Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 19η αγωνιστική της Super League.

20:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ατρόμητος-Ολυμπιακός για τη 19η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 20:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 σε περιγραφή Χρήστου Κατριμουστάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Από την πλευρά τους οι «κυανόλευκοι» προέρχονται από την ισοπαλία στη Λαμία και βρίσκονται στην 7η θέση με 23 βαθμούς, έξι λιγότερους από τον Βόλο, τον οποίο ουσιαστικά κυνηγούν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:04
Οι «ερυθρόλευκοι» πήραν εντός έδρας νίκη με τον Άρη και παρέμειναν στην 3η θέση με 38 βαθμούς, περιμένοντας από εδώ και πέρα γκέλες Παναθηναϊκού και ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Η ιστορία: 21 Συναντήσεις 3 Νίκες Ατρόμητος 2 Ισοπαλίες 16 Νίκες Ολυμπιακός ΓΚΟΛ: 12-29 by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ντε Μποκ - Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον - Ροτάριου, Ρομπάιγ, Κιάρτανσον by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ντόη, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Χουάνγκ - Φορτούνης, Χάμες, Μπιέλ - Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μάριτς, Αθανασίου, Μουντές, Πομόνης, Κωτσόπουλος, Τζοβάρας, Κούεν, Οικονομίδης, Τζαβίδας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Ελ Αραμπί, Βρουσάι, Μασούρας, Βαλμπουενά, Σαμασέκου, Σισέ, Γκ. Ροντρίγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Διαιτητής: Μανούχος Βοηθοί: Λ. Δημητριάδης, Τριανταφύλλου Τέταρτος: Ζαμπαλάς VAR: Διαμαντόπουλος, Κόλλιας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Πρόκειται για το 4ο ραντεβού των δύο ομάδων στη φετινή σεζόν, με τον Ολυμπιακό να μετρά δύο νίκες και μία ισοπαλία. Επικράτησε 2-0 στο Φάληρο στο γήπεδο και 4-1 στο Κύπελλο. Η ρεβάνς στο Περιστέρι έληξε ισόπαλη και οι Πειραιώτες πήραν την πρόκριση για τα προημιτελικά by Αποστόλης Λιβάνιος

20:34
2' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Μπιέλ να την εκδηλώνει από τα αριστερά και τον Γιαννιώτη να μαζεύει προ του Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-2. Δείτε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Έξι λεπτά δράσης. Ο Ολυμπιακός έχει σταθερά στην κατοχή του την μπάλα, απουσιάζει η κλασική φάση. Η αντεπίθεση με τον Μπιέλ είναι ό,τι καλύτερο έχει συμβεί στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Πρόβλημα στον Ατρόμητο με τον Ντε Μποκ που έπεσε άσχημα στο έδαφος. Μικρή διακοπή στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Κόρνερ για τον Ατρόμητο μετά από πλαγιοκόπηση του Κεσχρίντα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-3. Δείτε εδώ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
13' Κεφαλιά του Κιάρτανσον, βρήκε η μπάλα και κόρνερ για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Προβολή του Στρούγγη μετά από κόρνερ του Ροτάριου, ίπταται ο Πασχαλάκης και αποσοβεί το 1-0. Η μπάλα πήγαινε στο αριστερό παραθυράκι του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
14' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ρομπάιγ σε θέση βολής, εκτελεί και στέλνει την μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
19' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού με Χουάνγκ και Μπακαμπού, έκοψαν οι γηπεδούχοι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
19 λεπτά δράσης στο Περιστερί και χειροκρότημα στη μνήμη του Άλκη Καμπανού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
Υπενθυμίζεται ότι είναι αφιερωμένη στη μνήμη του η 19η αγωνιστική, αλλά και η 20ή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
24' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Μπιέλ πάτησε περιοχή, έφερε την μπάλα στο αριστερό και εκτέλεσε, αλλά ο Γιαννιώτης ήταν σε ετοιμότητα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
27' Ο Φορτούνης πήγε να γίνει επικίνδυνος φεύγοντας στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά ο Στρούγγης έσβησε τη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
32' Εκτέλεσε ο Χάμες, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
Ξεκίνησε προθέρμανση ο Μασούρας. Δείχνει προβληματισμένος με το δημιουργικό κομμάτι ο Ισπανός. Είναι μία αλλαγή που είχε κάνει και κόντρα στον Άρη στο 1-0 του πρωταθλήματος. Είχε αποδειχθεί σωστή κίνηση τότε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
34' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Φορτούνης μπήκε περιοχή, σούταρε χαμηλά με το αριστερό και ο Γιαννιώτης μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Λάθος του Ρομπάιγ και κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
38' Εκτέλεσε ο Χάμες, ίσως πηγαίνοντας και απευθείας, έδιωξε η άμυνα του Ατρόμητου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους, ο Ολυμπιακός προσπαθεί να ανεβάσει στροφές, ψάχνοντας το γκολ. Ο Ατρόμητος είναι καλά τακτοποιημένος πίσω, δείχνει να βολεύεται με την ισοπαλία. Έχοντας στο μυαλό του τις αντεπιθέσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
Φάση διαρκείας, σταματάει λόγω φάουλ του Παπασταθόπουλου στον Γιαννιώτη. Σουτ του Εμβιλά σε σώματα, είναι σαν να μην έγινε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
42' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ροντινέι, κόντρα και ο Γιαννιώτης διώχνει με ανάποδο χέρι. Φάουλ στη συνέχεια από το χέρι του Φορτούνη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
21:18
45' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18

Ημίχρονο στο Περιστέρι: Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-0

Οι γηπεδούχοι είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες σε απόσταση δύο λεπτών στο πρώτο τέταρτο. Με την προβολή του Στρούγγη στο 13', σε μία φάση που έκανε τρομερή επέμβαση ο Πασχαλάκης, ενώ λίγο μετά αστόχησε ο Ρομπάιγ από θέση βολής. Από εκεί και πέρα οχυρώθηκε πίσω, ο Ολυμπιακός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν πάτησε πολύ στην αντίπαλη περιοχή. Τα σουτ από Μπιέλ (24') και Φορτούνη (34') ήταν ό,τι καλύτερο έκαναν οι "ερυθρόλευκοι" στο πρώτο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Πιθανή η είσοδος του Μασούρα στο ξεκίνημα του β' μέρους, έχει ξεκινήσει προθέρμανση εδώ και αρκετά λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μασούρας αντί Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
50' Άστοχο σουτ του Εμβιλά, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Γιαννιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Χάμες με το εξωτερικό, έδιωξε στην αριστερή του γωνία ο Γιαννιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44

54' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1!

Ο Εμβιλά τροφοδότησε τον Μπιέλ, ο οποίος με περίτεχνο τσίμπημα της μπάλα έβγαλε κάθετα για τον Μπακαμπού που εκτέλεσε τον Γιαννιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
Το 8ο τέρμα του Μπακαμπού στο πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
56' Άστοχο σουτ του Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
57' Σουτ στην κίνηση από τον Έρλινγκμαρκ, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
58' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Ρέαμπτσιουκ για τον Μπακαμπού που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γιαννιώτη με τακουνάκι και πήρε το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
Εκτέλεσε ο Χάμες, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
59' Κίτρινη στον Μπακαμπού που τράβηξε τον Γιαννιώτη και τον εμπόδισε να παίξει γρήγορα, by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
61' Μία ανάσα από το 1-1 ο Ατρόμητος! Κεφαλιά του Χατζηισαΐα, η μπάλα στο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια αστόχησε ο Ντε Μποκ από εξαιρετική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
62' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Άστοχο σουτ του Ροντινέι με το αριστερό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54

64' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-1!

Μπαλιά του Ρομπάιγ στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού και ο Φριτζόνσον κρέμασε τον Πασχαλάκη με ωραίο τελείωμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
68' Κίτρινη στον Ντε Μπκ για φάουλ στον Χάμες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
70' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Μπακαμπού και Γκ. Ροντρίγκες αντί Χουάνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
Κερδισμένο φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
74' Κομπίνα Χάμες με Μπιέλ, σούταρε ο Κολομβιανός έπειτα από πάσα του Ισπανού με την μπάλα να περνάει πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
76' Κίτρινη στον Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
76' Οικονομίδης στη θέση του Έρλινγκμαρκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
78' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Γκάρι, σουτ με τη μία από τον Ελ Αραμπί, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
81' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Ροτάριου, αστοχεί από κοντά ο Φριντζόσον by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
82' Αλλαγές για τον Ατρόμητο: Τζοβάρας και Κωτσόπουλος αντί Φριτζόνσον και Κιάρτανσον by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
84' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Σαμασέκου και Βρουσάι αντί Μπιέλ και Ροντινέι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
88' Τζαβίδας αντί Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
89' Άστοχο σουτ του Οικονομίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού! Ο Χάμες έκανε σόλο προσπάθεια και σουτ με το δεξί που έβγαλε ο Γιαννιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
Μαζεύει ο Γιαννιώτης σέντρα του Ρέαμπτσιουκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25
Σουτ του Χάμες, κόντρα την τελευταία στιγμή από την άμυνα του Ατρόμητου by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25

Τέλος στο Περιστέρι: Ατρόμητος-Ολυμπιακός 1-1

Οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ στο 54' με τον Μπακαμπού, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τέρμα του Φριτζόνσον by Αποστόλης Λιβάνιος