Μπράγκα-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τα play-offs του UEFA Champions League.

21:05
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Μπράγκα, για τα playoffs του Champions League, στην Πορτογαλία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
Ενώ στον πάγκο του «τριφυλλιού» θα βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Ξενόπουλος, Σένκεφελντ, Ιωαννίδης, Μπερνάρ, Τσέριν, Αϊτόρ, Σιδεράς, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας, Αράο και Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
Ενώ εδώ μπορείτε να δειτε το βασικό σχήμα με το οποίο κατεβαίνει η Μπράγκα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
Παράλληλα, στον πάγκο της πορτογαλικής ομάδας θα καθίσουν οι Σα, Χόρνιτσεκ, Σαάτσκι, Αντρέ Ορτα, Τζαλο, Ολιβέιρα, Σαλασάρ, Μέντες, Λόπες, Μπάντσα, Κάστρο και Σουμαρέ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Περίπου 200 φίλοι του Παναθηναϊκού βρίσκονται στο δημοτικό στάδιο της Μπράγκα! Εικόνα live 21976171/4132.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
Και ο τεχνικός διευθυντής της ΠΑΕ, Γιάννης Παπαδημητρίου, φυσικά στην Πορτογαλία... Εικόνα live 21976171/58537.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Γερμανός Φέλιξ Τσβάιερ, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Κρίστιαν Ντίνγκερτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
Ο Αϊτορ Κανταλαπιέδρα, που βρίσκεται για πρώτη φορά σε αποστολή της ομάδας, τα λέει με τον Ζέκα, ο οποίος έμεινε εκτός λίστας. Εικόνα live 21976171/215.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
Δεν είναι πολλοί, προς το παρόν, οι οπαδοί της Μπράγκα στο γήπεδο, είναι όμως... εκδηλωτικοί! Εικόνα live 21976171/109749.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού βγαίνουν στο γήπεδο για να κάνουν το ζέσταμά τους, υπό τις επευφημίες των οπαδών τους! by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
21:33
21:35
Ενώ φαίνεται ότι οι οπαδοί της Μπράγκα έχουν ετοιμάσει μια χωρογραφία στα χρώματα της ομάδας τους, το κόκκινο με το άσπρο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
Ας θυμηθούμε, όμως, την... επική πρόκριση του Παναθηναϊκού απέναντι στη Μαρσέιγ, στα πέναλτι! by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
Η... αστεράτη εμφάνιση του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
Η ρεβάνς των δύο ομάδων είναι προγραμματισμένη για τις 29 Αυγούστου, στις 22:00, στο «Απόστολος Νικολαΐδης». by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
Οι παίκτες των δύο ομαδων αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
Δείτε πλάνα από τα αποδυτήρια των φιλοξενούμενων... by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
Να θυμίσουμε επίσης ότι, όποια εκ των δύο ομάδων αποκλειστεί, θα αγωνιστεί στους ομίλους του Europa League. by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Ενώ ακουγεται και ο «ύμνος» του Champions League! by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
Τώρα ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τη Μπράγκα στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:02
2' Φάουλ που κερδίζει ο Βαγιαννίδης από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
2' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, με την εκτέλεση του φάουλ από τον Βιλένα και την κεφαλιά του αμαρκάριστου Μάγκνουσον από το σημείο του πέναλτι να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
3' Σουτ του Παλάσιος από θέση μέσα δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
5' Διακοπή στο ματς, με τον Σπόραρ να κάνει φάουλ στον Μουσράτι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
7' Πολύ ωραία πάσα του Γεντβάι για τον Μαντσίνι, ο οποίος μετά από ωραία ενέργεια, σουτάρει έξω από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό δοκάρι, για να υποδειχθεί όμως -σωστά- οφσάιντ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
8' Κίτρινη κάρτα στον Τζούριτσιτς, για φάουλ πάνω στον Μουσράτι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
12' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάγκνουσον, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
Πολύ καλό ξεκίνημα από τον Παναθηναϊκό, που πιέζει, κυκλοφορεί ωραία την μπάλα και, ήδη, από το 2' θα μπορούσε να προηγείται επί της Μπράγκα. Έχει την κατοχή υπέρ του, ψυχολογία και δεν έχει απειληθεί ουτε μια φορά από τον αντίπαλό του. by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
16' Πέναλτι για την Μπράγκα καταλογίζει ο Τσβάιερ! Σε ανατροπή του Βαγιαννίδη στον Μπρούμα, που δεν φαίνεται να υπάρχει πάντως από τα ριπλέι... by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
Γίνεται έλεγχος της φάσης και μέσω του VAR! by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
Ο Τσβάιερ πάει σε on field review και αλλάζει απόφαση, καταλογίζονατς τελικά φάουλ εις βάρος του Μπρούμα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
23' Διακοπή στο παιχνίδι, για να δροσιστούν οι 22 παίκτες κιαι να λυσει ένα θέμα με την ενδοεπικοινωνία ο Τσβάιερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
25' Επανέναρξη του αγώνα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
30' Νέα πολύ καλή στιγμή για τους «πράσινους», με τον Παλάσιος να πατάει περιοχή από δεξιά, να βγαίνει τετ α τετ με τον Ματέους, αλλά να σουτάρει πάνω του! by Σπύρος Σιαμπλής
22:32
Συμπληρώθηκε το ημίωρο, αλλά ο ρυθμός έχει εμφανώς πέσει μετά το πέναλτι που είδε -και διόρθωσε- ο Τσβάιερ. Ακόμα κι έτσι, πάντως, ήταν το «τριφύλλι» εκείνο που έφτιαξε και έχασε την μοναδική καλή ευκαιρια για γκολ, με τον Παλάσιος! by Σπύρος Σιαμπλής
22:33
31' Πρώτη φάση για την Μπράγκα, με τον Γεντβάι ωστόσο να βάζει την προβολή στο επικίνδυνο σουτ μέσα από την περιοχή του Μπρούμα, που του κάνει και επιθετικό φάουλ στη συνέχεια. by Σπύρος Σιαμπλής
22:35
35' Νέος τραυματισμός του Μουσράτι, που είναι πεσμενος στο έδαφος και μάλλον θα γίνει αλλαγή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
36' Ο Αντρέ Όρτα αντικαθιστά τον τραυματία Μουσράτι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:40
38' Οι παίκτες της Μπράγκα συνεχίζουν το ματς, παρότι ο Τζούριτσιτς είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο και ο Τσβάιερ δεν αποφασίζει να το διακόψει.. by Σπύρος Σιαμπλής
22:41
40' Φάουλ που κερδίζει ο Παλάσιος ενώ έφευγε στην αντεπίθεση από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
41' Εκτέλεση του Μαντσίνι στο δεύτερο δοκάρι, βγαίνει και μαζεύει τη μπάλα ο Ματέους. by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
42' Ωραίο γέμισμα του Καρβάλιο για τον Μπρούμα, γυριστή κεφαλιά του δεύτερου, μπλοκάρει εύκολα ωστόσο ο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:44
44' Φάουλ του Μάγκνουσον στον Ρουίθ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
44' Εκτέλεση του φάουλ απο τα δεξιά, ο Φόντε παίρνει την κεφαλιά μέσα στην περιοχή αλλά αστοχεί. by Σπύρος Σιαμπλής
22:46
45' Οκτώ λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
22:48
45'+2' Ωραία συνεργασία των παικτών της Μπράγκα, με το σουτ του Αντρέ Όρτα να βρίσκει λίγο πάνω στον Ρούμπεν και να καταλήγει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
45'+3' Έξυπνη εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα καταληγει στον Ρουίθ, το σουτ του οποίου ωστόσο είναι απελπιστικά άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
45'+4' Σέντρα του Παλάσιος στο δεύτερο δοκάρι για τον επερχόμενο Σπόραρ, που δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας, ενώ διώχνει και ο Ματέους με γροθιές. by Σπύρος Σιαμπλής
22:51
45'+5' Κίτρινη κάρτα στον Νιακατέ, για φάουλ πάνω στον Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:54
45'+8' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Μπράγκα και Παναθηναϊκός πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρις σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:01
Μάλλον αδικεί την έως τώρα προσπάθεια του Παναθηναϊκού το 0-0 με τη Μπράγκα. Η ομάδα του Ιβαν Γιοβάνοβιτς είχε τον απόλυτο έλεγχο, με εξαίρεση τα τελευταία δέκα λεπτά όπου και πάλι δεν έφαγε κλασική ευκαιρία, δημιουργώντας αυτή τις προϋποθέσεις για να πετύχει ένα τέρμα. Άσχετα από το πέναλτι, ο Τσβάιερ δείχνει διάθεση να σφυρίξει εύκολα φάουλ. Από στατιστικής άποψης, 57%-43% η κατοχή 6-1 τελικές και 1-1 στην εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
23:09
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
23:09
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:13
48' Η καλύτερη ευκαιρία της Μπράγκα για να σκοράρει με τη συνεργασία των Μαρίν και Ρουίθ και την προβολή του δεύτερου, που αναγκάζει τον Μπρινιόλι να αποκρούσει ενστικτωδώς σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
51' Γκολ! 1-0 η Μπράγκα, με το ωραίο σουτ του Ρουίθ στην αριστερή γωνία, μετά την συνεργασία των Μπρούμα και Αντρέ Όρτα, που κατέληξε στην προσπάθεια του συμπαίκτη τους στο όριο της μεγάλης περιοχής κι ενώ η μπάλα πέρασε κάτω από πόδια. by Σπύρος Σιαμπλής
23:18
53' Κίτρινη κάρτα στον Φόντε, για μαρκάρισμα στον Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:21
57' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με τη σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά και την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Παλάσιος, η οποία περνάει πάνω από το δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:25
Μια ώρα συμπληρώθηκε και η Μπράγκα μιμήθηκε τον Παναθηναϊκό στο ξεκίνημα του β΄μέρους, αλλά υπήρξε και πιο αποτελεσματική, καθώς προηγείται πλέον με 1-0. Είναι σαφής η ποιότητα των γηπεδούχων από τη μέση και μποροστά αλλά και ένα «στοίχημα» που πρέπει να κερδιθεί για τους «πράσινους» το ότι τα αντίπαλα στόπερ έχουν αμφότερα από μια κίτρινη... by Σπύρος Σιαμπλής
23:25
61' Κόρνερ για τους Πορτογάλους, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
62' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Πίτσι, κεφαλιά του Μαρίν στο πρώτο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:27
63' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίσει, με τον Μαντσίνι να περνάει πολύ ωραία τον Φόντε, να πασάρει στον Σπόραρ ο οποίος αν και αμαρκάριστος κάνει πολύ κακή επαφή με την μπάλα, πλασάροντας άστοχα! by Σπύρος Σιαμπλής
23:29
65' Διπλή αλλαγή. Μπερρνάρ και Ιωαννίδης αντί Τζούριτσιτς και Σπόραρ αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:30
66' Τζαλό μέσα, Πίτσι έξω για τη Μπράγκα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:33
68' Λάθος του Ρούμπεν, ο Μπρούμα παιρνιε τη μπάλα, αλλά σουτάρει άστοχα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:33
70' Αντεπίθεση και συρτό σουτ του Τζαλό έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:35
Απίστευτη η χαμένη ευκαιρία του Σπόραρ, πολύ δύσκολα θα βρει ανάλογη φάση πιθανότατα για το 1-1 ο Παναθηναϊκός, που έδειξε αντίδραση πάντως μετά το τέρμα που δέχτηκε. Με την Μπράγκα να πηγαίνει πλέον πιο ελεγχόμενα στις επιθέσεις της και να ψάχνει μια γρήγορη μετάβαση κυρίως, για να βρει κι ένα δεύτερο γκολ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:37
71' Cooling break. by Σπύρος Σιαμπλής
23:38
74' Γκολ! 2-0 η Μπράγκα, καθώς από εκτέλεση πλαγίου του Ρουίθ και λάθος κοντρόλ του Γεντβάι, ο Αντρέ Όρτα δίνει στον Τζαλό που παίρνει την μπάλα και έχοντας χώρο κάνει ένα πολύ δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:40
76' Τσέριν αντι Βιλένα και Αϊτόρ αντι Παλάσιος για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
23:41
77' Κόρνερ για τους γηπεδούχους από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:45
82' Ντεμπούτο στα πράσινα για τον Ουίλιαν Αράο, που παίρνει τη θέση του Ρούμπεν Πέρεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:46
Η φάση του 2-0 by Σπύρος Σιαμπλής
23:47
83' Κίτρινη στον Αράο, με το που μπήκε στο ματς, για μαρκάρισμα στον Τζαλό. by Σπύρος Σιαμπλής
23:49
84' Ο Ρόνι Λόπες παίρνει τη θέση του Ρικάρντο Όρτα, ο οποίος δίνει το περιβραχιόνιο στον Ζοζέ Φόντε. Στη θέση του Μπρούμα ο Αντρέ Κάστρο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:51
Κίτρινη και στον Μπρινιόλι στο 86' by Σπύρος Σιαμπλής
23:51
87' Επικίνδυνη κεφαλιά του Καρβάλιο μετά από εκτέλεση κόρνερ, ψηλά η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:52
88' Δυνατή πάσα του Βαγιαννίδη, δεν προλαβαίνει ο Ιωαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
23:54
Η επιστροφή του Αϊτόρ by Σπύρος Σιαμπλής
23:54
8 τα λεπτά των καθυστερήσεων, όσα και στο πρώτο ημίχρονο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:57
90+2' Ο Αϊτόρ λίγο έλειψε να επωφεληθεί από λάθος του Ματέους, όμως ήταν ούτως ή άλλως εκτεθειμένος. by Σπύρος Σιαμπλής
23:58
90+3 Φοβερή αντεπίθεση της Μπράγκα, ο Ρόνι Λόπες όμως νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:59
ΓΚΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό! by Σπύρος Σιαμπλής
23:59
Ο Ιωαννίδης βρίσκει με καταπληκτική κάθετη τον Μαντσίνι και αυτός νικά τον Ματέους στο 90+5! by Σπύρος Σιαμπλής
00:00
Μεγάλο γκολ από τον Αργεντινό, που ξαναβάζει τον Παναθηναϊκό για τα καλά στο κόπο της πρόκρισης! by Σπύρος Σιαμπλής
00:01
by Σπύρος Σιαμπλής
00:03
Τέλος αγώνα, ο Παναθηναϊκός ηττάται από την Μπράγκα με 2-1, όμως μένει ζωντανός χάρη στο γκολ του Μαντσίνι στο 90+5. by Σπύρος Σιαμπλής
00:05
Όλα θα κριθούν στη ρεβάνς, στις 29 Αυγούστου στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
00:06
Οι Πορτογάλοι προηγήθηκαν με τον Αμπέλ Ρουίθ στο 51', ενώ στο 73' ο Τζαλό έγραψε το 2-0. Παρόλα αυτά, ο Μαντσίνι... έσωσε την παρτίδα στις καθυστερήσεις, για έναν Παναθηναϊκό που σίγουρα αδίκησε τον εαυτό του με αυτό το αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
00:07
Οι «πράσινοι» κρατούν τις σημαντικές χαμένες ευκαιρίες, με κυριότερη αυτή του Σπόραρ σε κενή εστία. Πετούν, από την άλλη, τα αμυντικά λάθη και την αδράνεια σε διάφορα σημεία, που έφερε και τα γκολ των γηπεδούχων. by Σπύρος Σιαμπλής