Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για τη 14η αγωνιστική της Super League

19:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ, για τη 14η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μπάμπη Τσιρώνη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Λιάβας, Μλάντεν, Λάρσον, Χουχούμης – Φλόρες, Μάρτενσον, Κολοβός – Ντίας, Καρέλης, Νταγκό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες - Αουγκούστο, Σβαμπ - Νάρεϊ, Ελ Καντουρί, Κωνσταντέλιας - Ολιβέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Στεργιάκης, Πέδρο, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Λαζαρίδης, Τσιγγάρας, Μαλής, Αναστασόπουλος, Νικολάου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Νάσμπεργκ, Βιεϊρίνια, Ντάντας, Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος σε περίπτωση νίκης θα μείνει μόνος 3ος λόγω της απώλειας βαθμών του Ολυμπιακού την Τετάρτη, θα αγωνιστεί δίχως τους Γιάσμιν Κούρτιτς, Φιλίπε Σοάρες και Λευτέρη Λύρατζη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Ο Παναιτωλικός δεν μπορεί να υπολογίζει σε έξι ποδοσφαιριστές, καθώς απουσιάζουν οι τραυματίες Μπακάκης, Ντουάρτε, Μόρσεϊ και Βαρόνε, ο τιμωρημένος Αποστολάκης και ο ασθενής Χατζηθεοδωρίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος Α' Βοηθός: Τρύφωνας Πετρόπουλος Β' Βοηθός: Ηλίας Κωνσταντίνου 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος VAR: Κωνσταντίνος Περράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Ο ΠΑΟΚ παίζει και με σύμμαχο την παράδοση. Μετράει 24 νίκες, 2 ισοπαλίες και άλλες τόσες ήττες στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης, ενώ στο Αγρίνιο έχει 12-1-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Περίπου ένα τέταρτο για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Ολοκλήρωσαν την προθέρμανσή τους οι δύο ομάδες, είναι πλέον στα αποδυτήρια by Αποστόλης Λιβάνιος

19:32
2' Ωραία κίνηση του Κωνσταντέλια και παράλληλα με την περιοχή, αλλά το σουτ του είναι άστοχο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:34
Πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Εκτός περιοχής σουτ του Φλόρες στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
5' Νέο σουτ του Φλόρες, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Αυτές οι δύο προσπάθειες σημειώθηκαν μετά από επικίνδυνη αντεπίθεση του Παναιτωλικού, την οποία "χάλασε" ο Νταγκό, αφού κράτησε πολύ την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Ένταση ανάμεσα στους παίκτες, έπειτα από παράπονα του Λουτσέσκου για πλάγιο υπέρ του Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Πάνω κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά, δίχως κάποια καλή στιγμή πάντως by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
16' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Νάρεϊ, αλλά υπάρχει σηκωμένο σημαιάκι. Ο άσος του ΠΑΟΚ έφυγε κάθετα από μπαλιά του Ολιβέιρα και εκτέλεσε τον Ανέστη με το αριστερό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Θα αποφανθεί ο VAR. Εντελώς οριακή η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Είναι οφσάιντ. Δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΟΚ, παραμένει το 0-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Φάνηκε και από τις γραμμές ότι επρόκειτο για τέρμα οριακή φάση. Πάντως, ο βοηθός σωστά την είδε τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
Πρόβλημα με Ελ Καντουρί στον ΠΑΟΚ. Έχει πρόβλημα στον αστράγαλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ξεκίνησε προθέρμανση ο Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Έπειτα από τάκλιν του Φλόρες, ο Ελ Καντουρί δεν πάτησε καλά στο έδαφος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
19' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς αντί Ελ Καντουρί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Ο Ζίβκοβιτς δεξιά, ο Νάρεϊ μετακομίζει αριστερά και ο Κωνσταντέλιας κοντά στον Ολιβέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
19:55
26' Κακό διώξιμο του Ράφα Σοάρες και κόρνερ για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Ελάχιστες οι καλές στιγμές σε αυτό το πρώτο μισάωρο. Κλασική φάση δεν υπάρχει στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
Παραχωρεί κόρνερ τον ΠΑΟΚ ο Κολοβός, έπειτα από προσπάθεια του Σάστρε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
35' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γεμάτο σουτ του Ολιβέιρα μετά από κεφαλιά-πάσα του Σάστρε, απομάκρυνε ο Ανέστης και στη συνέχεια μπλόκαρε σουτ του Κωνσταντέλια by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
39' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Γέμισμα του Ράφα Σοάρες, σουτ στην κίνηση ο Νάρεϊ, διώχνει σε κόρνερ ο Ανέστης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
20:11
41' Απειλεί ο ΠΑΟΚ: Ο Ζίβκοβιτς έκλεψε από τον Χουχούμη μέσα στην περιοχή, πλάσαρε και ο Ανέστης μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
42' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Παναιτωλικού με τον Κολοβό, ο οποίος συνέκλινε από τα αριστερά και έπιασε σουτ στα σώματα. Φώναξαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Έπειτα από κόντρες, η μπάλα φάνηκε να βρίσκει στο χέρι του Σβαμπ, που πάντως ήταν κολλητό στο σώμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
43' Άστοχη κεφαλιά του Ολιβέιρα, δεν ανησύχησε ο Ανέστης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, σφαδάζει μετά από μαρκάρισμα του Φλόρες λίγο μέσα, λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Θα γίνει έλεγχος για το αν είναι πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Όχι, είναι εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
45+5' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1! Εκτέλεση του φάουλ από τον Νάρεϊ, ο Ολιβέιρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
45'+6' Παράπονα από τον Παναιτωλικό για φάουλ του Αουγκούστο. Είναι ξεκάθαρο ότι έχει σπρώξει τον Κολοβό. Ο άσος του Παναιτωλικού δέχθηκε και κίτρινη για διαμαρτυρία. Όπως και ο Αουγκούστο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22

Ημίχρονο στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-1!

Το τέρμα του Ολιβέιρα με κεφαλιά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νάρει χωρίζει τις δύο ομάδες. Υπήρξαν έντονα παράπονα από τους γηπεδούχους, καθώς ο Αουγκούστο έχει σπρώξει τον Κολοβό που έπεσε κάτω by Αποστόλης Λιβάνιος

20:40
47' Εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντέλια, τακουνάκι του Αουγκούστο με τον Ανέστη να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
50' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς έκλεψε λίγο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού και μοίρασε στον Ολιβέιρα, που αστόχησε ενώ είχε πολύ καθαρό πεδίο μπροστά του. Δεν ήταν καλή η ισορροπία του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
52' Κίτρινη στον Φλόρες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
57' Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία κίνηση του Ντίας από τα δεξιά, πλασέ του Μάρτενσον από το ύψος του πέναλτι και στη συνέχεια, ο Καρέλης χάνει το... άχαστο με προβολή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Έπειτα από προσπάθεια του Ζίβκοβιτς και ουσιαστικά κόντρα στον Νάρεϊ, η μπάλα έφτασε στον Κωνσταντέλια που είχε δύο τελικές. Μετά το πρώτο σουτ του στρώθηκε η μπάλα και έπιασε γυριστό σουτ που μπλόκαρε ο Ανέστης. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
61' Κίτρινη στον Ράφα Σοάρες για φάουλ στον Νταγκό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Ζίβκοβιτς, όπου στο τέλος ήταν τρεις του ΠΑΟΚ εναντίον ενός, αλλά καθυστέρησε να πασάρει ο Σέρβος και κόπηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
20:59
Η απίθανη ευκαιρία του Καρέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
65' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Σενγκέλια αντί Μάρτενσον by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
21:05
72' Σουτ του Νάρεϊ στην εξωτερική πλευρά των διχτύων μετά από κάθετη του Κωνσταντέλια by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
74' Κίτρινη στον Κωνσταντέλια για τράβηγμα της φανέλας του Κολοβού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
75' Σέντρα του Λιάβα από τα δεξιά, ο Καρέλης έκανε την προβολή και ο Κοτάρσκι απέκρουσε, αλλά ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός του Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ για απευθείας εκτέλεση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
78' Ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε, η μπάλα στο τείχος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
78' Κεφαλιά του Νάρεϊ από καλή θέση, έφυγε παράλληλα με την εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Θα μπει ο Μουργκ αντί Κωνσταντέλια σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Μουργκ αντί του Νάρεϊ τελικά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
81' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Ξενιτίδης και Πέδρο αντί Ντίας και Καρέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
82' Κίτρινη στον Σβαμπ για διαμαρτυρία έπειτα από εις βάρος του φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Πάνω-κάτω η μπάλα. Έχει ανοιχτεί για την ισοφάριση ο Παναιτωλικός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
84' Ωραίο σουτ του Κολοβού, η μπάλα πήγαινε εκτός, αλλά ο Κοτάρσκι τη βρήκε και παραχώρησε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
86' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-2! Ο Αουγκούστο έκλεψε από τον Κολοβό, έπαιξε το "ένα-δύο" με τον Βραζιλιάνο, ο οποίος βρέθηκε με την εστία... πιάτο και πλάσαρε τον Ανέστη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
88' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Τόμας αντί Ολιβέιρα και Βιεϊρίνια αντί Ρ. Σοάρες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
89' Κι άλλη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ντάντας αντί Σβαμπ. Ζαλίστηκε ο μέσος του ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος