Αργεντινή-Μεξικό

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 3ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

20:34
Καλησπέρα σας. Τελευταίο μουντιαλικό ματς για το Σάββατο (26/11), με την Αργεντινή να αντιμετωπίζει το Μεξικό για τον 3ο όμιλο. Σέντρα στις 21:00, τηλεοπτική μετάδοση από ΑΝΤ1. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Η «αλμπισελέστε» χρειάζεται οπωσδήποτε νίκη μετά την ήττα-σοκ από τη Σαουδική Αραβία στην πρεμιέρα, ενώ και οι Μεξικανοί θέλουν θετικό αποτέλεσμα, έχοντας μείνει στο 0-0 με την Πολωνία πριν από μερικές μέρες. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Στην κορυφή του γκρουπ βρίσκεται αυτήν την στιγμή η Πολωνία, που νωρίτερα επικράτησε 2-0 της Σαουδικής Αραβίας. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Διαιτητής της αναμέτρησης στο "Lusail Iconic Stadium", ο Ιταλός Ντανιέλε Ορσάτο. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Πλούσια η παράδοση μεταξύ των δύο ομάδων, με την Αργεντινή να έχει 16 νίκες έναντι πέντε των Μεξικανών, ενώ 15 ματς έληξαν ισόπαλα. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Σε τελική φάση Μουντιάλ έχουν συναντηθεί τρεις φορές, με την «αλμπισελέστε» να έχει το απόλυτο με 3/3. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
20:41
Αργεντινή (Λ. Σκαλόνι): E. Μαρτίνες – Μοντιέλ, Οταμέντι, Λ. Μαρτίνες, Ακούνια – Ντε Πολ, Ροντρίγκες – Ντι Μαρία, Μέσι, ΜακΆλιστερ – Λαουτάρο Μεξικό (Τ. Μαρτίνο): Οτσόα – Μοντές, Αραούχο, Μορένο – Κ. Άλβαρες, Ερέρα, Γκουαρδάδο, Τσάβες, Γκαγιάρδο – Λοσάνο, Βέγκα. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Στον πάγκο για την Αργεντινή: Αλμάδα, Μολίνα, Παρέδες, Ταλιαφίκο, Γκόμες, Φόιτ, Πετσέλα, Ρούλι, Ρομέρο, Γ. Άλβαρες, Φερνάντες, Ντιμπάλα, Αρμάνι, Κορέα, Παλάσιος Στον πάγκο για το Μεξικό: Κ. Ροντρίγκες, Σάντσες, Αρτεάγα, Χιμένες, Γκουτιέρες, Ταβαλέρα, Ρόμο, Έ, Άλβαρες, Μαρτίν, Φούνες Μόρι, Κότα, Αντούνα, Πινέδα, Βάσκες, Αλβαράδο by Γιάννης Πολιάς
20:42
Εκ νέου στον πάγκο ο Ορμπελίν Πινέδα της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Στα άλλα σημερινά ματς, για τον 4ο όμιλο, Γαλλία-Δανία 2-1 και Τυνησία-Αυστραλία 0-1. by Γιάννης Πολιάς
21:02
3' Πιέζει στα πρώτα λεπτά η Αργεντινή. by Γιάννης Πολιάς
21:05
6' Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Μοντιέλ. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Συνεχίζει κανονικά. by Γιάννης Πολιάς
21:06
21:07
8' Κόρνερ για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
21:08
9' Φάουλ για την «τρι» από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
21:09
10' Επικίνδυνη η εκτέλεση, κανείς στην πορεία της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
21:10
21:12
Περίσσιο το πάθος σε αγωνιστικό χώρο και κερκίδα, όπως ακριβώς αναμέναμε. by Γιάννης Πολιάς
21:12
21:16
16' Χωρίς τη μεγάλη φάση το πρώτο τέταρτο του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
21:19
20' Φάουλ για το Μεξικό, σε μακρινή απόσταση από την εστία της Αργεντινής. by Γιάννης Πολιάς
21:20
21' Κομπίνα που καταλήγει σε σέντρα, την οποία μπλόκαρε εύκολα ο Μαρτίνες. by Γιάννης Πολιάς
21:21
22' Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο. by Γιάννης Πολιάς
21:24
25' Επικίνδυνη μπαλιά Μοντιέλ, πέρασε ανεκμετάλλευτη. by Γιάννης Πολιάς
21:25
Ήταν εκτεθειμένος όπως και να ΄χει... by Γιάννης Πολιάς
21:28
21:30
Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα αλλά ευκαιρία ακόμα δεν έχουμε δει... by Γιάννης Πολιάς
21:31
32' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Γιάννης Πολιάς
21:32
33' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους Αργεντινούς. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ο Μέσι στην μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Το πήγε απευθείας, ο Οτσόα απομάκρυνε με τις γροθιές και στη συνέχεια κέρδισε φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
40' Τελευταίο πεντάλεπτο σε ένα πραγματικά ανιαρό πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:39
40' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Γιάννης Πολιάς
21:40
41' Πρώτη υποψίας φάσης με παντελώς άστοχη κεφαλιά του Λουτάρο. by Γιάννης Πολιάς
21:41
41' Ο Γκουαρδάδο αποχωρεί για να μπει ο Γκουτιέρες. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Κάποιο θέμα φαίνεται πως αντιμετωπίζει ο πολύπειρος Μεξικανός. by Γιάννης Πολιάς
21:42
21:42
43' Κίτρινη κάρτα στον Μοντιέλ. by Γιάννης Πολιάς
21:43
Φάουλ σε καλό σημείο για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
21:44
45' Ωραία εκτέλεση από τον Βέγκα, ο Μαρτίνες εκτινάχτηκε και μπλόκαρε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:49
45+5' Άστοχο το μακρινό σουτ του Βέγκα. by Γιάννης Πολιάς
21:50
45+5' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Τέλος στο ένα φτωχό πρώτο ημίχρονο, στο 0-0 η Αργεντινή με το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
22:00
22:01
22:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:06
Δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες, εκτός εκείνης του Γκουαρδάδο στο 41'. by Γιάννης Πολιάς
22:10
50' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Αργεντινή, κίτρινη κάρτα στον Γκουτιέρες. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Ο Μέσι στην μπάλα... by Γιάννης Πολιάς
22:11
Ψηλά, άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:12
22:16
56' Επικίνδυνο γύρισμα Ντι Μαρία, κανείς εκεί για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Γιάννης Πολιάς
22:17
57' Φερνάντες αντί Ροντρίγκες. by Γιάννης Πολιάς
22:19
60' Φάουλ σε πλάγια θέση για το Μεξικό. by Γιάννης Πολιάς
22:19
Έδιωξε ο Οταμέντι. by Γιάννης Πολιάς
22:20
22:23
63' Μολίνα αντί Μοντιέλ, Άλβαρες αντί Λαουτάρο. by Γιάννης Πολιάς
22:24
64' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ! Πολύ όμορφο συρτό σουτ του Μέσι έξω από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
22:25
Ο ηγέτης της «αλμπισελέστε» λύνει τον Γόρδιο δεσμό! by Γιάννης Πολιάς
22:26
Όγδοο γκολ του σε τελική φάση Μουντιάλ - όσα έχει και ο Ρονάλντο. by Γιάννης Πολιάς
22:26
66' Αντούνα αντί Βέγκα, Χιμένες αντί Άλβαρες. by Γιάννης Πολιάς
22:26
67' Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα. by Γιάννης Πολιάς
22:28
68' Νεύρα από τον Σκαλόνι επειδή θέλει να κάνει αλλαγές και ο 4ος δεν ήταν έτοιμος! by Γιάννης Πολιάς
22:29
69' Ρομέρο αντί Μακ Άλιστερ, Παλάσιος αντί Ντι Μαρία. by Γιάννης Πολιάς
22:30
70' Ψηλά άουτ το σουτ του Μολίνα. by Γιάννης Πολιάς
22:33
73' Αλβαράδο αντί Λοσάνο. by Γιάννης Πολιάς
22:35
22:37
77' Δεν μπόρεσε ο Μέσι μετά από σπάσιμο της μπάλας του Άλβαρες. by Γιάννης Πολιάς
22:40
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο! by Γιάννης Πολιάς
22:41
82' Οι Μεξικανοί ψάχνουν διάδρομο προς την εστία του Μαρτίνες αλλά δυσκολεύονται πολύ. by Γιάννης Πολιάς
22:42
82' Φάουλ τώρα σε πλάγια θέση για την «τρι». by Γιάννης Πολιάς
22:42
Εύκολα ο Μαρτίνες μετά την κεφαλιά του Μορένο. by Γιάννης Πολιάς
22:45
85' Κόρνερ για το Μεξικό, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
22:46
87' Κόρνερ για την Αργεντινή. by Γιάννης Πολιάς
22:47
87' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Η ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ! ΤΡΟ-ΜΕ-ΡΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΦΕΡΝΑΝΤΕΣ ΑΠΌ ΠΛΑΓΙΑ ΘΕΣΗ, ΜΕ ΦΑΛΤΣΟ! by Γιάννης Πολιάς
22:53
90+3' Τελευταίες προσπάθειες από τους Μεξικανούς... by Γιάννης Πολιάς
22:53
22:54
Ο Μέσι έπιασε τον Μαραντόνα σε γκολ (8) αλλά και σε συμμετοχές (21) σε Μουντιάλ! by Γιάννης Πολιάς
22:55
Τελευταίο λεπτό στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:57
Τέλος, Αργεντινή-Μεξικό 2-0 με τις γκολάρες των Μέσι και Φερνάντες! by Γιάννης Πολιάς
22:57
Νίκη-ανάσα για την «αλμπισελέστε», που πιάνει τη Σαουδική Αραβία στη 2η θέση και με νίκη ενάντια στην Πολωνία την τελευταία αγωνιστική περνάει σίγουρα. by Γιάννης Πολιάς