Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική των playoffs της Super League

17:39
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Βόλος-ΑΕΚ για την 3η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. by www.sport-fm.gr
17:39
Οι δύο ομάδες έχουν εξαιρετικό μομέντουμ, αφού ο μεν Βόλος προέρχεται από την ισοπαλία που απέσπασε από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, η δε ΑΕΚ από τη νίκη επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, που συνδυάστηκε μάλιστα και με απώλεια του Ολυμπιακού απέναντι στον Άρη. by www.sport-fm.gr
17:40
Χιλιάδες φίλοι της ΑΕΚ έχουν συρρεύσει από νωρίς στον Βόλο δίνοντας κιτρινόμαυρο χρώμα στο Πανθεσσαλικό. Δείτε εδώ by www.sport-fm.gr
17:41
17:43
17:44
Για τον Βόλο, ο Κώστας Μπράτσος επέλεξε ακριβώς το ίδιο σχήμα με το ματς στη Λεωφόρο. Επέλεξε τον ήρωα του προηγούμενου ματς Κλέιμαν στο τέρμα, την τετράδα Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλη και Λούνα στην άμυνα, το κέντρο με Τσοκάνη, Κάτσε και Γκάγκι και μπροστά τους Τάχατο, Ντέλετιτς και Οζέγκοβιτς. by www.sport-fm.gr
17:45
Για την ΑΕΚ, ο Ματίας Αλμέιδα προχώρησε σε αρκετές αλλαγές, αναγκαστικές και μη. Ο Μιλάντ Μοχαμάντι και ο Πέτρος Μάνταλος είναι τα πρόσωπα που ξεχωρίζουν στις επιλογές. Ο πρώτος θα αγωνιστεί με την «Ένωση» για πρώτη φορά μετά τον τραυματισμό του στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ. Ο Αργεντινός τεχνικός επέλεξε να αφήσει στον πάγκο Νταμιάν Σιμάνσκι και Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς. by www.sport-fm.gr
17:45
Αναλυτικά η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Αθανασιάδης-Ρότα, Βίντα, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι-Γιόνσον, Πινέδα, Μάνταλος-Αραούχο, Ελίασον, Λιβάι Γκαρσία. by www.sport-fm.gr
17:45
Υπενθυμίζεται πως εκτός μάχης είναι οι τραυματίες Άμραμπατ, Σιντιμπέ, Μουκουντί και Φαν Βέερτ, καθώς και ο ασθενής Μήτογλου. by www.sport-fm.gr
17:47
Διαιτητής του αγώνα, ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Μεϊντάνα και Ψαρρή, ενώ στο VAR θα είναι ο Κουμπαράκης. by www.sport-fm.gr
17:48
Στον Βόλο βρίσκεται από χθες ο Δημήτρης Μελισσανίδης, που σήμερα γευμάτισε με τον ισχυρό άνδρα και δήμαρχο του Βόλου, Αχιλλέα Μπέο. Διαβάστε εδώ by www.sport-fm.gr
17:48
17:51
Στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, ο Βόλος είχε νικήσει την ΑΕΚ στη Ριζούπολη (0-1) με γκολ του άλλοτε παίκτη της, Μίλος Ντέλετιτς. Η «Ένωση» πήρε τη ρεβάνς περνώντας με 4-0 από το Πανθεσσαλικό με σκόρερ τους άλλοτε...Βολιώτες Μήτογλου και ΦανΒέερτ, καθώς επίσης και τους Πινέδα και Γκαρσία. by www.sport-fm.gr
17:52
17:54
Συνολικά, σε τέσσερις συναντήσεις, η ΑΕΚ έχει τρεις νίκες και ο Βόλος μία, με γκολ 10-3. by www.sport-fm.gr
17:55
17:57
Σημειώνεται πως την Κυριακή η ΑΕΚ υποδέχεται τον Άρη (18:00) και ο Βόλος δοκιμάζεται στην Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ (20:30). by www.sport-fm.gr
17:58
Πάνω από 7-8 χιλιάδες οι φίλοι της ΑΕΚ στις κερκίδες και η προσέλευση συνεχίζεται ακόμη και τώρα. by www.sport-fm.gr
17:59
17:59
18:01
18:01
18:02
Μικρή καθυστέρηση στη σέντρα, για 1-2 λεπτά, πιθανότατα για να φύγει τελείως ο καπνός από τις φωτοβολίδες. by www.sport-fm.gr
18:04
Ο Βόλος κάνει, όπως και στη Λεωφόρο, αυτή τη διαμαρτυρία επειδή στα δικά του παιχνίδια δεν ορίζονται ξένοι διαιτητές στα playoffs. Αγκαλιασμένα για περίπου ένα λεπτό όλα τα μέλη της ομάδας, έστειλαν το μήνυμά τους. by www.sport-fm.gr
18:04
18:04
18:06
2' Βαθιά μπαλιά Τζαβέλλα στην πλάτη της άμυνας, το σουτ του Γκαρσία από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα μετά από διπλή κόντρα καταλήγει άουτ. by www.sport-fm.gr
18:07
18:08
4' Φάουλ του Τάχατου στον Βίντα, αμφότεροι πεσμένοι στο χορτάρι. Ο Κροάτης πονά γιατί τον πάτησε ο αντίπαλός του. by www.sport-fm.gr
18:09
18:09
18:10
Εμφανής η πρόθεση της ΑΕΚ να πιέσει ψηλά και να κλέψει μπάλες κοντά στην περιοχή του Βόλου. by www.sport-fm.gr
18:11
18:12
18:13
Η ΑΕΚ ανοίγει γρήγορα το σκορ. Ο Λιβάι Γκαρσία κέρδισε την κόντρα, πήρε την κεφαλιά πάσα από τον Αραούχο, ο οποίος έστρωσε στον Πινέδα και ο Μεξικανός επερχόμενος από το ύψος της περιοχής με άψογο πλασέ έκανε το 0-1. by www.sport-fm.gr
18:13
Ο Πινέδα είχε σκοράρει κατά του Βόλου στο ίδιο γήπεδο και στο παιχνίδι της κανονικής περιόδου (0-4). Έφτασε τα 9 γκολ στο πρωτάθλημα και το Κύπελλο ο Μεξικανός. by www.sport-fm.gr
18:14
Ο Βίντα ενημέρωσε τον πάγκο πως έχει ενοχλήσεις στην ποδοκνημική από την προηγούμενη κόντρα με τον Τάχατο. Σηκώθηκε, προληπτικά για την ώρα, ο Σιμάνσκι για ζέσταμα, αφού δεν είναι διαθέσιμοι Μουκουντί και Μήτογλου. by www.sport-fm.gr
18:16
12' Πεσμένος ο Πινέδα από πάτημα αντιπάλου. Κάτω και ο Οζέγκοβιτς από μια φάση λίγο πριν. by www.sport-fm.gr
18:16
Σηκώθηκε και συνεχίζει ο Πινέδα χωρίς πρόβλημα. Πάει εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες ο σέντερ φορ του Βόλου. by www.sport-fm.gr
18:17
18:18
18:19
18:21
17' Πτώση του Αραούχο μέσα στην περιοχή, ζήτησε πέναλτι η ΑΕΚ, δεν έδωσε κάτι ο Σιδηρόπουλος. Ελέγχεται τώρα η φάση από το VAR by www.sport-fm.gr
18:21
18:21
18:25
Η ΑΕΚ ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του ματς, με τον Βόλο να συνεχίζει το παιχνίδι αναμονής με στόχο τις αντεπιθέσεις. by www.sport-fm.gr
18:26
23' Κόρνερ για τον Βόλο, από τον... αυχένα του Πινέδα μετά από γέμισμα στην περιοχή της ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
18:27
24' Απομάκρυνε ο Αραούχο, που στη συνέχεια έκοψε τον Κάτσε και κέρδισε φάουλ. by www.sport-fm.gr
18:28
18:30
18:33
Η φάση που η ΑΕΚ ζήτησε πέναλτι. Η φάση ελέγχθηκε από το VAR και το ματς συνεχίστηκε by www.sport-fm.gr
18:33
29' Απείλησε ξανά ο Πινέδα, αλλά το σουτ που έκανε λίγο έξω από την περιοχή βρήκε σε σώματα αντιπάλων. by www.sport-fm.gr
18:36
32' Κέρδισε φάουλ ο Λιβάι Γκαρσία μετά από ωραίο ξεμαρκάρισμα από τον Σιέλη. Αρκετά μακριά για απευθείας εκτέλεση, αλλά... ποτέ δεν ξέρεις. by www.sport-fm.gr
18:37
33' Το δοκίμασε απευθείας ο Λιβάι Γκαρσία, αλλά δεν απείλησε και έστειλε την μπάλα αρκετά άουτ. by www.sport-fm.gr
18:40
Η ΑΕΚ κυκλοφορεί με άνεση την μπάλα στο κέντρο και ψάχνει με υπομονή κάποια... χαραμάδα για να επιτεθεί απέναντι στον Βόλο, που συνεχίζει μόνιμα οχυρωμένος και χωρίς ούτε υποψία ευκαιρίας στο ματς. by www.sport-fm.gr
18:43
39' Ο Οζέγκοβιτς μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει. Έχει ακόμη ενοχλήσεις από τη σύγκρουση με τον Βίντα. Έχει σηκωθεί ο Πιρές για να πάρει τη θέση του. by www.sport-fm.gr
18:51
Η ΑΕΚ ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι. Με πίεση ψηλά σκόραρε νωρίς με τον Πινέδα (9') και έκτοτε δεν έχει απειλήσει, αλλά ούτε έχει απειληθεί από τον Βόλο που δεν έχει ξεμυτίσει και συνεχίζει να παίζει κλειστά. by www.sport-fm.gr
18:54
18:58
19:05
Αποθέωση από τον κόσμο της ΑΕΚ για τον Ματίας Αλμέιδα. Ο Αργεντινός τεχνικός ακούει ρυθμικά το όνομά του από την κερκίδα. by www.sport-fm.gr
19:07
Αλλαγή για τον Βόλο, ξανά αναγκαστική. Εκτός θα περάσει ο Τάχατος και στη θέση του θα περάσει ο Μπαριέντος. by www.sport-fm.gr
19:08
Επιστρέφει το διαιτητικό τρίο στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
19:08
19:09
19:10
19:11
Ο Βόλος από τα πρώτα δευτερόλεπτα δείχνει διάθεση να ανεβάσει τις γραμμές του και να ψάξει την ισοφάριση μετά από τον παθητικό του ρόλο σε όλο το πρώτο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
19:12
48' Άστοχο βολέ από πλάγια θέση του Λιβάι Γκαρσία, μετά από την προσπάθεια του Αραούχο που κόντραρε σε σώματα. by www.sport-fm.gr
19:15
50' Επικίνδυνη αντεπίθεση της ΑΕΚ μετά το λάθος του Μπαριέντος, αλλά η κάθετη του Αραούχο στον Γκαρσία φτάνει στα χέρια του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
19:15
51' Πρώτη φάση για τον Βόλο στο ματς. Σέντρα του Ντέλετιτς, γυριστή κεφαλιά του Κάτσε, αλλά χωρίς πολλή δύναμη, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης. by www.sport-fm.gr
19:16
Πεσμένος ο Γιόνσον από μαρκάρισμα στο ξεκίνημα της φάσης του Βόλου. Σηκώνεται ο Δανός. by www.sport-fm.gr
19:16
Φερνάντες, Τσούμπερ, Γκατσίνοβιτς και Γαλανόπουλος σηκώθηκαν για ζέσταμα από τον Αλμέιδα. by www.sport-fm.gr
19:17
19:20
19:21
Πολλά λάθη και ημιτελείς συνεργασίες από την ΑΕΚ, που δεν βγάζει πολλή ένταση στο παιχνίδι της. by www.sport-fm.gr
19:23
58' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ που πήγε να βάλει γκολ-καρμπόν με το πρώτο. Έστρωσε ο Λιβάι Γκαρσία, ο Πινέδα πλάσαρε από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα κόντραρε και πήγε κόρνερ, λίγο δίπλα από την εστία του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
19:24
19:24
19:27
19:29
64' Σουτ εκτός περιοχής του Ντέλετιτς μετά τη λάθος πάσα του Πινέδα προς τον Τζαβέλλα, ο Αθανασιάδης εύκολα μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:31
Η ΑΕΚ βγάζει μια επιπολαιότητα στο παιχνίδι της και δίνει δικαιώματα στον Βόλο. by www.sport-fm.gr
19:33
69' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Λάθος γύρισμα του Λούνα προς τον Κλέιμαν, ο Λιβάι Γκαρσία τσιμπάει την μπάλα και πλασάρει πριν σκάσει η μπάλα στο χορτάρι από πλάγια θέση, αλλά στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by www.sport-fm.gr
19:33
19:38
19:39
74' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Έξω ο Πινέδα και ο Γκαρσία, μέσα ο Τσούμπερ και ο Γκατσίνοβιτς. by www.sport-fm.gr
19:40
19:41
77' Απειλεί ο Αραούχο με σουτ από πολύ πλάγια θέση, που βγάζει σε κόρνερ ο Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr
19:42
19:42
19:45
19:46
82' Καλή φάση για την ΑΕΚ, με τον Τσούμπερ να πιάνει το ξαφνικό σουτ λίγο έξω από την περιοχή. Η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κλέιμαν. by www.sport-fm.gr