Βόλος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 9η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

20:32
Καλησπέρα σας! Ο Βόλος υποδέχεται τον ΠΑΟΚ, για την 9η αγωνιστική των playoffs! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Ο Βόλος την περασμένη αγωνιστική γνώρισε την ήττα με 4-2 από τον Άρη. «Σίγουρα η προσπάθεια έγινε. Eίμαι αρκετά ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών παρά τα προβλήματα που είχαμε να αντιμετωπίσουμε σήμερα. Καταφέραμε να παίξουμε το ποδόσφαιρο ήμασταν απειλητικοί είχαμε ρυθμό και αυτό φάνηκε. Στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης είχε τον απόλυτο έλεγχο και δεν μπορούσαμε να ανταπεξέλθουμε στην πίεσή του. Αλλά στην επανάληψη ήμασταν αυτοί που έπρεπε. Αυτό που κρατάω σήμερα είναι τα ψυχικά αποθέματα που δείξαμε στο παιχνίδι αλλά και την προσπάθεια των παικτών», ανέφερε ο τεχνικός Κώστας Μπράτσος μετά το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ πάγωσε τη Λεωφόρο την προηγούμενη αγωνιστική και ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Παναθηναϊκό. Ο Δικέφαλος κυνηγάει τον Ολυμπιακό για την 3η θέση, καθώς βρίσκεται στο -3 από τους Πειραιώτες. Ο ΠΑΟΚ θέλει φυσικά να κλείσει την σεζόν ιδανικά, ενώ έχει και το μυαλό του στο Κύπελλο όπου θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Αυτή είναι η 5η αναμέτρηση των δύο ομάδων με γηπεδούχο το Βόλο, ο οποίος δεν έχει καταφέρει να σκοράρει μέχρι τώρα στην έδρα του με αντίπαλο τον Δικέφαλο. Στην φετινή αναμέτρηση για το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ του Μπράντον Τόμας, ενώ ως γηπεδούχος πήρε τη νίκη με 3-0 στον Α’ Γύρο με τα γκολ των Ολιβέιρα, Ζίβκοβιτς και Αουγκούστο. Το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι που έγινε για τα playoffs ολοκληρώθηκε με 4-2 και ήταν το μόνο που βρήκε δίχτυα ο Βόλος, ο οποίος μπορεί να μην έχει σκοράρει στην έδρα του κόντρα στον ΠΑΟΚ, αλλά εκτός έχει επτά συνολικά τέρματα. Ο ΠΑΟΚ στη διαδικασία των playoffs ξεκίνησε με εκτός έδρας νίκη επί του Άρη, η οποία είναι και η μοναδική που έχει στη φετινή διαδικασία, ενώ ο Βόλος έχει ηττηθεί σε όλα τα εντός έδρας παιχνίδια του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
4 συναντήσεις 1 ισοπαλία 3 νίκες ΠΑΟΚ Γκολ: 0-5 by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου / 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Βιεϊρίνια, Λύραντζης, Νασμπεργκ, Κεντζιόρα - Ντάντας, Σβαμπ - Κωνσταντέλιας, Μπίσεσβαρ, Ζίβκοβιτς - Μπράντον Τόμας. Στον πάγκοι οι Ζ.Ζίβκοβιτς, Μιχαηλίδης, Τσαούσης, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες, Ελ Καντουρί, Φιλίπε Σοάρες, Ρικάρντο, Τζήμας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
Βόλος (Κώστας Μπράτσος / 4-2-3-1): Αυγερινός - Τάχατος, Πίρινεν, Ασλανίδης, Σι - Μεταξάς, Κάτσε - Οικονομόπουλος, Καρτάλης, Μεσκίδα - Πίρες. Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Άλχο, Τριανταφύλλου, Τσοκάνης, Λουνα, Τσελεμπάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Διαιτητής θα είναι ο Χρήστος Βεργέτης (Αρκαδίας), με βοηθούς τους Κωνσταντίνο Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Ηλία Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας) και τέταρτος είναι ο Κων/νος Κατοίκος (Αθήνων). Στο VAR οι Τάσος Παπαπέτρου (Αθήνας) και Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου). by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Φυσικά, την ίδια ώρα θα έχουμε το ντέρμπι αιωνίων Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός και το Άρης-ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Σε 10 περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
3' Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή στα πρώτα λεπτά και προσπαθεί να βρει χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
7' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
Έκοψε η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
12' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπράντον Τόμας πέρασε δυο τρεις παίκτες του Βόλου, ωστόσο ο Πίρινεν τον έκοψε τελευταία στιγμή πριν σουτάρει και ο Αυγερινός μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
21:15
15' Σουτ ο Κωνσταντέλιας, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
18' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Έδιωξε η άμυνα του Βόλου αλλά στην συνέχεια της φάσης ο Κωνσταντέλιας έκανε το σουτ με τον Αυγερινό να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
1-0 ο Άρης την ΑΕΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
21:26
1-1 η ΑΕΚ τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
26' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Ωραία εκτέλεση του Σβαμπ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
28' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ο Ντάντας έδωσε στον Ζίβκοβιτς, με τον Σέρβο να κάνει το 1-0 με ωραίο διαγώνιο σουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
40%-60% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς έκανε την σέντρα, πήρε την κεφαλιά ο Μπράντον Τόμας, αλλά η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού της εστίας του Αυγερινού! by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
37' Κίτρινη ο Μεσκίδα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
40' Ευκαιρία ξανά για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκανε την σέντρα από τα αριστερά, ωστόσο ο Αντρίγια δεν έκανε καλό τελείωμα, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Αυγερινός. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
42' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
Εκτέλεσε ο Βιεϊρίνια, η μπάλα πάνω από την εστία του Αυγερινού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
21:46
Το γκολ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
1-2 η ΑΕΚ τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
45' Κίτρινη στον Πιρές του Βόλου για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζίβκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
Η φάση ελέγχθηκε στο VAR και αλλάζει την κίτρινη κάρτα σε κόκκινη! Με 10 ο Βόλος, εκτός παιχνιδιού ο Πιρές! by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό! Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Ζίβκοβιτς στο 28ο λεπτό. Με 10 ο Βόλος στο δεύτερο ημίχρονο, αφού ο Πιρές αντίκρισε απευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα στον Αντρίγια. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
22:03
22:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
22:15
54' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
Εκτέλεσε ο Αντρίγια, έδιωξε ο Οικονομόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
55' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
57' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ωραία σέντρα ο Σβαμπ, ο Μπράντον Τόμας παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0! Πολύ ωραίο γκολ από τον Ισπανό! by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
59' Σε θέση τετ-α-τετ ο Μπράντον, τον πρόλαβε ο Αυγερινός και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
63' Τριανταφύλλου μέσα για τον Βόλο, έξω ο Οικονομόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
64' Ωραία σέντρα ο Βιεϊρίνια, ο Ζίβκοβιτς δεν μπόρεσε να προλάβει την μπάλα και πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
22:31
70' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ελ Καντουρί, Φιλίπε Σοάρες μέσα, έξω Ζίβκοβιτς και Σβαμπ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ κόντρα στον Παναθηναϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:36
75' Άλχο, Τσοκάνης μέσα για τον Βόλο, Μεσκίδα, Καρτάλης έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
79' Τζίμας μέσα για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Μπίσεσβαρ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
81' Ρικάρντο αντί Μπράντον ο ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
84' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, μετά από δυνατό σουτ του Ράφα Σοάρες, το οποίο βρήκε και στο σώμα του Πίρινεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
86' Ωραίο μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Αυγερινός. by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
87' Αλλαγή για τον Βόλο, Λούνα στη θέση του Κάτσε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
90' Καρφωτή κεφαλιά του Νάσμπεργκ μετά από κόρνερ του Κωνσταντέλια, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Αυγερινού. by Αναστασία Βοσνάκη
22:51
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
22:53
90'+2' Άτσαλο διώξιμο του Πίρινεν, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:54
Λήξη του αγώνα, Βόλος-ΠΑΟΚ 0-2. by Αναστασία Βοσνάκη
22:55
Οι Θεσσαλονικείς πήραν τη νίκη χάρη στα γκολ των Ζίβκοβιτς (28') και Τόμας (57'), ενώ για τους γηπεδούχους είχε αποβληθεί με απευθείας κόκκινη ο Πιρές στο 45'+2'. by Αναστασία Βοσνάκη