Ουαλία-Ιράν

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ουαλία-Ιράν για τον 2ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

11:36
11:37
Είμαι η Αγγελική Καβαρνού και μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ουαλία-Ιράν, για την πρεμιέρα της 2ης αγωνιστικής του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by www.sport-fm.gr
11:39
Ο αγώνας διεξάγεται στο «Ahmad bin Ali Stadium» (Αλ-Ραγιάν), με χωρητικότητα 40.000 θέσεων. by www.sport-fm.gr
11:40
11:44
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον 2ο όμιλο, μαζί με τις ΗΠΑ και την Αγγλία. Στη πρώτη αγωνιστική η Αγγλία επικράτησε του Ιράν 6-2, ενώ η Ουαλία ήρθε ισόπαλη 1-1 με τις ΗΠΑ. by www.sport-fm.gr
11:46
Ας δούμε τη βαθμολογία του ομίλου. 1. Αγγλία 3 2. Ουαλία 1 3. ΗΠΑ 1 4. Ιράν 0 by www.sport-fm.gr
11:48
11:48
Ουαλία (Ρομπ Πέιτζ): Χένεσι, Γουίλιαμς, Ντέιβις, Μίφαμ, Ρόντον, Ρόμπερτς, Αμπαντού, Ράμσεϊ, Γουίλσον, Μπέιλ, Μουρ by www.sport-fm.gr
11:49
Ιράν (Κάρλος Κεϊρόζ): Χοσεϊνί, Ρεζαεϊάν, Πουραλιγκαντζί, Χοσεϊνί, Μοχαμάντι, Γκολιζαντέ, Νουρολάχι, Εζατολάχι, Χατζισαφί, Αζμούν, Ταρεμί by www.sport-fm.gr
11:51
Μόλις μια φορά στο παρελθόν έχουν βρεθεί αντιμέτωπες οι δύο ομάδες σε φιλική αναμέτρηση τον Απρίλιο του 1978. Η Ουαλία είχε επικρατήσει 1-0 του Ιράν. by www.sport-fm.gr
12:12
12' Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του ματς ήταν από τους Ουαλούς. Σούταρε ο Μουρ, απέκρουσε εξ' επαφής ο Χοσεϊνί. by www.sport-fm.gr
12:15
15' Γκοοολ για το Ιράν! Ο Γκολιζαντέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 έπειτα από ωραία κλυκλοφορία της μπάλας από την ομάδα του Κεϊρόζ. by www.sport-fm.gr
12:16
Ακυρώθηκε για οφσάιντ. Εξακολουθεί το 0-0. Οι παίκτες του Ιράν κυκλοφόρησαν την μπάλα, αλλά ο Γκολιζαντέ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα της φάσης by www.sport-fm.gr
12:17
17' Φάουλ του Μοχαμαντί στον Μπέιλ, πλάγια έξω δεξία από την μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
12:18
12:19
12:20
12:22
12:23
12:25
24' Ο Νίκο Γουίλιαμς φαίνεται να πονάει, μετά από μια σύγκρουση που είχε νωρίτερα, αλλά συνεχίζει κανονικά. by www.sport-fm.gr
12:36
35' Οι παίκτες του Ιράν κυκλοφορούν τη μπάλα στον χώρο του κέντρου στη προσπάθεια να εισβάλλουν στην αντίπαλη άμυνα και να απειλήσουν. by www.sport-fm.gr
12:37
37' Ο Νίκο Γουίλιαμς καθυστέρησε να κάνει τη σέντρα και η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
12:47
45+2' Ευκαιρία για το Ιράν. Σέντρα του Πουραλιγκαντζί, δεν πρόλαβε ο Αζμούν. by www.sport-fm.gr
13:12
52' Τεράστια ευκαιρία του Ιράν! Η μπάλα βρήκε δύο φορές το δοκάρι, πρώτα από τον Αζμούν και σε δεύτερο χρόνο από τον Γκολιζαντέ. Στη συνέχεια ο Χένεσι μπλόκαρε την κεφαλιά του Αζμούν. by www.sport-fm.gr
13:14
13:15
13:16
56' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους Ιρανούς που δείχνουν ότι μπορούν να βρουν το γκολ. by www.sport-fm.gr
13:16
13:17
13:18
57' Διπλή αλλαγή για την Ουαλία. Γουίλσον και Ρόμπερτς έξω. Τζέιμς και Τζόνσον μέσα. by www.sport-fm.gr
13:34
73' Ο Εζατολάχι σούταρε χαμηλά. Ο Χένεσι βρήκε ελάχιστα τη μπάλα και την έστειλε κόρνερ by www.sport-fm.gr
13:36
Οι παίκτες του Ιράν είναι επικίνδυνοι, απειλούν συνεχώς και έχουν τις ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ. Δείχνει να είναι θέμα χρόνου... by www.sport-fm.gr
13:37
77' Διπλή αλλαγή για το Ιράν. Γκολιζαντέ και Χατζισαφί έξω, Τζαχανμπάκς και Τοραμπί μέσα. by www.sport-fm.gr
13:38
13:39
13:41
13:42
13:44
83΄ Μεγάλη ευκαιρία για την Ουαλία μετά από φάση διαρκείας ο Ντέιβις θα σουτάρει αλλά ο Χοσείνι θα απομακρύνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
13:44
13:45
84΄ ο Χένεσι κάνει έξοδο για να σταματήσει τον Ταρεμί βρίσκοντας τον στο πρόσωπο. by www.sport-fm.gr
13:45
13:46
86΄ ο Χένεσι θα δεί την κόκκινη κάρτα αντί της κίτρινης που αντίκρισε στην αρχή. by www.sport-fm.gr
13:47
13:47
13:47
13:48
13:49
88΄ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία, πρώτα το σουτ του Καρίμ Ανσαριφάρντ θα μπλοκαριστεί από τους αμυντικούς, στην συνέχεια ο Τοραμπί θα σουτάρει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
13:50
Πιέζει το Ιράν να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα των τελευταίων λεπτών. by www.sport-fm.gr
13:51
13:51
13:52
91΄ Ο Μουρ θα κάνει κακό κοντρόλ στην πάσα του Τζόνσον χάνοντας την ευκαιρία να σουτάρει απέναντι στον Χοσείνι. by www.sport-fm.gr
13:53
13:53
13:54
13:55
13:55
13:56
96΄ Γύρισμα του Τζόνσον μέσα στην άμυνα του Ιράν, ο τερματοφύλακας θα απομακρύνει. by www.sport-fm.gr
13:59
98΄ Γκοοοολ Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώνεται στον Τσεσμί έξω από την περιοχή, και εκείνος με το δεξί «σκοτώνει» τον Γουόρντ γράφοντας το 1-0. by www.sport-fm.gr
14:00
14:02
90+11΄ Γκοοοοολ Το Ιράν φεύγει στην αντεπίθεση μετά την τελευταία φάση για την Ουαλία, ο Ταρεμί θα κάνει την κούρσα θα «σπάσει τη μπάλα στα δεξιά και τον Ραζειγιάν με τον τελευταίο να γράφει το τελικό 2-0. by www.sport-fm.gr
14:03
14:04
14:07
Αργότερα μέσα στη μέρα ακολουθεί η αναμέτρηση της Αγγλίας απέναντι στις ΗΠΑ στις 21:00 που βρίσκονται στο δεύτερο γκρουπ μαζί με Ιράν και Ουαλία. by www.sport-fm.gr