Ολυμπιακός-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

18:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-Άρης, για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου αφήνοντας εκτός συνέχειας τον Ατρόμητο με συνολικό σκορ 6-3 (σσ. 4-1 και 2-2). Μετρά στο πρωτάθλημα τέσσερις σερί νίκες και μάλιστα με μηδέν παθητικό, δείχνοντας ότι ο Μίτσελ έχει αρχίσει να βελτιώνει σημαντικά την ομάδα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
Ο Άρης αναζητά αποτέλεσμα στο Φάληρο για να χτυπήσει την πρόκριση στη ρεβάνς του «Κλ. Βικελίδης», αφού το Κύπελλο είναι στόχος των «κίτρινων». by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
79-37-25 υπέρ του Ολυμπιακού η παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως διοργάνωσης. Σε ό,τι αφορά το Κύπελλο είναι 10-4-2 (6-0-2 με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό). by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Τζολάκης - Ρέτσος, Ντόη, Ανδρούτσος, Βρουσάι - Σαμασέκου, Ίνμπομ Χουάνγκ, Κασάμι - Μασούρας, Γκάρι Ροντρίγκες, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού - Νταρίντα, Ματέο Γκαρσία, Ετέμπο - Μαντσίνι, Ιτούρμπε, Αμπουμπακάρ Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Φουλ ροτέισον από τον Μίτσελ. Εκτός αποστολής έμειναν οι Πασχαλάκης, Παπασταθόπουλος, Εμβιλά, Φορτούνης και Μπιέλ από τους βασικούς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Δίνει φανέλα βασικού στον Αμπουμπακάρ Καμαρά ο Πάρντιου. Εκτός ενδεκάδας Γκρέι και Νταμπό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Χάμες Ροντρίγκες, Ουί Τζο Χουάνγκ, Ροντινέι, Βαλμπουενά, Ρέαμπτσιουκ, Σισέ, Μπακαμπού. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:51
Στον πάγκο του Άρη: Σιαμπάνης, Παναγίδης, Τανούλης, Μανού Γκαρθία, Γκρέι, Εμπακατά, Ντουκουρέ, Πάλμα, Καμάτσο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
Διαιτητής: Μαρτίνς Βοηθοί: Κάμπος, Ριμπέιρο Τέταρτος: Μανούχος VAR: Μιγκέλ, Μεϊντάνας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Το ρεπορτάζ του Κώστα Νικολακόπουλου λίγες ώρες πριν το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Το ρεπορτάζ του Αλέξη Σαββόπουλου λίγες ώρες πριν το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Υπενθυμίζεται ότι οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν την Κυριακή στο πρωτάθλημα, με τον Ολυμπιακό να επικρατεί 1-0 by Αποστόλης Λιβάνιος

19:02
1' Ο Άρης πρέσαρε ψηλά, η μπάλα έφτασε στον Τζολάκη, που ρίσκαρε κάνοντας ντρίπλα πάνω στον Καμαρά, η οποία πάντως ήταν επιτυχημένη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
3' Επικίνδυνη κόντρα του Άρη, σταματά για οφσάιντ στον Καμαρά έπειτα από κάθετη του Ματέο Γκαρσία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
5' Απειλεί ο Άρης! Μαζικού και Ιτούρμπε συνεργάστηκαν από τα αριστερά, με τον δεύτερο να κάνει το γύρισμα, αλλά ο Καμαρά δεν έφτασε στην μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Καλύτερο το ξεκίνημα του Άρη στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Σέντρα του Ροντρίγκες, μάζεψε με τη δεύτερη ο Κουέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
8' Επικίνδυνο γύρισμα του Γκάρι Ροντρίγκες από τα δεξιά, απομακρύνει με γροθιές ο Κουέστα προτού γίνει επικίνδυνος κάποιος από τους παίκτες του Ολυμπιακού που είχαν πατήσει περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
19:15
14' Απειλεί ο Άρης. Γύρισμα του Μαζικού, προσπαθεί να μπει στη φάση ο Μαντσίνι, κέρδος ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Νέο κόρνερ για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Εκτελεί ο Μαντσίνι, διώχνει δύσκολα ο Τζολάκης. Νέο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
16' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Άρη με κεφαλιά του Ιτούρμπε, αλλά δεν υπάρχει γκολ. Είχε σφυρίξει ο διαιτητής πριν παραβιαστεί η εστία του Τζολάκη. Δεν έγινε ξεκάθαρο τι παράβαση υποδείχθηκε, ίσως οφσάιντ λόγω της κίνησης που έκανε ο διαιτητής με τα χέρια του. Φάουλ δεν φάνηκε να υπάρχει by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19' Νέα καλή στιγμή για τον Άρη. Γέμισμα του Μαντσίνι, κεφαλιά-ψαράκι του Ιτούρμπε με την μπάλα να περνάει λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
19:22
22' Εκτός περιοχής σουτ του Βρουσάι, έδιωξε σε κόρνερ ο Κουέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
22' Απειλεί ο Ολυμπιακός με κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά το κόρνερ, βρήκε η μπάλα και πέρασε εκτός σε νέο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
23' Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την είδε ο Βρουσάι για φάουλ στον Μαντσίνι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Την ίδια ώρα, τελικό στην Opap Arena: ΑΕΚ-Πανσερραϊκός 3-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30

30' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Το μισό τέρμα ανήκει στον Ανδρούτσο που έκανε κούρσα από τον άξονα, βρέθηκε σε θέση αριστερού εξτρέμ και σέντραρε ωραία για τον Γκάρι Ροντρίγκες που πλάσαρε από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Πρόβλημα με Καμαρά στον Άρη. Δείχνει να έχει μυϊκό τραυματισμό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
35' Αλλαγή για τον Άρη: Γκρέι αντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
19:40
Εδώ η επίμαχη φάση με το τέρμα που δεν μέτρησε για τον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Δεν υπάρχει κάποιο φάουλ. Το μόνο που μπορεί να έχει δοθεί είναι οφσάιντ στον Καμαρά που είναι μπροστά στον Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
19:45
19:46
45' Διαγώνιο σουτ του Μαντσίνι από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48

Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Άρης 1-0!

Το γκολ του Ροντρίγκες στο 30' έπειτα από ωραία ενέργεια του Ανδρούτσου έχει δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Μέτρια, πάντως, η εικόνα των Πειραιωτών στο πρώτο μέρος, καλύτερος ο Άρης, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 16' με τον Ιτούρμπε. Ο διαιτητής έχει σφυρίξει νωρίτερα, φάουλ δεν υπάρχει, δεν είναι ξεκάθαρο τι έχει δοθεί. Λογικά οφσάιντ στον Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Το γκολ που δεν μέτρησε by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Το 1-0 με τον Γκάρι Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
Αλλαγές για τον Άρη: Εμπακατά αντί Οντουμπάτζιο και Καμάτσο αντί Ματέο Γκαρσία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
48' Ωραία κίνηση του Εμπακατά από τα δεξιά, σέντραρε με τον Τζολάκη να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
20:09
52' Πολύ άτσαλο σουτ του Γκάρι από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
56' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Η μπάλα κόντραρε σε σουτ του Χουάνγκ και έφτασε στον Ελ Αραμπί που εκτέλεσε, αλλά ο Κουέστα του είπε "όχι" by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
57' Ο Μασούρας έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά τον νίκησε ο Κουέστα. Στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ. Οριακή φάση, ίσως άλλαζε η υπόδειξη μέσω VAR σε περίπτωση που έβρισε δίχτυα ο διεθνής άσος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
Έχει γίνει πιο ανοιχτό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
64' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Χάμες αντί Κασάμι και Ρέαμπτσιουκ στη θέση του Ανδρούτσου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Πάει δεξιά ο Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
65' Αλλαγή για τον Άρη: Πάλμα αντί Ιτούρμπε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
20:25
69' Αλλαγή για τον Άρη: Ντουκουρέ αντί Μαντσίνι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
69' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μπακαμπού αντί Ελ Αραμπί και Ροντινέι αντί Γκάρι Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
71' Εκτέλεση φάουλ του Χάμες, η μπάλα λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
74' Σέντρα του Ντουκουρέ, μπλόκαρε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
75' Σουτ του Χάμες από το ημικύκλιο, κόντρα με τον Κουέστα να μπλοκάρει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
79' Δοκάρι για τον Άρη! Προσπάθεια του Γκρέι, κάνει το γύρισμα και ο Καμάτσο στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
80' Νέα καλή στιγμή για τον Άρη. Κεφαλιά του Μπράμπετς έπειτα από γέμισμα του Πάλμα, έδιωξε σε κόρνερ ο Τζολάκης. Θα περάσει ο Μπουχαλάκης στη θέση του Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Πρόβλημα με Νταρίντα στον Άρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
87' Κοντά στο γκολ ο Ολυμπιακός! Άστοχη κεφαλιά του Μπουχαλάκη από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
90'+1' Κοντά στο γκολ ο Ολυμπιακός. Συνεργασία Μασούρα με Μπουχαλάκη, είπε όχι στον δεύτερο ο Κουέστα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
90'+3' Κίτρινη στον Ροντινέι για καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
90'+5' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Ετέμπο λίγο έξω η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
Τέλος στο ματς: Ολυμπιακός-Άρης 1-0! Με γκολ του Γκάρι στο 30', οι Πειραιώτες πήραν προβάδισμα για πρόκριση στα ημιτελικά. by Αποστόλης Λιβάνιος