Ουρουγουάη-Νότια Κορέα

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 8ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

14:47
14:49
Είμαι ο Δημήτρης Κάππας και μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση μεταξύ της Ουρουγουάης και της Νότιας Κορέας για την 1η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
14:55
Γνωστές έχουν γίνει και οι ενδεκάδες των δύο ομάδων, με τους Ινμπεόμ και Ουί-Τζο Χουάνγκ του Ολυμπιακού να βρίσκονται στο αρχικό σχήμα της Νότιας Κορέας. Αναλυτικά οι ενδεκάδες: Ουρουγουάη (Ντιέγκο Αλόνσο): Ροκέτ, Κάσερες, Γοδίν, Χιμένεθ, Ολιβέρα, Βελβέρδε, Βετσίνο, Μπεντακούρ, Πελίστρι, Νούνιεζ, Σουάρεζ. Νότια Κορέα (Πάουλο Μπέντο): Σεϊνγκιού, Τζινσού, Μίνγιαε, Γούγιουνγκ, Ινμπεόμ Χουάνγκ, Σόν, Γιάεσουνγκ, Μουνχουάν, Ουί-Τζο Χουάνγκ, Σανγκχό, Γιούνγκγουόν. by www.sport-fm.gr
14:56
Να υπενθυμίσουμε ότι στο πρώτο ματς της ημέρας, η Ελβετία επικράτησε 1-0 του Καμερούν με γκολ του Μπριλ Εμπολό! by www.sport-fm.gr
14:57
15:00
15:01
15:02
15:05
Να υπενθυμίσουμε πως ομοσπονδιακός τεχνικός της Ν.Κορέας είναι ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού, Πάουλο Μπέντο by www.sport-fm.gr
15:07
15:08
15:10
10 λεπτά στο παιχνίδι, με τη Νότια Κορέα να φαίνεται πως πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να προσπαθεί να δημιουργήσει προβλήματα στην άμυνα της Ουρουγουάης by www.sport-fm.gr
15:13
13' Πρώτη υποψία ευκαιρίας για την Ουρουγουάη, με τον Βεσίνο να μην μπορεί να κοντρολάρει την μπάλα εντός περιοχής και να βρεθεί σε πλεονεκτική θέση! by www.sport-fm.gr
15:20
19' Πρώτη καλή στιγμή για την Ουρουγουάη, με τον Φέντε Βαλβέρδε να κοντρολάρει όμορφα εντός περιοχής και να σουτάρει με το αριστερό, με την προσπάθειά του να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σεϊνγκιού Κιμ. by www.sport-fm.gr
15:22
22' Καλή στιγμή για την Ουρουγουάη με τον Πελίστρι να γυρίζει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι με κεφαλιά, ωστόσο ο Νούνιες δεν κατάφερε να φτάσει σε αυτή και γίνει απειλητικός by www.sport-fm.gr
15:24
15:25
15:27
26' Πρώτη ευκαιρία και για τη Νότια Κορέα, με τον Σον να κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά και να κάνει το σουτ, με τους αμυντικούς της Ουρουγουάης να απομακρύνουν. by www.sport-fm.gr
15:29
27' Καλή στιγμή και για την Ουρουγουάη, με τον Ολιβέρα να κουβαλά την μπάλα μέχρι τις παρυφές της περιοχής των Ν. Κορέας, ωστόσο η τελική του πάσα δεν ήταν καλή, με τον Ροκέτ να βγαίνει και να μαζεύει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
15:31
Πρώτο μισάωρο στην αναμέτρηση, η Ουρουγουάη έχει ανεβάσει την απόδοσή της και έχει ισορροπήσει το παιχνίδι, ενώ είχε και μία καλή ευκαιρία με τον Βαλβέρδε στο 19'. by www.sport-fm.gr
15:32
15:33
15:33
15:35
34' Μεγάλη ευκαιρία για την Ν.Κορέα, με τον Ουί-Τζο Χουάνγκ να παίρνει την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ωστόσο από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ροκέτ. by www.sport-fm.gr
15:39
39' Μακρινό σουτ του Ινμπεόμ Χουάνγκ, η μπάλα πέρασε αρκετά πάνω από τα δοκάρια του Ροκέτ by www.sport-fm.gr
15:42
15:43
43' ΔΟΚΑΡΙ για την Ουρουγουάη με κεφαλιά του Γοδίν έπειτα από την εκτέλεση του κόρνερ! by www.sport-fm.gr
15:45
15:46
15:46
16:02
16:02
16:08
51' Ο Σον μπήκε ωραία στην περιοχή, ωστόσο πριν κάνει το σουτ, ο Χιμένεθ έκανε το τάκλιν στη μπάλα και απομάκρυνε by www.sport-fm.gr
16:08
16:10
Απομάκρυναν εύκολα οι Ουρουγουανοί, με τους Νοτιοκορεάτες να διαμαρτύρονται για πέναλτι. by www.sport-fm.gr
16:21
63' Πρώτη καλή στιγμή και για τους Ουρουγουανούς, με τον Ντάργουιν Νούνιες να κάνει την επέλαση από αριστερά, πάτησε περιοχή γυρνώντας παράλληλα, με τον ΣεΪνγκιού Κιμ να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
16:21
16:26
16:33
74' Αλλαγές για τη Νότια Κορέα: Σανγκ-Χο και Ουί-Τζο εκτός, στη θέση τους οι Κανγκίν και Γκεσούνγκ by www.sport-fm.gr
16:34
16:36
78' Αλλαγές για την Ουρουγουάη: Ολιβέρα και Βεσίνο εκτός, Βίνα και Ντε Λα Κρους εντός by www.sport-fm.gr