ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον 2ο ημιτελικό για το Κύπελλο Ελλάδας Novibet, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τη Λαμία! by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Κάτι που σημαίνει ότι σε περίπτωση που η Λαμία επικρατήσει στην κανονική διάρκεια με τέσσερα γκολ διαφορά, τότε θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την εντός έδρας επικράτηση (4-2) επί του Βόλου. Αποτέλεσμα, σε συνδυασμό με την ήττα του Ολυμπιακού στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, τους επανέφερε στο -3 από την 3η θέση των playoffs της Stoiximan Super League. Από την άλλη, η Λαμία το περασμένο Σάββατο (8/4) δεν επιβεβαίωσε την εξαιρετική περίοδο που διάγει (προερχόταν από τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα πέντε τελευταία της ματς), καθώς υπέστη βαριά ήττα με ανατροπή (4-1) στην έδρα του ΟΦΗ. Έτσι, επανήλθε εντός ζώνης του υποβιβασμού, στο +1 από τον Λεβαδειακό και στο -2 από ΠΑΣ Γιάννινα και Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς - Λύρατζης, Κάργας, Κουλιεράκης, Βιεϊρίνια - Ντάντας, Σβαμπ - Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Τάισον - Τόμας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Πάβλοβετς, Σαραμαντάς, Μαρτίνεθ, Στάνκο, Ασκόφσκι, Σλίβκα, Μεδίνα, Μανούσος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
Διαιτητής: Σπυρίδων Ζαμπάλας Α' Βοηθός: Θεόφιλος Μωυσιάδης Β' Βοηθός: Γιώργος Στεφανής 4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης VAR: Δημήτριος Καραντώνης by Αναστασία Βοσνάκη
16:43
Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ματς είχε επικρατήσει της Λαμίας με το εμφατικό 5-1! by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Σε 10 περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
16:55
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
6' Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, κυκλοφορεί ωραία την μπάλα και προσπαθεί να βρει χώρους να βάλει ένα γρήγορο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
7' Σουτ ο Μαρτίνεθ, μπλόκαρε εύκολα ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
9' Φωνάζουν για χέρι του Τζανετόπουλου οι παίκτες του ΠΑΟΚ, παίζετε είπε ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
12' Ο Τόμας πήγε να πάρει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, πρόλαβε και μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
14' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ έδωσε στον Νάρεϊ, ο τελευταίος έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
20' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
21' Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
Πήρε την κεφαλιά ο Τόμας, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
23' Δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:23
17:23
24' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Ο Τάισον έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Σλίβκα, με τον ρέφερι να δείχνει την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
25' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα και κάνει το 1-0 για τον Δικέφαλο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
17:27
by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
Το συνολικό σκορ αυτή τη στιγμή είναι 6-1. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
34' Διπλή ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ ο Μαρτίνεθ, διώχνει ο Ζίβκοβιτς, ο Ασκόφσκι παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει με τον κίπερ του ΠΑΟΚ να κάνει ακόμα μια επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
17:35
17:38
17:40
40' ΔΟΚΑΡΙ Ο ΠΑΟΚ! Ο Τάισον πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Τόμας, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
42' Κεφαλιά ο Κουλιεράκης μετά από φάουλ του ΠΑΟΚ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
43' Σουτ ο Μανούσος, μπλόκαρε εύκολα ο Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα της Λαμίας χάρη στο γκολ του Σβαμπ στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης από την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
18:00
18:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
46' Μπίσεσβαρ μέσα για τον ΠΑΟΚ, Νάρεϊ έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
51' ΓΚΟΛ Η ΛΑΜΙΑ! Ο Ασκόφσκι έκανε τη σέντρα στον Μανούσο και εκείνος με σουτ στην κίνηση έγραψε το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
18:13
57' Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Μεδίνα έκανε τη σέντρα, ο Μανούσος πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
58' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
59' Ωραίο σουτ ο Κάργας, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
18:17
60' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
61' Κεφαλιά του Κουλιεράκη, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
63' Κίτρινη ο Μανούσος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
67' Τριπλή αλλαγή: Αντρίγια Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα, Ράφα Σοάρες μέσα για τον ΠΑΟΚ, Τόμας, Βιεϊρίνια, Τάισον έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
68' Τριπλή αλλαγή: Μπεχαράνο, Σιμόν, Βέργος μέσα, Ασκόφσκι, Σλίβκα, Μανούσος έξω για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
71' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πολύ ωραίο σουτ ο Μπίσεσβαρ, η μπάλα ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Το συνολικό σκορ είναι 6-2. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
76' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
78' Φελίπε Σοάρες μέσα, Ντάντας έξω για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
18:39
82' Κοντονίκος μέσα για τη Λαμία, Μεδίνα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
85' Τζανδάρης μέσα, Μαρτίνεθ έξω για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Συμπληρώθηκε το 90λεπτο, τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
91' Πολύ ωραία μπαλιά του Μπίσεσβαρ στον Ολιβέιρα, δεν πρόλαβε όμως ο φορ του ΠΑΟΚ και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Υπήρξε νωρίτερα και ένα σκληρό μαρκάρισμα του Κουλιεράκη στον Βέργο. Κίτρινη κάρτα στον νεαρό κεντρικό αμυντικό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
Τέλος αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Ο ΠΑΟΚ με «σβηστό» 1-1 παίρνει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Novibet, χάρη στο 5-1 του πρώτου αγώνα. Εκεί, θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ, που εξασφάλισε την πρόκρισή της χθές! by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
Υπήρξε και μία ένταση μεταξύ του Ραζβάν Λουτσέσκου και ανθρώπων της Λαμίας, με τον Ντε Βινσέντι να παρεμβαίνει και να ηρεμεί τον Ρουμάνο τεχνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Τελικά, η παρεξήγηση λύθηκε και μάλιστα υπήρξε μία χειραψία του Λουτσέσκου με τον Λεωνίδα Βόκολο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
6η φορά τα τελευταία 8 χρόνια που ο ΠΑΟΚ θα παίξει τελικό Κυπέλλου! by Αναστασία Βοσνάκη