Ολυμπιακός-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 18η αγωνιστική της Super League 1.

18:55
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Άρη για τη 18η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Πρόκειται για το μεγάλο ματς της αγωνιστικής, με τους Πειραιώτες να ψάχνουν την τέταρτη διαδοχική νίκη τους και τους Θεσσαλονικείς να θέλουν βαθμό ή βαθμούς για να ξεφύγουν από τους διώκτες τους. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Στους 35 βαθμούς ο Ολυμπιακός, θέλει τη νίκη για να βρεθεί στο -3 από τη δεύτερη ΑΕΚ και να ασκήσει... πίεση στον Παναθηναϊκό που παίζει στις 20.30 στα Γιάννενα με τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
Στους 28 βαθμούς ο Άρης, στο +2 από τον έκτο Βόλο και στο +5 από τον έβδομο Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Ο Ολυμπιακός είχε συμπληρώσει είκοσι αναμετρήσεις χωρίς ήττα από τον Άρη ανεξαρτήτως έδρας, αλλά το σερί του αυτό έσπασε στο περσινό πρωτάθλημα με τη νίκη της ομάδας της Θεσσαλονίκης στην έδρα της για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Στις 6 Μαρτίου 2022 επικράτησε με 2-1, όπως έκανε και αυτή τη σεζόν για το παιχνίδι του πρώτου γύρου ανάμεσα στις δύο ομάδες. Ο Ολυμπιακός, πάντως, συνεχίζει να τρέχει το εντός έδρας σερί του, το οποίο έχει φτάσει τα 19 ματς και μετρά από τον Ιανουάριο του 2002, όταν ο Άρης είχε επικρατήσει με 1-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο με γκολ του Τζμπάρι στο 79ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Ο Ολυμπιακός έχει το μεγαλύτερο μερίδιο στις νίκες, με 45 σε 61 αναμετρήσεις και τα πιο δημοφιλή σκορ στα μεταξύ τους παιχνίδια είναι το 2-1 και το 1-0 με δέκα εμφανίσεις το καθένα. Το 1-1 είναι η δημοφιλέστερη ισοπαλία ανάμεσα στις δύο ομάδες με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό, ενώ μόλις σε πέντε από τα 61 ματς δεν έχει σημειωθεί γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Ο Γιώργος Σιδέρης είναι ο ποδοσφαιριστής που έχει σημειώσει τα περισσότερα γκολ κόντρα στον Άρη, αφού έχει βρει δίχτυα εννέα φορές στις μεταξύ τους αναμετρήσεις με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό, ενώ έχει ακόμα πέντε στις αναμετρήσεις της Θεσσαλονίκης. Για τον Άρη έχουν σημειώσει από δύο γκολ οι Αλεξιάδης, Βάγκνερ, Κούης και Μπουγιουκλής. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Η ευρύτερη νίκη του Ολυμπιακού είναι με 5-1, ενώ τα περισσότερα γκολ έχουν σημειωθεί στις 3 Οκτωβρίου 1976 με την αναμέτρηση να τελειώνει 4-3. Αντίθετα όλες οι νίκες του Άρη είναι με ένα γκολ διαφορά, δύο με 1-0, δύο με 2-1 και μια με 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Η παράδοση των δύο ομάδων: 45 νίκες Ολυμπιακός 11 ισοπαλίας 5 νίκες Άρης ΓΚΟΛ: 122-44 by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες, με το ματς να ξεκινά σε μισή ώρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης – Ροντινέι, Σωκράτης, Ντόι, Ρέαμπτσουκ – Εμβιλά, Χουάνγκ – Φορτούνης, Χάμες, Μπιέλ – Μπακαμπού. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Τρίτο σερί ματς με την ίδια ενδεκάδα από τον Μίτσελ... by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Στον πάγκο οι Τζολάκης, Ρέτσο, Ελ Αραμπί, Μαρσέλο, Βρουσάι, Μασούρας, Κασάμι, Σαμασέκου, Γκάρι Ροντρίγκες. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού – Νταρίντα, Ετέμπο, Νταμπό – Ματέο Γκαρσία, Γκρέι, Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Καμαρά, Πάλμα, Μανού Γκαρθία, Πίρσμαν, Ντουκουρέ, Εμπακατά, Καμάτσο, Ιτούρμπε. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Επιστρέφει ως αντίπαλος ο Αμπού Καμαρά, αλλά βρίσκεται στον πάγκο. Ίσως τον δούμε κατά τη διάρκεια του ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Διαιτητής: Ρεϊνσρέιμπερ (Ισραήλ) Βοηθοί: Μπίτον, Μετσάμπερ (Ισραήλ) Τέταρτος: Φωτιάς VAR: Άντλερ, Σαμοΐλης by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Συνεχίζεται το ζέσταμα των δύο ομάδων... Αρκετός κόσμος αναμένεται στο Φάληρο! by Γιώργος Τσανάκας
19:09
Από Cosmote Sport 1 τηλεοπτικά το παιχνίδι, από bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση του Νίκου Σταματέλου η ραδιοφωνική κάλυψη. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια... Τελευταίες οδηγίες και επιστρέφουν. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Σε λίγες ημέρες, Ολυμπιακός και Άρης κοντράρονται ξανά για τον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό για το Κύπελλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες... Σε λίγο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
19:33
19:34
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
19:36
19:36
7' Καλή ατομική προσπάθεια και σέντρα του Ροντινέι, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
9' Σουτ του Γκρέι, η μπάλα περνά άουτ. Ήταν εκτεθειμένος ο φορ του Άρη, ως μη γενόμενη η φάση. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Πρώτο δεκάλεπτο στο Φάληρο, το 0-0 παραμένει. Καλός ο ρυθμός αλλά χωρίς κάποια φάση ως τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
14' Φανταστικό σόλο του Μαντσίνι, κάνει κακή κάθετη προς το... πουθενά. Είχε την επιλογή των Γκρέι και Ματέο αλλά έκανε κάκιστη πάσα. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Παίρνει μέτρα στο γήπεδο ο Ολυμπιακός, αλλά ο Άρης έχει κλείσει εξαιρετικά τις γραμμές του και δεν επιτρέπει στους ερυθρόλευκους να απειλήσουν. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
18' Σέντρα-ξυραφιά του Μπιέλ, έδιωξε ο Μπράμπετς. Δευτερόλεπτα μετά ο Ροντινέι κάνει το γύρισμα, αλλά ο Οντουμπάτζο διώχνει αυτή τη φορά. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
19' Γρήγορα στην κόντρα ο Άρης, καθυστερούν τελικά οι ποδοσφαιριστές του να φτιάξουν τελική και το πλασέ του Ματέο περνά ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
20' Σύγχυση στα καρέ του Ολυμπιακού, λήγει με επιθετικό φάουλ του Γκρέι η φάση. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
24' Άλλο ένα κόρνερ για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Και αυτό ανεκμετάλλευτο, άλλη μία κακή εκτέλεση του Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Δεν μπορεί να απειλήσει ο Ολυμπιακός, είναι καλά κλεισμένος ο Χάμες με τον Φορτούνη, ενώ η μπάλα δεν περνάει ιδιαίτερα από τα πόδια του Μπιέλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
28' Τελική για τον Άρη. Βρήκε τον χώρο και σούταρε ο Μαντσίνι, δεν βρήκε για περίπου δύο μέτρα εστία. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
29' Σκοράρει ο Μπακαμπού, αλλά δεν μετράει καθώς σηκώνεται η σημαία του βοηθού για οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Σωστή απόφαση, είχε ξεχαστεί ο Μπακαμπού μπροστά από την άμυνα του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
35' Μπαλιά του Νταρίντα, βγήκε και έδιωξε με τα πόδια ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
35' Ο Ολυμπιακός ακόμα δεν έχει κάποια τελική στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
37' Γύρισμα του Μαντσίνι, απομάκρυνε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
38' Κίτρινες οι Οντουμπάτζο και Χουάνγκ. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
39' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πολύ καλό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Εκτέλεσε ο Χάμες, ο Σωκράτης πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
43' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Μαζικού έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, κάνει το παράλληλο γύρισμα με τον Νταρίντα έστω και άθελά του, αφού φαίνεται πως πάει να κάνει κοντρόλ, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
ΟΦΣΑΙΝΤ, ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ! Ο Νταρίντα ήταν εκτεθειμένος, το 0-0 παραμένει στο Φάληρο. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ολυμπιακός και Άρης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Κακό πρώτο μέρος, χωρίς φάση... Ο Άρης βρήκε γκολ στο 43' με τον Νταρίντα αλλά ακυρώθηκε σωστά γιατί ο Τσέχος χαφ ήταν εκτεθειμένος. by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Μασούρας αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:33
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
46' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας λυτρωτής, με το που μπαίνει! Ούτε λεπτό δεν είχε συμπληρώσει στο χορτάρι... by Γιώργος Τσανάκας
20:35
Τρομερή η σέντρα του Χάμες, ο Μασούρας τρυπώνει στην αντίπαλη άμυνα και με ωραία κεφαλιά νικά τον Κουέστα για να δώσει προβάδισμα στον Ολυμπιακό (1-0) κόντρα στον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
Αγαπημένος, φετινός, αντίπαλος του Ολυμπιακού ο Άρης. Έχει τρία γκολ, τα δύο απέναντι στους Θεσσαλονικείς. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
Όγδοο γκολ σε 17 ματς απέναντι στον Άρη, περισσότερα από κάθε άλλο αντίπαλο... Ο Μασούρας βλέπει Άρη και αφηνιάζει! by Γιώργος Τσανάκας
20:38
50' Και άλλη φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Μπακαμπού παίρνει την κάθετη από τον Χάμες και εξαπολύει το σουτ εκτός περιοχής, δύσκολα σε κόρνερ ο Κουέστα! by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Έχει μπει πολύ δυνατά στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μίτσελ, ο Άρης προσπαθεί να βάλει... φρένο στον ξέφρενο ρυθμό των Πειραιωτών. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
55' Σύγκρουση στον αέρα για Γκρέι-Πασχαλάκη, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα αλλά υπάρχει οφσάιντ. Αυτή τη στιγμή βέβαια προέχει η υγεία των παικτών... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Όλα καλά, συνεχίζεται το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
20:45
57' Βρήκε τον χώρο ο Χάμες και έπιασε το σουτ, στα σώματα η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Εν τω μεταξύ, οι επαφές του Χάμες με την μπάλα είναι... απολαυστικές! by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Συμπληρώσαμε μια ώρα στο Φάληρο. Ο Ολυμπιακός κυριαρχεί στο δεύτερο μέρος και προηγείται 1-0 του Αρη χάρη στο γκολ του Μασούρα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
62' Πάει να βγάλει ωραία κομπίνα ο Άρης, κοιμάται η άμυνα του Ολυμπιακού αλλά η κεφαλιά του Φαμπιάνο καταλήγει στην αγκαλιά του Πασχαλάκη. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
60%-40% η κατοχή της μπάλας... by Γιώργος Τσανάκας
20:57
70' Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
71' Φάση για τον Ολυμπιακό. Μονοκόμματο σουτ του Χουάνγκ, η μπάλα βρίσκει και περνά δίπλα στο αριστερό δοκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
72' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπιέλ περνάει τρεις αντιπάλους του, παίρνοντας και τις κόντρες, πλασάρει αλλά ο Κουέστα το βγάζει με το πόδι και ο Μασούρας σε κενή εστία με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ!!!! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
73' Καμάτσο και Μανού μέσα, έξω οι Γκρέι και Νταρίντα για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
75' Λίγο έλειψε ο Άρης να επωφεληθεί και να βγει τετ-α-τετ ο Καμάτσο, αλλά ο Ντόι διόρθωσε το αρχικό λάθος του... by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Τελευταίο τέταρτο στο ματς, παραμένει αυτό το εύθραυστο 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού απέναντι στον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
78' Σαμασέκου αντί Χάμες για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
80' Απειλεί ο Άρης, αλλά ο Μαζικού καθυστερεί πάρα πολύ να σουτάρει. Νωρίτερα, η σέντρα του Μανού είναι πολύ καλή αλλά περνάει από συμπαίκτες και αντιπάλους. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
85' Κάρτα στον Φαμπιάνο και φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
85' Εκτέλεση του Μπιέλ, έδιωξε ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
88' Γκάρι αντί Μπιέλ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
89' Ωραία προσπάθεια του Γκάρι, αργεί να γυρισει στον Ελ Αραμπί και ο Νταμπό κόβει. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
21:20
90'+2' Ταχύτατα στην κόντρα ο Ολυμπιακός, ο Γκάρι γυρίζει αλλά ο Φαμπιάνο κόβει προ του Ελ Αραμπί. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Άλλα δύο λεπτά ως το φινάλε... by Γιώργος Τσανάκας
21:21
90'+4' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Σε θέση τετ-α-τετ ο Ελ Αραμπί, βγάζει ο Κουέστα το πλασέ με το αριστερό του Μαροκινού. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
90'+5' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Τελευταία φάση του ματς... Για να δούμε! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
90'+6' Κακή εκτέλεση του Πάλμα, άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε ένα τέρμα του Μασούρα, ο οποίος σκόραρε με την πρώτη του επαφή με την μπάλα, για να λυγίσει τον Άρη με 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
Τέταρτη διαδοχική νίκη του Ολυμπιακού, πάλι με μηδέν παθητικό... Δεύτερη σερί εκτός έδρας ήττα του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας