Τυνησία-Αυστραλία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τον 4ο όμιλο του Μουντιάλ 2022.

11:31
Καλημέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Τυνησία και την Αυστραλία για τη 2η αγωνιστική του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
11:32
Η Τυνησία στην πρεμιέρα της ήρθε 0-0 με τη Δανία, ενώ η Αυστραλία ηττήθηκε με 4-1 από τη Γαλλία. by Αναστασία Βοσνάκη
11:33
Πολύ σημαντικό παιχνίδι αφού αν υπάρξει νικήτρια ομάδα, τότε θα μπει για τα καλά στο κόλπο της πρόκρισης. Ακόμη και με ισοπαλία πάντως και οι δυο ομάδα θα είναι ζωντανές αφού μετά κοντράρεται η Γαλλία με τη Δανία. by Αναστασία Βοσνάκη
11:33
Η βαθμολογία του ομίλου: Γαλλία 3 (4-1) Τυνησία 1 (0-0) Δανία 1 (0-0) Αυστραλία 0 (1-4) by Αναστασία Βοσνάκη
11:33
Είναι η δεύτερη φορά στην ιστορία που Τυνησία και Αυστραλία θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους. Η πρώτη εντοπίζεται το 2005 και στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών όταν οι Τυνήσιοι επικράτησαν με σκορ 2-0 χάρη σε γκολ του Σάντος στο 26ο και στο 70ο λεπτό του ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
11:34
Στο σημερινό πρόγραμμα πάντως υπάρχουν και τα δυο ματς του τετάρτου ομίλου: Πολωνία-Σαουδική Αραβία και Αργεντινή-Μεξικό. by Αναστασία Βοσνάκη
11:34
Να πούμε εδώ ότι το Κατάρ έγινε ήδη η πρώτη ομάδα που αποκλείεται και μαθηματικά, γράφοντας αρνητική ιστορία αφού είναι η πρώτη διοργανώτρια χώρα που καταφέρνει να μείνει εκτός από τη δεύτερη κιόλας αγωνιστική. by Αναστασία Βοσνάκη
11:34
Αν ηττηθεί η Αυστραλία σήμερα, αποκλείεται και μαθηματικά, κάτι που δεν θα συμβεί για την Τυνησία αν χάσει. by Αναστασία Βοσνάκη
11:36
Τυνησία (Ζαέλ Καντρί): Ντάμεν, Ταλμπί, Μεριά, Μπρον, Ντρέγκερ, Σκιρί, Λαϊντουνί, Αλί Αμπντί, Ναΐμ Σλιτί, Μσακνί, Τζεμπαλί. by Αναστασία Βοσνάκη
11:37
Αυστραλία (Γκρέιχαμ Αρνολντ): Ράιαν, Κάρασιτς, Σούταρ, Ρόουλς, Μπέχιτς, ΜακΓκρι, Μόουι, Ιρβάιν, Λέκι, Γκούντγουιν, Ντιουκ. by Αναστασία Βοσνάκη
12:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
12:03
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
12:04
12:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ της Αυστραλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
12:11
12:14
14' Η Αυστραλία παίζει καλύτερα μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
12:14
12:19
20' Ευκαιρία για την Τυνησία! Ταχύτατη αντεπίθεση, ο Τζεμπαλί κάνει το γύρισμα αλλά ο Μσακνί θα βγει με την… μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
12:21
21' Δυνατό σουτ ο Ντρέγκερ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
12:23
23' Γκοοοολ η Αυστραλία! Ωραία σέντρα του Γκόντγουιν, ο Ντιουκ με γυριστή κεφαλιά έδωσε προβάδισμα στην Αυστραλία. by Αναστασία Βοσνάκη
12:26
26' Κίτρινη ο Λαϊντουνί. by Αναστασία Βοσνάκη
12:27
12:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο, με την Αυστραλία να προηγείται της Τυνησίας, χάρη στο γκολ του Ντιούκ στο 23'. by Αναστασία Βοσνάκη
12:31
12:34
12:34
12:34
34' Κόρνερ για την Αυστραλία. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
12:38
38' Σουτ ο Μσακνί από κοντά, η μπάλα σταματάει στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
12:40
12:41
41' Μεγάλη ευκαιρία για την Τυνησία! Ο Σούταρ με απίστευτο τάκλιν σώζει την Αυστραλία στο τετ-α-τετ του Ντρέγκερ. Άγγιξαν την ισοφάριση οι Αφρικανοί! by Αναστασία Βοσνάκη
12:43
43' Φάουλ για τους Αυστραλούς. by Αναστασία Βοσνάκη
12:44
Πήρε την κεφαλιά ο Ντιούκ, μπλόκαρε ο Ντάμεν. by Αναστασία Βοσνάκη
12:46
45' Κόρνερ για την Αυστραλία. by Αναστασία Βοσνάκη
12:46
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
12:46
Εκτέλεσε ο Γκούντγουιν το κόρνερ, έδιωξαν οι παίκτες της Τυνησίας. by Αναστασία Βοσνάκη
12:48
45+3' Μεγάλη ευκαιρία για την Τυνησία! Ο Μσακνί ξεγέλασε την άμυνα της Αυστραλίας, αλλά το πλασέ που έκανε με τη μια πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
12:49
12:51
Ημίχρονο στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, με την Αυστραλία να προηγείται 1-0 της Τυνησίας. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
12:56
12:57
Πρώτη φορά στην ιστορία της που προηγείται σε Παγκόσμιο Κύπελλο η Αυστραλία, ενώ ο Ντιουκ έγινε ο δεύτερος ποδοσφαιριστής των «καγκουρό» που σκοράρει με κεφαλιά σε Μουντιάλ μετά τον Τιμ Κέιχιλ. by Αναστασία Βοσνάκη
13:06
46' Αλλαγή για Τυνησία. Έξω ο Ντρέγκερ, μέσα ο Σασί. by Αναστασία Βοσνάκη
13:06
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
13:07
47' Κόρνερ για την Τυνησία. by Αναστασία Βοσνάκη
13:08
Έδιωξε η άμυνα της Αυστραλίας. by Αναστασία Βοσνάκη
13:12
51' Η Τυνησία έχει μπει πιο καλά στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
13:13
52' Πέρασε ανεκμετάλλευτο ένα φάουλ της Τυνησίας. by Αναστασία Βοσνάκη
13:17
56' Ευκαιρία για την Αυστραλία! Γύρισμα ο Γκούντγουιν, δεν ήταν κανένας παίκτης εκεί να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
13:22
13:25
64' Αλλαγές για την Αυστραλία. Έξω οι Ντιούκ, ΜακΓκρι, μέσα οι Χρούστιτς, ΜακΚλάρεν. by Αναστασία Βοσνάκη
13:28
67' Μέσα ο Καζρί, έξω ο Λαϊντουνί για την Τυνησία. by Αναστασία Βοσνάκη
13:32
71' Μεγάλη ευκαιρία η Αυστραλία! Γύρισμα ο ΜακΚλάρεν, δεν μπόρεσε να κάνει το 2-0 ο Λέκι. by Αναστασία Βοσνάκη
13:34
73' Ωραίο σουτ ο Μσακνί, μπλόκαρε ο Ράιαν. by Αναστασία Βοσνάκη
13:35
74' Διπλή αλλαγή για την Τυνησία. Ο Κεσχρίντα του Ατρόμητου μέσα και ο Κενίσι, έξω οι Μπρον και Τζεμπαλί. by Αναστασία Βοσνάκη
13:36
75' Αλλαγή για την Αυστραλία. Ντέγκενεκ αντί Κάρατσιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
13:41
13:41
Στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης μπαίνουμε, παραμένει το 1-0 υπέρ της Αυστραλίας κόντρα στην Τυνησία. by Αναστασία Βοσνάκη
13:43
82' Κόρνερ για την Τυνησία. by Αναστασία Βοσνάκη
13:44
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Αναστασία Βοσνάκη
13:47
85’ Διπλή αλλαγή για την Αυστραλία. Μπάκους και Μάμπιλ μέσα, έξω Λέκι και Γκούντγουιν. by Αναστασία Βοσνάκη
13:48
87' Απειλεί η Τυνησία. Σόλο του Σασί, δεν μπορεί να κάνει καλό τελείωμα μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
13:50
88' Ευκαιρία για την Τυνησία! Γύρισμα στην περιοχή, πλασέ με τη μία του Καζρί αλλά στην αγκαλιά του Ράιαν η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
13:54
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Σασί. by Αναστασία Βοσνάκη
13:56
Τελευταίο λεπτό! Κρατάει η Αυστραλία, πιέζει η Τυνησία! by Αναστασία Βοσνάκη
13:58
Τέλος στο ματς! Σπουδαία νίκη για την Αυστραλία, η οποία επικράτησε 1-0 της Τυνησίας χάρη στο γκολ του Ντιουκ (23'). by Αναστασία Βοσνάκη