Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

19:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολυμπιακός-ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Πρόκειται για τη ρεβάνς των δύο ομάδων για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Novibet, με την Ένωση να έχει ισχυρότατο προβάδισμα έπειτα από το 3-0 στην OPAP Arena. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:02
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το κανάλι Cosmotesport4 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιώργου Τσανάκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Ολυμπιακός (Ζοσέ Ανιγκό): Πασχαλάκης - Ανδρούτσος, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Χουάνγκ - Μπιέλ, Βαλμπουενά, Φορτούνης - Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Μήτογλου, Μουκουντί, Μοχαμάντι - Φερνάντες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Πινέδα - Γκαρσία, Τσούμπερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
Διαιτητής: Άλιγιαρ Αγκάγεφ (Αζερμπαϊτζάν) Α' Βοηθός: Ζεϊνάλ Ζεϊνάλοφ (Αζερμπαϊτζάν) Β' Βοηθός: Ακίφ Εμιράλι (Αζερμπαϊτζάν) 4ος διαιτητής: Στάθης Γκορτσίλας VAR: Ελτσίν Μασίγεφ (Αζερμπαϊτζάν), AVAR: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Ο Ολυμπιακός, ο οποίος καλείται να κάνει μεγάλη ανατροπή, προέρχεται από την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό για τα playoffs της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Η ΑΕΚ νίκησε τον Άρη με 3-1 για το πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
19:11
Πάμε να θυμηθούμε τι είχε γίνει στο 3-0 του πρώτου αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Η αναμέτρηση των δύο ομάδων στο ίδιο γήπεδο, αλλά στο πρωτάθλημα είχε λήξει 0-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Υπάρχει και το 1-3 στην OPAP Arena στο πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Μαζί μας στο σχόλιο του αγώνα θα είναι και ο Μανώλης Μουσουράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Υπενθυμίζεται ότι το εν λόγω ντέρμπι ήταν αρχικά προγραμματισμένο για την 1η Μαρτίου. Ωστόσο, όπως και κάθε άλλο εθνικό αθλητικό γεγονός, αναβλήθηκε λόγω του τραγικού δυστυχήματος στα Τέμπη το βράδυ της 28ης Φλεβάρη. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Καλησπέρα κι από εμένα! Δεν τίθεται ερώτημα για το ποιος έχει το προβάδισμα και μάλιστα σαφές. Ωστόσο, επειδή υπάρχει (ορθώς) και το... τσιτάτο ότι «στο ποδόσφαιρο τα έχουμε δει όλα», ας κρατήσουμε μικρό καλάθι. Η ΑΕΚ πρέπει να δείξει σοβαρότητα, πειθαρχεία αλλά και να είναι ανεπηρέαστη από το υπέρ της 3-0. Στοιχεία άλλωστε που έχει ελέω και του Ματίας Αλμέιδα στον πάγκο της. Παράλληλα, πιθανότατα θα θελήσει να δείξει αντίδραση για την ήττα από τον Ολυμπιακό στην OPAP Arena, την πρώτη της στο νέο της γήπεδο. Αντίδραση βέβαια θα πρέπει να δείξουν και οι Πειραιώτες, ώστε να προσπαθήσουν τουλάχιστον να ανατρέψουν το σκορ, ενώ σίγουρα θα ήταν καλό και το να βρουν ένα σχετικά γρήγορο γκολ. Το θετικό και για τις δύο ομάδες είναι ότι έχουν ματς-«οδηγούς». Η ΑΕΚ το 3-0 στο πρώτο ματς και την εξαιρετική της εμφάνιση στο 0-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης» για το πρωτάθλημα. Ο Ολυμπιακός το 1-3 στη Νέα Φιλαδέλφεια. Πέρα φυσικά από την εικόνα τους σε άλλα ντέρμπι, όπως για παράδειγμα οι «ερυθρόλευκοι» ή και η «Ένωση» με τον ΠΑΟΚ (εντός και εκτός, αντίστοιχα). Με τους διαθέσιμους βασικούς θα διεκδικήσει την πρόκριση ο Ολυμπιακός. Δεν υπάρχει αυτός ο όρος για τον Αλμέιδα (όπως έδειξε και στον αγώνα της OPAP Arena), ο οποίος έχει προχωρήσει σε αλλαγές στη μεσαία γραμμή κυρίως, αλλά και στο τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τζολάκης, Ραμόν, Ελ Αραμπί, Βρουσάι, Μασούρας, Κασάμι, Σαμασέκου, Ντόη, Γκάρι Στον πάγκο για τους «κιτρινόμαυρους»: Αθανασιάδης, Βίντα, Χατζισαφί, Ντάικο, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Γκατσίνοβιτς, Κοσίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος

19:35
Κερδισμένο φάουλ από τον Χουάνγκ, που οργάνωσε την πρώτη επίθεση του ματς και του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
2' Γέμισε ο Βαλμπουενά και έπειτα από φάση διαρκείας έδιωξε η άμυνα της ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
3' Συρτό σουτ του Λιβάι (έπειτα από ελιγμό από τα δεξιά), η μπάλα πέρασε εκτός δίχως να ανησυχήσει ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
4' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σόλο προσπάθεια του Φορτούνη από τα αριστερά αρχικά, στη συνέχεια μπήκε στην περιοχή και γύρισε για τον Μπιέλ που δεν μπόρεσε να εκτελέσει από το ύψος του πέναλτι και έκανε φάουλ στον Μοχαμάντι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
Ξεκίνημα με ρυθμό στο ματς! Όπως το περιμέναμε. Ο Ολυμπιακός μπαίνει δυνατά για να βρει το γκολ και η ΑΕΚ δείχνει έτοιμη να απειλήσει στους χώρους που θα βρει (ή θα δημιουργήσει). by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, έπειτα από προσπάθεια του Μπιέλ μέσα στην περιοχή, με τον Μουκουντί να απομακρύνει by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
6' Εκτός περιοχής άστοχο σουτ του Χουάνγκ, έπειτα απομάκρυνση των φιλοξενούμενων στο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
7' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Μουκουντί έκανε λάθος, ο Χουάνγκ πήρε την μπάλα και έκανε συρτό σουτ, στέλνοντας την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στάνκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
12' Κίτρινη στον Μοχαμάντι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Δεν έχει επιστρέψει πάντως στον αγωνιστικό χώρο ο Μοχαμάντι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
13' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Χατζισαφί αντί Μοχαμάντι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
13' Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, μαζεύει ο Στάνκοβιτς προ του Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ένταση ανάμεσα σε Αλμέιδα και Καραπαπά στους πάγκους των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
19:51
Η ΑΕΚ απείλησε με τον Πινέδα που κέρδισε ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
17' Σέντρα του Φερνάντες έπειτα από εκτέλεση κόρνερ με πάσα, σουτ του Λιβάι στην κίνηση, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
Η ΑΕΚ κατάφερε να κόψει τη φόρα του Ολυμπιακού, ενώ σιγά-σιγά έχει αρχίσει να κρατά και η ίδια περισσότερο μπάλα. Την ίδια στιγμή με στατικές φάσεις -που αποτελούν και ένα από τα δυνατά της χαρτιά- μεταφέρει την πίεση στα καρέ των Πειραιωτών. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
19:56
22' Σκληρό φάουλ πάνω στον Βαλμπουενά από τον Μάνταλο, που έκοψε αντεπίθεση των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
23' Το εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, υπήρξε σύγκρουση Στάνκοβιτς με Μπα, αλλά προηγείται υπόδειξη για οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
20:00
26' Η ΑΕΚ απειλεί. Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Πινέδα να κάνει την κάθετη για τον Λιβάι και τον Μπα να κάνει εξαιρετικό τάκλιν, κόβωντας τον αντίπαλό του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
26' Δυνατό σουτ του Τσούμπερ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01

27' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Εξαιρετική σέντρα του Μπακαμπού από τα αριστερά, η άμυνα της ΑΕΚ έχασε τον Βαλμπουενά που με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
Μίνι διακοπή. Οφείλεται στο ραμαζάνι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
Ιδανικό ξεκίνημα από τους Πειραιώτες που βρίσκουν το γρήγορο γκολ που έψαχναν, με τους Βαλμπουενά και Μπακαμπού να αλλάζουν ρόλους. Η φάση έχει ξεκινήσει και από λάθος του Ρότα. Ήταν τουλάχιστον το 4ο που μετράμε σε αυτά τα πρώτα 30 λεπτά από τους παίκτες της ΑΕΚ σε επικίνδυνο σημείο (και συγκεκριμένα από Ρότα και Μουκουντί). by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
32' Επικίνδυνη, αλλά και κάπως δυνατή κάθετη του Τσούμπερ για τον Λιβάι, κάλυψε ο Ανδρούτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
20:10
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία κίνηση του Φορτούνη που μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και σέρβιρε στον Μπιέλ που από καλή θέση και με πιάτο την εστία, αστόχησε απελπιστικά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
38' Συρτό σουτ του Φορτούνη με το αριστερό, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
20:12
20:12
39' Σουτ του Φερνάντες με το αριστερό, ο Σισέ παραχωρεί κόρνερ με το κεφάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
39' Εκτέλεση κόρνερ με τον Μάνταλο, μονομαχία Μήτογλου με Σισέ και η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
Η κατοχή είναι για τον Ολυμπιακό. Την έχει βρει τελευταίος ο Σισέ, αλλά πιθανόν να δόθηκε φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Μίνι διακοπή. Παράπονα του Μάνταλου, πιθανόν να έπεσε κάποιο αντικείμενο κοντά του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Ένταση ανάμεσα στους παίκτες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Εκτελέστηκε το κόρνερ, έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
45' Κίτρινη στον Φορτούνη για επικίνδυνο παίξιμο σε μαρκάρισμα στον Μάνταλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Στημένη μπάλα για την ΑΕΚ λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Εκτέλεσε ο Φερνάντες η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. Έχει συμπληρωθεί ήδη το πρώτο λεπτό by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
45'+3' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα του Χατζισαφί, κακή τοποθέτηση του Ρέαμπτσιουκ με την κεφαλιά του Πινέδα να στέλνει την μπάλα ελάχιστα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
45'+4' Δυναμικό μαρκάρισμα του Μπα στον Πινέδα, στο έδαφος ο Μεξικανός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
20:24
20:25
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-ΑΕΚ 1-0! Το γκολ του Βαλμπουενά στο 27' από σέντρα του Μπακαμπού έχει δώσει προβάδισμα στους ανώτερους Πειραιώτες που υπενθυμίζεται ότι καλούνται να ανατρέψουν το εις βάρος τους 3-0 από τον πρώτο αγώνα. Η Ένωση έχει ακόμα την τύχη στα χέρια της και σε σημαντικό διάστημα του ματς είχε κύριο μέλημα να προστατέψει την... προίκα της, ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία της καταγράφεται στο 45'+3' με τον Πινέδα που έστειλε την μπάλα ελάχιστα έξω με κεφαλιά. Οι ερυθρόλευκοι στο 35' είχαν την καλύτερή τους στιγμή εκτός από το γκολ, με τον Μπιέλ να αστοχεί λίγο μπροστά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32
Το πράγμα κυλά ιδανικά για τον Ολυμπιακό, ο οποίος μπήκε αποφασισμένος και ακόμα κι αν είδε την ΑΕΚ να ισορροπεί, είχε την ικανότητα να αξιοποιήσει ένα από τα λάθη της. Η «Ένωση» δεν φαίνεται να μπήκε... αλλοπαρμένη από το 3-0 του πρώτου ματς. Ωστόσο, έδειξε έλλειψη συγκέντρωσης, με πολλά λάθη. Δίνοντας έτσι συνέχεια στο αρνητικό στοιχείο που είχε δείξει και με Άρη. Παρόλα αυτά, της πιστώνεται το ότι όχι μόνο δεν την πήρε από κάτω -όπως για παράδειγμα στο πρώτο παιχνίδι της OPAP Arena, όταν έμεινε πίσω στο σκορ- αλλά και απείλησε σταθερά στο φινάλε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
20:40
20:40
Επιστροφή του Ολυμπιακού στον αγωνιστικό χώρο, αναμένεται σε λίγο κι η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
47' Επικίνδυνη κόντρα της ΑΕΚ: Σουτ του Τσούμπερ και η μπάλα στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
48' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα κουβάλησε την μπάλα και σέρβιρε στον Λιβάι, που από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πασχαλάκη, αφού του έβαλε κόντρα ο Ρέαμπτσιουκ και έβαλε το χεράκι του και ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
49' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Έπειτα από το κόρνερ, ο Λιβάι έκανε κοντρόλ μέσα στην περιοχή και έστειλε την μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Δυναμικό «μπάσιμο» στο δεύτερο μέρος από την ΑΕΚ, πολύ κακές αντιδράσεις από τον Γκαρσία όμως! Και στα καπάκια η φάση και με τον Χατζισαφί... by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
50' Απειλεί και πάλι η ΑΕΚ. Έπειτα από κόντρα επίθεση, η μπάλα έφτασε στον Χατζισαφί που έπιασε δυνατό σουτ και ο Πασχαλάκης απέκρουσε αρχικά και στη συνέχεια μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Τρεις ευκαιρίες, οι δύο πολύ μεγάλες, για την ΑΕΚ στο ξεκίνημα του β' μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49

52' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 1-1!

Σουτ του Λιβάι λίγο έξω από την περιοχή, ο Μπα βρήκε την μπάλα, αυτή άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Όπως φάνηκε από το replay, η μπάλα πήγαινε άουτ, πριν της αλλάξει πορεία ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Η ΑΕΚ έστω και με κόντρα βρίσκει το γκολ που άξιζε. Απίθανη εκκίνηση στο δεύτερο μέρος, με την εμφάνισή της να θυμίζει σημεία από το ματς του πρωταθλήματος στο ίδιο γήπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
56' Κεφαλιά του Μήτογλου από γέμισμα του Μάνταλου, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
20:53

57' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1!

Ο Χουάνγκ βρήκε αρκετά μέτρα μπροστά του και έπιασε χαμηλό σουτ με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Στάνκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
59' Κίτρινη στον Μπακαμπού για φάουλ στον Χατζισαφί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
Ακόνα ένα λάθος, αυτή τη φορά περισσότερο ομαδικό, από την ΑΕΚ που άφησε τεράστιο κενό έξω από την περιοχή της και ξαναβάζει άμεσα στο παιχνίδι τους Πειραιώτες. Τρομερό γκολ από τον Χουάνγκ και μάλιστα με το κακό του πόδι, δείγμα της τεράστιας ποιότητάς του. Πάνω που οι Πειραιώτες έδειχναν να τους έχει πάρει από κάτω μετά την ισοφάριση της «Ένωσης», καταφέρνουν να αντιδράσουν και να ψάχνουν ακόμα δύο γκολ τουλάχιστον για την παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
60' Επικίνδυνη κόντρα του Ολυμπιακού, με τον Φορτούνη να μοιράζει κάθετα για τον Μπιέλ που έκανε κακό κοντρόλ μέσα στην περιοχή και σπατάλησε την ευκαιρία, αφού τον έκλεισε ο Χατζισαφί by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
61' Κίτρινη στον Βαλμπουενά έπειτα από εναέρια μονομαχία με τον Γαλανόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Βρουσάι αντί Μπιέλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:59
20:59
21:00
63' Ελίασον αντί Φερνάντες για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
64' Κίτρινη στον Γαλανόπουλο για φάουλ στον Χουάνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Γκάρι αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
21:06

70' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 2-2!

Ο Τσούμπερ εκτέλεσε με ωραίο τελείωμα τον Πασχαλάκη από πλάγια θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
Υπάρχει συνεννόηση με το VAR, πιθανόν να υπάρχει οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08

ΔΕΝ υπάρχει γκολ, παραμένει το 2-1!

21:09
72' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Σιμάνσκι, Γιόνσον και Γκατσίνοβιτς αντί Μάνταλου, Γαλανόπουλου και Λιβάι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Μειώνεται ο χρόνος για τον Ολυμπιακό, ο οποίος χρειάζεται άμεσα ένα τρίτο γκολ. Το γκολ του Τσούμπερ δεν μέτρησε (σωστά), ωστόσο αποτελεί δείγμα αφενός της εξαιρετικής κατάστασης του Ελβετού άσου (τρομερό τελείωμα), αφετέρου της ικανότητας της ΑΕΚ να βγάζει συνεργασίες. Η «Ένωση» έχει περισσότερες κλασικές ευκαιρίες, όπως και στο προηγούμενο παιχνίδι των δύο ομάδων στο ίδιο γήπεδο. Ο Αλμέιδα με τις αλλαγές του προσπαθεί να δώσει ασφάλεια στα μετόπισθεν και ανάσες μπροστά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Ελ Αραμπί και Μασούρας σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
80' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Φορτούνη και Μασούρας αντί Ανδρούτσου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
21:19
Φουλ επίθεση από τον Ολυμπιακό τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Πολύ κακή αντίδραση πάντως από τον Ολυμπιακό στο δεύτερο μέρος. Εκεί που θα έπρεπε να μπει για να ψάξει και το δεύτερο γκολ, έχει καταλήξει να έχει ουσιαστικά μόνο τη φάση του 2-1, ένα τέρμα που ήρθε από κακή άμυνα των «κιτρινόμαυρων» και φυσικά από την τεράστια ατομική ποιότητα του Χουάνγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
85' Κίτρινη ο Σιμάνσκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Ακόμα τέσσερα λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
87' Κίτρινη και στον Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
88' Και τώρα και στον Ρέαμπτσιουκ για δυνατό πάτημα στο πέλμα του Ρότα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Και μια μικρή ένταση τώρα μεταξύ των ανθρώπων των δύο ομάδων, η οποία όμως θα εξομαλυνθεί. Ο Αγκάγιεφ έβγαλε κίτρινη στους Γιώργο Κοσμά και Δημήτρη Ναλιτζή. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
90' Γύρισμα από τον Ελ Αραμπί, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
90' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Μασούρα, ο οποίος πιάνει το σουτ, με τον Στάνκοβιτς να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχοθυμε το δεύτερο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
90'+2' Κίτρινη στον Χατζισαφί τώρα για καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
90'+3' Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Σε φάση επίθεσης και ο Πασχαλάκης, ενώ έχουμε ακόμη τρία λεπτά! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
90'+4' Μεγάλη φάση, αλλά ως μη γενόμενη για την ΑΕΚ, με τον Πασχαλάκη να βάζει «στοπ» σε Πινέδα και Τσούμπερ κατά σειρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Οι φίλοι του Ολυμπιακού τραγουδούν τον ύμνο της ομάδας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Τέλος. Ο Ολυμπιακός θα επικρατήσει 2-1, αλλά η ΑΕΚ με συνολικό σκορ 4-2 θα προκριθεί στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος Novibet. Ακολουθεί κείμενο και αναλυτικό ρεπορτάζ στο sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος