Ολυμπιακός-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

15:33
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:35
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον ΟΦΗ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:37
Ο Ολυμπιακός θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά το ισόπαλο 1-1 στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο, έτσι ώστε να συνεχίσει χωρίς άλλη βαθμολογική απώλεια το κυνήγι της κορυφής. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:38
Από την άλλη, ο ΟΦΗ έρχεται από τη νίκη με γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης, παίρνοντας ένα τρίποντο που τον ανέβασε στην 9η θέση της βαθμολογίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:39
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ολυμπιακός (Μίτσελ, 4-2-3-1): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Παπασταθόπουλος, Ρέτσος, Ρέαμπτσιουκ – Εμβιλά, Χουάνγκ - Γκάρι, Χάμες, Μπιέλ - Μπακαμπού ΟΦΗ (Νταμπράουσκας, 3-5-2): Μανδάς - Βούρος, Πασαλίδης, Διαμαντής - Λάρσον, Περέα, Ντιουσέ, Τοράρισον, Τοράλ - Τζου, Ντίκο by Δημήτρης Παπαδήμας
15:40
Αναπληρωματικοί Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ραμόν, Φορτούνης, Ελ Αραμπί, Βρουσάι, Μασούρας, Βαλμπουενά, Σαμασέκου, Σισέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:41
Αναπληρωματικοί ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Γκρόνινγκ, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Μοσκέρα, Μπαλογιάννης, Μπιφουμά, Μπάκιτς by Δημήτρης Παπαδήμας
15:42
Τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση των δύο σημερινών αντιπάλων στο Ηράκλειο για τον πρώτο γύρο, στην οποία ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει με 2-1: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:45
Ο τιμωρημένος μετά την αποβολή του στο παιχνίδι Κυπέλλου με τον Άρη, Ντόη, καθώς και οι Κασάμι, Μαρσέλο, είναι εκτός αποστολής για τους «ερυθρόλευκους». by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
Για τον ΟΦΗ, το νέο μεταγραφικό του απόκτημα, Σεμπάστιαν Γκρόνιγκ βρίσκεται για πρώτη φορά σε αποστολή (πάγκο), ενώ οι Μεγιάδο και Νέιρα είναι τιμωρημένοι και δεν θα αγωνιστούν σήμερα στο Φάληρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Στο «Καραϊσκάκης» βρίσκονται και περίπου 200 φίλοι του ΟΦΗ, αφού τους επιτράπηκε η οργανωμένη μετακίνηση για τη σημερινή αναμέτρηση! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:52
Η μικρή φίλη του Ολυμπιακού ταξίδεψε από την Αλεξανδρούπολη για να δει τον Ελ Αραμπί και του ζητάει τη φανέλα του: Εικόνα live 21974000/47860.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
15:54
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Παπαδόπουλος, με βοηθούς τους Μεϊντάνα, Καραγκιζόπουλο. VAR ο Γκορτσίλας και AVAR ο Νικολαΐδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:57
Ο ΟΦΗ έχει νικήσει μόνο σε μία από τις 45 προηγούμενες συναντήσεις των δύο αποψινών αντιπάλων με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:00

Έναρξη του αγώνα!

by Δημήτρης Παπαδήμας
16:02
2' Ο ΟΦΗ πιέζει ψηλά στις πρώτες στιγμές του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
5' Ο Ολυμπιακός έχει πάρει την κατοχή, προσπαθώντας να δημιουργήσει προϋποθέσεις απειλής. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
6' Ο Γκάρι μπήκε στην περιοχή και έκανε το γύρισμα, ο Διαμαντής έδιωξε με τάκλιν. Η φάση ελέγχθηκε για χέρι από τον VAR, παίζετε λέει ο Παπαδόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
7' Ο Ολυμπιακός πιέζει, κερδίζοντας δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
Απομάκρυναν Διαμαντής και Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:08
7' Ο Γκάρι βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μετά από σέντρα του Μπιέλ, αλλά έκανε κακό τελείωμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:09
8' Ο Μπακαμπού αστοχεί με άσχημο πλασέ σε τετ-α-τετ με τον Μανδά, αργότερα υποδείχθηκε και σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:11
Καλησπέρα και από εμένα. Καλός ο ρυθμός του αγώνα στο ξεκίνημα. Ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, προσπαθεί να παίξει αρκετά από τα «φτερά» στην εκκίνηση του αγώνα, ίσως και λόγω του σχηματισμού του ΟΦΗ (3-5-2), αλλά του λείπουν τα καλά τελειώματα στα πρώτα δέκα λεπτά. Οι Κρητικοί, οι οποίο βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση, είναι συμπαγής και αρκετά καλά τακτοποιημένοι στο γήπεδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:13
12' Ο Χάμες κοντρόλαρε και έκανε δυνατό γύρισμα στη μικρή περιοχή, έδιωξε ο Περέα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:14
16:15
13' Ο Ολυμπιακός πήρε το τρίτο σημερινό του κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους «ερυθρόλευκους». by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
Χωρίς μεγάλη φάση ακόμα στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:18

19' Γκοολ για τον ΟΦΗ!

Μετά από αντεπίθεση των Κρητικών, ο Ντίκο πήρε την μπάλα στην περιοχή από γύρισμα του Τοράρινσον, νικώντας τον Πασχαλάκη για το 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:21
Ξεδιπλώθηκε ωραία ο ΟΦΗ, με τον Τοράρισον να κάνει καλό γύρισμα από τα αριστερά και τον Τζου να σκοράρει. Ο Ολυμπιακός πληρώνει το γεγονός ότι ο Ρέτσος γλίστρησε στην καρδιά της άμυνας και ο παίκτης των φιλοξενούμενων εκτέλεσε ανενόχλητος. Μέσα στην περιοχή ήταν τέσσερις παίκτες των Πειραιωτών κοντά στο κουτί και μόλις δύο των φιλοξενούμενων. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους φίλους του ΟΦΗ που βρίσκονται στο «Καραϊσκάκης», με τον σκόρερ να πηγαίνει προς το μέρος τους μετά το γκολ που πέτυχε! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
23' Μετά από κακή πάσα του Μανδά, ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να βγάλει τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:25
25' Παρά το γκολ που πέτυχε, ο ΟΦΗ συνεχίζει να ασκεί πίεση στους γηπεδούχους, έχοντας αρκετά ψηλά τις γραμμές του. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:27
26' Σέντρα του Ροντινέι, απομάκρυνε ο Μανδάς πριν η μπάλα φτάσει στον Μπακαμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:27
27' Σέντρα του Ρέαμπτσουκ και κεφαλιά του Μπακαμπού, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
Οι φίλοι του ΟΦΗ που βρίσκονται στο «Καραϊσκάκης»: Εικόνα live 21974000/113165.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
16:29
29' Δυνατό μακρινό σουτ του Χάμες, απέκρουσε με δυσκολία ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:30
29' Στη συνέχεια της φάσης ο Χουανγκ απέφυγε υπέροχα τον Θοράρινσον και σούταρε με δύναμη, λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
Ανέβασε την πίεσή του και δημιούργησε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για την ισοφάριση ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:32
31' Κάθετη του Χάμες για τον Γκάρι, έκοψε με καθοριστικό τάκλιν ο Πασαλίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
35' Ο ΟΦΗ προσπαθεί να «παγώσει» τον ρυθμό στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:37
Ο Ντίκο πανηγυρίζει το γκολ με το οποίο δίνει το προβάδισμα στον ΟΦΗ: Εικόνα live 21974000/22696.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
16:38
38' Ο Τζου σκόραρε σε τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη μετά από μπαλιά του Τοράλ, αλλά ήταν ξεκάθαρα σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
38' Ο Μανδάς βγήκε από την περιοχή του και πρόλαβε προ του Μπακαμπού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39

40' Γκοολ για τον Ολυμπιακό!

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Χάμες, ο Μπακαμπού έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, ισοφαρίζοντας σε 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:41
Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:41
Μετράει το γκολ, Ολυμπιακός-ΟΦΗ 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
Ο Μπακαμπού έδωσε τη λύση στον Ολυμπιακό, σκοράροντας το 9ο γκολ του στη φετινή σεζόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
43' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Χάμες. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
Πολύ εκνευρισμένος μετά το μαρκάρισμα ο Κολομβιανός. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:43
Φάουλ σε καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:44
44' Εκτέλεσε ο Χάμες, η μπάλα στο τείχος και κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
Ο Ολυμπιακός βρίσκει την ισοφάριση λόγω της ποιότητας του Χάμες που έκανε πολύ καλό χτύπημα με τον Μπακαμπού να σκοράρει και πάλι. Το τέρμα έρχεται σε πολύ σημαντικό σημείο για τους Πειραιώτες, αφού είναι λίγο πριν την ανάπαυλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
45' Πολύ καλό μακρινό σουτ του Μπιέλ, απέκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
Μία ακόμα πολύ καλή επέμβαση από τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
45' Γυριστό του Εμβιλά από κοντά, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
2 λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός-ΟΦΗ 1-1.

16:49
Ισοπαλία στο «Καραϊσκάκης» μετά το πρώτο μισό του αγώνα, με τον ΟΦΗ να παίρνει προβάδισμα στο 19' με τον Ντίκο και τον Μπακαμπού να κάνει το 1-1 μετά από ασίστ Χαμες, στο 40'. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
Πολύ ωραίο και αμφίρροπο το ματς στο πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός μπήκε καλά, αλλά δεν είχε την ουσία και ο πολύ σοβαρός σε ένα ακόμη ματς ΟΦΗ βρήκε το γκολ στο 19’ στην πρώτη του καλή στιγμή, με τον Ντίκο να βρίσκει δίχτυα, εκμεταλλευόμενος το γλίστρημα του Ρέτσου μέσα στη μικρή περιοχή. Ο Ολυμπιακός αφού «βραχυκύκλωσε» για ένα εύλογο διάστημα μετά το 0-1, ανέβασε στροφές και ισοφάρισε στο 40’ με τον Μπακαμπού να αξιοποιεί ωραίο χτύπημα φάουλ του Χάμες. Έψαξε και 2ο γκολ στο φινάλε η ομάδα του Μίτσελ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:58
Ο Μπακαμπού πανηγυρίζει με τους συμπαίκτες του το γκολ της ισοφάρισης για τον Ολυμπιακό: Εικόνα live 21974000/53139.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:03

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Καραϊσκάκης»!

17:04
Χωρίς αλλαγές οι δύο προπονητές μετά την ανάπαυλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
48' Ο Μανδάς απέκρουσε σουτ του Γκάρι από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
49' Ο Ροντινέι πήρε από τον Διαμαντή το πρώτο κόρνερ του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρον. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
50' Ο Μπιέλ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μανδά, αλλά το πλασέ του κατέληξε αδύναμα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
Ο Ολυμπιακός μπήκε δυναμικά στο δεύτερο μέρος, δημιουργώντας δύο μεγάλες ευκαιρίες για γκολ στα πρώτα του λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
52' Τρίτη τελική σε επτά λεπτά για τον Ολυμπιακό, με τον Μπιέλ να σουτάρει δίπλα από την εστία του Μανδά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:11
53' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Μπακαμπού να βρίσκει τον Μπιέλ μέσα στην περιοχή και τον Μανδά να σταματάει εντυπωσιακά το σουτ του Ισπανού, μπλοκάροντας μάλιστα και την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Ο Ολυμπιακός έχει μπει δυνατά στο β' μέρος, με τον Μπιέλ να κάνει δύο άτσαλα τελειώματα. Ο ΟΦΗ καλείται να αντέξει όπως και στο αντίστοιχο διάστημα του πρώτου μέρους. Πάντως, τώρα είναι πιο ξεκάθαρες οι ευκαιρίες των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
56' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Τζου να δίνει τη θέση του στον Γκρόνιγκ, ο οποίος κάνει το ντεμπούτο του με τους Κρητικούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
57' Υπέροχη μπαλιά του Χάμες για τον Μπιέλ και σέντρα του Ισπανού, δεν μπόρεσε να πιάσει ένα εντυπωσιακό γυριστό ο Ρέαμπτσουκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
60' Οπισθοχωρημένος ο ΟΦΗ, με τον Ολυμπιακό να κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό των αντιπάλων του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:18
61' Κίτρινη κάρτα στον Ντιουσέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:21
Έπεσε ξανά ο ρυθμός στο «Καραϊσκάκης», μετά το πολύ καλό ξεκίνημα του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο: Εικόνα live 21974000/22226.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:22
65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Μασούρας στη θέση του Γκάρι Ροντρίγκες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
66' Πολύ καλή σέντρα του Ρέαμπτσουκ, ο Μπακαμπού πήρε δυνατή κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μανδά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
67' Μακρινό σουτ του Χουανγκ στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια της φάσης ο Μασούρας δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα για να την στείλει προς την εστία του ΟΦΗ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
71' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπαλογιάννης αντί του σκόρερ Ντίκο και ο Μπάκιτς στη θέση του Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
72' Ο Μπακαμού βρήκε χώρο και σούταρε μετά από μία ακόμα βαθιά μπαλιά του Χάμες, δεν ανησύχησε ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
73' Μία ακόμα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ροντινέι να παίζει το ένα-δύο με τον Μπιέλ, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει σε τετ-α-τετ με τον Μανδά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
74' Ο Μπιέλ βρέθηκε ολομόναχος στο ύψος του πέναλτι, αλλά πλάσαρε άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
Ο Ολυμπιακός πολιορκεί την περιοχή του ΟΦΗ, έχοντας μπροστάρη τον Χάμες, αλλά δεν μπορεί να βρει το 2-1 λόγω της νευρικότητας που βγάζει, η οποία τον οδηγεί σε κακά τελειώματα, αλλά και ελέω Μανδά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
75' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Ραμόν μπήκε αντί του Ρέαμτσουκ για να κάνει το ντεμπούτο του, ενώ ο σκόρερ Μπακαμπού έδωσε τη θέση του στον Ελ Αραμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:32
8ο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, ούτε ένα δεν έχει πάρει απόψε ο ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33

76' Γκοολ για τον Ολυμπιακό!

Δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο ματς, ο Ελ Αραμπί χρίζεται σκόρερ και κάνει την ανατροπή για τον Ολυμπιακό. Μετά από σέντρα του Μπιέλ, ο Εμβιλά έκανε το γύρισμα και ο Μαροκινός από κοντά έκανε το 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
Το γκολ ελέγχθηκε από το VAR και μέτρησε κανονικά, αφού δεν υπήρχε οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
79' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
81' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Μοσκέρα αντί του Ντιουσέ και Τσιλιανίδης αντί του Θοράρινσον, by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
82' Εκτέλεση φάουλ του Χάμες, απέκρουσε ο Μανδάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από λάθος πάσα του Εμβιλά στον Πασχαλάκη, ο Γκρόνιγκ έκλεψε και βγήκε τετ α τετ με τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
85' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Σισέ στη θέση του Παπασταθόπουλου και Σαμασέκου αντί του Χάμες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Ο Ελ Αραμπί πανηγυρίζει με τον κλασικό του τρόπο το γκολ της ανατροπής για τον Ολυμπιακό: Εικόνα live 21974000/99410.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
88' Σουτ του Μπιέλ, η μπάλα κόντραρε στην πλάτη του Βούρου και κατέληξε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
89' Ο ΟΦΗ πήρε το πρώτο του κόρνερ στο ματς, μετά από προσπάθεια του Μοσκέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Πασχαλάκη να λέει «όχι» στον Μπάκιτς, βγάζοντας δεύτερη πολύ μεγάλη επέμβαση σε τετ-α-τετ! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Ο Πασχαλάκης άκουσε το όνομά του ρυθμικά από τον κόσμο του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
90' Ο ΟΦΗ έχει ανέβει και πιέζει για την ισοφάριση! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:50
90'+2' Ο Ολυμπιακός «παγώνει» τον ρυθμό, προσπαθώντας να κρατήσει την μπάλα στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
90'+4' Μεγάλη ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, μετά από ένα δυνατό μαρκάρισμα του Μπάκιτς στον Σαμασέκου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52

Λήξη του αγώνα, Ολυμπιακός-ΟΦΗ 2-1.

17:53
Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε πολύ στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε να χάνει με το γκολ του Ντίκο στο 19', ισοφάρισε με τον Μπακαμπού στο 40' και τελικά πήρε τη νίκη με γκολ του Ελ Αραμπί στο 76'. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:55
Στους 42 βαθμούς έφτασαν οι Πειραώτες, στο -2 από την ΑΕΚ και στο -3 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό. Ο ΟΦΗ έμεινε στους 19 βαθμούς και στην 9η θέση της βαθμολογίας. by Δημήτρης Παπαδήμας