Παναθηναϊκός-ΑΕΚ Λάρνακας

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

18:45
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ Λάρνακας. Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα. by Γιάννης Πολιάς
18:47
Πέμπτο και τελευταίο φιλικό για το «τριφύλλι» επί αυστριακού εδάφους, με την αποστολή της ομάδας να επιστρέφει τη Δευτέρα (10/07) στην Αθήνα. Στην Ελλάδα θα γίνουν άλλα δύο φιλικά ματς, ένα με τη Χάποελ Μπερ Σεβά (14/07) και ένα ακόμα με ομάδα που δεν έχει κλείσει ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Στις 25 Ιουλίου, οι «πράσινοι» θα αντιμετωπίσουν την Ντνίπρο στο πρώτο ματς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League. by Γιάννης Πολιάς
18:50
Για την ΑΕΚ Λάρνακας από την άλλη, αυτό είναι μόλις το πρώτο της φιλικό ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:52
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Παναθηναϊκός (Ι. Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Σιδεράς, Μάγκνουσον, Κώτσιρας, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Κλέινχεϊσλερ, Τζούριτσιτς, Παλάσιος, Μαντσίνι, Σπόραρ ΑΕΚ Λ. (Χ. Ολτρά): Τούμπας, Τόμοβιτς, Κάσας, Γκουστάβο, Σολ, Τριτσκόφσκι, Φαράζ, Ανχέλ, Γκάμα, Μάμας, Κατελάρης by Γιάννης Πολιάς
18:57
Υπενθυμίζεται πως ο Παναθηναϊκός έχει έως τώρα 4/4 στα φιλικά με Βίνερ (4-0), Ρογκάσκα (3-1), Πετρολούλ (2-0) και ΤΣΣΚΑ Σόφιας (1-0). by Γιάννης Πολιάς
18:57
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
18:58
Σένκεφελντ, Τσέριν και Ιωαννίδης οι απόντες για τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:00
Ακούστηκε και ο ύμνος του Παναθηναϊκού στο Μπαντ Έρλαχ. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:05
19:06
3' Ωραία φάση για τον Παναθηναϊκό, ο Τζούριτσιτς ελίχθηκε εξαιρετικά από τα δεξιά και γύρισε στον Παλάσιος, που όμως έχασε την μπάλα προτού προλάβει να εκτελέσει. by Γιάννης Πολιάς
19:08
5' Πτώση Μαντσίνι στην περιοχή, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
19:10
8' Κόρνερ για το «τριφύλλι». by Γιάννης Πολιάς
19:11
Απομακρύνθηκε η μπάλα μετά την κεφαλιά του Σπόραρ. by Γιάννης Πολιάς
19:12
9' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Γύρισμα Τζούριτσιτς από τα δεξιά, ο Κλέινχεϊσλερ έπιασε το σουτ αλλά ο Τούμπας απέκρουσε εντυπωσιακά. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Πολύ δραστήριος ο Σέρβος σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:17
15' Κόρνερ για τους «πράσινους», πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
19:21
19:22
19' Πολύ ψηλά άουτ η κεφαλιά του Τριτσκόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
19:23
20' Κάκιστο το μακρινό σουτ του Ρούμπεν, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:24
by Γιάννης Πολιάς
19:25
Και ένα cooling break για να δροσιστούν οι 22 ποδοσφαιριστές τώρα. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Συνεχίζεται το ματς, με τον Καψή να αντικαθιστά τον Κατελάρη για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:29
26' Έχουν ανέβει αισθητά οι Κύπριοι, ωστόσο αδυνατούν για την ώρα να απειλήσουν ουσιαστικά. by Γιάννης Πολιάς
19:31
28' Δυνατό φάουλ από τον Τζούριτσιτς στον Μάμα στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
19:32
19:34
31' Άστοχο το σουτ του Κλέινχεϊσλερ. by Γιάννης Πολιάς
19:38
35' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, με τον ρυθμό να έχει πέσει. by Γιάννης Πολιάς
19:39
36' Ο Μπρινιόλι έχασε προς στιγμήν την μπάλα από τα χέρια του μετά από κεφαλιά του Μάγκνουσον ωστόσο εν συνεχεία διόρθωσε. by Γιάννης Πολιάς
19:40
37' Τρομερή προσπάθεια Κλέινχεϊσλερ από τα αριστερά, έβγαλε την μπαλιά αφού... χάζεψε τους αμυντικούς αλλά ο Σπόραρ δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα προς το τέρμα. by Γιάννης Πολιάς
19:43
40' Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό, ο Μαντσίνι πρόλαβε τον αμυντικό και βγήκε τετ α τετ από τα δεξιά, ωστόσο το σουτ του σταμάτησε στον αντίπαλο τερματοφύλακα. by Γιάννης Πολιάς
19:43
Εκτελέστηκε το κόρνερ, δεν μπόρεσε να απειλήσει ο Σπόραρ. by Γιάννης Πολιάς
19:47
44' Παραλίγο να χάσει την μπάλα στην άμυνα ο Μάγκνουσον, εντέλει κέρδισε την κόντρα με τον Σολ. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:48
19:49
Τέλος στο πρώτο μέρος, Παναθηναϊκός-ΑΕΚ Λάρνακας 0-0. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Ανώτεροι οι «πράσινοι», που έφτασαν σε δύο περιπτώσεις μια ανάσα από το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
20:05
Άργησαν λίγο οι διαιτητές, σύντομα θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:05
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
20:06
Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Μλάντένοβιτς, Τσόκαϊ, Μπερνάρ και Γερεμέγεφ έχουν μπει στο ματς στη θέση των Μπρινιόλι, Κώτσιρα, Χουάνκαρ, Ρουμπέν, Τζούριτσιτς και Σπόραρ αντίστοιχα. by Γιάννης Πολιάς
20:07
48' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Ο Μλαντένοβιτς ανοίγει το σκορ από κοντά μετά από διαγώνια μπαλιά Παλάσιος από τα δεξιά. Η φάση ξεκίνησε από πολύ ωραία προσπάθεια του Γερεμέγεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Ιδανικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο για το «τριφύλλι». by Γιάννης Πολιάς
20:12
Γκιούρτσο, Ανδρέου, Κωνσταντή, Πονς, Ρομπέρζ, Μιλίτσεβιτς, Σάντσες και Λόπες έχουν περάσει στο ματς για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:12
52' Κόρνερ για τους Κύπριους. by Γιάννης Πολιάς
20:12
Η φάση τελειώνει με μακρινό βολέ του Πονς που πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:14
54' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:16
20:17
57' Επικίνδυνη μπαλιά από τον άλλοτε... «πράσινο» Σάντσες, ο Βαγιαννίδης κατέβασε με το στήθος και ο Λοντίγκιν μάζεψε. by Γιάννης Πολιάς
20:18
58' Ο Γκιούρτσο έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα αριστερά, ωστόσο το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, που μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
20:19
59' Φάουλ αρκετά μακριά από την περιοχή για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
20:19
59' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Υπέροχη προσπάθεια Βαγιαννίδη, που έφερε την μπάλα στο αριστερό μόλις μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και... μπουμπούνισε την μπάλα στην αντίπαλη εστία! by Γιάννης Πολιάς
20:20
Τρομερό γκολ από τον Έλληνα ποδοσφαιριστή. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Ολοταχώς για το 5/5 επί αυστριακού εδάφους η ομάδα του Γιοβάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Κι άλλες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
20:23
63' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ σουτ Γερεμέγεφ έξω από την περιοχή, με φάλτσο και δίχως καν να βλέπει εστία! Η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και εν συνεχεία πέρασε τη γραμμή! by Γιάννης Πολιάς
20:24
Τρομακτικό 20λεπτο από τους «πράσινους στο δεύτερο μέρος... by Γιάννης Πολιάς
20:24
20:25
65' ΓΚΟΛ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 3-1 Η ΑΕΚ! Διαγώνια μπαλιά από τα αριστερά, ο Λόπες έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος του πέναλτι και με δυνατό σουτ μείωσε για την ομάδα του. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Ματσάρα το δεύτερο ημίχρονο! by Γιάννης Πολιάς
20:27
Βέρμπιτς, Ζέκα, Τρουιγέ, Φικάι, Κάτρης έχουν περάσει στο ματς για τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
20:27
20:28
68' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, πολύ ωραίο το σουτ του Αϊτόρ από τα δεξιά, έβγαλε σε κόρνερ ο Τούμπας. by Γιάννης Πολιάς
20:39
79' Φοβερή προσπάθεια από τον Αϊτόρ, έκανε το γύρισμα από τα δεξιά αλλά δεν κατάφερε να βρει συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
20:39
20:43
83' Τελευταία λεπτά, με το ματς να έχει ανοίξει αρκετά, αν και δεν έχουμε δει κάποια αξιόλογη φάση εδώ και λίγη ώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:45
20:48
88' Κίτρινη κάρτα στον Φικάι για μαρκάρισμα στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
20:48
89' Επικίνδυνη σέντρα Γκιούρτσο από τα αριστερά, για λίγο δεν βρήκε συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
20:49
Τελευταίο λεπτό στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Δεν θα αργήσει να σφυρίξει για τη λήξη ο διαιτητής. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Τέλος, Παναθηναϊκός-ΑΕΚ Λάρνακας 3-1. Ιδανικό φινάλε για τους «πράσινους», που κάνουν το 5/5 στην Αυστρία και επιστρέφουν αύριο στην Ελλάδα με το απόλυτο στα φιλικά που έδωσαν στην κεντρική Ευρώπη. Μλαντένοβιτς, Βαγιαννίδης, Γερεμέγεφ τα γκολ του Παναθηναϊκού, ο Λόπες σκόραρε για τους Κύπριους. Ακολουθεί κείμενο, καλό σας βράδυ. by Γιάννης Πολιάς