ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 18η αγωνιστική της Super League 1.

20:01
20:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 1, στους «Ζωσιμάδες». by www.sport-fm.gr
20:02
20:02
Όσο για εκείνη του «Άγιαξ της Ηπείρου»; Την απαρτίζουν οι Τσιντώτας, Σόρια, Παντελάκης, Eραμούσπε, Πήλιος, Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο, Παμλίδης, Μπάλαν και Μορέιρα. by www.sport-fm.gr
20:05
Στον πάγκο του ΠΑΣ βρίσκονται οι Σούλης, Νίνης, Φοφανά, Τζίμας, Τσάβος, Κιάκος, Μπακαδήμας, Λιάσος και Σταματελόπουλος. by www.sport-fm.gr
20:06
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Πούχατς, Σπόραρ, Σάντσες, Τσόκαϊ, Σάρλια, Σαβιέρ και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
20:06
Σε επίπεδο απουσιών τώρα, να πούμε επίσης ότι οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στους τραυματίες Μπιλμπάο, Ροσέρο, Λέο και στον Ποζνάνσκι για λόγους τακτικής. by www.sport-fm.gr
20:07
Παράλληλα, το «τριφύλλι» κατεβαίνει χωρίς τους τραυματίες Μάγκνουσον, Αϊτόρ και Τρουιγιέ, τον τιμωρημένο Τσέριν, τον ανέτοιμο Κλεϊνχέισλερ αλλά και τον Γκάνεα. by www.sport-fm.gr
20:09
Οι βασικοί του Παναθηναϊκού κάνουν το καθιερωμένο «ζέσταμά» τους... Εικόνα live 21973768/12790.jpg by www.sport-fm.gr
20:09
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Τσαγκαράκης από τον Σύνδεσμο Χανίων, ενώ στο VAR θα είναι ο Τζοβάρας, του Συνδέσμου Φθιώτιδας. by www.sport-fm.gr
20:10
Να θυμίσουμε επίσης ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών, λόγω της τιμωρίας της ομάδας των Ιωαννίνων για δύο αγωνιστικές. Εικόνα live 21973768/111244.jpg by www.sport-fm.gr
20:11
Οι δύο ομαδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
20:16
Να θυμίσουμε επίσης ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει απολογισμό τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις στην έδρα του με τον Παναθηναϊκό... by www.sport-fm.gr
20:17
Όπως επίσης και ότι, στις τέσσερις τελευταίες επισκέψεις τους στην Ήπειρο, οι «πράσινοι» δεν έχουν καταφέρει να σκοράρουν ούτε μια φορά! by www.sport-fm.gr
20:25
20:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
20:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
20:28
20:30
20:31
1' Πρώτη φάση στο ματς, με το γέμισμα από τα δεξιά του Βαγιαννίδη και το σουτ του Χουάνκαρ από την απέναντι πλευρά, που περνάει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
20:33
3' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Τσιντώτα να πέφτει και να αποκρούει το σουτ του Βέρμπιτς από κοντινή απόσταση. Εικόνα live 21973768/48625.jpg by www.sport-fm.gr
20:34
4' Μια ακόμα ευκαιρία για γκολ από το «τριφύλλι», χαμένη, ξανά από τον Βέρμπιτς, καθώς ο Τσιντώτας αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του, που κόντραρε και στον Παντελάκη, μετά από σέντρα του Παλάσιος από δεξιά! by www.sport-fm.gr
20:35
20:38
8' Διακοπή στο ματς, γιατί είναι πεσμένος στην περιοχή ο Βέρμπιτς, μετά από πάτημα του Καραχάλιου κι ενώ ο Σλοβένος έχει ήδη γλιστρήσει. by www.sport-fm.gr
20:43
20:44
13' Τρομερός συνδυασμός των παικτών του Παναθηναϊκού, που αλλάζουν τέσσερις πάσες, αλλά υπάρχει επιθετικό φάουλ στον Σόρια, πριν σουτάρει ο Κουρμπέλης, άστοχα... by www.sport-fm.gr
20:44
15' Μια ακόμα επέλαση και σέντρα του Βαγιαννίδη από την δεξιά πλευρά, κακή σκαστή κεφαλιά του Βέρμπιτς, στο δεύτερο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:49
20:50
21' Ο ΠΑΣ πατάει πρώτη φορά περιοχή, αλλά ο Πούγγουρας διώχνει την παράλληλη σέντρα του Παμλίδη από δεξιά. by www.sport-fm.gr
20:51
22' Μακρινό σουτ του Μπερνάρ, από το ωραίο «τακουνάκι» του Ιωαννίδη, ψηλά η μπάλα. Εικόνα live 21973768/51674.jpg by www.sport-fm.gr
20:54
20:54
Κάποιοι... θαρραλέοι οπαδοί του ΠΑΣ δημιουργούν γηπεδική ατμόσφαιρα! Εικόνα live 21973768/98772.jpg by www.sport-fm.gr
20:55
Συμπληρώθηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πνααθηναϊκό να είναι το απόλυτο αφεντικό, παίζοντας κυρίως από τα δεξιά με Βαγιαννίδη-Παλάσιος, όπου έχει υπεραριθμία, αλλά να μην μπορεί να κεφαλαιοποιήσει την ανωτερότητα του, παρότι βρίσκεται συνέχεια στα αντίπαλα καρέ. Ο ΠΑΣ έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο και δυσκολεύεται στην πίεση του αντιπάλου του, με την κατπχή να είναι 32%-68%. by www.sport-fm.gr
20:57
20:58
28' Εκτέλεση του Μπερνάρ από τα δεξιά, σουτ του Κουρμπέλη, κοντράρει η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:59
29' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Παναθηναϊκού από την τρομερη ατομική ενέργεια του Βαγιαννίδη, που αδειάζει δύο αντιπάλους από δεξιά, πατάει περιοχή, σουτάρει από πλάγια θέση, αλλά ο Τσιντώτας διώχνει σε κόρνερ! Εικόνα live 21973768/96000.jpg by www.sport-fm.gr
20:59
21:01
31' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού και νέα μεγάλη ευκαιρία, με τους Μπερνάρ-Βέρμπιτς να συνεργάζονται αλλά το σουτ του επερχόμενου Χουάνκαρ έξω από την μεγάλη περιοχή, να περνάει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
21:11
38' Διακοπή στο ματς, καθώς υπήρχε ένα πρόβλημα στην ενδοεπικοινωνία του διαιτητή με τον έναν βοηθό του. by www.sport-fm.gr
21:11
41' Πρώτο κόρνερ για τους γηπεδούχους, από τα αριστερά, σουτ του Σόρια άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
21:12
21:15
21:17
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
21:19
Μαγική εικόνα θα χαρακτήριζε κανείς το 0-0 στους «Ζωσιμάδες», με τον Παναθηναϊκό να έχει καταγράψει πέντε κλασικές ευκαιρίες για γκολ, χάρη στις εξαιρετικές συνεργασίες κυρίως των Βαγιαννίδη-Παλάσιος, να κυριαρχεί για μισή ώρα αλλά να μην σκοράρει. Απέναντι σε έναν ΠΑΣ που ζορίστηκε και πήρε μέτρα μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο, χωρίς όμως να απειλήσει τον Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
21:32
21:33
21:33
21:35
21:36
48' Εκτέλεση του Μπερνάρ, κεφαλιά του Καραχάλιου, ξανά κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
21:40
51' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για το «τριφύλλι» στο δεύτερο ημίχρονο, από την κάθετη του Ρούμπεν για τον Ιωαννίδη, ο οποίος βγαίνει απέναντι στον Τσιντώτα, αλλά δεν μπορεί να τον πλασάρει σωστά! by www.sport-fm.gr
21:45
21:45
58' Ο Σπόραρ θα αντικαταστήσει τον Βέρμπιτς και ο Παναθηναϊκός θα παίξει 4-4-2, με τον Μπερνάρ έξω αριστερά. by www.sport-fm.gr
21:47
21:48
59' Ωραία ανάπτυξη του Παναθηναϊκού από αριστερά, σέντρα του Χουάνκαρ, για τον Σπόραρ, προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Τσιντώτας. by www.sport-fm.gr
21:48
21:50
61' Πρώτη φάση για τον ΠΑΣ, με την εκτέλεση φάουλ του Μορέιρα και την κεφαλιά του Τζίνο, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
21:51
21:51
63' Εκτέλεση του Μπερνάρ, χαμηλά, στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα βγαίνει άουτ από τον Παλάσιος. by www.sport-fm.gr
21:55
66' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία των γηπεδούχων, με τον Σένκεφελντ να γλιστράει τον Μπαλάν να σουτάρει ανενόχλητος από κοντά αλλά να στέλνει τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι, ενώ ο Πούγγουρας βάζει σωτήρια κόντρα σε νέο σουτ του Ριένστρα! by www.sport-fm.gr
21:56
21:57
22:00
71' Πολύ ωραία σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά για τον Ιωαννίδη, που ανοίγει το κοντρόλ όμως μέσα στην περιοχή και δεν προλαβαίνει να σουτάρει από πλεονεκτική θέση! by www.sport-fm.gr
22:02
72' Σκληρό φάουλ του Μπαλάν, που έχει ήδη κίτρινη κάρτα, στον Σένκεφελντ, «απλό» φάουλ από τον Τασαγκαράκη. by www.sport-fm.gr
22:02
74' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Πούχατς αντί Χουάνκαρ και Τσόκαϊ αντί Ρούμπεν. by www.sport-fm.gr
22:05
22:07
22:08
79' Νέα ευκαιρία με τον Μπερνάρ να εκτελεί από δεξιά, τον Κουρνμπέλη να κάνει την κεφαλιά, αλλά όχι όπως θα ήθελε και να αστοχεί υπό την πίεση του Λιάσου. by www.sport-fm.gr
22:08
Τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Παναθηναϊκός πιέζει για να βρει το γκολ της νίκης, ο ΠΑΣ κρατάει γερά και ψάχνεται μπας και βρει κάτι στην κόντρα. by www.sport-fm.gr
22:09
81' Γύρισμα του Ιωαννίδη μέσα στην περιοχή, ο Πήλιος τελευταία στιγμή απομακρύνει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Πούχατς κάνει τη σέντρα, ο Τσιντώτας όμως θα μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
22:12
22:13
85' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναθηναϊκό. Σχεδόν στη γραμμή της περιοχής. by www.sport-fm.gr
22:14
86' Ο Μπερνάρ εκτέλεσε θέλοντας να νικήσει τον Τσιντώτα στην κλειστή γωνία, η μπάλα περνά άουτ! by www.sport-fm.gr
22:15
22:16
22:17
22:18
22:19
90'+1' Ένα-δύο του Βαγιαννίδη με τον Παλάσιος, διώχνει ο Εραμούσπε μέσα στην περιοχή σε πλάγιο. by www.sport-fm.gr
22:20
22:20
90'+2' Φωνάζει για πέναλτι ο Παναθηναϊκός! Ο Κουρμπέλης τσιμπάει την μπάλα και ο Μορέιρα τον βρίσκει γεμάτα, σαν να τον σουτάρει! Υπάρχει παράβαση... by www.sport-fm.gr
22:21
22:22
22:22
90'+5' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ! Δείχνει την άσπρη βούλα ο διαιτητής και σωστά. by www.sport-fm.gr
22:23
22:23
90'+6' ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Σπόραρ σκοράρει από την άσπρη βούλα και γράφει το 1-0 για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον ΠΑΣ! by www.sport-fm.gr
22:24
Δυνατή και εξαιρετική εκτέλεση του Σπόραρ, στην, αντίθετη, αριστερή πλευρά πέφτει ο Τσιντώτας! by www.sport-fm.gr
22:24
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός χάρη στο πέναλτι του Σπόραρ στο 90'+6' κατάφερε να λυγίσει τον ΠΑΣ στα Γιάννενα και κράτησε το +4 από τη δεύτερη ΑΕΚ, αλλά και το +7 από τον τρίτο Ολυμπιακό! by www.sport-fm.gr
22:25
Μοιραίος ο Μορέιρα που έκανε το πέναλτι στον Κουρμπέλη, λυτρωτής ο Σπόραρ από τα έντεκα βήματα... by www.sport-fm.gr
22:26
Το έκτο τέρμα του Σπόραρ φέτος, ακόμη ένα πολύ κρίσιμο για τους πράσινους που βγάζουν χαρακτήρα πρωταθλητή! by www.sport-fm.gr
22:26
Άγγιξε άλλο ένα σπουδαίο αποτέλεσμα ο αξιόμαχος ΠΑΣ, αλλά δεν κατάφερε να το πάρει στο φινάλε. by www.sport-fm.gr
22:27
22:28
Ο Παναθηναϊκός στρέφεται πλέον στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ, ματς που διεξάγεται την ερχόμενη Τετάρτη. by www.sport-fm.gr