ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 20η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:29
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Λεβαδειακό στο γήπεδο του Τούμπας, για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
Για τις 18:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κάργας, Κουλιεράκης, Ρ. Σοάρες - Σβαμπ, Ντάντας - Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Τάισον - Ολιβέιρα Λεβαδειακός (Βέλιτς, 4-2-3-1): Στογιάνοβιτς - Τσάπρας, Βινίσιους, Τζημόπουλος, Παναγιώτου - Μεχία, Νίκας - Νταμπό, Μουτίνιο, Βήχος - Λούα Λούα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
Αναπληρωματικοί ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Φ. Σοάρες, Νινούα, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς, Τζίμας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Αγγελόπουλος, Δούμτσιος, Γερεμέγεφ, Τόρο, Χάμοντ, Σαχπεκίδης, Σακό, Συμελίδης by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Ο Τάισον θα πραγματοποιήσει απόψε την πρώτη του εμφάνιση ως βασικός με τη φανέλα του ΠΑΟΚ: Εικόνα live 21974007/88481.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
Εκτός αποστολής για τον ΠΑΟΚ έμειναν οι Αουγκούστο, Μπράντον, Μουργκ, Ελ Καντουρί, Κουαλιάτα, Κούρτιτς και Λύρατζης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
Στον Λεβαδειακό εκτός αποστολής έμειναν οι Βρακάς, Κωνσταντινίδης, ενώ στον πάγκο βρίσκονται τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα, Γερεμέγεφ και Σαχπεκίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Στην 4η θέση της βαθμολογίας με 49 βαθμούς ο ΠΑΟΚ, με νίκη απόψε θα πιάσει τον Ολυμπιακό. Έρχεται από το μεγάλο διπλό επί του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού, ενώ έχει να ηττηθεί από τις 30 Οκτωβρίου του 2022, έχοντας έκτοτε 10 νίκες και 3 ισοπαλίες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:46
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι είναι 12οι, έναν βαθμό πάνω από τη Λαμία και με μόλις 2 νίκες σε 19 αγωνιστικές. Ψάχνει ακόμα το πρώτο του διπλό στη φετινή σεζόν, μέχρι τώρα έχει 3 ισοπαλίες και 6 ήττες μακριά από το γήπεδό του. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Η αναμέτρηση των δύο ομάδων για τον 1ο γύρο της Stoiximan Super League, στις 9/10, είχε ολοκληρωθεί ισόπαλη 1-1, με τον Νάρει να σκοράρει για τον ΠΑΟΚ και τον Μπελμόντ να ισοφαρίζει για τον Λεβαδειακό στο 90'+3': by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
7-8.000 κόσμος αυτή την στιγμή στην Τούμπα, στο 1000ό εντός έδρας παιχνίδι του ΠΑΟΚ σε επίπεδο πρωταθλήματος! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
Αρκετό το κρύο σήμερα στη Θεσσαλονίκη, με το θερμόμετρο να δείχνει 7 βαθμούς Κελσίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:56
Όσον αφορά τα μεταγραφικά, ο ΠΑΟΚ ανακοίνωσε την απόκτηση του Τόμας Κεντζιόρα, ενώ ψάχνει στην αγορά και για έναν επιθετικό. Όσον αφορά τον Λεβαδειακό, Μέσα της Αργεντινής αναφέρουν ότι βρίσκεται κοντά στην απόκτηση του αριστερού μπακ, Γκονζάλο Παζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:57
Αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι που ο Ίνγκασον δεν είναι βασικός για τον ΠΑΟΚ στο φετινό πρωτάθλημα, μετά από 19 αγωνιστικές! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:58
Οι ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:59
Λαμία-Ιωνικός (19:30) και Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός (21:30) τα δύο υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, με τα οποία θα ολοκληρωθεί η 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00

Έναρξη της αναμέτρησης στην Τούμπα!

by Δημήτρης Παπαδήμας
18:01
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Ψαρρής (Ζακύνθου), Κόλλιας (Ηπείρου) Τέταρτος: Καραντώνης (Ημαθίας) VAR: Φωτιάς (Πέλλας) AVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας) by Δημήτρης Παπαδήμας
18:02
2' Πρώτη τελική στο ματς για τον ΠΑΟΚ, με τον Ράφα Σοάρες να κάνει τη σέντρα και την κεφαλιά του Ντάντας να περνάει λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
Ο Κεντζιόρα βρίσκεται στα επίσημα του γηπέδου και παρακολουθεί από κοντά το παιχνίδι της νέας του ομάδας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
5' Ο ΠΑΟΚ διατηρεί την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά, με τον Λεβαδειακό να αμύνεται στο δικό του μισό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:07
6' Οι γηπεδούχοι προσπαθούν να αναπτυχθούν κυρίως από την αριστερή τους πλευρά έως τώρα στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:08
8' Μια σέντρα του Παναγιώτου, μπλόκαρε εύκολα ο Κοτάρσκι προ του Νίκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
Στο 75% η κατοχή του ΠΑΟΚ με τη συμπλήρωση 10 λεπτών αγώνα, έχει μόνο την ευκαιρία με την άστοχη κεφαλιά του Ντάντας στο 2'. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11

10' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Ωραία ενέργεια και γύρισμα του Νάρει από τα δεξιά μετά από κάθετη πάσα του Κάργα, ο Ντάντας πλάσαρε στην κίνηση για το προβάδισμα του ΠΑΟΚ. 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:12
12' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Ο Λούα Λούα βγήκε στην αντεπίθεση και πέρασε από τον Κοτάρσκι, με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ να τον ανατρέπει για το πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
Μετά από εισήγηση του VAR, ο διαιτητής Διαμαντόπουλος πάει να δει τη φάση στο μόνιτορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:15
Δεν αλλάζει την απόφασή του, πέναλτι για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16

15' Γκοολ για τον Λεβαδειακό!

Ο Μουτίνιο εκτέλεσε εύστοχα στη δεξιά πλευρά του Κοτάρσκι, ισοφαρίζοντας για τον Λεβαδειακό! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
Άμεση απάντηση των φιλοξενούμενων στο γκολ που πέτυχε ο Ντάντας στο 10', 1-1 στην Τούμπα! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
18' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό, μετά από μία συρτή σέντρα-σουτ του Λούα Λούα που αιφνιδίασε τον Κοτάρσκι! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
20' Σέντρα του Ράφα Σοάρες, έδιωξε ο Βήχος προ του Ολιβέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:22
23' Μετά από 7-8 λεπτά υπεροχής του Λεβαδειακού, ο ΠΑΟΚ έχει ξαναπάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
Ο Ντάντας πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε στο 10': Εικόνα live 21974007/116198.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:26
26' Μακρινό συρτό σουτ του Κωνσταντέλια, μπλόκαρε εύκολα ο Στογιάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
27' Κίτρινη κάρτα στον Νταμπό, για μαρκάρισμα στον Σάστρε στο κέντρο του γηπέδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:31
31' Ο ΠΑΟΚ κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά όχι σε χώρους απειλητικούς για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
32' Ο Παναγιώτου μπήκε με αξιώσεις στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά κόπηκε από τον Σάστρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:35
34' Ο Λεβαδειακός αμύνεται σωστά και δεν επιτρέπει στον ΠΑΟΚ να φτιάξει τελικές προσπάθειες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
18:37
37' Γρήγορη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, ο Τζημόπουλος έκοψε την πάσα του Κωνσταντέλια για τον Τάισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
37' Ένα αδύναμο σουτ του Τάισον, στην αγκαλιά του Στογιάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
42' Πολιορκία του ΠΑΟΚ γύρω από τη μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
43' Σέντρα του Ντάντας και κεφαλιά του Ολιβέιρα, η μπάλα κατέληξε στον επερχόμενο Τάισον ο οποίος αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να κοντρολάρει ή να σουτάρει, από πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Μόνιμα στο μισό του Λεβαδειακού η μπάλα εδώ και αρκετά λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
4 λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Οι παίκτες του Λεβαδειακού πανηγυρίζουν το γκολ της ισοφάρισης: Εικόνα live 21974007/55191.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους, φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Πέρασε ανεκμετάλλευτη για τους γηπεδούχους αυτή η στημένη φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49

45'+4' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Ξανά ο Ντάντας σκόρερ για τους γηπεδούχους, μετά από λάθος διώξιμο του Βήχου σε σέντρα του Ράφα Σοάρες, ο Πορτογάλος σούταρε με τη μία, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Στογιάνοβιτς για το 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 2-1.

18:53
Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με γκολ του Ντάντας στο 10' και ισοφαρίστηκε μόλις πέντε λεπτά αργότερα (15') με το πέναλτι που πήρε ο Λούα Λούα από τον Κοτάρσκι και εκτέλεσε εύστοχα ο Μουτίνιο. Τελικά, ο Ντάντας σκόραρε ξανά με πανέμορφο σουτ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

19:08
Χωρίς αλλαγές στις ενδεκάδες τους οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Νάρει να βρίσκει χώρο και να κάνει τη σέντρα για τον ολομόναχο Κωνσταντέλια, ο οποίος πλάσαρε πολύ ψηλά σε τετ-α-τετ με τον Στογιάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:13
50' Δεύτερη ευκαιρία στο ίδιο λεπτό για τον ΠΑΟΚ, μετά από υπέροχη ντρίπλα του Νάρει στον Παναγιώτου και σουτ που πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στογιάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
55' Σουτ του Ολιβέιρα μετά από βαθιά μπαλιά του Κάργα, άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
56' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τόρο στη θέση του Λούα Λούα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
57' Κεφαλιά του Κουλιεράκη μετά από κόρνερ του Νάρεϊ, μπλόκαρε εύκολα ο Στογιάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23

61' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάρεϊ, ο Κάργας παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Κουλιεράκης βρίσκεται στο δεύτερο δοκάρι, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με δικιά του κεφαλιά, για το 3-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Πολύ ισχυρές βάσεις νίκης πλέον για τον ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29

66' Γκοολ για τον Λεβαδειακό!

Μετά από αντεπίθεση, ο Τσάπρας σουτάρει με δύναμη από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Κάργα και καταλήγει στα δίχτυα του Κοτάρσκι. 3-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
67' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Γερεμέγεφ αντί του Νταμπό, ντεμπούτο για τον επιθετικό των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
70' Ο Λεβαδειακός έχει επιστρέψει στο ματς και ο ΠΑΟΚ ψάχνει τρόπο να «κλειδώσει» το τρίποντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ζίβκοβιτς στη θέση του Νάρεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
76' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντέλια, εμπόδισε τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
78' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Τόρο να μην μπορεί να νικήσει τον Κοτάρσκι, μετά από υπέροχη μπαλιά του Μουτίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
78' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Σακό αντί του Μεχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
4-2-3-1 πλέον το σύστημα του Λεβαδειακού, ο οποίος ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
80' Αλλαγές και για τον ΠΑΟΚ, Βιεϊρίνια, Μπίσεσβαρ και Φελίπε Σοάρες αντί των Σάστρε, Κωνσταντέλια και Σβαμπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
84' Ο ΠΑΟΚ παγώνει τον ρυθμό, κυκλοφορώντας την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
85' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Σακό να βρίσκει με βαθιά μπαλιά τον Γερεμέγεφ, ο οποίος πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Κάργα αλλά στην αγκαλιά του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ολιβέιρα να πλασάρει άστοχα σε τετ-α-τετ με τον Στογιάνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
87' Κίτρινη κάρτα στον Τόρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
90' Κεφαλιά του Σακό μετά από εκτέλεση κόρνερ, απομάκρυνε ο Βιεϊρίνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
4 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
90'+2' Κουτσαίνει και θα αντικατασταθεί ο Βιεϊρίνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
90'+3' Ο Νάσμπεργκ πέρασε στη θέση του Βιεϊρίνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:57

Λήξη του αγώνα, ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 3-2!

19:58
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» παίρνει το τρίποντο κόντρα στον αξιόμαχο Λεβαδειακό με πρωταγωνιστή τον Ντάντας, ο οποίος σκόραρε δύο φορές, πιάνοντας τον Ολυμπιακό στην 3η θέση της Stoiximan Super League. by Δημήτρης Παπαδήμας