ΠΑΟΚ-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 18η αγωνιστική της Super League 1.

19:41
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ενδιαφέρουσα αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής της Super League 1 μεταξύ του ΠΑΟΚ και του ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:44
Η αναμέτρηση ξεκινά στις 20:00 η ώρα και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
Ένα ματς με αρκετά έντονο ενδιαφέρον καθώς ο ΠΑΟΚ παρουσιάζει εξαιρετικό πρόσωπο τον τελευταίο καιρό καθώς προέρχονται από σπουδαίες νίκες αλλά και από την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:47
Στην άλλη μεριά οι Κρητικοί, διανύουν μια εξίσου καλή πορεία στα τελευταία ματς με αποκορύφωμα την εμφατική νίκη με σκορ 4-0 στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:50
ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου 4-2-3-1): Κοτάρσκι- Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες- Αουγκούστο, Σβαμπ- Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας- Ολιβέιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:50
Στον πάγκο: Z. Ζίβκοβιτς, Κάργας, Σελιμάι, Βιεϊρίνια, Ντάντας, Νινούα, Ρικάρντο, Μπράντον, Τζίμας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:52
Θυμίζουμε μεταξύ άλλων ότι ο «δικέφαλος του βορρά» ανακοίνωσε νωρίτερα την απόκτηση του Βραζιλιάνου, Τάισον για τον επόμενο 1,5 χρόνο! Δείτε εδώ την σχετική ανακοίνωση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:53
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας 3-5-2): Μανδάς-Βούρος, Πασαλίδης, Διαμαντής-Λάρσον, Θοράρινσον, Μεγιάδο, Ντιουσέ, Τοράλ- Μπαλογιάννης, Ντίκο by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
Στον πάγκο: Στίβενς, Τζου, Νέιρα, Γκερέρο, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Γιοχού, Περέα, Μπιφουμά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:55
Διαιτητής: Δημήτρης Καραντώνης Α' Βοηθός: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος Β' Βοηθός: Δημήτρης Βεργέτης 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος VAR: Αναστάσιος Παπαπέτρου by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
Σε πολύ λίγο η σέντρα στο γήπεδο της Τούμπας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:58
Έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και ετοιμάζονται για τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:00
1' Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:02
2' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Ολιβέιρα μπήκε στην περιοχή από την μπαλιά του Σάστρε, εκτέλεσε αλλά σημάδεψε το δοκάρι του Μανδά! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
Ως μη γενόμενη η φάση! Ο Πορτογάλος ήταν εκτεθειμένος τη στιγμή που ο Σάστρε έκανε την μπαλιά! Ο διαιτητής υπέδειξε οφσάιντ by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
Πολύ δυνατό ξεκίνημα στο ματς για τους παίκτες του Λουτσέσκου! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:06
Οι παίκτες του ΟΦΗ κυκλοφορούν την μπάλα όμως δυσκολεύονται από το πρέσινγκ των γηπεδούχων. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
7' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
Πέρασε η απειλή για την άμυνα του ΟΦΗ με τον Ολιβέιρα να αστοχεί σε κεφαλιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:08
9' Πολύ σκληρό φάουλ του Μεγιάδο στον Νάρεϊ. Κίτρινη κάρτα στον Αργεντινό χαφ by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
Έπεσε ο ρυθμός στο γήπεδο της Τούμπας. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:11
Aναζητούν το γκολ οι παίκτες του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:12
Ως τώρα οι παίκτες του ΟΦΗ δεν έχουν καταφέρει να αναπτυχθούν με αξιώσεις καθώς αμύνονται μαζικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
14' Πρώτη τελική για τους Κρητικούς! Ο Ντίκο βγήκε στην κόντρα αλλά το σουτ του από δύσκολη θέση κατέληξε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:17
O ΠΑΟΚ προσπαθεί με βαθιές διαγώνιες μπαλιές να ανοίξει την άμυνα του ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:19
Τώρα μπαίνουμε στο πρώτο εικοσάλεπτο του ματς χωρίς να έχουμε σκορ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
20' Απείλησε την εστία του Κοτάρσκι ο ΟΦΗ. Ο Μπαλογιάννης πίεσε από τα αριστερά έκανε τη σέντρα στον Ντίκο, όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ βγήκε ψύχραιμα και μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:21
21' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας πήρε την κάθετη από τον Ζίβκοβιτς, σούταρε όμως ο Μανδάς απέκρουσε σωστά! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:24
Παίρνει μέτρα στο γήπεδο ο ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:26
26' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά. Ευκαιρία για γέμισμα στην περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:27
27' Ο Κωνσταντέλιας εκτέλεσε, ο Ολιβέιρα έπιασε την κεφαλιά, μάζεψε χωρίς δυσκολία ο Μανδάς by Γιώργος Ζαχαρίου
20:28
28' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ενώ την ίδια στιγμή ο Τοράλ βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από σύγκρουση με τον Αουγκούστο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:29
Ξανά σωστή αντιμετώπιση από την άμυνα του ΟΦΗ με τον Ντιουσέ να παίρνει το φάουλ by Γιώργος Ζαχαρίου
20:29
Πρώτο ημίωρο στο ματς με το 0-0 να παραμένει. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:32
32' Aπίστευτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ντίκο και πάλι στο ένας εναντίον ενός με τον Ίνγκασον, προσποιήθηκε σούταρε και ο Κοτάρσκι με εντυπωσιακή εκτίναξη απέκρουσε! Πολύ μεγάλη στιγμή για την ομάδα του Νταμπράουσκας. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:33
Και τώρα πιέζει ο ΠΑΟΚ για να σκοράρει. Έχει αποκτήσει «άγρια» ομορφιά το ματς πλέον. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
36' Επίθεση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο Διαμαντής απομάκρυνε επάνω στον Νάρεϊ με τον Γερμανό εξτρέμ να σουτάρει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Μανδά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
Συνεχίζει να κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ ενώ ο ΟΦΗ αμύνεται εξαιρετικά. Στο 41ο λεπτό το ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
20:42
Εκτός εαυτού ο Ντίκο καθώς στις αντεπιθέσεις δεν βρίσκει στήριξη από τους συμπαίκτες του. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:43
43' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:44
Ο Ράφα Σοάρες εκτέλεσε αλλά η άμυνα του ΟΦΗ έδιωξε ξανά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
Δύο είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:46
45+2' Σουτ του Νάρεϊ άστοχο από πλάγια θέση. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου χωρίς σκορ στην Τούμπα by Γιώργος Ζαχαρίου
21:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:03
47' Κίτρινη στον Βούρο για φάουλ στον Νάρεϊ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:05
48' Πίεση ξανά ψηλά από τον ΠΑΟΚ με τον Νάρεϊ να κλέβει και να μπαίνει στην περιοχή, όμως το σουτ του έφυγε άουτ, by Γιώργος Ζαχαρίου
21:10
54' Απελπιστικά άουτ το σουτ του Ολιβέιρα έξω από την περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:12
55' Κοντά στο γκολ ο ΠΑΟΚ. Σέντρα του Κωνσταντέλια, απομάκρυνση του Πασαλίδη, η μπάλα έφτασε στον Νάρεϊ στο ύψος της μεγάλης περιοχής που σούταρε όμως η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:13
56' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Περέα παίρνει τη θέση του Μεγιάδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:14
58' Διακοπή στο ματς καθώς ο Διαμαντής βρίσκεται τραυματίας στον αγωνιστικό χώρο έπειτα από εναέρια διεκδίκηση με τον Ολιβέιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
60' Φάουλ για τους γηπεδούχους. Ο Ντάγκλας Αουγκούστο εκτέλεσε, οι αμυντικοί του ΟΦΗ απομάκρυναν. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:19
62' Καλή ανάπτυξη από τον ΟΦΗ, με τον Περέα να κάνει τη σέντρα και τον Κοτάρσκι να καθαρίζει τη φάση μπλοκάροντας. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:22
65' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Μπράντον Τόμας να παίρνει τη θέση του Ράφα Σοάρες. Μετατοπίζεται σε αριστερό μπακ-χαφ ο Ζίβκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:23
66' Γκολ ο ΠΑΟΚ με τον Αουγκούστο! Ακυρώθηκε όμως καθώς στην αρχή της φάσης ο Σάστρε είναι οφσάιντ πριν βγάλει τη σέντρα. Παραμένει το 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
21:24
Ανεβάζει ρυθμούς ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:26
69' Σουτ του Αουγκούστο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:26
Ο Διαμαντής ζήτησε από τον Βάλντας Νταμπράουσκας να αντικατασταθεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:28
Ανορθόδοξες οι τελευταίες επιθέσεις των γηπεδούχων, by Γιώργος Ζαχαρίου
21:29
72' Δυο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Γιαννούλης παίρνει τη θέση του Διαμαντή και ο Νέιρα αυτή του Τοράλ by Γιώργος Ζαχαρίου
21:30
73' Και ο Λουτσέσκου διπλή αλλαγή. Ο Ντάντας στη θέση του Σβαμπ και ο Βιεϊρίνια σε αυτή του Σάστρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
75' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ολιβέιρα ξεμαρκαρίστηκε έξω από την περιοχή, σούταρε ο Μανδάς έβγαλε, ενώ στην συνέχεια της φάσης ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:35
78' Παράξενη έμπνευση του Βιεϊρίνια που επιχείρησε να αιφνιδιάσει από μακριά τον Μανδά, όμως η σέντρα-σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:37
81' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα στην κόντρα πάσαρε στον Ντίκο, που προσποιήθηκε σούταρε αλλά έστειλε την μπάλα παράλληλα από την εστία. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:39
Προσωρινή διακοπή καθώς ο Ντίκο τραυματίστηκε και βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:40
Συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:41
Συμπληρώθηκαν 85 λεπτά στην Τούμπα. Παραμένει το 0-0 by Γιώργος Ζαχαρίου
21:42
86' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα για σκληρό μαρκάρισμα επάνω στο Αουγκούστο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:43
Αψυμαχία Ντίκο και Ίνγκασον! Αρκετά νευριασμένος ο παίκτης του ΟΦΗ. Κίτρινη κάρτα στους δύο ποδοσφαιριστές από τον Καραντώνη by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
88' Φάση διαρκείας στην περιοχή του ΟΦΗ. Ο Ζίβκοβιτς σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι η μπάλα έφτασε στον Βιεϊρίνια που έκανε κακή σέντρα στον Αουγκούστο. Η κεφαλιά του Βραζιλιάνου κατέληξε στα χέρια του Μανδά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:46
Συνέχεια στο ματς με τον ΠΑΟΚ και πάλι να κυκλοφορεί την μπάλα και τον ΟΦΗ να αμύνεται σθεναρά by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αουγκούστο να σκάβει στον Μπράντον Τόμας και τον Μανδά να προλαβαίνει τον Ισπανό by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
Πέντε λεπτά επιπλέον χρόνου by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
90+1' ΤΕΡΑΣΤΙΑ επέμβαση του Μανδά! Ο Ολιβέιρα πήρε την μπάλα στην περιοχή και σούταρε με τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ να διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:49
90+3' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Αντεπίθεση με τον Ντίκο να πασάρει στον Περέα που εξ επαφής σημάδεψε την οριζόντια δοκό του Κοτάρσκι! Απίθανος ρυθμός στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
Πιέζει ο ΠΑΟΚ τώρα για το 1-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
90+4' Κόρνερ για τους γηπεδούχους by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
90+5' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Τέλος στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:53
Ο ΟΦΗ καταφέρνει να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από την Τούμπα κρατώντας τον ΠΑΟΚ στο μηδέν. by Γιώργος Ζαχαρίου