Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

15:30
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-Λεβαδειακός, για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:34
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 16:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport1, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από το 0-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό στο Φάληρο. Οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 50 βαθμούς, στο -3 από την Ένωση και στο -5 από το «τριφύλλι». Μέχρι τώρα οι Πειραιώτες έχουν 14 νίκες, 8 ισοπαλίες και 2 ήττες. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:35
Από την άλλη, ο Λεβαδειακός έμεινε κι αυτός στο 0-0 με τον Παναιτωλικό, σε ένα παιχνίδι χωρίς καλό ρυθμό και με λιγοστές καλές ευκαιρίες για γκολ, με τους Βοιωτούς ωστόσο να παίρνουν σημαντικό βαθμό στη μάχη για την παραμονή. Μέχρι στιγμής μετράει δυο νίκες, 8 ισοπαλίες και 14 ήττες. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:36
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
15:36
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης - Ανδρούτσος, Ντόη, Μπα, Ραμόν - Σαμασέκου, Χουάνγκ - Μπιέλ, Φορτούνης, Μασούρας - Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:37
Λεβαδειακός (Γιάννης Πετράκης): Γκροφ - Ντεντάκης, Βήχος, Τσάπρας, Παζ, - Μεχία, Χάμοντ - Γιαννιώτας, Βρακάς, Συμελίδης, Δούμτσιος by Αποστόλης Λιβάνιος
15:37
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Ελ Αραμπί, Μπουτούτσι, Βρουσάι, Κασάμι, Βαλμπουενά, Ρέαμπτσιουκ, Κανός, Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:38
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Στογιάνοβιτς, Βινίσιους, Λιάγκας, Κωνσταντινίδης, Σαβιέρ, Τορό, Νίκας, Μπελμόντ, Σαχπεκίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:39
Διαιτητής: Περράκης Βοηθοί: Μπουξμπάουμ, Φωτόπουλος 4ος Τσαγκαράκης VAR: Γκάμαρης, Παπαδάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
15:47
18 Ματς 16 Νίκες Ολυμπιακός 2 Ισοπαλίες - Νίκες Λεβαδειακός Γκολ 48-8 by Αποστόλης Λιβάνιος
15:50
Υπενθυμίζεται ότι Χάμες, Παπασταθόπουλος, Εμβιλά, Ροντινέι, Γκ. Ροντρίγκες και Ρέτσος είναι εκτός για τους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:50
Εκτός έχουν μείνει οι Τζημόπουλος, Παναγιώτου, Λούα Λούα, Γερεμέγεφ, Μουτίνιο, Σακό και Μπαχανάκ για τον Λεβαδειακό. by Αποστόλης Λιβάνιος

16:04
3' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Μπιέλ πήρε την μπάλα από τα δεξιά, συνέκλινε και με ωραίο φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:05
Πρώτη επίθεση και γκολ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:06
Εκρηκτική εκκίνηση από τον Ολυμπιακό, αφού βρίσκει το προβάδισμα πριν καν συμπληρωθούν τρία λεπτά στο παιχνίδι με υπέροχο πλασέ του Μπιέλ. Η ποιότητα εδώ κάνει τη διαφορά πολύ νωρίς στο ματς, στην πρώτη τελική των «ερυθρόλευκων». by Γιώργος Τσανάκας
16:10
8' Σουτ του Μασούρα λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Γκροφ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:12
11' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπακαμπού πίεσε και έκλεψε, ενώ στη συνέχεια τροφοδότησε τον Φορτούνη, που τσίμπησε την μπάλα περίτεχνα, αλλά αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
16:17
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά-ψαράκι του Μασούρα από πολύ καλή θέση, έδιωξε ο Γκροφ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
Ο Ολυμπιακός έχει μπει πολύ δυνατά με σκοπό να καθαρίσει από νωρίς το ματς, δημιουργώντας διαρκώς προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα. Δυσκολεύεται ο Λεβαδειακός να κρατήσει μπάλα και να παγώσει τον ρυθμό στο πρώτο τέταρτο. by Γιώργος Τσανάκας
16:19
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
18' Εκτέλεσε ο Μπιέλ, πάνω από την εστία του Γκροφ η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
16:24
23' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σέντρα του Γιαννιώτα, άστοχη κεφαλιά του Συμελίδη με την μπάλα να περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
Υπάρχει πρόβλημα με τον Σαμασέκου, έπειτα από ένα μαρκάρισμα που δέχθηκε by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
Αν δεν μπορέσει να συνεχίσει θα μπει ο Κασάμι στη θέση του by Αποστόλης Λιβάνιος
16:26
Είναι θέμα αυτό για τον Ολυμπιακό, καθώς είναι τραυματίας και ο Εμβιλά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:27
25' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γέμισμα του Φορτούνη, κεφαλιά του Μασούρα πάνω στον Γκροφ που έδιωξε με γροθιές by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
28' Κίτρινη στον Μασούρα για τάκλιν πάνω στον Μεχία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:30
Ο Γκροφ στις λιγοστές συμμετοχές του ως τώρα, αφού ήρθε τον Γενάρη, έχει δείξει ότι είναι εξαιρετικός τερματοφύλακας και συνεχίζει να το αποδεικνύει σήμερα στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Γιώργος Τσανάκας
16:35
Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, το οποίο παραχώρησε ο Ραμόν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
35' Γύρισμα του Ντεντάκη από τα δεξιά, γυριστό του Δούμτσιου, με την μπάλα να καταλήγει εκτός. Ως μη γενόμενη η φάση, αφού σφύριξε ο διαιτητής, πιθανόν επειδή βγήκε η μπάλα πριν τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
37' Σουτ του Γιαννιώτα, που απέφυγε τον Ραμόν, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
38' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη, ο Χουάνγκ έπιασε σουτ στην κίνηση και νίκησε τον Γκροφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Πολύ ωραία η κομπίνα των «ερυθρόλευκων», με το τελείωμα του Χουάνγκ βέβαια να είναι φοβερό και να καταλήγει στο πλαϊνό δίχτυ. Τα γκολ του Κορεάτη, πάντα, είναι εξαιρετικά… Πιστώνεται και η καλή εκτέλεση του κόρνερ και συνεπώς η ασίστ στον Φορτούνη. by Γιώργος Τσανάκας
16:46
44' Εκτέλεση φάουλ του Βρακά, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 2-0! Τα γκολ από Μπιέλ (3') και Χουάνγκ (38') στέλνουν τους Πειραιώτες με σοβαρό προβάδισμα στα αποδυτήρια. Η ομάδα του Μίτσελ είχε αρκετές καλές ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα γκολ. Οι καλύτερες ήταν με Μασούρα (15', 25') και Φορτούνη (11'). by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε στο πρώτο μέρος, έχοντας πολλές τελικές και δικαίως προηγείται με 2-0, ενώ μεσοεπιθετικά έχει κίνηση με και χωρίς την μπάλα κάτι που βοηθάει στην κυκλοφορία και τη δημιουργία. Ο Λεβαδειακός δεν κατάφερε να βάλει στοπ στην ορμή των ερυθρολεύκων, έχοντας μία καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει και δυσκολεύτηκε να απειλήσει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
17:03
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
48' Κίτρινη στον Ανδρούτσο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
50' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0! Ο Φορτούνης πήρε την μπάλα μετά από λάθος των φιλοξενούμενων και έβγαλε για τον Μπιέλ, που πέρασε τον Γκροφ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Δεύτερη ασίστ από τον 30χρονο άσο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:14
Ο διαιτητής πάει να δει μέσω VAR ένα χερί που έγινε μέσα στην περιοχή από τον Τσάπρα έπειτα από γύρισμα του Μπιέλ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
57' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Για τη φάση που αναφέραμε πριν. Πάντως φάνηκε να είναι χέρι στήριξης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
58' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0! Ο Μπακαμπού εκτέλεσε το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό χτύπημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
Ο Μίτσελ κάνει το λογικό και μάλλον θα έπρεπε να το είχε κάνει νωρίτερα, βγάζοντας Χουάνγκ και Μπακαμπού που είναι στο όριο καρτών by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
59' Μπελμόντ αντί Μεχία και Σαβιέρ αντί Συμελίδη για τον Λεβαδειακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
60' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Κασάμι, Ελ Αραμπί και Κανός αντί Χουάνγκ, Μπακαμπού και Μπιέλ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
Ο Ολυμπιακός βάζει πλέον βάσεις για να ξεχειλώσει το σκορ, κάτι που θα πρέπει να προσέξει ο Λεβαδειακός αφού πάντα οι βαριές ήττες επηρεάζουν ψυχολογικά μια ομάδα ιδιαίτερα από τη στιγμή που θέλει να αποφύγει τον υποβιβασμό. Οι Πειραιώτες παίρνουν ψυχολογία και δίνουν την ευκαιρία στον Μίτσελ να φρεσκάρει την ομάδα του, βγάζοντας και τους Χουάνγκ, Μπακαμπού που ήταν στο όριο καρτών. by Γιώργος Τσανάκας
17:23
64' Άστοχο σουτ του Γιαννιώτα για τον Λεβαδειακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:24
65' Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Χάμοντ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:26
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί έστρωσε την μπάλα στον Κασάμι που έπιασε κάκιστο σουτ από την καρδιά της περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
70' Νίκας αντί Χάμοντ για τον Λεβαδειακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
71' Δυνατό σουτ του Μασούρα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Γκροφ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
73' Βαλμπουενά αντί Φορτούνη και Μπουτούτσι στη θέση του Μασούρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
74' Προσπάθεια του Κανός που κερδίζει το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
74' Κοντά σε 5ο γκολ ο Ολυμπιακός! Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπα βρήκε την μπάλα, αλλά όχι και ο Κασάμι που ήταν στο 2ο δοκάρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
77' Απειλεί με τον Βήχο ο Λεβαδειακός, του έκλεισε το πεδίο και έδιωξε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:40
Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ελ Αραμπί με κεφαλιά, αλλα ήταν οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
82' Τόρο αντί Γιαννιώτα για τον Λεβαδειακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
86' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 5-0! Σέντρα του Βαλμπουενά, δεν έδιωξε καλά η άμυνα του Λεβαδειακού και ο Κανός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
88' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 6-0! Ο Βαλμπουενά έστρωσε στον Κανός που έστειλε την μπάλα δοκάρι και μέσα by Αποστόλης Λιβάνιος