ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τελευταία αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

19:31
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα για τη 10η και τελευταία αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Πρόκειται για το ματς που θα κρίνει την 3η θέση και το εισιτήριο για το Europa League. Ο Ολυμπιακός ψάχνει νίκη ή ισοπαλία, ο ΠΑΟΚ μόνο νίκη! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Ο ΠΑΟΚ την ίδια ώρα θα έχει και μια δεύτερη ευκαιρία για το τρίτο "καλό" ευρωπαϊκό εισιτήριο, εφόσον καταφέρει να κατακτήσει το Κύπελλο Ελλάδας κόντρα στην ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Έπειτα από επτά αναμετρήσεις σε πρωτάθλημα και Κύπελλο Ελλάδος, όπου δεν είχε επικρατήσει γηπεδούχος, ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη στην τελευταία αναμέτρηση των δύο ομάδων για τα Playoffs στο Στάδιο Καραϊσκάκης με 3-1 και έσπασε αυτό το σερί. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Η τελευταία εντός έδρας νίκη του ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα επί του Ολυμπιακού ήταν στις 18 Απριλίου 2021 με 2-0 (49’, 63’ Ζίβκοβιτς) και από τότε έχουν διεξαχθεί τρείς αναμετρήσεις, με δύο ισοπαλίες για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος 2021-22 και 2022-23 και τη νίκη των Ερυθρολεύκων για τα Stoiximan Super League Playoffs του 2021-22. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Το 1-0 υπέρ του ΠΑΟΚ είναι το δημοφιλέστερο σκορ νίκης στις αναμετρήσεις, αφού έχει παρουσιαστεί εννέα φορές, ενώ υπάρχουν και εννέα ισοπαλίες με 1-1. Ακολουθούν με οκτώ παρουσίες το 0-0 και με επτά παρουσίες το 2-0 υπέρ του ΠΑΟΚ. Ο Ολυμπιακός έχει έξι νίκες με 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
68 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 32 ΝΙΚΕΣ ΠΑΟΚ 18 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 18 ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΚΟΛ: 94-67 by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Τα κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας είναι: - Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά). - Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά). - Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
«Ακόμη και στα αρνητικά αποτελέσματα δεν ένιωσα ποτέ πως η ομάδα δεν είναι καλά. Νομίζω πως είμαστε καλά, ξέρουμε πόσο σημαντικό είναι το ματς με τον Ολυμπιακό. Θα δώσουμε το 101% όπως σε όλα τα ματς. Θα πάμε για τη νίκη και θα τα δώσουμε όλα για να κερδίσουμε τον Ολυμπιακό. Να κυριαρχήσουμε με ή χωρίς τη μπάλα, να κάνουμε ευκαιρίες και να σκοράρουμε. Είμαστε καλά, θα πάμε να τα δώσουμε όλα δεν με ενδιαφέρει σε ποια κατάσταση είναι ο Ολυμπιακός», ήταν τα λόγια του Κωνσταντέλια στη NOVA. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
«Είναι δύσκολο το να απαντήσω. Δεν ήταν μία τέλεια ή ιδανική σεζόν για μένα και ειδικά για την ομάδα. Είναι όμως αυτό που είναι. Τώρα ως παίκτες και ως ομάδα πρέπει να δούμε το τι μπορούμε να κάνουμε πιο καλά στο μέλλον. Είναι σημαντικό να μην κάνουμε τα ίδια λάθη με φέτος. Την περασμένη εβδομάδα ο Παναθηναϊκός έδειξε πως μας φοβήθηκε και τελικώς δεν τους επιτρέψαμε να πάρουν το πρωτάθλημα», είπε ο Χουάνγκ στην Cosmote TV. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες... by Γιώργος Τσανάκας
19:39
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Κεντζιόρα, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ράφα Σοάρες - Ντάντας, Αουγκούστο - Μπίσεσβαρ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας - Μπράντον Τόμας. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Κουλιεράκης, Φιλίπε Σοάρες, Σβαμπ, Κούρτιτς, Τάισον, Τζίμας. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Ολυμπιακός (Ζοσέ Ανιγκό): Τζολάκης - Ροντινέι, Σωκράτης, Ντόη, Ρέαμπτσιουκ - Εμβιλά, Σαμασέκου, Χουάνγκ - Μπιέλ, Φορτούνης, Μπακαμπού. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Στον πάγκο οι Κρίστινσον, Ελ Αραμπί, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Μπα, Κασάμι, Βαλμπουενά, Κανός. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας) Τέταρτος: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) VAR: Αντρέ Ναρσίσο (Πορτογαλία), AVAR: Βασίλης Νικολακάκης (Λασιθίου) by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Σε ένα τέταρτο η σέντρα του ματς. Ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM σε μετάδοση Δημήτρη Τσορμπατζόγλου, τηλεοπτικά από το Novasports Prime. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Μαζί μας στον σχολιασμό του αγώνα και ο Αποστόλης Λιβάνιος... by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Πασχαλάκης και Μπίσεσβαρ τα έλεγαν νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο. Εξαιρετικό το κλίμα ανάμεσα σε δύο φίλους, ενώ ο Μπίσεσβαρ έκανε βιντεοκλήση και ο Πασχαλάκης χαιρετούσε, προφανώς κάποιο οικογενειακό πρόσωπο του Σουριναμέζου. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
19:58
Αρκετός κόσμος στην Τούμπα, αλλά δεν είναι γεμάτη. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
Ενός λεπτού σιγή για τον Γιώργο Χριστοβασίλη, τον σπουδαίο πρόεδρο του ΠΑΣ Γιάννινα που έφυγε σήμερα από τη ζωή σε ηλικία 68 ετών. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
3' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους ερυθρόλευκους... by Γιώργος Τσανάκας
20:07
5' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας κάνει υπέροχη ατομική ενέργεια και κάθετη στον Τόμας, ο οποίος κάνει το σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή αλλά ο Τζολάκης διώχνει με τα πόδια. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Απειλεί με το ξεκίνημα ο δικέφαλος του βορρά, χάρη στην οξυδέρκεια του "Ντέλια". by Γιώργος Τσανάκας
20:09
7' Παραλίγο μεγάλο λάθος του Ίνγκασον, προλαβαίνει ο Κοτάρσκι και διώχνει προ της γραμμής του τέρματος. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
9' Ταχύτατα στην κόντρα με Ροντινέι ο Ολυμπιακός, καθυστερεί υπερβολικά και όταν επιλέγει να πασάρει, στα όρια της αντίπαλης περιοχής, διώχνει ο Ίνγκασον σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
10' Βρίσκει με το χέρι ο Νάσμπεργκ στο πρόσωπο τον Σαμασέκου μετά το κόρνερ του Φορτούνη, με τους ερυθρόλευκους να φωνάζουν για πέναλτι... Παραμένει στο έδαφος ο Αφρικανός χαφ του Ολυμπιακού! by Γιώργος Τσανάκας
20:13
Συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
20:15
13' Δυνατό σουτ του Ντάντας, πάνω στο σώμα του Ντόη η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
15' Νέα κόντρα του Ολυμπιακού, ο Μπακαμπού στα όρια της περιοχής δέχεται ένα μαρκάρισμα αλλά ο Ευαγγέλου αφήνει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Αφήνει αρκετά το δυνατό παιχνίδι ο Ευαγγέλου ως τώρα, δεν σφυρίζει συχνά... by Γιώργος Τσανάκας
20:18
16' Ωραία κίνηση και σουτ μέσα αριστερά από την περιοχή του Κωνσταντέλια, μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Έχει τελικές το ματς, οι περισσότερες για τον ΠΑΟΚ. Στην πραγματικότητα, ωστόσο, οι δύο ομάδες έχουν από μία καλή στιγμή. Με τον Μπράντον (από εξαιρετική προσπάθεια του Κωνσταντέλια) στο 5’ για τους γηπεδούχους, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» θα μπορούσαν να είχαν κάνει κάτι πολύ καλύτερο στο 9’ στην κόντρα με τον Ροντινεϊ που άργησε να πασάρει. Ο Ευαγγέλλου δείχνει διάθεση να αφήσει το σκληρό παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
20' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης εφορμά στην αντίπαλη περιοχή και κάνει το διαγώνιο τελείωμα, αλλά ο Κοτάρσκι διώχνει με τα πόδια. by Γιώργος Τσανάκας
20:24
22' Αδύναμο διαγώνιο πλασέ του Μπίσεσβαρ μέσα από την περιοχή, ήλεγχε τη φάση και μπλόκαρε ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
24' Συνεχόμενες απειλές στα καρέ του Ολυμπιακού, αλλά γκολ δεν έρχεται για τον ΠΑΟΚ... by Γιώργος Τσανάκας
20:29
27' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Σέντρα του Ζίβκοβιτς, κάκιστο τελείωμα του Ράφα Σοάρες, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
28' Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό. Στο ένας με έναν ο Μπιέλ, κάνει την ντρίμπλα και το τελείωμα αλλά και ο Κοτάρσκι απίθανη εξ επαφής επέμβαση! by Γιώργος Τσανάκας
20:32
Μισάωρο στην Τούμπα, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
32' Διαδοχικά γυρίσματα από τους παίκτες του ΠΑΟΚ στην περιοχή, κανείς δεν μπορεί να κάνει τελική. Οφσάιντ πάντως στην αρχή της φάσης... by Γιώργος Τσανάκας
20:34
33' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Τρομερή σέντρα του Ροντινέι, ο Σαμασέκου με κίνηση φορ και κεφαλιά-ψαράκι εκτελεί τον Κοτάρσκι για το προβάδισμα των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
Ίσως να έχει βρει την μπάλα και ο Ίνγκασον... by Γιώργος Τσανάκας
20:37
O κορυφαίος παίκτης των Πειραιωτών το τελευταίο διάστημα, ο Σαμασέκου, είναι αυτός που ανοίγει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
36' Απειλεί ξανά ο ΠΑΟΚ. Ο Μπράντον στρώνει στον Ντάντας που πάει να εκτελέσει με το εξωτερικό, αλλά δεν βρίσκει στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Νέα δεδομένα στο ματς με τον Ολυμπιακό να αποκτά προβάδισμα με τον Σαμασέκου (ίσως να έχει βρει την μπάλα τελευταίος ο Ίνγκασον). Ο Ροντινέι βγάζει ασίστ σε 2ο σερί ματς, αφού είχε σερβίρει στον Ρέαμπτσιουκ στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Νωρίτερα οι Πειραιώτες είχαν χάσει τεράστια ευκαιρία με τον Μπιέλ, έπειτα από ένα διάστημα που δέχθηκαν μεγάλη πίεση από τον ΠΑΟΚ. Για κακή τύχη του «δικεφάλου του Βορρά» ότι στις δύο καλύτερες φάσεις του σε αυτό το χρονικό σημείο, ο παίκτης που αποτέλεσε εκφραστή των προσπαθειών του ήταν ο αριστερός του μπακ, Σοάρες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Δεύτερο σερί ματς με ασίστ ο Ροντινέι, ήταν αυτός που είχε σερβίρει και το 1-0 του Ρέαμπτσουκ κόντρα στον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
20:42
41' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους γηπεδούχους... by Γιώργος Τσανάκας
20:47
45' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού με Κωνσταντέλια και Ντάντας, απομακρύνουν δύσκολα οι αμυντικοί των ερυθρόλευκων. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
Ο ΠΑΟΚ πιέζει αρκετά, αλλά δεν μπορεί να βρει το γκολ. Δεν υπάρχει η ψυχραιμία από τους γηπεδούχους στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, αφού σπαταλάνε αρκετές προϋποθέσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Ο Ολυμπιακός χάρη στην κεφελιά του Σαμασέκου (33') προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα και έχει βάλει γερές βάσεις για να τερματίσει τρίτος. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Κυνικοί οι Πειραιώτες, ανούσιοι οι Θεσσαλονικείς στο πρώτο μέρος... by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ο Ολυμπιακός είναι αυτός που πάει με το προβάδισμα στα αποδυτήρια χάρη στο γκολ του Σαμασέκου στο 33’. Οι Πειραιώτες δεν ήταν η ανώτερη ομάδα στο πρώτο μέρος, αλλά η πιο κυνική, με τον ΠΑΟΚ να μην καταφέρνει να γίνει αποτελεσματικός, καθώς δεν μπόρεσε να εξαργυρώσει την ανωτερότητα που είχε στο πρώτο μισό του α’ μέρους. Σε μικρότερο βαθμό, ο «δικέφαλος του Βορρά» έκανε ό,τι και στο αντίστοιχο ματς της κανονικής περιόδου στην Τούμπα, το οποίο είχε λήξει 0-0. Με τη διαφορά ότι τότε είχε μεγαλύτερη διάρκεια στην απόδοσή του, βέβαια δεν έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα, καθώς έχει κυλήσει μόνο το πρώτο ημίχρονο. Οι τελικές στα πρώτα 45 λεπτά ήταν 9(4)-6(3) και η κατοχή της μπάλας 66%-34%. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
46' Κουλιεράκης αντί Νάσμπεργκ για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο Ολυμπιακός... by Γιώργος Τσανάκας
21:08
46' Μπακαμπού και Σαμασέκου συνεργάζονται, πάει να μπει στη φάση και ο Μπιέλ αλλά η άμυνα του ΠΑΟΚ απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Έχει σηκωθεί για ζέσταμα, μεταξύ άλλων, ο Κανός... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Εν τω μεταξύ, στο ημίχρονο αποθεώθηκαν από τον κόσμο που βρίσκεται στην Τούμπα η γυναικεία ομάδα χάντμπολ, η ομάδα πάλης και η κ15 του ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
50' Φώναξε για ένα χέρι-πέναλτι ο ΠΑΟΚ, η μπάλα πρώτα στον μηρό του Ντόη και μετά στο χέρι. Δεν υπάρχει κάτι. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
54' Σέντρα του Ράφα Σοάρες, ο Τζολάκης μπλοκαρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Απίθανη ατομική ενέργεια του "Ντέλια" που δεν κόβεται ούτε με φάουλ, αλλά δεν βγαίνει κάτι στην γρήγορη κόντρα... by Γιώργος Τσανάκας
21:18
57' ΤΡΟΜΕΡΗ επέμβαση του Τζολάκη σε σουτ του Κουλιεράκη από τα 35 μέτρα! Απίθανη φάση! by Γιώργος Τσανάκας
21:19
58' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Κεντζιόρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Μια ώρα στην Τούμπα, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό. Ο Ολυμπιακός συνεχίζει από το 33' και μετά να προηγείται 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Σαμασέκου. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
63' Καθυστερούν υπερβολικά οι παίκτες του ΠΑΟΚ, με το σουτ του Αουγκούστο να κοντράρει στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
65' Μπίσεσβαρ και Ντάντας έξω, μέσα οι Τάισον, Σβαμπ για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Βρουσάι, έξω ο Μπιέλ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
67' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
68' Κακή εκτέλεση του Σβαμπ, μπλόκαρε εύκολα ο Τζολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
70' Ο Τάισον μπαίνει στην περιοχή και γυρίζει, κόβει τελευταία στιγμή ο Σαμασέκου. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
71' Μέσα ο Αραμπί, έξω ο Μπακαμπού για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
74' Χαμένο τετ-α-τετ του Φορτούνη μετά την κάθετη του Αραμπί, ως μη γενόμενη η φάση γιατί ήταν εκτεθειμένος ο πρώτος... by Γιώργος Τσανάκας
21:35
74' Κάρτα στον Ντόη... by Γιώργος Τσανάκας
21:36
75' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Γλυκιά εκτέλεση φάουλ του Τάισον στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Κετζιόρα κάνει κακή κεφαλιά και δεν βρίσκει εστια από πολύ καλό σημείο! by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Τελευταίο τέταρτο στο ματς... Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να ισοφαρίσει και να τα παίξει όλα για όλα για την ανατροπή, αφού δεν μπορεί αλλιώς να τερματίσει τρίτος. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
76' Φιλίπε Σοάρες αντί Αουγκούστο για τον ΠΑΟΚ που χειροκροτείται. Ίσως ο κορυφαίος παίκτης του "δικέφαλου του βορρά" φέτος. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
78' Μασούρας και Κασάμι αντί Φορτούνη, Χουάνγκ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
81' Κάρτα στον Φιλίπε Σοάρες. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
84' Έκοψε προς τα μέσα και σούταρε πονηρά προς την κλειστή γωνία του Τζολάκη ο "Ντέλιας", λίγο άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
Πέντε λεπτά ως τη συμπλήρωση των 90'. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
88' Σουτ του Ράφα Σοάρες, στα σώματα η μπάλα και ο Τζολάκης μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά έχει αρχίσει να ξεμένει από δυνάμεις και ιδέες. Δεν έχει καθαρό μυαλό η ομάδα του Λουτσέσκου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Συμπληρώθηκαν τα 90, τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Στο τελευταίο δίλεπτο μπαίνουμε... by Γιώργος Τσανάκας
21:53
90'+2' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Βρουσάι βρέθηκε σε θέση βολής, έσκαψε την μπάλα και ο Κοτάρσκι μπλόκαρε by Γιώργος Τσανάκας
21:54
90'+2' Ο Τζολάκης βρίσκει αέρα με την έξοδό του, ο Σβαμπ δεν μπορεί να το εκμεταλλευτεί. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
90'+3' Ωραία κυκλοφορία από τους ερυθρόλευκους, δυνατό σουτ του Κασάμι αλλά ο Κοτάρσκι το βγάζει. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 στην Τούμπα του ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Σαμασέκου στο 33ο λεπτό. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Τερμάτισε τρίτος στη βαθμολογία με αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός, στην 4η θέση ο ΠΑΟΚ που έχει μια δεύτερη ευκαιρία για το τρίτο καλό ευρωπαϊκό εισιτήριο το οποίο θα πάρει αν σηκώσει το Κύπελλο. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Μικρή ένταση με ορισμένους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στο φινάλε, αλλά όχι κάτι σοβαρό... by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Ο Ανιγκό αγκαλιά με τον Μπιέλ στον πάγκο. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Χαρούμενοι οι παίκτες του Ολυμπιακού, τουλάχιστον πέτυχαν τον τελευταίο τους στόχο που ήταν η κατάληψη της 3ης θέσης. by Γιώργος Τσανάκας