Ολλανδία-Εκουαδόρ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ολλανδία-Εκουαδόρ για τον 1ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

17:16
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ολλανδίας με το Εκουαδόρ, για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Τα κριτήρια ισοβαθμίας: 1. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου, 2. Η καλύτερη επίθεση σε όλα τα ματς του ομίλου, 3. Οι βαθμοί των ομάδων στα μεταξύ τους ματς, 4. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, 5. Η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 6. Λιγότεροι βαθμοί ποινής σε όλα τα ματς του ομίλου: κάθε κίτρινη κάρτα τιμωρείται με 1 πόντο, οι δύο κίτρινες στο ίδιο ματς με 3 πόντους, ενώ η απευθείας κόκκινη κάρτα με 4 πόντους, 7. Κλήρωση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν Ολλανδία και Εκουαδόρ, αμφότερες σε φιλικό επίπεδο, αμφότερες στο Άμστερνταμ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Η Ολλανδία είναι αήττητη στα 14 τελευταία παιχνίδια της σε φάση ομίλων Παγκοσμίου Κυπέλλου. Το Εκουαδόρ έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία του στα 7 πιο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε σε όλες τις διοργανώσεις (3-4-0). Τελευταίο γκολ που δέχθηκε ήταν στα προκριματικά της Conmebol από την Αργεντινή, τον Μάρτιο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο «Khalifa International Stadium» το οποίο έχει χωρητικότητα 45.416 θέσεις. Εικόνα live 21973094/90494.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Διαιτητής ο Μουσταφά Γκορμπάλ (Αλγερία) by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Ολλανδία (Λουίς Φαν Χάαλ / 3-4-1-2): Νόπερτ – Τίμπερ, Φαν Ντάικ, Άκε – Ντάμφρις, Κουπμάινερς, Ντε Γιονγκ, Μπλιντ – Κλάασεν – Γκάκπο, Μπεργκβάιν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Εκουαδόρ (Γκουστάβο Άλφαρο / 5-4-1): Γκαλίντεζ – Πρεσιάδο, Τόρες, Πορόσο, Χινκαπιέ, Εστουπινιάν – Καϊσέδο, Mέντες, Πλάτα, Εστράδα - Βαλένσια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Ο Πρεσιάδο δείχνει να έχει μια ενόχληση, αλλά όπως φαίνεται θα συνεχίσει κανονικά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
18:05
6' Γκοοοολ η Ολλανδία! Τρομερό τελείωμα από τον Γκάκπο, ο οποίος με βολίδα από τα όρια της περιοχής εκτελεί τον αντίπαλο κίπερ και δίνει προβάδισμα στους οράνιε απέναντι στο Εκουαδόρ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
18:15
Ταχύτερο γκολ του τωρινού Μουντιάλ αυτό του Γκάκπο: Πέντε λεπτά και τέσσερα δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα. Ένα τέταρτο στο ματς, με την Ολλανδία να έχει βρει το γρήγορο προβάδισμα και να ελέγχει τον ρυθμό, με το Εκουαδόρ να παίζει κλειστά και να ψάχνεται κυρίως στην κόντρα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
18:18
18:23
24' Η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω, καλός ο ρυθμός του ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
24' Ευκαιρία για το Εκουαδόρ! Τρομερό τρίγωνο των Λατίνων, ο Εστουπινιάν μπαίνει από τα πλάγια στην περιοχή και γυρίζει αλλά ο Φαν Ντάικ τελευταία στιγμή απομακρύνει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
25' Σέντρα ο Εστουπινιάν, έδιωξε ο Τίμπερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
27' Γύρισμα ο Βαλένσια, δεν πρόλαβε ο Εστράδα, αλλά το Εκουαδόρ κέρδισε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
29' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
30' Συμπληρώσαμε τη μισή ώρα στο παιχνίδι, με την Ολλανδία να προηγείται από το 6ο λεπτό με την γκολάρα του Γκάκπο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
31' Κόρνερ για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Έδιωξε ο Εστράδα προς τα πίσω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
18:32
32' Μεγάλη ευκαιρία για το Εκουαδόρ! Βολίδα ο Βαλένσια, έδιωξε εντυπωσιακά ο Νόπερτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
18:41
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά... by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
44' Σέντρα ο Μπλιντ, βγήκε και μάζεψε εύκολα ο Γκαλίντεζ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
45+2' Φάουλ για το Εκουαδόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Πήρε την κεφαλιά ο Βαλένσια, με την μπάλα να περνάει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
45+3' Γκοοολ για το Εκουαδόρ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ! Το Εκουαδόρ ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Εστουπινιάν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο σκόρερ δεν είναι εκτεθειμένος, αλλά είναι μπροστά στο οπτικό πεδίο του τερματοφύλακα ένας παίκτης του Εκουαδόρ και το τέρμα δεν μετράει. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Τέλος του πρώτου μέρους. Η Ολλανδία πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα, χάρη στο γκολ του Γκάκπο στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης! Επιστρέφουμε σε λίγα λεπτά… by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
19:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
46' Ο Ντεπάι μέσα για την Ολλανδία, βγαίνει ο Μπεργκβάιν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
49' Γκοοολ για το Εκουαδόρ! Οι Ολλανδοί έχασαν την μπάλα και το Εκουαδόρ έφυγε γρήγορα στην κόντρα, με τον Εστουπινιάν να κάνει το σουτ, ο Νόπερτ έδιωξε προσωρινά αλλά ο Βαλένσια πήρε το ριμπάουντ για να γράψει το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
53' Κόρνερ για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Ο Βαλένσια... σημειώνει μετά το γκολ που πέτυχε Εικόνα live 21973094/78089.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
57' Κάρτα στον Μέντες για φάουλ στον Ντεπάι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
19:19
59' Τεράστια ευκαιρία το Εκουαδόρ! Σουτ του Βαλένσια στα σώματα, στη συνέχεια ο Πλάτα πιάνει τρομερό πλασέ μέσα από την περιοχή που σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Γλίτωσε από του... χάρου τα δόντια εδώ η Ολλανδία! by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Ασφαλώς ανώτερη από το 20ο λεπτό και μετά η ομάδα του Εκουαδόρ, κάκιστη η εικόνα της Ολλανδίας που έβαλε ένα γκολ στο 6ο λεπτό και... κάθισε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
64' Αδύναμο πλασέ του Εστράδα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Νόπερτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Ιστορικό επίτευγμα του Βαλένσια: Έχει σκοράρει τα 6 τελευταία γκολ του Εκουαδόρ σε Μουντιάλ, κάτι που έχουν πετύχει κατά το παρελθόν για την εθνική τους μόνο οι Εουσέμπιο, Πάολο Ρόσι και Σαλένκο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
19:26
66' Μακρινό σουτ ο Κουπμάινερς, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Απογοητευμένοι οι οπαδοί της Ολλανδίας, εκτός από κάτι εξαιρέσεις που συνεχίζουν να δίνουν ρυθμό στις κερκίδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
69' Έξω ο Κλάασεν, μέσα ο Μπέργκχαους για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
19:34
74' Αλλαγή για το Εκουαδόρ. Εστράδα έξω, Σαρμιέντο μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
78' Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
80' Αλλαγές για την Ολλανδία. Βέγκορστ και Ντε Ρόουν μέσα, έξω Κουπμάινερς και Γκάκπο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
81' Κόρνερ για το Εκουαδόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Μακρινό σουτ ο Πρεσιάδο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
86' Φάουλ για την Ολλανδία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Έδιωξε η άμυνα του Εκουαδόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
88' Διπλή αλλαγή για το Εκουαδόρ. Ο Βαλένσια βγαίνει αναγκαστικά, αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Έξω και ο Πλάτα, μέσα ο Ροντρίγκεζ και ο Ιμπάρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
92' Σουτ του Σαρμιέντο, μπλόκαρε ο Νόπερτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
2 λεπτά ακόμα... by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
94' Κόρνερ για το Εκουαδόρ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Τέλος στο ματς! Ολλανδία και Εκουαδόρ έμειναν στο 1-1, φτάνοντας από τέσσερις βαθμούς έκαστος και έχουν το πάνω χέρι για την πρόκριση από τον 1ο όμιλο. Με αυτό το αποτέλεσμα το Κατάρ έγινε η πρώτη ομάδα που αποχαιρετά και επίσημα τη συνέχεια της διοργάνωσης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Ο Γκάκπο στο 6' άνοιξε το σκορ, ο Βαλένσιο στο 49' ισοφάρισε για το τελικό 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη