
41' Τεράστια ευκαιρία για τη Βραζιλία, με τον Βινίσιους να τελειώνει πολύ άσχημα τη φάση μετά από τραγικό λάθος του Μιλένκοβιτς! by Γιάννης Πολιάς
22:04
47' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βραζιλία, ο Ραφίνια βρέθηκε απέναντι στον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς αλλά απέτυχε εκ νέου να τον νικήσει! Η φάση ξεκίνησε από λάθος του Σέρβου τερματοφύλακα. by Γιάννης Πολιάς
22:06
49' Κίτρινη κάρτα στον Γκουντέλι, στημένη μπάλα έξω από την περιοχή για τους Βραζιλιάνους. by Γιάννης Πολιάς
22:07
50' Η εκτέλεση του Νεϊμάρ βρήκε στο τείχος και κατέληξε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:10
53' Έκοψε εντυπωσιακά τον Ραφίνια μέσα στην περιοχή ο Πάβλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:10
22:11
54' Απίθανη προσπάθεια Βινίσιους από τα αριστερά, κανείς δεν εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του. by Γιάννης Πολιάς
22:12
22:12
55' Άστοχο το σουτ του Νεϊμάρ από το ύψος του πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
22:14
57' Ίλιτς αντί Γκουντέλι, Ράντονιτς αντί Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:15
58' Κόρνερ για τη Σερβία, που έχει την ευκαιρία να ξαναπατήσει περιοχή μετά από ώρα. by Γιάννης Πολιάς
22:17
60' Δοκάρι για τη Βραζιλία σε τρομερό μακρινό σουτ του Σάντρο! by Γιάννης Πολιάς
22:17
Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη «σελεσάο». by Γιάννης Πολιάς
22:19
22:19
63' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΒΡΑΖΙΛΙΑ! Υπέροχη προσπάθεια Νεϊμάρ, ο Βινίσιους έπιασε το σουτ από τα αριστερά, με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να αποκρούει και τον Ριτσάρλισον να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά! by Γιάννης Πολιάς
22:22
Η «σελεσάο» βρίσκει το γκολ που έψαχνε -και άξιζε- εδώ και ώρα. by Γιάννης Πολιάς
22:23
66' Λάζοβιτς αντί Λούκιτς, Βλάχοβιτς αντί Μλαντένοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:24
67' Ασύλληπτη γκέλα Βινίσιους, μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά αλλά γλίστρησε σουτάροντας, με την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:26
69' Κόρνερ για τη Σερβία. by Γιάννης Πολιάς
22:26
69' Άστοχη η κεφαλιά του Πάβλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:27
70' Κόρνερ για την ανεβασμένη Σερβία, by Γιάννης Πολιάς
22:28
Φάση διαρκείας με συνεχόμενες απομακρύνσεις κοντά στην εστία του Άλισον, άστοχο στη συνέχεια το σουτ του Λάζοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:28
22:30
22:30
73' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΒΡΑΖΙΛΙΑ! ΓΚΟ-ΛΑ-ΡΑ από τον Ριτσάρλισον με γυριστό μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
22:31
Απόλυτος πρωταγωνιστής ο επιθετικός της Τότεναμ! by Γιάννης Πολιάς
22:32
Η φάση ξεκίνησε από μπαλιά του Βινίσιους με το εξωτερικό... Γκολ-ποίημα! by Γιάννης Πολιάς
22:33
76' Φρεντ αντί Πακετά, Ροδρίγκο αντί Βινίσιους. by Γιάννης Πολιάς
22:34
22:34
22:35
Το ματς δείχνει να έχει πάρει τον δρόμο του... by Γιάννης Πολιάς
22:36
79' Ζεσούς αντί Ριτσάρλισον. by Γιάννης Πολιάς
22:37
Και Άντονι αντί Νεϊμάρ. by Γιάννης Πολιάς
22:39
81' ΔΟΚΑΡΙ με τον Κασεμίρο, τρομερό πλασέ εκτός περιοχής από πάσα του Ροντρίγκο! by Γιάννης Πολιάς
22:40
Ο Ριτσάρλισον στο μεταξύ αποθεώθηκε από -σχεδόν- όλο το γήπεδο στην αλλαγή του... by Γιάννης Πολιάς
22:41
83' Σπουδαία επέμβαση Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς σε σουτ του Φρεντ. by Γιάννης Πολιάς
22:42
85' Κόρνερ για τη Σερβία. by Γιάννης Πολιάς
22:44
87' Άστοχο το σουτ του Ροδρίγκο. by Γιάννης Πολιάς
22:44
87' Μαρτινέλι αντί Ραφίνια. by Γιάννης Πολιάς
22:45
22:47
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:51
Οι Σέρβοι ψάχνουν διαδρόμους για ένα γκολ, τρία λεπτά ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
22:52
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου όμως, θα ηττηθούν 2-0, όπως και το 2018... by Γιάννης Πολιάς
22:54
Τέλος, Βραζιλία-Σερβία 2-0 με τα δύο γκολ του Ριτσάρλισον! Ξεκίνημα με το δεξί για τη «σελεσάο». by Γιάννης Πολιάς