Εκουαδόρ-Σενεγάλη

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

16:33
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Εκουαδόρ με τη Σενεγάλη, για την τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:41
Το συγκεκριμένο παιχνίδι αποτελεί τελικό πρόκρισης στους «16» της διοργάνωσης, με το Εκουαδόρ να βολεύεται και με ισοπαλία, ενώ η Σενεγάλη χρειάζεται μόνο τη νίκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
Στο άλλο παιχνίδι για τον 1ο όμιλο που θα διεξαχθεί παράλληλα, η πρωτοπόρος Ολλανδία θα αντιμετωπίσει το αποκλεισμένο Κατάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου: 1. Ολλανδία 4 (3-1) 2. Εκουαδόρ 4 (3-1) 3. Σενεγάλη 3 (3-3) 4. Κατάρ 0 (1-55) by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Εκουαδόρ (Γκουστάβο Άλφαρο): Γαλίνδες- Πρεσιάδο, Εστουπινιάν, Χινκαπιέ, Τόρες- Γρουέσο, Καϊσέδο, Φράνκο- Βαλένσια, Πλάτα, Εστράδα Σενεγάλη (Αλιού Σισέ): Μεντί- Σαμπαλί, Ντιαλό, Κουλιμπαλί, Τζέικομπς- Σις, Γκούειγ- Εντιαγέ, Σαρ, Γκιέιγ- Ντιά by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
Για το Εκουαδόρ βασικός τελικά ο αρχηγός και μοναδικός του σκόρερ (με 3 γκολ) έως τώρα στη διοργάνωση, Ένερ Βαλένσια, ο οποίος είχε τραυματισμό στο γόνατο. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γάλλος, Κλεμάν Τουρπάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
Στο «Khalifa International Stadium» της Ντόχα θα διεξαχθεί η αναμέτρηση, με την έναρξη να είναι προγραμματισμένη για τις 17:00! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:57
Με μεγάλο πάθος τραγούδησαν οι ποδοσφαιριστές του Εκουαδόρ, οι οποίοι απόψε θέλουν να πανηγυρίσουν μία ιστορική πρόκριση, με την οποία θα ισοφαρίσει την καλύτερη επίδοσή του στη διοργάνωση, από το 2006 στη Γερμανία. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:57
Καλύτερη πορεία της Σενεγάλης σε Μουντιάλ, αυτή του 2002 μέχρι τα προημιτελικά, στην πρώτη της μάλιστα εμφάνιση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:59
Ολοκληρώνεται το καθιερωμένο τελετουργικό και πάμε για σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
Έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
2' Ο Πρεσιάδο έκανε το πρώτο φάουλ στο παιχνίδι, πάνω στον Σαρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:03
3' Ο Βαλένσια κάνει την πρώτη του επαφή στο ματς, ένα υπέροχο κοντρόλ με μεγάλο βαθμό δυσκολίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
3' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σενεγάλη, με τον Ι. Γκέιγ να βρίσκεται ολομόναχος στη μεγάλη περιοχή του Εκουαδόρ, αλλά να σουτάρει με δύναμη άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
17:06
6' Πολύ καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
6' Λάθος γύρισμα του Κουλιμπαλί, πρόλαβε τελευταία στιγμή το κόρνερ ο Μεντί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
7' Καλή προσπάθεια του Εντιαγέ από δεξιά, ο Τόρες πρόλαβε να απομακρύνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:09
8' Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία για τη Σενεγάλη, με τον Σαμπαλί να περνάει όμορφη κάθετη πάσα και τον Ντιά να αστοχεί σε τετ-α-τετ με τον Γκαλίνδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Η χαμένη ευκαιρία του Ι. Γκέιγ: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
10' Φάουλ σε καλή θέση για το Εκουαδόρ τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
11' Ο Ένερ Βαλένσια εκτέλεσε με πολύ δύναμη, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
11' Αντεπίθεση της Σενεγάλης και συρτό γύρισμα του Εντιαγέ, έδιωξε σε κόρνερ η άμυνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
11' Ένα συρτό μακρινό σουτ του Σαρ, στα σώματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
12' Μακρινό σουτ του Εντιαγέ με πολλά φάλτσα, η μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
Η Σενεγάλη έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων έως τώρα στο ματς, έχοντας κάνει και 4 τελικές προσπάθειες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Ντιά για τη Σενεγάλη: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Ταυτόχρονα, Ολλανδία-Κατάρ 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
18' Ο Ι. Γκέιγ πήρε πανέξυπνα από τον Χινκαπιέ ένα κόρνερ για τη Σενεγάλη! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
19' Εκτέλεσε ο Γιάκομπς, απομάκρυνε με γροθιά ο Γαλίνδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
17:20
20' Πεσμένος στο χορτάρι ο Πρεσιάδο και δείχνει να πονάει πολύ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Δέχεται τις βοήθειες του ιατρικού επιτελείου, αρκετά μεγάλη διακοπή στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
Σενεγαλέζοι τιμούν την μνήμη του Ντιοπ, ο οποίος έφυγε από τη ζωή πριν δύο χρόνια: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
Συνέχεια στο παιχνίδι, επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο και ο Πρεσιάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
23' Η διακοπή έριξε και τον ρυθμό, ο οποίος ήταν πολύ γρήγορος στο πρώτο 15λεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
24' Ο Ισμαιλά Σαρ πίεσε και έκλεψε, ενώ στη συνέχεια σούταρε με φάλτσο και η μπάλα κόντραρε στον Τόρες και βγήκε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:26
25' Σέντρα του Τζέικομπς και κεφαλιά του Ντιαλό, στην αγκαλιά του Γκαλίνδες. Έκτη τελική για τη Σενεγάλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
Η Ολλανδία άνοιξε το σκορ κόντρα στο Κατάρ, 1-0 με σκόρερ τον Χάκπο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:29
Το σουτ του Σαρ που κόντραρε και βγήκε κόρνερ: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
29' Η Σενεγάλη συνεχίζει να ψάχνει περισσότερο το γκολ από το Εκουαδόρ, αλλά το 0-0 παραμένει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
Χωρίς τελική εντός εστίας ακόμα η ομάδα του Ισημερινού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
33' Το Εκουαδόρ τώρα παίρνει περισσότερο την μπάλα στην κατοχή του. Ο Κολυιμπαλί έκοψε με ωραίο τάκλιν τον Βαλέντσια. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
35' Η ομάδα του Αλφάρο δυσκολεύεται πολύ να πατήσει την περιοχή της Σενεγάλης, η οποία με τη σειρά της έχει να απειλήσει από το σουτ του Σαρ, στο 24'. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
36' Ο Γκαλίνδες βγήκε και μπλόκαρε, μετά απο μια βαθιά μπαλιά που προκάλεσε μπέρδεμα στην άμυνα του Εκουαδόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
38' Πεσμένος στο έδαφος ο Καϊσέδο για το Εκουαδόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Πολύ όμορφες εικόνες από τις κερκίδες, με πρωταγωνιστές τους Σενεγαλέζους! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Σηκώθηκε και κουτσαίνει ο Καϊσέδο, να δούμε αν θα παραμείνει στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
10 τελικές η Σενεγάλη, 2 το Εκουαδόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
Ξαναμπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Καϊσέδο, λογικά χωρίς πρόβλημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
42' Πέναλτι για τη Σενεγάλη! Μετά από λάθος στην άμυνα, ο Χινκαπιέ συγκρούστηκε με τον Ισμαϊλά Σαρ, με τον Τουρπέν να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
44' Γκολ για τη Σενεγάλη! Ο Ισμαιλά Σαρ κέρδισε το πλεναλτι και εκτέλεσε εύστοχα, δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
Έξι λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
45'+2' Ο Σαρ έκανε μία ακόμα προσπάθεια από τα αριστερά και σέντραρε, με τον Εντιαγέ να σουτάρει στα σώματα αμυντικών. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
45'+3' Ο Ι. Γκέιγ εκτέλεσε κόρνερ, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Χινκαπιέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:49
45'+3' Ένταση μεταξύ Σαμπαλί και Καισέδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Ο Βαλέντσια βρέθηκε στο έδαφος και διαμαρτύρεται πως τον κλώτσησε ο Σαμπαλί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
Τίποτα λέει ο Τουρπάν, συνέχεια στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Το γκολ του Σαρ από την άσπρη βούλα, για το 1-0 της Σενεγάλης: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Πεσμένος στο έδαφος ο Σαρ τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
Αρκετές διακοπές πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Εκουαδόρ-Σενεγάλη 0-1, χάρη στο γκολ που πέτυχε με πέναλτι ο Ισμαϊλά Σαρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:54
Η Σενεγάλη μετέφρασε την ανωτερότητά της σε προβάδισμα, με τον πιο δραστήριο παίκτη της να τη βάζει σε θέση οδηγού λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με το πέναλτι που πήρε ο ίδιος. Πλέον, η πρόκριση βρίσκεται στα χέρια της Σενεγάλης, με το Εκουαδόρ να θέλει τουλάχιστον ισοπαλία για να τερματίσει στη 2η θέση του 1ου ομίλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:07
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:08
Με διπλή αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο μέρος για το Εκουαδόρ, με τους Σιφουέντες και Σαρμιέντο να παίρνουν τις θέσεις των Φράνκο και Γκρουέσο by Δημήτρης Παπαδήμας
18:08
46' Πολύ δυνατό μαρκάρσμα του Σις στον Εστράδα, δεν δείχνει κάρτα ο Τουρπάν, αν και θα μπορούσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:08
Η Ολλανδία έκανε το 2-0 κόντρα στο Κατάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
49' Μακρινό σουτ του Σιφουέντες, μπλόκαρε εύκολα ο Μεντί. Πρώτη τελκή εντός στόχου για το Εκουαδόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:15
53' Το Εκουαδόρ έχει την κατοχή και προσπαθεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για την ισοφάριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
Το μακρινό σουτ του Σιφουέντες: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
57' Όμορφη σέντρα του Εστουπινιάν και κεφαλιά του Εστράδα, μπλόκαρε ξανά εύκολα ο Μεντί. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:20
18:22
Και ο πρόεδρος της FIFA,Τζιάνι Ινφαντίνο, παρακολουθεί από κοντά το παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
61' Η Σενεγάλη δεν έχει απειλήσει καθόλου έως τώρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
64' Τρίτη αλλαγή για το Εκουαδόρ, Ρεάσκο αντί του Εστράδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:28
66' Κίτρινα κάρτα στον Ιντρίσα Γκέιγ, για αγκωνιά στον Πλάτα. Ο μέσος της Σενεγάλης χάνει και το επόμενο ματς, αν προκριθεί η ομάδα του. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:30
68' Γκοολ για το Εκουαδόρ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χινκαπιέ πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Καϊσέδο από κοντά έγραψε το 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
70' Γκοοολ για τη Σενεγάλη! Μετά από εκτέλεση φάουλ και λάθος διώξιμο του Βαλένσια, η μπάλα έφτασε στον Κουλιμπαλί, ο οποίος πλάσαρε από κοντά για το 1-2! Ξανά προβάδισμα πρόκρισης για τη Σενεγάλη! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
Απίθανη εξέλιξη στο παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:34
Μόλις δύο λεπτά κράτησε η χαρά του Εκουαδόρ, με τη Σενεγάλη να απαντάει άμεσα στο γκολ του Καϊσέδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
74' Διπλή αλλαγή για τη Σενεγάλη, Ν. Μεντί και Ντιένγκ αντί των Σις και Εντιαγέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
76' Ευκαιρία για το Εκουαδόρ, με τον Πλάτα να πιάνει γυριστό από το σημείο του πέναλτι και τον Μεντί να μπλοκάρει εύκολα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:39
77' Ο Σαρ βρέθηκε απέναντι στον Γκαλίνδες, επέστρεψε και έδιωξε σε κόρνερ ο Πρεσιάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
79' Το Εκουαδόρ πιέζει ψηλά, αλλά η Σενεγάλη δείχνει ικανή να... χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
82' Μακρινό σουτ με πολύ δύναμη από τον Ντιά, ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Το 1-1 από τον Καϊσέδο: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Και το 1-2 από τον Κουλιμπαλί: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
84' Βαλέντσια και Ντιαλό συγκρούστηκαν έξω από τη μεγάλη περιοχή της Σενεγάλης, παίζετε λέει ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
85' Αλλαγή για το Εκουαδόρ, με τον Πορόσο να παίρνει τη θέση του Πρεσιάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
88' Το Εκουαδόρ προσπαθεί, αλλά προβληματίσει έντονα την άμυνα της Σενεγάλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Ευκαιρία ισοφάρισης για το Εκουαδόρ με τον Πλάτα: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
89' O Μεντί μπλόκαρε εύκολα μια κεφαλιά του Σαρμιέντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:54
90'+2' Κόρνερ για το Εκουαδόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
90'+4' Όλο το Εκουαδόρ μπροστά για τα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Τελικό, Ολλανδία-Κατάρ 2-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
90'+4' Φωνάζει για πέναλτι ο Χινκαπιέ, τίποτα λέει ο Τουρπάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
90'+5' Αλλαγή για τη Σενεγάλη, ο Σισέ του Ολυμπιακού αντί του Ντιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Η Σενεγάλη αμύνεται μαζικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Συμπληρώθηκαν τα 6 λεπτά των καθυστερήσεων, με ένα επιθετικό φάουλ του Βαλέντσια. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Πεσμένος στο έδαφος ο Σαμπαλί. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
Λήξη της αναμέτρησης, Εκουαδόρ-Σενεγάλη 1-2, με τους Αφρικανούς να πανηγυρίζουν την πρόκριση στους «16» του φετινού Μουντιάλ! by Δημήτρης Παπαδήμας