Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 16η αγωνιστική της Super League 1.

16:31
16:33
Είμαι ο Γιώργος Ζαχαρίου και παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Λεβαδειακού με τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League. by www.sport-fm.gr
16:35
Είναι η πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων στη φετινή σεζόν και όπως είναι φυσιολογικό αμφότερες θα αναζητήσουν την νίκη για να παραμείνουν στην τροχιά των στόχων τους. by www.sport-fm.gr
16:36
Να αναφέρουμε ότι η αναμέτρηση ξεκινά στις 17:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Διονύση Δεσύλλα. by www.sport-fm.gr
16:38
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Λεβαδειακός θέλει να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά την εντός έδρας νίκη με 1-0 κόντρα στον Ιωνικό και την ισοπαλία 1-1 με τον Άρη που τον βοήθησαν να πάρει σημαντική ανάσα ενόψει της συνέχειας. by www.sport-fm.gr
16:40
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Γιάσμινκο Βέλιτς δεν έχει στη διάθεση του τους τραυματίες Βινίσιους, Λιάγκας, Σκβάρκα, Μπελμόντ όπως αντίστοιχα και στους Σακό, Ντουκαρά και Ντεντάκη. by www.sport-fm.gr
16:40
16:41
Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς 4-2-3-1): Στογιάνοβιτς- Κωνσταντινίδης, Μπάχανακ, Τσάπρας, Βήχος- Χάμοντ, Συμελίδης- Τορό, Δούμτσιος, Νίκας- Μουτίνιο by www.sport-fm.gr
16:41
Οι αναπληρωματικοί της ομάδας της Βοιωτίας είναι οι: Μάρκοβιτς, Λούα-Λούα, Γιαννιώτας, Μεχία, Παναγιώτου, Πέτρε, Τσιριγώτος, Τζιμόπουλος, Βρακάς by www.sport-fm.gr
16:43
Για τον φιλοξενούμενο Παναθηναϊκό πέραν των δεδομένων απουσιών του Αϊτόρ και του Τρουιγέ, ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν έχει στη διάθεσή του τον Ρούμπεν Πέρεθ ο οποίος εκτίει την τιμωρία του καθώς έχει συμπληρώσει κάρτες. by www.sport-fm.gr
16:45
Οι «πράσινοι» βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με 39 βαθμούς, ωστόσο στα δύο πρώτα ματς του δευτέρου γύρου έχουν δύο ισοπαλίες με 1-1 στις αναμετρήσεις με Ιωνικό και ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
16:45
16:47
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς 4-3-3): Μπρινιόλι-Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ-Κουρμπέλης, Τσέριν, Παλάσιος-Μπερνάρ, Βέρμπιτς, Σπόραρ. by www.sport-fm.gr
16:48
Στον πάγκο βρίσκεται και το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας, Τιμοτέους Πούχατς. Αναλυτικά και οι υπόλοιποι αναπληρωματικοί: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης, Σάντσες, Τσόκαϊ, Πούγγουρας, Σαβιέρ και Κυριόπουλος. by www.sport-fm.gr
16:52
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής). Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Θανασιας (Ηπείρου). Τέταρτος διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων). VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων). AVAR: Κόλλιας (Ηπείρου) by www.sport-fm.gr
16:55
16:59
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση. Σε πολύ λίγο η σέντρα στο ματς. Οι παίκτες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr
17:03
17:05
17:06
17:07
17:07
3' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, πέρασε ανεκμετάλλευτο ενώ στη συνέχεια ο Μάγκνουσον τραυματίστηκε και βρέθηκε στο έδαφος. by www.sport-fm.gr
17:08
17:09
17:10
5' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Παλάσιος να σεντράρει στον Σπόραρ και τον Τσάπρα να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:11
17:14
17:15
17:17
Κυρίως με διαγώνιες βαθιές μπαλιές επιχειρούν να απειλήσουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
17:27
Απομάκρυνε ο Σένκεφελντ και ο Βήχος έκανε κοντρόλ με τον χέρι στη συνέχεια της φάσης. by www.sport-fm.gr
17:29
17:31
26' Ακόμη μια απειλή για την εστία του Μπρινιολί με τον Κωνσταντινίδη να γυρίζει τη σέντρα, τον Μουτίνιο να σουτάρει όμως η προσπάθεια του κατέληξε στον Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
17:33
Τώρα παίρνει μέτρα ο Παναθηναϊκός που δεν έχει απειλήσει την εστία των γηπεδούχων μέχρι στιγμής. by www.sport-fm.gr
17:35
17:36
17:38
Δεν βρίσκουν εύκολα χώρους οι φιλοξενούμενοι καθώς οι παίκτες του Λεβαδειακού έχουν οπισθοχωρήσει. by www.sport-fm.gr
17:40
35' Γκολ ο Παναθηναϊκός! Ο Σπόραρ πήρε την πάσα μέσα στην περιοχή και γύρισε την κατάλληλη στιγμή στον Βέρμπιτς για το 0-1! by www.sport-fm.gr
17:40
17:41
Ο Βέρμπιτς σκοράρει για δεύτερη φορά κόντρα στο Λεβαδειακό μετά και το γκολ που πέτυχε στον πρώτο γύρο στο ματς της Λεωφόρου. by www.sport-fm.gr
17:42
Έχουν ανάψει καπνογόνα οι φίλοι του Παναθηναϊκού και ο διαιτητής περιμένει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα. by www.sport-fm.gr
17:43
Πριν την έναρξη του αγώνα μάλιστα υπήρξε και χρήση δακρυγόνων από την αστυνομία λόγω μικροεπεισοδίων. Δείτε εδώ τη συνέβη, by www.sport-fm.gr
17:53
45+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Παλάσιος στην αντεπίθεση να σουτάρει και τον Στογιάνοβιτς να αποκρούει. by www.sport-fm.gr
17:54
45+4' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ βρέθηκε στην περιοχή σούταρε αλλά σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Λεβαδειακού. by www.sport-fm.gr
17:54
18:09
Τρομερά πράγματα στη Λιβαδειά! Κόσμος του Παναθηναϊκού έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο καθώς ένα δακρυγόνο έφυγε από την αστυνομία και προσγειώθηκε στην κερκίδα των οπαδών των φιλοξενούμενων. Ένα ασθενοφόρο έχει μπει στο χορτάρι για να παραλάβει έναν οπαδό του «τριφυλλιού» με αναπνευστικό πρόβλημα. Αποχώρησε αμέσως για το νοσοκομείο. by www.sport-fm.gr
18:14
18:18
18:18
18:19
Τόσο οι φίλοι του Λεβαδειακού όσο και αυτοί του Παναθηναϊκού επιστρέφουν στις εξέδρες. by www.sport-fm.gr
18:23
Ο αγώνας θα συνεχιστεί κανονικά. Η ατμόσφαιρα έχει πλέον καθαρίσει και αναμένουμε λίγο ακόμα για τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
18:24
18:28
18:30
Το δεύτερο μέρος ξεκινά με αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βρακάς παίρνει τη θέση του Νίκα. by www.sport-fm.gr
18:31
18:33
18:35
49' Πρώτο σουτ από τον Λεβαδειακό στο δεύτερο ημίχρονο με τον Συμελίδη. Μπλόκαρε εύκολα ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
18:37
51' Aντεπίθεση για τον Λεβαδειακό, με τον Χάμοντ τελικό αποδέκτη όμως το σουτ του ήταν απελπιστικά άστοχο. by www.sport-fm.gr
18:39
18:41
55' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με το σουτ του Παλάσιος έπειτα από ασίστ του Μπερνάρ. Σε κόρνερ έδιωξε ο Στογιάνοβιτς by www.sport-fm.gr
18:41
18:43
18:43
18:45
59' Έπειτα από πίεση του Λεβαδειακού ο Βήχος έπιασε ένα μακρινό σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
18:46
Συμπληρώθηκε μια ώρα παιχνιδιού στη Λιβαδειά. Πάντα στο 1-0 ο Παναθηναϊκός με το γκολ του Βέρμπιτς από το 35ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
18:48
18:50
63' ΑΠΙΘΑΝΗ απόκρουση του Μπρινιόλι! Ο Βήχος έκανε τη σέντρα, ο Χουάνκαρ αδράνησε με τον Βρακά να σουτάρει εξ επαφής και τον Ιταλό τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να διώχνει σε κόρνερ. Τρομερή επέμβαση! by www.sport-fm.gr
18:50
18:51
18:53
18:55
18:59
73' Αντεπίθεση για τον Λεβαδειακό, με τον Τορό να σουτάρει αλλά να κερδίζει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:00
19:02
76' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Τσιριγώτης και Λούα Λούα στο ματς. Εκτός περνούν Δούμτσιος και Τορό by www.sport-fm.gr
19:04
19:06
80' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ντεμπούτο για τον Πούχατς που παίρνει τη θέση του Χουάνκαρ. Επίσης περνούν στο γήπεδο Βαγιαννίδης αντί του Κώτσιρα και Ιωαννίδης αντί του Σπόραρ. by www.sport-fm.gr
19:08
81' Γκολ ο Παναθηναϊκός! Ο Τιμοτέους Πούχατς είναι ο σκόρερ! Με την πρώτη του επαφή έπειτα από τρομερή ασίστ του Ιωαννίδη στέλνει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα. 2-0! by www.sport-fm.gr
19:09
Ο Τσακαλίδης εξετάζει φάουλ στην αρχή της φάσης από τον Ιωαννίδη επάνω στον Βήχο. by www.sport-fm.gr
19:09
Δεν μετρά το γκολ! Ο διαιτητής έπειτα από χρήση του VAR υποδεικνύει φάουλ του Ιωαννίδη στην αρχή της φάσης. by www.sport-fm.gr
19:10
19:10
19:11
19:17
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά στη Λιβαδειά με το 1-0 υπέρ του Παναθηναϊκού να παραμένει. Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by www.sport-fm.gr
19:18
19:19
19:20
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός επικρατεί 1-0 του Λεβαδειακού και επιστρέφει στις νίκες. by www.sport-fm.gr
19:21
Στην πρώτη θέση με 42 βαθμούς η ομάδα του Γιοβάνοβιτς που πλέον κοιτάει το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής με την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια. by www.sport-fm.gr