Μαρόκο-Ισπανία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη φάση των «16» του Μουντιάλ 2022.

16:54
16:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Μαρόκο με την Ισπανία, για τη φάση των «16» του φετινού Μουντιάλ. by www.sport-fm.gr
16:56
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Μαρόκο (Bαλίντ Ρεραγκρί 4-3-3): Μπόνο-Χακίμι, Αγκέρ, Σάις, Μαζράουι- Άμπραμπατ, Ουναχί, Αμαλάχ- Ζιγιές, Μπουφάλ, Εν- Νεσίρι Ισπανία (Λουίς Ενρίκε 4-3-3): Σιμόν- Γιορέντε, Ρόδρι, Λαπόρτ, Άλμπα- Μπουσκέτς, Πέδρι, Γκάβι- Όλμο, Τόρρες, Ασένσιο by Δημήτρης Παπαδήμας
16:57
Η ανάκρουση των εθνικών ύμνων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:58
Η Ισπανία προκρίθηκε ως δεύτερη του 5ου ομίλου, στο -2 από την πρωτοπόρο Ιαπωνία και αφήνοντας έξω τη Γερμανία (υπερτέρησε στη διαφορά τερμάτων). Από την άλλη, το Μαρόκο τερμάτισε στην 1η θέση του 6ου γκρουπ, μπροστά από Κροατία, Βέλγιο και Καναδά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:00
Έναρξη της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:01
Με τα κόκκινα το Μαρόκο, με τις θαλασσί εμφανίσεις της η Ισπανία. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
3' Όπως αναμενόταν, οι Ισπανοί είναι εκείνοι που κυκλοφορούν την μπάλα στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:03
by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
5' Γυρνάει την μπάλα η Ισπανία, χωρίς όμως να έχει μπει ακόμα στην περιοχή του Μαρόκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
6' Πρώτη αντεπίθεση του Μαρόκο στο ματς, ολοκληρώθηκε με αποτυχημένη ντρίπλα του Ζιγές. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
10' O Μπουφάλ πήρε φάουλ σε καλή θέση, από τον Γιορέντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Χακίμι και Ζίγες πάνω από την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
12' Καλή εκτέλεση του Χακίμι, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σιμόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
17:14
15' Σέντρα του Μαζράουι στο πίσω δοκάρι, μπλόκαρε ο Σιμόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:15
16' Χωρίς τελική ακόμα στο παιχνίδι η Ισπανία, με το Μαρόκο να κλείνει ολόσωστα τους χώρους. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Μόλις 26% η κατοχή για το Μαρόκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Η πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Χακίμι: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Εκπληκτική σε ένα ακόμα έναν αγώνα του φετινού Μουντιάλ, η ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι Μαροκινοί στις κερκίδες! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
Ο Γκάβι προσπαθεί να δημιουργήσει για την Ισπανία στον χώρο του κέντρου: Εικόνα live 21973247/65576.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
20' Η διπλή ζώνη άμυνας λειτουργεί ιδανικά για το Μαρόκο έως τώρα, με την Ισπανία απλώς να γυρνάει την μπάλα στο κέντρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
21' Φάουλ του Όλμο στον Γκάβι, σε καλή θέση για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Δεν βγήκε φάση από την εκτέλεση του Ζίγες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
22' Εκπληκτική ντρίπλα του Μπουφάλ στον Γιορέντε, η σέντρα του απομακρύνθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
24' Ο Μπουφάλ πεσμένος στο χορτάρι και δείχνει να πονάει, από μαρκάρισμα του Γιορέντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
25' Τρελή διπλή ευκαιρία για την Ισπανία, ως μη γενόμενη όμως η φάση αφού είχε προηγηθεί ξεκάθαρο οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:27
27' Πρώτη τελική της Ισπανίας, με τον Ασένσιο να σουτάρει από πλάγια θέση μετά από μακρινή μπαλιά του Άλμπα, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
30' Κλέψιμο και κάθετη του Σαίς, πρόλαβε και γύρισε στον τερματοφύλακά του ο Ρόδρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
229 ολοκληρωμένες πάσες η Ισπανία, 89 το Μαρόκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
17:33
33' Μαζράουι κλέβει και σουτάρει με δύναμη από μακριά, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Σιμόν, και ενώ ο Εν Νεσίρι καραδοκούσε για το... ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
34' Υπέροχη κάθετη του Πέδρι, δεν βρήκε στόχο η σέντρα του Τόρρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
35' Αυξάνει την πίεσή της η Ισπανία, κόπηκε πριν σουτάρει ο Όλμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
40' Συρτό γύρισμα του Γκάβι από τα αριστερά, απομάκρυνα ο Μαζράουι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
17:41
41' Ο Χακίμι πρόλαβε τον Όλμο, πάρα πολύ καλοί και προσηλωμένοι αμυντικά οι Μαροκινοί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
42' Μεγάλη ευκαιρία για το Μαρόκο, μετά από διαδοχικές σέντρες των Χακίμι και Μπουφάλ, ο Αγκέρ πήρε την κεφαλιά ολομόναχος από κοντά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
43' Κι άλλη ευκαιρία για το Μαρόκο, με τον Ζίγες να γυρίζει με το κεφάλι και τον Λαπόρτ να προλαβαίνει τελευταία στιγμή τον Εν Νεσίρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Η διπλή ευκαιρία της Ισπανίας, ως μη γενόμενη τελικά λόγω οφσάιντ: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Ένα λεπτό καθυστέρηση στο πρώτο μέρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
Η μοναδική ευκαιρία της Ισπανίας στο πρώτο ημίχρονο: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μαρόκο-Ισπανία 0-0. Οι Ισπανοί κυριαρχούν στην κατοχή, αλλά πέρα από αυτό έχουν να δείξουν μόλις μία πραγματική ευκαιρία για γκολ, στο 27' με τον Ασένσιο, ενώ το Μαρόκο είχε εκείνο τη μεγάλη ευκαιρία του για να σκοράρει στο 42', με την κοντινή κεφαλιά του Αγκέρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:03
47' ο Φεράν Τόρρες πήρε φάουλ σε καλή θέση για σέντρα, από τον Μαζράουι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
Ανταποκρίθηκε ξανά η άμυνα του Μαρόκου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
49' Ο Σιμόν παραλίγο να κάνει τεράστιο λάθος με την μπάλα στα πόδια, γλύτωσε τελικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
52' Ίδιο το σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ισπανία να προσπαθεί να βρει τον δρόμο με συνεχόμενες πάσες, ενώ το Μαρόκο αμύνεται και περιμένει την ευκαιρία να ξεχυθεί στην αντεπίθεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
54' Ο Γκάβι πήρε φάουλ από τον Χακίμι, λίγο έξω από την περιοχή και πλάγια αριστερά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
Η ποδιά του Τόρρες στον Χακίμι: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
55' Ο Τόρρες έστρωσε στον Όλμο, εκείνος σούταρε με δύναμη πάνω στον Μπόνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
60' Η Ισπανία προσπαθεί να ανεβάσει τον ρυθμό, γυρνάει την μπάλα, αλλά δεν μπορεί να «ξεκλειδώσει» την άμυνα του Μαρόκου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:17
Το δυνατό σουτ του Όλμο, η μόνη τελική της Ισπανίας στο δεύτερο ημίχρονο: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
62' Ο Μπόνο μπερδεύτηκε μετά από άτσαλο διώξιμο της άμυνάς του, τελικά η Ισπανία δεν κατάφερε να βγάλει ούτε τώρα τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
63' Διπλή αλλαγή για την Ισπανία, Μοράτα και Σολέρ αντί των Ασένσιο και Γκάβι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:20
64' Ο Άλμπα κουτσαίνει, μάλλον θα συνεχίσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:23
66' Αλλαγή για το Μαρόκο, ο 20χρονος Εζαμπντί πήρε τη θέση του Μπουφάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:24
68' Η Ισπανία προσπαθεί να παίξει με πιο γρήγορες πάσες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
69' Υπέροχο τάκλιν του Αγκέρ στον Μοράτα, με ρίσκο, αφού ήταν εντός περιοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
73' Η άμυνα του Μαρόκοσυνεχίζει να ανταπεξέρχεται, ενώ η Ισπανία αδυνατεί να δημιουργήσει ευκαιρίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
75' Αλλαγή για την Ισπανία, Νίκο Γουίλιαμς στη θέση του Φεράν Τόρρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
76' Πρώτη κάρτα στο ματς, στον Λαπόρτ, για πάτημα στον Χακίμι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
Το υπέροχο τάκλιν του Αγκέρ στον Μοράτα: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:34
78' Απελπιστικά άστοχο ένα σουτ του Ντάνι Όλμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
80' Ωραίο γύρισμα του Γουίλιαμς, ο Αγκέρ πρόλαβε με ένα ακόμα τέλειο τάκλιν, τον Όλμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:40
81' Τριπλή αλλαγή για το Μαρόκο, Σαμπιρί, Σεντιρά και Αλάλ αντί των Εν Νεσίρι, Αμαλά και Μαζράουι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:40
Ο Αγκέρ είναι πεσμένος στο έδαφος και δείχνει να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
84' Δεν μπορεί να συνεχίσει, αναγκαστική αλλαγή για το Μαρόκο, Ελγιαμίκ αντί του Αγκέρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
Πλήγμα για το Μαρόκο, αφού ο Αγκέρ έκανε εξαιρετικό παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
86' Ευκαιρία για το Μαρόκο, με σουτ του Σεντιρά να κοντράρει σε σώμα αμυντικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Στην «τελική ευθεία» του ματς, ολοένα και πιο πιθανό το ενδεχόμενο παράτασης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
88' Ουναχί και Χακίμι δεν μπόρεσαν να συνεργαστούν στη μεγάλη περιοχή της Ισπανίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
89' Ο Άμραμπατ έκανε σωτήριο για το Μαρόκο τάκλιν σε σουτ του Νίκο Γουίλιαμς, σήκωσε και οφσάιντ ο βοηθός. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Δεν φαίνεται να ήταν οφσάιντ ο Μοράτα, αν είχαμε γκολ θα είχε εμπλακεί το VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
90' Ο Όλμο πήρε φάουλ σε καλή θέση για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
90'+1' Εκτέλεσε ο Σολέρ στο πίσω δοκάρι, πολύ ψηλά η κεφαλιά του Μοράτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
90'+2' Ο Εζαμπντέ παραλίγο να προλάβει τον Σιμόν, που είχε την μπάλα στα πόδια του. Τελικά πρόλαβε να διώξει ο Ισπανός τερματοφύλακας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
90'+5' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα για την Ισπανία. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
Λογικά τελευταία φάση στην κανονική διάρκεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Λήξη της κανονικής διάρκειας, Ισπανία-Μαρόκο 0-0 και πάμε σε παράταση! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:53
Το ωραίο γύρισμα του Γουίλιαμς και η επέμβαση του Αγκέρ προ του Μοράτα: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Έναρξη της παράτασης! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Η τελευταία φάση της κανονικής διάρκειας: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
95' Η Ισπανία συνεχίζει να έχει την κατοχή, ψάχνοντας ανοιχτούς διαδρόμους. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
98' Διπλή αλλαγή για την Ισπανία, Μπαλντέ και Φατί αντί των Άλμπα και Όλμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
100' Ο Μοράτα έκανε ωραία κίνηση και γύρισμα, ο Αλάλ έδιωξε τελευταία στιγμή με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
101' Σουτ του Μπαλντέ, έβαλε το μπλοκ ο Χακίμι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
102' Το Μαρόκο συνεχίζει να ανταποκρίνεται θαυμάσια αμυντικά κόντρα στη συνεχή κατοχή των Ισπανών. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
102' Μπέρδεμα Μπόνο με Ελ Γιαμίκ, έδιωξε τελικά με κεφαλιά ο αμυντικός του Μαρόκου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
103' Ο Ρόδρι έκανε ένα πολύ μακρινό σουτ γλιστρώντας, πάρα πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
104' Τεράστια ευκαιρία για το Μαρόκο, με τον Σιμόν να νικάει τον Σεντίρα σε τετ-α-τετ. Φοβερή πάσα του Ουναχί, έβγαλε μόνο τον συμπαίκτη του. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Ένα λεπτό καθυστέρηση στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:13
Κόρνερ για την Ισπανία! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
105+2' Ο Σορέλ εκτέλεσε, απομάκρυνε με γροθιά ο Μπόνο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
Λήξη ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
15 λεπτά ακόμα, αν δεν μπει κάποιο γκολ ο νικητής θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
109' Η Ισπανία ανεβάζει την πίεσή της, έχει κλειστεί για τα καλά το Μαρόκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
Η μεγάλη ευκαιρία του Μαρόκου με τον Σεντίρα: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
111' Πεσμένος στο έδαφος ο Σαΐς. Μεγάλη η κούραση τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
115' Αντεπίθεση για το Μαρόκο, με τον Ρόδρι να προλαβαίνει τον Σεντίρα που έμπαινε με προϋποθέσεις στη μεγάλη πριοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
Έκδηλη η κούραση στους περισσότερους ποδοσφαιριστές. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
5 λεπτά ακόμα στην παράταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
117' Ευκαιρία για την Ισπανία, με τον Μοράτα να μην κάνει καλή τελική πάσα στον Φατί. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
118' Γύρισμα του Γουίλιαμς, έδιωξε σε κόρνερ ο Χακίμι προ του Φατί. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
119' Αλλαγή για την Ισπανία, Σαράμπια αντί του Γουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
120' Αλλαγή για το Μαρόκο, Μπενούν αντί του Ουναχί. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
120' Κόρνερ του Σαράμπια, απομάκρυνε ο Σαμπίρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
Τρία λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
120'+1' Ο Μπουσκέτς βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή του Μαρόκου, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
120'+2' Ευκαιρία για την Ισπανία, μετά από σέντρα και διώξιμο του Ελ Γιαμίκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
΄120'+3' Μεγάλη ευκαιρία για την Ισπανία, ο Σαράμπια πήρε τη σέντρα του Σολέρ και πλάσαρε στο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
Συνομιλούν οι δύο τερματοφύλακες σε ένα σπάνιο στιγμιότυπο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
Το χάνει ο Ασένσιο για την Ισπανία, ξεψυχισμένη εκτέλεση, το βγάζει ο Μπόνο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Μεγάλος πρωταγωνιστής ο τερματοφύλακης του Μαρόκου, Μπόνο, που βγάζει δύο πέναλτι! by Δημήτρης Παπαδήμας