Αυστραλία-Δανία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

16:31
16:32
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και μαζί θα παρακολουθήσουμε την κρίσιμη αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ, μεταξύ της Αυστραλίας και της Δανίας. by www.sport-fm.gr
16:34
Ο αγώνας αναμένεται να καθορίσει τη δεύτερη θέση που δίνει και το άλλο εισιτήριο για τη φάση των «16». by www.sport-fm.gr
16:36
Η Αυστραλία βρίσκεται στη 2η θέση έχοντας 3 βαθμούς. Στην πρώτη αγωνιστική η ομάδα του Γκρέιαμ Άρνολντ γνώρισε βαριά ήττα από τη Γαλλία με σκορ 4-1, ενώ τη 2η αγωνιστική πήρε την νίκη με 1-0 κόντρα στην Τυνησία. by www.sport-fm.gr
16:37
Στην αντίπερα όχθη, η Δανία αναζητά την νίκη που θα της δώσει την πρόκριση. Το σύνολο του Κάσπερ Χιούμλαντ, βρίσκεται στην 3η θέση με μόλις έναν βαθμό, καθώς στην πρεμιέρα «κόλλησε» στο 0-0 με την Τυνησία, ενώ στο δεύτερο ματς του ομίλου έπεσε και αυτή θύμα της παγκόσμιας πρωταθλήτριας Γαλλίας γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. by www.sport-fm.gr
16:38
16:39
16:39
Aυστραλία ( Γκρέιαμ Άρνολντ 4-4-2): Mπράιαν-Ντέγκενεκ, Σούταρ, Ρόουλς, Μπέχιτς- Λέκι, Ιρβάιν, Μόουι, Γκούντγουϊν- ΜακΓκρι, Ντιουκ by www.sport-fm.gr
16:40
Δανία ( Κάσπερ Χιούμλαντ 4-2-3-1): Σμάιχελ- Ρ. Κρίστενσεν, Άντερσεν, Α. Κρίστενσεν, Μέλε- Χόιμπιεργκ, Γένσεν- Σκόου Όλσεν, Λίντστρεμ, Έρικσεν- Μπρεϊθγουέιτ by www.sport-fm.gr
16:40
Η βαθμολογία του 4oυ ομίλου: 1. Γαλλία 6 (6-2) 2. Αυστραλία 3 (2-4) 3. Δανία 1 (1-2) 4. Τυνησία 1 (0-1) by www.sport-fm.gr
16:43
16:43
16:44
Αυτή θα είναι η δεύτερη συνάντηση σε επίσημο επίπεδο για τις δύο ομάδες. Την πρώτη φορά που διασταυρώθηκαν το ματς τελείωσε ισόπαλο 1-1 στο πλαίσιο του τρίτου γκρουπ του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας το 2018. by www.sport-fm.gr
16:49
16:49
16:52
To καθιερωμένο τελετουργικό πριν τη σέντρα έχει ξεκινήσει στο «Al Janoub Stadium» by www.sport-fm.gr
16:54
16:58
17:01
17:02
Οι Δανοί μπήκαν εμφανώς για να πιέσουν καθώς μόνο με νίκη παίρνουν την πρόκριση. by www.sport-fm.gr
17:04
3' Υποψία ευκαιρίας για την Αυστραλία με το ΜακΓκρί να σουτάρει από καλό σημείο και τον Αντρέας Κρίστενσεν να κόβει τελευταία στιγμή με το πόδι. by www.sport-fm.gr
17:06
17:08
7' Όμορφη ανάπτυξη για τη Δανία, με τον Μέλε να σεντράρει με το εξωτερικό φάλτσο, τον Μπρέιθγουεϊτ να κάνει την κίνηση αλλά ο Ράιαν βγήκε και μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
17:20
19' Μεγάλη ευκαιρία για τη Δανία, με τον Μέλε να γυρίζει την μπάλα, τον Ράιαν να χάνει προσωρινά και τον Σούταρ να διώχνει by www.sport-fm.gr
17:21
17:23
22' Ευκαιρία για την Αυστραλία με τον Ντιουκ να τροφοδοτεί με το κεφάλι τον ΜακΓκρι που σούταρε όμως ο Σμάιχελ μπλόκαρε by www.sport-fm.gr
17:24
17:25
25' Ξανά η Δανία απείλησε με τον Σκόου Όλσεν να βγαίνει απέναντι στον Ράιαν αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο by www.sport-fm.gr
17:43
43'Ξανά από τα αριστερά η Δανία με τον Λίνστρεμ, να γυρίζει την μπάλα αλλά μπλόκαρε ξανά ο Ράιαν. by www.sport-fm.gr
17:45
Σε πολύ λίγο θα μπούμε στις καθυστερήσεις με το 0-0 να παραμένει. Ως τώρα η Αυστραλία είναι αυτή που παίρνει την πρόκριση. by www.sport-fm.gr
17:46
17:48
18:03
18:03
18:04
Και η Δανία προχώρησε σε αλλαγή με τον Μπα να παίρνει τη θέση του Ράσμους Κρίστενσεν στο δεξί άκρο της άμυνας. by www.sport-fm.gr
18:05
18:06
18:07
48' Ο ΜακΓκρι γύρισε την μπάλα μέσα στην περιοχή όπου ο Ιρβάιν με πλασέ σούταρε ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Σμάιχελ by www.sport-fm.gr
18:08
Οι Δανοί μοιάζουν αρκετά αγχωμένοι καθώς τους έχει απομείνει ένα ημίχρονο για να πάρουν την πρόκριση. by www.sport-fm.gr
18:09
18:13
Οι Δανοί έχουν την κατοχή αλλά ο τρόπος παιχνιδιού τους είναι αρκετά ανορθόδοξος. by www.sport-fm.gr
18:14
18:16
18:17
18:17
Δύο αλλαγές για τη Δανία. Ο Γένσεν και ο Μπρέιθγουεϊτ βγαίνουν ο Ντόλμπεργκ και ο Ντάμσγκααρντ περνούν στο γήπεδο. by www.sport-fm.gr
18:18
Και οι δύο ομάδες αυτήν τη στιγμή μένουν εκτός συνέχεια καθώς η Τυνησία προηγείται της Γαλλίας με σκορ 1-0. by www.sport-fm.gr
18:19
18:20
Τρομερή αντεπίθεση με τον Λέκι να βγαίνει στο ένας με έναν με τον Μέλε προσποιήθηκε, σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σμάιχελ κάνοντας 1-0. by www.sport-fm.gr
18:20
18:22
18:23
18:25
Κυνηγούν και δεύτερο γκολ οι Αυστραλοί τώρα. Αναπτερώθηκε το ηθικό τους μετά το 1-0. by www.sport-fm.gr
18:27
18:28
Ακόμη δύο αλλαγές για τους Δανούς. Μέλε και Σκόου Όλσεν έξω. Σκοβ και Κορνέλιους τους αντικαθιστούν. by www.sport-fm.gr
18:29
18:30
18:31
18:32
Αλλαγή για την Αυστραλία. Ο ΜακΓκρι φεύγει από το γήπεδο, με τον Ράιτ να παίρνει τη θέση του. by www.sport-fm.gr
18:33
18:36
18:38
18:39
Μπήκαμε στο 80ο λεπτό. Η Αυστραλία προηγείται από το 60' με το γκολ του Λέκι by www.sport-fm.gr
18:41
18:45
Ψάχνουν λύσεις οι Δανοί, αλλά ο Γκρέιαμ Άρνολντ έχει στήσει υποδειγματικά την ομάδα του. by www.sport-fm.gr
18:47
88' Μεγάλη στιγμή για τη Δανία με τον Μπα να σουτάρει μέσα από τη μεγάλη περιοχή, όμως η προσπάθεια του έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
18:48
Αλλαγή για την Αυστραλία. Ο σκόρερ Μάθιου Άλαν Λέκι, φεύγει από το γήπεδο με τον Χρούστιτς να περνά στο ματς by www.sport-fm.gr