Γκενκ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Europa League.

20:30
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Γκενκ και Ολυμπιακό για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League. Σέντρα στις 21:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Γιάννης Πολιάς
20:33
Υπενθυμίζεται πως οι "ερυθρόλευκοι" είχαν επικρατήσει 1-0 στο πρώτο ματς με γκολ του Φορτούνη, παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης για τα playoffs. by Γιάννης Πολιάς
20:34
by Γιάννης Πολιάς
20:36
Νωρίτερα σήμερα, ο Ολυμπιακός υποδέχτηκε τους Έσε και Σκάρπα. by Γιάννης Πολιάς
20:43
Την ίδια ώρα, Ντινάμο Κιέβου-Άρης 0-1 και ΠΑΟΚ-Χάιντουκ Σπλιτ 1-0. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιάννης Πολιάς
20:46
Γκενκ (Β. Φράνκεν): Φάντερφορντ, Κουέστα, Μοχάμεντ, ΜακΚένζι, Μουνιός, Ελ Κανούς, Χροσόφσκι, Καγιεμπέ, Σορ, Πέιντσιλ, Φαντέρα Στον πάγκο: Φαν Κρόμπριζ, Πέντερς, Σαντίκ, Αρτεάγα, Ελ Χάτζι, Όγιεν, Γκαλάρσα, Μπανγκουρά, Κονγκολό, Μπαά, Αροκοντάρε by Γιάννης Πολιάς
20:47
Ολυμπιακός (Ντ. Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Κίνι, Ιμπόρα, Μ. Καμαρά, Φορτούνης, Καρβάλιο, Μασούρας, Ελ Κααμπί Στον πάγκο: Τζολάκης, Παπαδούδης, Ραμόν, Ελ Αραμπί, Μπα, Αλεξανδρόπουλος, Βρουσάι, Μπιέλ, Πορόσο, Ντόη by Γιάννης Πολιάς
20:49
20:53
Διαιτητής: Στίλερ Βοηθοί: Γκίτελμαν, Μπορς 4ος: Όσμερς VAR: Ντάνκερτ, Στορκς by Γιάννης Πολιάς
20:57
Ποτέ δεν έχει φέρει ισοπαλία με Βέλγους ο Ολυμπιακός, που μετρά 6-0-5 και 1-0-4 εκτός έδρας. Δεν θα... χαλούσε τους Πειραιώτες να ερχόταν απόψε το πρώτο Χ! by Γιάννης Πολιάς
20:58
Η δε Γκενκ, δεν έχει νίκη στα εννέα τελευταία εντός έδρας ματς στην Ευρώπη (0-3-6)! by Γιάννης Πολιάς
21:04
2' Πρώτη επίσκεψη των Βέλγων στα καρέ του Ολυμπιακού, έδιωξε την μπαλιά του Φαντέρα ο Πασχαλάκης. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Ντεμπούτο στο βασικό σχήμα του Ολυμπιακού σήμερα για τον Ελ Κααμπί. by Γιάννης Πολιάς
21:10
8' Πίεση ψηλά από τους γηπεδούχους, που έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:16
21:17
15' Μία μακρινή μπαλιά για τον Ελ Κααμπί κατέληξε στα χέρια του Φάντερφορντ. by Γιάννης Πολιάς
21:21
19' Επικίνδυνη επίθεση της Γκενκ από τα αριστερά, με τη φάση να σταματά για επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Κυρίως από την αριστερή πτέρυγα επιτίθενται οι Βέλγοι, έχει πολλή δουλειά ο Ροντινέι. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Ακίνδυνοι επιθετικά οι φιλοξενούμενοι, με τον Μαρτίνεθ να ζητά περισσότερα σε αυτόν τον τομέα από τους παίκτες του. by Γιάννης Πολιάς
21:24
23' Κόρνερ για την Γκενκ, που πήγε να βγάλει παίκτη τετ α τετ από βολέ του τερματοφύλακα! by Γιάννης Πολιάς
21:25
Πολύ ψηλά, άουτ η κεφαλιά του Μοχάμεντ. by Γιάννης Πολιάς
21:27
25' Πέναλτι για την Γκενκ! Ο Φρέιρε ανέτρεψε τον Πέιντσιλ μέσα στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:29
27' Απόκρουση Πασχαλάκη και δοκάρι! by Γιάννης Πολιάς
21:29
Κόρνερ στη συνέχεια η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:30
Νέα αναμονή για VAR, για να δουν αν πατούσε ο Πασχαλάκης γραμμή... by Γιάννης Πολιάς
21:32
31' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΓΚΕΝΚ! ΕΥΣΤΟΧΟΣ Ο ΠΕΪΝΤΣΙΛ. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ο Έλληνας τερματοφύλακας έπεσε εκ νέου στα δεξιά του, ωστόσο η μπάλα πήγε ψηλά αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Οι Βέλγοι ισοφαρίζουν το σκορ του πρώτου αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
21:34
21:35
34' Έβαλε την κόντρα στον Χροσόφσκι ο Ρέτσος. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Πρέπει να βρει λύσεις επιθετικά ο Ολυμπιακός, που δυσκολεύεται πολύ στη δημιουργία. by Γιάννης Πολιάς
21:41
21:43
Ντινάμο Κιέβου-Άρης 2-1 στο 85'... by Γιάννης Πολιάς
21:46
44' Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους, με τον Ολυμπιακό να έχει κερδίσει μερικά μέτρα αλλά να μην απειλεί ουσιαστικά. by Γιάννης Πολιάς
21:46
45' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για φάουλ λίγο πιο κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
21:49
45+2' Μπλόκαρε ο Πασχαλάκης τη σέντρα του Καγιέμπε. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Ο Μαρτίνεθ ζητά από τους ποδοσφαιριστές του να πιέσουν. by Γιάννης Πολιάς
21:53
45+5' Τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Τέλος στο πρώτο μέρος, Γκενκ-Ολυμπιακός 1-0 με το πέναλτι του Πέιντσιλ από το 31ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Ακίνδυνοι επιθετικά οι Πειραιώτες, είδαν τον Πασχαλάκη να αποκρούει το πέναλτι του Πέιντσιλ όμως ο Στίλερ έδωσε επανάληψη επειδή ο Έλληνας τερματοφύλακας δεν πατούσε στη γραμμή. Καλούνται να βελτιωθούν οι "ερυθρόλευκοι" στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:11
47' Φάουλ για τον Ολυμπιακό λίγο πιο κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:14
50' Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Καμαρά, μπαίνει το ιατρικό επιτελείο του Ολυμπιακού. by Γιάννης Πολιάς
22:15
Υποχρεωτική αλλαγή απ' ό,τι φαίνεται. by Γιάννης Πολιάς
22:15
Με δέκα για την ώρα ο Ολυμπιακός. by Γιάννης Πολιάς
22:16
51' Ευκαιρία για την Γκενκ, ο Ελ Κανούς σούταρε έξω από την περιοχή και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:17
Έχει επιστρέψει ο Καμαρά εντωμεταξύ. by Γιάννης Πολιάς
22:17
53' Φάουλ στη μεσαία γραμμή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:18
54' Ζήτησαν φάουλ για μαρκάρισμα στον Ροντινέι οι Πειραιώτες, ανένδοτος ο Στίλερ. by Γιάννης Πολιάς
22:20
56' Μικρή ένταση τώρα ανάμεσα σε Φαντέρα και Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
22:21
Κίτρινη κάρτα για αμφότερους, νωρίτερα πήρε και ο Ροντινέι για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
22:23
59' Εξακολουθεί να μην μπορεί να δημιουργήσει ο Ολυμπιακός... by Γιάννης Πολιάς
22:23
22:24
Συμπληρώσαμε μία ώρα αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
22:25
60' Καλή στιγμή για την Γκενκ, το σουτ του Σορ μέσα από την περιοχή σταμάτησε σε αμυντικό. Νέα φάση στη συνέχεια, ο Πασχαλάκης έκοψε την προσπάθεια των Βέλγων από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:27
Ετοιμάζεται ο Ελ Αραμπί. by Γιάννης Πολιάς
22:28
Τελικό, ΠΑΟΚ-Χάιντουκ 3-0! by Γιάννης Πολιάς
22:28
64' Φάουλ για την Γκενκ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, κίτρινη κάρτα σε Κίνι και Πέιντσιλ μετά από μικροένταση. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Κόκκινη στον Πέιντσιλ! by Γιάννης Πολιάς
22:30
Ο σκόρερ των Βέλγων αποβάλλεται για κλοτσιά στον Κίνι μετά το φάουλ που του έκανε ο Ισπανός! by Γιάννης Πολιάς
22:30
Αριθμητικό πλεονέκτημα για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:30
22:31
Πολλά νεύρα από τον Πέιντσιλ και εκτός αγωνιστικού χώρου. by Γιάννης Πολιάς
22:31
67' Ανεκμετάλλευτο το φάουλ που εκτέλεσε ο Χροσόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:32
Μπαίνουμε στην τελική ευθεία με τον Ολυμπιακό να καλείται, με παίκτη παραπάνω πλέον, να ψάξει την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
22:33
68' Ελ Αραμπί και Μπιέλ στο ματς, έξω Ελ Κααμπί και Μασούρας. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Υπάρχει παίκτης της Γκενκ στο έδαφος. Ο Φαντέρα. by Γιάννης Πολιάς
22:35
70' Γκαλάρσα αντί Φαντέρα. by Γιάννης Πολιάς
22:35
71' Κόρνερ για τους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Το πρώτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:36
71' Ωραίο γύρισμα του Ιμπόρα, μπλόκαρε ο Φάντερφορντ! by Γιάννης Πολιάς
22:36
Πρώτη απειλή για την εστία της Γκενκ. by Γιάννης Πολιάς
22:37
22:38
73' Συρτό σουτ Μπιέλ έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:38
Έχει κερδίσει μέτρα η ελληνική ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
22:39
74' Φάουλ κοντά στο κόρνερ για την Γκενκ. by Γιάννης Πολιάς
22:39
Έδιωξε ο Ρέτσος. by Γιάννης Πολιάς
22:40
76' Κόντραρε το σουτ του Μπιέλ, ένα ακόμα κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:41
Έπιασε την κεφαλιά ο Ελ Αραμπί, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:43
78' Φάουλ στον χώρο του κέντρου από τον Φορτούνη, πήρε κίτρινη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
22:44
Υπάρχει παίκτης της Γκενκ στο χορτάρι. by Γιάννης Πολιάς
22:44
22:45
80' Βρουσάι αντί Καμαρά. by Γιάννης Πολιάς
22:46
Εκτός Ευρώπης στα πέναλτι ο Άρης... by Γιάννης Πολιάς
22:47
83' Κίτρινη κάρτα στον Μπιέλ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:48
84' Επιθετική φάση διαρκείας για τον Ολυμπιακό, τελειώνει με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:49
22:50
85' Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό! Δύο συνεχόμενα σουτ του Αλεξανδρόπουλου και μια προσπάθεια του Μπιέλ με το κεφάλι, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Φάντερφορντ. by Γιάννης Πολιάς
22:52
88' Φάουλ στη μεσαία γραμμή για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
22:54
89' Πτώση Ελ Αραμπί στην περιοχή, τίποτα λέει ο Στίλερ. by Γιάννης Πολιάς
22:54
90' Κίτρινη κάρτα στον Φρέιρε για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:55
90' Μπαά αντί Σορ. by Γιάννης Πολιάς
22:55
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:56
90+1' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τετ α τετ Μπιέλ, τον σταματά ο Φάντερφορντ! by Γιάννης Πολιάς
22:56
Απομακρύνθηκε στη συνέχεια η μπάλα μετά το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:57
22:57
90+3' Κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο στον πάγκο της Γκενκ. by Γιάννης Πολιάς
22:59
90+4' Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
22:59
Για σέντρα βέβαια. by Γιάννης Πολιάς
23:00
90+5' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ 1-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟ! Με συρτό σουτ άφησε άγαλμα τον Φάντερφορντ! by Γιάννης Πολιάς
23:03
90+8' Φάουλ σε πλάγια θέση για την Γκενκ. by Γιάννης Πολιάς
23:03
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:04
100' Αποβάλλεται ο Ροντινέι! by Γιάννης Πολιάς
23:05
Επειδή πέταξε την μπάλα μετά από φάουλ που ζήτησε και δεν πήρε... by Γιάννης Πολιάς