Ατρόμητος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τελευταία αγωνιστική της Stoiximan Super League.

18:32
18:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
18:35
18:36
Όσο για εκείνη των γηπεδούχων; Την απαρτίζουν οι Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ, Γκονζάλεθ, Κούεν, Ρομπάιγ, Αγκιμπού, Κλωναρίδης και Τζαβίδας. by www.sport-fm.gr
18:37
Στον πάγκο του Ατρόμητου κάθονται οι: Μπρανέσκου, Ροτάριου, Κωτσόπουλος, Αθανασίου, Φριντγιόνσον, Έρλινγκμαρκ, Κιάρτανσον, Τζοβάρας και Οικονομίδης. by www.sport-fm.gr
18:39
Από την άλλη, στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Πούχατς, Σάντσες, Τσέριν, Τσόκαϊ, Πούγγουρας, Βέρμπιτς και Καμπετσής. by www.sport-fm.gr
18:39
Σε επίπεδο απουσιών, οι Περιστεριώτες δεν υπολογίζουν στον τραυματία Στρούγγη και τους Κιβρακίδη-Σουάρεθ, οι οποίοι είναι εκτός πλάνων του Κρις Κόλμαν. by www.sport-fm.gr
18:40
Παράλληλα, οι «πράσινοι» δεν έχουν στην διάθεσή τους τον ανέτοιμο Μπερνάρ καθώς και τον τιμωρημένο Σένκεφελντ. by www.sport-fm.gr
18:41
Ενώ τους... προέκυψε και το απρόοπτο της τελευταίας στιγμής, με τις ενοχλήσεις του Σπόραρ που τον κράτησαν εκτός αγώνα τελικά! by www.sport-fm.gr
18:43
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ στο VAR θα είναι ο Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by www.sport-fm.gr
18:51
18:52
Ισλανδικό «πηγαδάκι» στο Περιστέρι, με Φριντγιόνσον, Κιάρτανσον και Μάγκνουσον! Εικόνα live 21974588/31333.jpg by www.sport-fm.gr
18:54
18:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
18:58
Αρκετός ο κόσμος στο δημοτικό στάδιο Περιστερίου, που δεν είναιο πάντως γεμάτο. by www.sport-fm.gr
18:58
Ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
18:59
19:02
19:05
19:06
1' Ωραία κίνηση από τους παίκτες του Παναθηναϊκού και γέμισμα του Παλάσιος, από δεξιά, διώχνει όπως όπως ο Κεσχρίντα σε πλάγιο. by www.sport-fm.gr
19:08
3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Ρομπάιγ να εκμεταλλεύεται το λάθος του Κώτσιρας, να βγαίνει απέναντι στον Μπρινιόλι, αλλά τον Σάρλια να βάζει την κόντρα και να διώχνει σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
19:09
4' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, η κεφαλιά του Τζαβίδα πέρασε ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
19:11
19:15
9' Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να σεντράρει από θέση μέσα αριστερα και τον Μαντσίνι να κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
19:15
19:17
Συγκεκριμένα, έχουν μπει οπαδοί του Ατρόμητου μέσα στο γήπεδο, καθώς έχουν εντοπίσει τους περίπου 20-30 φίλους του Παναθηναϊκού που ήταν στην κερκίδα! Εικόνα live 21974588/66582.jpg by www.sport-fm.gr
19:19
Ένας οπαδός των γηπεδούχων μάλιστα, έριξε και 2-3 φωτοβολίδες, όπως μετέδωσε στον «αέρα» του bwinΣΠΟΡ FΜ 94,6 o Διονύσης Δεσύλλας! Εικόνα live 21974588/79848.jpg by www.sport-fm.gr
19:19
Ο διαιτητής Ευαγγέλου λέει στους παίκτες των δύο ομάδων να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια, στο 13ο λεπτό! Εικόνα live 21974588/48524.jpg by www.sport-fm.gr
19:22
Ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι συνεχίζονται τα επεισόδια στο Περιστέρι, ανάμεσα σε κάποιους φίλους των γηπέδούχων και την Αστυνομία. Εικόνα live 21974588/71874.jpg by www.sport-fm.gr
19:26
Πλέον, σχεδόν δέκα λεπτά μετά, η κατάσταση φαίνεται ότι έχει εκτονωθεί... Εικόνα live 21974588/92058.jpg by www.sport-fm.gr
19:32
Ακόμα πάντως δεν έχει δοθεί «σήμα» να ξεκινήσει ξανά το ματς, παρότι αυτή φαίνεται ότι είναι η πρόθεση όλων των πλευρών... by www.sport-fm.gr
19:32
Ενώ γίνονται και συζητήσεις ανάμεσα στους ανθρώπους των δύο ομάδων και τον ρέφερι της αναμέτρησης. by www.sport-fm.gr
19:36
19:37
Ο Ευαγγέλου ενημέρωσε ότι θα έχουμε 5' προθέρμανση και το ματς θα ξεκινήσει εκ νέου από το 9'.30''! by www.sport-fm.gr
19:42
19:49
15' Κάθετη του Αγκιμπού για τον Ρομπάιγ, ο Σάρλια επεμβαίνει και κόβει την μπάλα, πριν ο δεύτερος βγει γίνει επικίνδυνος. by www.sport-fm.gr
19:50
18' Φάση μετά από αρκετή ώρα, για τον Παναθηναϊκό, με το ξαφνικό σουτ του Κλεϊνχέισλερ, που διώχνει με δυσκολία ο Γιαννιώτης σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:52
18' Με πάσα εκτελεσμένο το κόρνερ από δεξιά, κλεβουν οι παίκτες του Ατρόμητου από τον Κλεϊνχέισλερ. by www.sport-fm.gr
19:53
19:54
21' Εκτέλεση του Ρομπάιγ από δεξιά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Ντε Μποκ στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:02
28' Ο Μαντσίνι πέφτει στην περιοχή, μετά από μονομαχία με τον Ντε Μποκ, ο διαιτητής Ευαγγέλου λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι... by www.sport-fm.gr
20:04
31' Τεράστια, διπλή, χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, που βγαίνει σε αντεπίθεση με τέσσερις παίκτρες, ο Παλάσιος πασάρει στον επερχόμενο Μαντσίνι, ο οποίος ωστόσο αδυνατεί να νικήσει τον Γιαννιώτη με πλασέ αρχικά και προβολή στη συνέχεια της φάσης! by www.sport-fm.gr
20:06
33' Γρήγορη αντεπίθεση των Περιστεριωτών, ο Σάρλια διώχνει ξανά σε κόρνερ το γύρισμα του Ρομπάιγ. by www.sport-fm.gr
20:07
34' Κόρνερ που κερδίζει ο Μαντσίνι, αλλά χωρίς αντίκρισμα για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
20:12
35' Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο, ξανά από δεξιά, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
20:14
41' Ωραία σέντρα του Χουάνκαρ, αλλά ο Ιωαννίδης δεν μπορεί να κάνει με την μία το τελείωμα. by www.sport-fm.gr
20:14
42' Λάθος του Μπρινιόλι, κόρνερ για τους γηπεδούχους από δεξιά, περνάει κι αυτό... by www.sport-fm.gr
20:16
43' Νεά πολύ καλή στιγμή για τους «πράσινους», με τον Ιωαννίδη να γυρίζει ωραία το κορμίτου και να σουτάρει, αλλά ο Γιαννιώτης με ακόμα πιο ωραία επέμβαση, αποκρούει! by www.sport-fm.gr
20:17
44' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρόμητου, το σουτ του Παλάσιος από το όριο της περιοχής περνάει ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
20:18
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι, Ατρόμητος και Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0. by www.sport-fm.gr
20:32
Ο Κιάρτανσον μπαίνει αντί του Τζαβίδα για τον Ατρόμητο, χωρίς αλλαγή ξεκινάει ο Παναθηναϊκός στην επανάληψη. by www.sport-fm.gr
20:33
20:35
47' Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάγκνουσον, διώχνει με τις γροθιές ο Γιαννιώτης! by www.sport-fm.gr
20:36
48' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά με τον Μαντσίνι, υπάρχει επιθετικό φάουλ του Σάρλια. by www.sport-fm.gr
20:38
49' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με το γκολ του Ιωαννίδη που αποφεύγει τον Κούεν αρχικά, μετά τον Χατζηισαϊα και με μια φοβερή βολίδα να στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Γιαννιώτη! by www.sport-fm.gr
20:41
52' Νέα καλή στιγμή γισ τους φιλοξενούμενους, με τον Παλάσιος να κάνει το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και τον Ντε Μποκ να διώχνει σε κόρνερ με προβολή. by www.sport-fm.gr
20:43
20:45
Ο Παναθηναϊκός παίζει με 10 αλλά ο Κροάτης δείχνει ότι θα συνεχίσει στο παιχνίδι, μόλις επιστρέψει! by www.sport-fm.gr
20:46
20:47
20:48
59' Ο Ιωαννίδης πέφτει στην περιοχή, μετά από μονομαχία με τον Μαυρομμάτη, με τον Ευαγγέλου να μην καταλογίζει κάτι... by www.sport-fm.gr
20:48
20:49
20:50
Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, αφού ο Αθηναίος ρέφερι δείχνει ότι ο Μαυρομμάτης έχει βρει χαμηλά τον Ιωαννίδη! by www.sport-fm.gr
20:51
63' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ιωαννίδη να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και να δίνει μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του για τη νίκη... by www.sport-fm.gr
20:55
66' Πολύ ωραίο, δυνατό, σουτ του Κλεϊνχέισλερ, ο Γιαννιώτης απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:56
20:56
21:01
71' Ο Ρομπάιγ δίνει τη θέση του στον Τζοβάρα και ο Κλωναρίδης στον Ροτάριου. by www.sport-fm.gr
21:02
21:05
76' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ρούμπεν-Τσόκαι, Χουάνκαρ-Πούχατς και Ιωαννίδης-Βέρμπιτς. by www.sport-fm.gr
21:08
21:13
84' Καλή στιγμή για τον Παναθιηναϊκό, με το ωραίο σουτ του Κουρμπέλη, αλλά η μπάλα πρνάει ελάχιστα άουτ. by www.sport-fm.gr
21:13
85' Πρώτη τελική στο δεύτερο ημίχρονο για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Φριτζόνσον που μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
21:18
21:19
21:24
21:25
90'+5' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει τον Ατρόμητο με 2-0, χάρη σε ισάριθμα τέρματα του Ιωαννίδη. by www.sport-fm.gr