Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:15
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με τον Παναθηναϊκό για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Για 62η φορά θα αναμετρηθούν για το πρωτάθλημα της Α’ Εθνικής/Stoiximan Super League με απαρχή το παιχνίδι Άρης-Παναθηναϊκος 2-1 (76’ Πέρρος, 77’ Καλλιοντζής – 11’ Αγγελόπουλος) στις 24 Ιανουαρίου 1960 που ήταν και το πρώτο γενικά για τις δύο ομάδες, αφού στον β’ γύρο αγωνίστηκαν στην έδρα των "πρασίνων". by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Μετά τη επικράτηση του Άρη, ο Παναθηναϊκός έκανε τέσσερις διαδοχικές νίκες στα επόμενα τέσσερα εντός και εκτός έδρας, ενώ κράτησε το αήττητό του μέχρι τις 15 Οκτωβρίου 1967 που ήρθε δεύτερη νίκη στην έδρα του πάλι με 2-1 (54’ Πετκάκης, 65’ Κωνσταντινίδης – 74’ Παπαεμμανουήλ). by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Ο Κριστόφ Βαζέχα είναι ο ποδοσφαιριστής με τα περισσότερα γκολ στην ιστορία των αναμετρήσεων με γηπεδούχο τον Άρη, αφού έχει σημειώσει επτά, ενώ πολύ μακριά του είναι οι Καλλιοτζής, Αλεξιάδης, Πανάκης και Λυμπερόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Υπάρχουν δέκα αναμετρήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες που έχουν ολοκληρωθεί χωρίς γκολ και εκτός από το 0-0, υπάρχει και το 0-1 για τον Παναθηναϊκό με δέκα εμφανίσεις. Το συνηθισμένο σκορ στις νίκες του Άρη είναι το 2-1, αποτέλεσμα με το οποίο έκανε τις δύο πρώτες του επί των Πρασίνων και στη συνέχεια έφτασε τις επτά με αυτό το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ο Παναθηναϊκός δεν έχει ηττηθεί στα τέσσερα τελευταία με τον Άρη, όπου βέβαια τα τρία είναι στην έδρα του και αυτό με γηπεδούχο τον Άρη τελείωσε με λευκή ισοπαλία για τα περσινά Stoiximan Super League Playouts. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επικράτησε με 1-0 στο περσινό αγώνα της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος χάρη στο γκολ του Αμπουμπακάρ Καμαρά τον Σεπτέμβριο του 2021. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ο Άρης έχει επικρατήσει στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας χωρίς να δεχθεί ούτε τέρμα, σε ένα σερί που ξεκίνησε μετά το Άρης – ΟΦΗ 1-1 στις 30 Οκτωβρίου 2022. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
61 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 20 ΝΙΚΕΣ AΡΗΣ 19 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 22 ΝΙΚΕΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΓΚΟΛ: 58-63 by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Στην 6η θέση με 31 βαθμούς ο Άρης, ο οποίος προέρχεται έχει δύο κολλητές ήττες και τρεις στα πέντε τελευταία. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Στην πρώτη με 48 ο Παναθηναϊκός και ματς περισσότερο από την ΑΕΚ, προέρχεται από τη νίκη επί της Λαμίας με 2-0, ενώ έχει τρεις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Ζεσταίνονται οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο του Βικελίδης περίπου 35 λεπτά πριν τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Ας δούμε σιγά-σιγά και τις ενδεκάδες. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Άρης (Τόλης Τερζής): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Ενκουλού, Μαζικού – Ετέμπο, Νταρίντα – Πάλμα, Ιτούρμπε, Ματέο Γκαρσία – Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Εμπακατά, Ρουπ, Νταμπό, Γκρέι, Πίρσμαν, Καμάτσο, Χριστοδουλόπουλος, Σγούρος. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι - Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Σάρλια, Χουάνκαρ - Ρουμπεν, Κουρμπέλης, Τσέριν - Μαντσίνι, Μπερνάρ, Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Στον πάγκο οι Λοντίγκιν, Πούχατς, Κλεϊνχέινσλερ, Σπόραρ, Τσόκαϊ, Κώτσιρας, Παλάσιος, Πούγγουρας, Βέρμπιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Διαιτητής είναι ο Κριστόφερσεν (Δανία). Βοηθοί οι συμπατριώτες του Βόλενμπεργκ, Κρονλίκε, ενώ τέταρτος ο Βεργέτης. Στο VAR οι Πούτρος (Δανία), Θ.Μωυσιάδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Τα highlights από το ματς του πρώτου γύρου στη Λεωφόρο by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Από Novasports Prime τηλεοπτικά το παιχνίδι, από bwinΣΠΟΡ FM ραδιοφωνικά... by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Σε λίγο οι δύο ομάδες θα ολοκληρώσουν το ζέσταμά τους και θα αποσυρθούν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες... by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Σε επίπεδο απουσιών, οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στους τραυματίες Ντουκουρέ και Μπράμπετς. Παράλληλα, ο Μάγκνουσον είναι ανέτοιμος και ως εκ τούτου εκτός μάχης για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Στεφάνι στη μνήμη του πρώην προέδρου της ΠΑΕ Άρης, Θόδωρου Καρυπίδη του Ανέστη, καθώς συμπληρώθηκε ένας χρόνος από την απώλειά του αλλά και στη μνήμη του σμηναγού Στάθη Τσιτλακίδη. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Πολύ ωραία στιγμή... by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, σε λίγο θα ξεκινήσει το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Η 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League να αναφέρουμε για ακόμη μια φορά πως είναι αφιερωμένη στη μάχη κατά του παιδικού καρκίνου! by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα σε Τουρκία και Συρία από τον καταστροφικό σεισμό... by Γιώργος Τσανάκας
20:04
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
1' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. Θα ανέβει ο Φαμπιάνο, ο Ενκουλού και τα... άλλα ψηλά παιδιά. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
2' Απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Τραβάει τον Παναθηναϊκό στην κόντρα ο Μαντσίνι, που... ακούει και γιούχα από την κερκίδα! by Γιώργος Τσανάκας
20:08
4' Ωραία ανάπτυξη των φιλοξενούμενων με τον Χουάνκαρ να γυρίζει στο πρώτο δοκάρι την μπάλα αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
4' Βγαίνει γρήγορα ο Μπρινιόλι από την εστία του και προλαβαίνει τον Καμαρά, διώχνοντας σε πλάγιο. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
Δεν είναι κακός ο ρυθμός ως τώρα, παρότι δεν υπάρχει φάση στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Με ωραία κυκλοφορία οι γηπεδούχοι... εξουδετερώνουν τρεις αντιπάλους τους, ο Οντουμπάτζο μπαίνει στην περιοχή, κάνει την προσποίηση και σουτάρει, με την μπάλα να κοντράρει στον Σάρλια και να καταλήγει πρώτα στο δεξί δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Μπρινιόλι. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Χτυπάει στην πρώτη του τελική ο Άρης, γράφει το 1-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό στο δεκάλεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Καλείται να βγάλει άμεσα αντίδραση η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς η οποία δέχτηκε ένα... κρύο γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
13' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό! Ο Μαντσίνι κερδίζει τη μονομαχία από τον Ενκουλού, κάνει και το σουτ από διαγώνια θέση μέσα δεξιά από την περιοχή, αλλά ο Κουέστα τεντώνεται και το βγάζει εντυπωσιακά! by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Ψάχνει την άμεση απάντηση ο Παναθηναϊκός που δείχνει σαν να τον... ξύπνησε το γκολ. Βέβαια, δεν μπορείς να περιμένεις να μείνεις πίσω στο σκορ για να αντιδράσεις! by Γιώργος Τσανάκας
20:19
15' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό παράλληλα με την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
17' Μεγάλη φάση για τον Άρη τώρα! Ο Οντουμπάτζο κάνει ωραία ντρίμπλα και γεμίζει στην περιοχή, ο Καμαρά στοπάρει με το στήθος και κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Μπρινιόλι. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Στα μισά του πρώτου μέρους, ο Άρης προηγείται 1-0 του Παναθηναϊκού χάρη στον Οντουμπάτζο. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
20:28
20:32
27' Νέα φάση για τον Άρη. Ο Οντουμπάτζο φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, γυρίζει στον Καμαρά αλλά αυτός κάνει κακό τελείωμα στην κίνηση... by Γιώργος Τσανάκας
20:33
Έχει σημαδέψει τον Χουάνκαρ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού ο Άρης όπως φαίνεται, με τις δύο ομάδες γενικότερα ως τώρα να παίζουν... μονόπαντα και κυρίως από τις δεξιές πλευρές τους. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
31' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Μπερνάρ, ο Κουρμπέλης πηδάει αμαρκάριστος στην "καρδιά" της άμυνας του Άρη αλλά δεν τελειώνει καλά τη φάση με κεφαλιά. Ίσα που βρήκε την μπάλα, η οποία πέρασε άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:38
33' Ωραία προσπάθεια του Ιωαννίδη και σουτ από δύσκολη γωνία μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Δέκα λεπτά ακόμα για το ημίχρονο, το 1-0 παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
20:40
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Τρομερή μπαλιά του Ρούμπεν στην πλάτη της άμυνας του Άρη, ο Ιωαννίδης κάνει μια ντρίμπλα στον Φαμπιάνο και προλαβαίνει να τσιμπήσει προ του Ενκουλού για να σπάσει στον Μαντσίνι, ο οποίος ουσιαστικά σε κενή εστία ισοφαρίζει σε 1-1! by Γιώργος Τσανάκας
20:42
ΤΡΟΜΕΡΗ στιγμή με τον Μαντσίνι να σκοράρει και να ζητάει ιπποτικά "συγγνώμη" από τους οπαδούς του Άρη! Στην επιστροφή του στο Κλεάνθης Βικελίδης σκοράρει ο Αργεντινός! by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Το φέρνει στα ίσα ο Παναθηναϊκός με όλο το γκολ να ξεκινάει από την ταχύτατη σκέψη του Ρούμπεν. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
20:48
Στην τελική ευθεία του ημιχρόνου βρισκόμαστε, το σκορ στο 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Άρης και Παναθηναϊκός πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι με σκορ 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Προβάδισμα για τους γηπεδούχους στο 10' με τον Οντουμπάτζο, με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε με τον Μαντσίνι στο 36'. Ισορροπημένο το παιχνίδι συνολικά, με τις ομάδες να έχουν τα διαστήματά τους. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Ο Μαντσίνι μετά τη "συγγνώμη" που ζήτησε, σχημάτισε το "Α" για τον Άλκη. Εικόνα live 21974207/32274.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:57
21:08
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Τίποτα το ιδιαίτερο στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους... Τώρα σηκώθηκε και ο Παλάσιος για ζέσταμα από πλευράς του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
51' Φάση για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική σέντρα του Μαντσίνι, βγαίνει πρώτος στην μπάλα ο Ιωαννίδης αλλά η κεφαλιά του περνά λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Προσπαθεί να πάρει μέτρα ο Άρης αλλά δεν μπορεί να γίνει επικίνδυνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Ο Οντουμπάτζο έχει προκαλέσει πολλά προβλήματα στην άμυνα των πράσινων ως τώρα, όντας ο κορυφαίος των γηπεδούχων. Από πλευράς Παναθηναϊκού ο Μαντσίνι είναι εξαιρετικός! by Γιώργος Τσανάκας
21:21
44%-56% η κατοχή της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Ένα λάθος στα μάτριξ του «Κλ. Βικελίδης» έδωσε το... προβάδισμα στον Παναθηναϊκό μετά το γκολ του Άρη για το 1-0! Δείτε εδώ το blooper by Γιώργος Τσανάκας
21:22
60' Απειλεί ο Άρης! Ωραία μπαλιά του Νταρίντα στον Πάλμα που φεύγει από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ, κάνει το διαγώνιο σουτ αλλά ο Μπρινιόλι διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
61' Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Πάλμα, περνά απ' όλους και καταλήγει άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
63' Μέσα ο Παλάσιος, έξω ο Τσέριν. Με 4-2-3-1 πλέον οι πράσινοι, με τον Μαντσίνι αριστερά, τον Παλάσιος δεξιά και τον Μπερνάρ στο "10". by Γιώργος Τσανάκας
21:28
65' Ο Ρουπ αντί του Ιτούρμπε για τον Άρη. Με 4-2-3-1 συνεχίζουν οι κίτρινοι, δεξιά ο Ματέο και δεκάρι ο Ρουπ. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
Οδεύουμε προς το τελευταίο 20λεπτο, παραμένει το 1-1. Ο Άρης δεν βρίσκει με ορθολογικό τρόπο τη φάση που θα ήθελε, ο Παναθηναϊκός τα χαλάει στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. by Γιώργος Τσανάκας
21:33
70' Μέσα ο Χριστοδουλόπουλος, έξω ο Πάλμα για τον Άρη. Ντεμπούτο για τον Λάζαρο! by Γιώργος Τσανάκας
21:36
73' Μέσα οι Σπόραρ, Κλεϊνχέισλερ για τον Παναθηναϊκό. Εκτός αγώνα οι Ιωαννίδης, Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Μικρή γιούχα για Μαντσίνι αλλά και χειροκροτήματα. Ανάμεικτα τα συναισθήματα... by Γιώργος Τσανάκας
21:37
75' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Καθυστερεί ο Καμαρά και δεν καταλαβαίνει πως έρχεται ο Κουρμπέλης που κλέβει, σπάει στον Παλάσιος αλλά το σουτ του Αργεντινού από το ύψος της περιοχής κοντράρει και περνά κόρνερ. Δεν έβγαλε κάτι αυτή η στατική φάση για το τριφύλλι... by Γιώργος Τσανάκας
21:40
77' Ωραίο τριγωνάκι από τους παίκτες του Άρη, γυρίζει ο Νταρίντα αλλά διώχνει σε κόρνερ ο Σένκεφελεντ. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Στο έδαφος ο Χουάνκαρ που πονάει, διότι τον πάτησε κατά λάθος στον αστράγαλο ο Νταρίντα την ώρα που έκανε τη σέντρα. Δεν θα μπορέσει να συνεχίσει ο Ισπανός μπακ... by Γιώργος Τσανάκας
21:42
80' Μέσα ο Πούχατς, έξω ο Χουάνκαρ για τον Παναθηναϊκό. Θα μπει και ο Βέρμπιτς αντί του Μπερνάρ. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
82' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική η μπαλιά του Κουρμπέλη, βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Παλάσιος αλλά το βολέ που επιχειρεί ο Αργεντινός είναι κακό και περνά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
83' Νταμπό και Γκρέι μέσα για τον Άρη, έξω οι Ετέμπο, Ματέο Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Με δύο φορ τώρα ο Άρης, στο τελευταίο δεκάλεπτο θα πιέσει για το γκολ της νίκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
84' Κάρτα για τον Σάρλια, ο οποίος τράβηξε τον Γκρέι που αν έφευγε θα υπήρχε πρόβλημα... Πολύ σωστό φάουλ! by Γιώργος Τσανάκας
21:47
85' Στο τείχος η εκτέλεση του Λάζαρου, μπλοκάρει στη συνέχεια ο Μπρινιόλι. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Μετά το κόρνερ του Βέρμπιτς, Σάρλια παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Παλάσιος από κοντά σουτάρει, με την μπάλα να κοντράρει στον Μαζικού και να παίρνει περίεργη τροχιά, καταλήγοντας στα δίχτυα! by Γιώργος Τσανάκας
21:51
89' Κάκιστο σουτ του Χριστοδουλόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνάει... πλάγιο! by Γιώργος Τσανάκας
21:51
Έχει παγώσει το Βικελίδης όπως είναι λογικό... by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Συμπληρώσαμε τα 90', πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Πέρασε το πρώτο, άλλα τέσσερα... Αγκαλιά με σπουδαίο διπλό ο Παναθηναϊκός! by Γιώργος Τσανάκας
21:55
90'+2' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Κερδισμένο φάουλ για τον Ρούμπεν και χρόνος για τους πράσινους. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
6-9 οι τελικές. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Τελευταίο λεπτό στο Βικελίδης, παραμένει το 2-1 υπέρ του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
90'+5' Κόρνερ για τον Άρη. Τελευταία φάση! by Γιώργος Τσανάκας
21:58
90'+6' Φάση για τον Άρη! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Νταρίντα κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή που έχει κατεύθυνση προς την εστία αλλά ο Σάρλια απομακρύνει! by Γιώργος Τσανάκας
21:59
90'+6' Νέο κόρνερ για τον Άρη, ο Κλεϊνχέισλερ το έδωσε εύκολα γιατί δεν κοίταζε αν έχει καποιόν κοντά του. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναθηναϊκός παίρνει σπουδαίο διπλό στο Κλεάνθης Βικελίδης, επικρατώντας 2-1 του Άρη με ανατροπή! by Γιώργος Τσανάκας
22:00
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Οντουμπάτζο (10'), αλλά οι φιλοξενούμενοι το γύρισαν με Μαντσίνι (36') και Παλάσιος (86'). by Γιώργος Τσανάκας
22:00
Ψυχωμένη νίκη και εμφάνιση από τους πράσινους, από αυτές που δείχνουν χαρακτήρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
Ο Άρης είχε καλά διαστήματα στο πρώτο μέρος αλλά ως εκεί! Στο δεύτερο ήταν κακός και χωρίς δημιουργία... by Γιώργος Τσανάκας
22:02
Στους 51 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στο +4 από την ΑΕΚ που έχει δύο ματς λιγότερα (αυτό με τον Ατρόμητο που θα κριθεί τα δικαστήρια και το αυριανό με τον Λεβαδειακό). by Γιώργος Τσανάκας