Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

18:59
19:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, στο «Απόστολος Νικολαΐδης». by www.sport-fm.gr
19:01
19:02
Όσο για εκείνη των φιλοξενούμενων; Την απαρτίζουν οι Γκρατερόλ, Aποστολάκης, Λάρσον, Μαλής, Χατζηθεοδωρίδης, Μλάντεν, Μάρτενσον, Ντουάρτε, Σενγκέλια, Καρέλης και Χουάνπι. by www.sport-fm.gr
19:02
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Πούχατς, Ιωαννίδης, Κλεϊνχέισλερ, Σάντσες, Τσόκαϊ, Πούγγουρας και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
19:03
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναιτωλικού βρίσκονται οι Ανέστης, Μόρσεϊ, Νοσιρού, Χουχούμης, Βοϊλης, Ξενιτίδης, Μπουζούκης, Πέδρο και Λιάβας. by www.sport-fm.gr
19:04
Σε επίπεδο απουσιών, οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στον… τραυματία της τελευταίας στιγμής Μπερνάρ, αλλά και στον τιμωρημένο Σάρλια. by www.sport-fm.gr
19:05
Παράλληλα, η ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας δεν έχει στην διάθεσή της τους τραυματίες Νταγκό και Μπακάκη, καθώς και τους τιμωρημένους Κολοβό και Ντίας. by www.sport-fm.gr
19:07
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ στο VAR θα είναι ο Ζαμπαλάς του Συνδέσμου Ηπείρου. Εικόνα live 21974474/119053.jpg by www.sport-fm.gr
19:10
19:11
19:14
Αποχωρούν για τα αποδυτήρια και τις τελευταιες οδηγίες των προπονητών τους οι ποδοσφαιριστές τώρα. by www.sport-fm.gr
19:16
Στα επίσημα της Λεωφόρου βρίσκεται και ο νέος ιδιοκτήτης του Παναιτωλικού, Μάτσιεκ Καμίνσκι! Εικόνα live 21974474/25428.jpg by www.sport-fm.gr
19:17
Το... μέλλον των οπαδών του Παναθηναϊκού μαθαίνει για το παρελθόν και το παρόν... Εικόνα live 21974474/11416.jpg by www.sport-fm.gr
19:20
Να θυμίσουμε επίσης πως, στον πρώτο γύρο, ο Παναθηναϊκός είχε περάσει από το Αγρίνιο, νικώντας τον Παναιτωλικό με 1-0, χάρη στο γκολ του Ιωαννίδη στο 78ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
19:24
19:25
Ενώ συνεχίζεται και η προσέλευση του κόσμου, ακόμα και την τελευταία στιγμή... by www.sport-fm.gr
19:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:29
«Χώρα εκτροχιασμένη, μέσα στο αίμα βουτηγμένη, τα εγκλήματα του κράτους ξεπλένονται από τους δημοσιοκάφρους. Θύρα 13», αναφέρει πανό που σήκωσαν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού στην Θύρα 13. by www.sport-fm.gr
19:30
«Πολίτες Γ' κατηγορίας, με α' θέση στο θάνατο», αναφέςρει άλλο πανό, στην Θύρα 5. by www.sport-fm.gr
19:30
19:31
Ενώ θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της τραγωδίας των Τεμπών. by www.sport-fm.gr
19:32
Έντονα χειροκροτήματα και άναμμα μαύρων καπνογόνων από το «πέταλο»... Θα περιμένουμε να καθαρίσει η ατμόσφαιρα πρώτα. by www.sport-fm.gr
19:34
19:37
3' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό και φάουλ σε καλή θέση, το κερδίζει ο Τσέριν. by www.sport-fm.gr
19:38
4' Πρώτη φάση στο ματς. Απευθείας εκτέλεση του Μάγκνουσον, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
19:39
5' Ο Καρέλης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπρινιόλι, στο μεταξύ τους τετ α τετ, αλλά είναι οφσάιντ και το γκολ ορθώς ακυρώνεται. by www.sport-fm.gr
19:41
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος. Εικόνα live 21974474/89918.jpg by www.sport-fm.gr
19:41
7' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με το «τακουνάκι» του Μαντσίνι από αριστερά μέσα στην μικρή περιοχή, μετά το γύρισμα του Τσέριν, αλλά η μπάλα βρίσκει στον ίδιο... by www.sport-fm.gr
19:43
9' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Κώτσιρα να σκάβει για τον επερχόμενο Μαντσίνι, που έστρωσε στον Σπόραρ, αλλά το σουτ του από διαγώνια και δεξιά κόντραρε στον Χατζηθεοδωρίδη! by www.sport-fm.gr
19:44
19:45
12' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, με τον Τσέριν και κομπίνα, το σουτ του Χουάνκαρ κοντράρει. by www.sport-fm.gr
19:51
19:52
18' Εκτέλεση του Μαντσίνι από αριστερά, κεφαλιά του Σένκεφελντ, είναι αδύναμη και απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
19:53
19' Σκληρό φάουλ του Αποστολάκη στον Μαντσίνι, στο όριο της μεγάλης περιοχής. by www.sport-fm.gr
19:54
19:55
21' Αντεπίθεση του Παναιτωλικού και σέντρα του Σενγκέλια στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει ο Κώτσιρας. by www.sport-fm.gr
20:02
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, με τον Σπόραρ, που διαμαρτύρεται για χέρι-πέναλτι, να εκμεταλλεύεται το λάθος γύρισμα του Σενγκέλια να σουτάρει από πλάγια θέση κι αριστερά αλλά τη μπάλα να βρίσκει στον Λάρσον και να περνάει κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:04
28' Νέα καλή στιγμη για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά από τον Μαντσίνι, καρφωτή κεφαλιά του Σένκεφελντ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
20:05
20:05
20:09
35' Διαγώνιο συρτό σουτ του Κουρμπέλη, από έξω δεξιά, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκρατερόλ. by www.sport-fm.gr
20:09
20:12
20:13
39' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους» να ανοίξουν το σκορ, με το σουτ του Κουρμπέλη στο ύψος του πέναλτι να σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Γκρατερόλ! by www.sport-fm.gr
20:14
40' Σουτ του Μαντσίνι έξω από τη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Γκράτερολ. by www.sport-fm.gr
20:16
42' Πολύ ωραία συνεργασία των Μαντσίνι και Χουάνκαρ απόα ριστερά, σουτ του δεύτερου, η μπάλα βρίσκει ξανά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Παναιτωλικού, για να περάσει άουτ! by www.sport-fm.gr
20:17
20:19
20:21
20:21
45'+3' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Χουάνπι, πάνω στο τείχος η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:22
45'+3' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός και Παναιτωλικός μένουν στο 0-0. by www.sport-fm.gr
20:37
20:38
20:43
50' Ωραία ενέργεια του Μαντσίνι, από δεξιά, κερδίζει το κόρνερ, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
20:48
54' Ωραία ανάπτυξη και νέα επίθεση του Παναθηναϊκού από δεξιά, με τον Μαντσίνι, ο Γκρατερόλ μπλοκάρει την σέντρα του. by www.sport-fm.gr
20:51
20:53
58' Απίστευτο! Καλή στιγμή και τρίτο δοκάρι για το «τριφύλλι», από νέο μακρινό σουτ του Χουάνκαρ, μετά την εκτέλεση του κόρνερ και την κυκλοφορία της μπάλας έως ότου αυτή να φτάσει στον Ισπανό! by www.sport-fm.gr
20:53
60' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με το σουτ του Σενγκέλια από πλάγια θέση και δεξιά να περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
20:55
62'! Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός λύνει τον... γόρδιο δεσμό, καθώς ο Γκρατερόλ αποκρούει ασθενώς το δυνατό σουτ του Παλάσιος, η μπάλα φτάνει στον Κουρμπέλη, που την στρώνει στον αμαρκάριστο Μαντσίνι κι εκείνος ανοίγει το σκορ σε κενή εστία, σε μια καθ'όλα νόμιμη φάση. by www.sport-fm.gr
21:04
68' Πέσιμο του Ντουάρτε μέσα στην περιοχή, παίζεται λέει, σωστά, ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
21:04
21:07
72' Τριπλή αλλαγή ο Παναιτωλικός. Ντουάρτε, Χουάνπι και Καρέλης έξω, μπαίνουν Μόρσεϊ, Μπουζούκης και Πέδρο. by www.sport-fm.gr
21:09
76' Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό. Κάθετη του Παλάσιος στον Σπόραρ, ο Γκρατερόλ βγαίνει ταχύτατα και δεν του επιτρέπει να τσιμπήσει την μπάλα και να σκοράρει. by www.sport-fm.gr
21:11
21:13
79' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραίο σόλο του Ιωαννίδη και εξαιρετικό γύρισμα, πλασέ με τη μία του Κλεϊνχέισλερ από τα όρια της περιοχής αλλά περνά δίπλα από το αριστερό "Γ" της εστίας. by www.sport-fm.gr
21:13
21:14
Κυριαρχεί ο Παναθηναϊκός αλλά δεν μπορεί να βρει δεύτερο γκολ για να κλειδώσει τη νίκη. by www.sport-fm.gr
21:16
21:17
84' Ταχύτατη κόντρα του Παναθηναϊκού, ωστόσο τα χαλάνε στο τέλος οι γηπεδούχοι. Τουλάχιστον κέρδισε το κόρνερ ο Παλάσιος... by www.sport-fm.gr
21:18
84' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός! Κόρνερ του Τσέριν, ο Ιωαννίδης παίρνει την καρφωτή κεφαλιά που διώχνει προσωρινά ο Γκρατερόλ αλλά ο Παλάσιος παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει από κοντά. by www.sport-fm.gr
21:19
Κλειδώνουν τη νίκη οι γηπεδούχοι και το 2-0 μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί φτωχό βάσει των ευκαιριών που είχαν! by www.sport-fm.gr
21:20
87' Νοσιρού αντί Μάρτενσον για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Τσόκαϊ, Πούχατς, έξω οι Κουρμπέλης, Χουάνκαρ για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
21:22
Καυτή η ατμόσφαιρα στη Λεωφόρο από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού, βλέποντας την ομάδα τους να επιστρέφει στην κορυφή. by www.sport-fm.gr
21:23
21:24
90'+1' Φάση για τον Παναιτωλικό! Ωραία κίνηση και σουτ του Σενγκέλια μέσα από την περιοχή, μεγάλη επέμβαση του Μπρινιόλι με το ένα χέρι! by www.sport-fm.gr
21:26
21:26
Στο έδαφος παίκτης του Παναιτωλικού... Μικρή διακοπή και ενώ μένουν λίγα δευτερόλεπτα. by www.sport-fm.gr
21:27
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 2-0 του Παναιτωλικού και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας. by www.sport-fm.gr
21:28
Ανώτεροι οι "πράσινοι" με το σκορ να τους... αδικεί αφού θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερο. Μαντσίνι και Παλάσιος οι σκόρερ για το "τριφύλλι" στο δεύτερο μέρος. by www.sport-fm.gr