Ολυμπιακός-Τσουκαρίτσκι

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τα play-offs του UEFA Europa League.

21:37
Καλησπέρα σας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της κρίσιμης αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Τσουκαρίτσκι. Πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στα Playoffs του Europa League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την επόμενη Πέμπτη (31/8, 21:00). by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Σέντρα στο «Γ. Καραϊσκάκης» στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Ας θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Καταρχάς του Ολυμπιακού, με τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ να επιλέγει τον Ελ Κααμπί στην κορυφή της επίθεσης και τον Βρουσάι αντί του τιμωρημένου Ροντινέι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Βρουσάι, Ρέτσος, Φρέιρε, Κίνι - Καμαρά, Ιμπόρα - Μασούρας, Μπιέλ, Φορτούνης - Ελ Κααμπί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τζολάκης, Παπαδούδης, Σκάρπα, Ελ Αραμπί, Μπα, Αλεξανδρόπουλος, Καρβάλιο, Ραμόν, Πορόσο, Έσε, Ντόι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Τσουκαρίτσκι (Μίλαν Λέτσνιακ): Σαμούροβιτς - Στεφάνοβιτς, Ντρέζγκιτς, Σούμποτιτς - Ρογκάν, Στάνκοβιτς, Σισοκό, Κόβατς, Τότσιτς - Εντιαγέ, Ιβάνοβιτς. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μπέλιτς, Φιλίποβιτς, Ντότσιτς, Τόμοβιτς, Στογιάνοβιτς, Αντζίτς, Γκόμες, Σεραφίμοβιτς, Ογιόσου, Μιλαντίνοβιτς, Νίκτσεβιτς, Γιάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Διαιτητής: Ντονάτας Ρούμσας (Λιθουανία) Α' Βοηθός: Αλεξάντρ Ράντιους (Λιθουανία) Β' Βοηθός: Ντόβιντας Σουτσιεντέλις (Λιθουανία) 4ος διαιτητής: Ρομπέρτας Βαλικόνις VAR: Τιάγκο Μαρτίνς (Πορτογαλία) by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Νίκου Σταματέλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Φυσικά, οι Πειραιώτες προέρχονται από την πρόκριση επί της Γκενκ (1-0 εντός, 1-1 εκτός με γκολ του Αλεξανδρόπουλου στο 90'+5') στον Γ' προκριματικό γύρο του Europa League, ενώ ακόμη και εάν αποκλειστούν από τους Σέρβους, έχουν εξασφαλισμένη την παρουσία τους στους ομίλους του Europa Conference League. Την περασμένη Κυριακή (20/8) η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ άρχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-0 του Πανσερραϊκού στο κεκλεισμένων των θυρών «Γ. Καραϊσκάκης». Από την πλευρά της, η Τσουκαρίτσκι δεν έχει δώσει άλλο ματς στα προκριματικά, έχουσα τερματίσει στην 3η θέση του περυσινού πρωταθλήματος στη Σερβία. Τη φετινή σεζόν ξεκίνησε στη Λίγκα της με δύο νίκες, για να ακολουθήσουν μία ισοπαλία και μία ήττα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Επεισόδια μικρής έκτασης ανάμεσα σε φίλους του Ολυμπιακού και αστυνομικές δυνάμεις σημειώθηκαν έξω από το «Γ. Καραϊσκάκης» πριν το ματς με την Τσουκαρίτσκι. Διαβάστε περισσότερα εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Αρκετός κόσμος στο «Γ. Καραϊσκάκης». Περίπου 25.000 φίλοι των «ερυθρολεύκων» στις εξέδρες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
22:03
3' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! 1-0! Σκόρερ ο Ελ Κααμπί! Ωραία σέντρα του Βρουσάι από δεξιά, πιάνει την κεφαλιά-«ψαράκι» ο Μασούρας, με τον Σαμούροβιτς να αποκρούει ενστικτωδώς, αλλά τον Ελ Κααμπί να παίρνει το «ριμπάουντ» και να σκοράρει από κοντινή απόσταση. Πρώτο γκολ για τον Μαροκινό φορ με τη φανέλα των Πειραιωτών. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
5' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Κααμπί! Μακρινό γύρισμα του Μαροκινού, με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
6' Ακυρώθηκε γκολ του Μασούρα για οφσάιντ. Ο Έλληνας άσος δέχθηκε τη μακρινή διαγώνια μπαλιά του Καμαρά, κατέβασε και πλάσαρε εύστοχα, ωστόσο ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Τρομερό ξεκίνημα από τους «ερυθρόλευκους»! Η ομάδα του Μαρτίνεθ παίρνει ώθηση και από το «Γ. Καραϊσκάκης» και μπαίνει εντυπωσιακά στον αγωνιστικό χώρο. Ακόμα ένα παιχνίδι φέτος που ο Ολυμπιακός βρίσκει κάτι... καλό στο ξεκίνημα. Υπενθυμίζεται ότι στο εντός με την Γκενκ άνοιξε το σκορ μόλις στα 22'', ενώ με τον Πανσερραϊκό κέρδισε κόκκινη κάρτα στο 4'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
9' Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Μασούρα, μπλοκάρει ο Σαμούροβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
22:15
15' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! 2-0! Σκόρερ ο Φορτούνης! Υπέροχο γκολ... Ο Καμαρά κόβει ωραία στον Φορτούνη, με τον Έλληνα άσο να κοντρολάρει και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτάρα από το όριο της περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
21' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
Δυνατή εκτέλεση στο δεύτερο δοκάρι από τον Φορτούνη, μπλόκαρε ο Σαμούροβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
22:23
Σαφής η υπεροχή των Πειραιωτών, δεν αφήνουν την μπάλα στην Τσουκαρίτσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
25' Γύρισμα του Ιβάνοβιτς από αριστερά, δεν ανησυχεί ο Πασχαλάκης που μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
Δεν ήταν ιδιαίτερα απειλητική η φάση, αλλά ουσιαστικά συνιστά την πρώτη επιθετική προσπάθεια που κατάφερε να βγάλει η Τσουκαρίτσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
Διακοπή στο παιχνίδι για σύγκρουση κεφάλι με κεφάλι ανάμεσα σε Φορτούνη και Κόβατς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
Όλα καλά θα σηκωθούν οι δύο παίκτες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
Στο 70% η κατοχή της μπάλας για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραίο συρτό γύρισμα του Φορτούνη από αριστερά, έκανε την προβολή ο Ελ Κααμπί, αλλά ο Σαμούροβιτς απέκρουσε σε διπλό χρόνο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
Νέα διακοπή τώρα. Έχει σπάσει ο ρυθμός. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Συνεχίζεται το παιχνίδι, με τον Ολυμπιακό να κυκλοφορεί στο μισό της Τσουκαρίτσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
35' Φάση για την Τσουκαρίτσκι. Εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Σούμποτιτς πήδηξε πιο ψηλά από όλους και πήρε την κεφαλιά, για να δει τον Πασχαλάκη να αποκρούει εντυπωσιακά. Στη συνέχεια το σουτ του Τότσιτς πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
40' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! 3-0! Σκόρερ ο Ελ Κααμπί! Γλυκό γέμισμα του Φορτούνη στην καρδιά της περιοχής, γυριστή κεφαλιά του Ελ Κααμπί και δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον Μαροκινό φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
45' Καλή στιγμή για την Τσουκαρίτσκι, δεύτερη στο ματς. Ο Στάνκοβιτς απέφυγε τον Φρέιρε και έπιασε το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, όμως η μπάλα έφυγε έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
45'+3' Στιγμή για τον Ολυμπιακό. Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπιέλ, η μπάλα πέρασε δίπλα από τη ρίζα του δεξιού δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 3-0. Τρομερό ξεκίνημα στο ματς από τους Πειραιώτες, οι οποίοι έχουν ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ελ Κααμπί, με τον Μαροκινό φορ να έχει σημειώσει τα δύο πρώτα του γκολ με τη φανέλα τους. Τα γκολ από Ελ Κααμπί (3' και 40') και Φορτούνη (15'), από μία ασίστ οι Βρουσάι, Καμαρά και Φορτούνης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:53
23:04
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
Χωρίς αλλαγές ο Ολυμπιακός. Τριπλή αλλαγή για την Τσουκαρίτσκι. Μέσα οι Γιάνκοβιτς, Νίκτσεβιτς και Ντότσιτς, έξω οι Εντιαγέ, Ρογκάν και Κόβατς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
49' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! 4-0! Σκόρερ και ο Καμαρά! by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
Ακυρώθηκε το γκολ για χέρι του Καμαρά. Παραμένει το 3-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
Σωστή απόφαση. Ο Μπιέλ εκτέλεσε το κόρνερ στο ύψος του δεύτερου δοκαριού, με τον Καμαρά να ακουμπάει την μπάλα πρώτα με το χέρι και μετά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντινή απόσταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
52' Ευκαιρία για την Τσουκαρίτσκι. Επικίνδυνο γύρισμα του Νίκσεβιτς από δεξιά, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή ο Ιβάνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
56' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπιέλ πιάνει ακόμα ένα σουτ εκτός περιοχής, με τον Σαμούροβιτς όμως να ελέγχει. Άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
Ο κόσμος του Ολυμπιακού χειροκροτά για τα όσα βλέπει απόψε εντός αγωνιστικού χώρου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
58' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. Πάνω από την μπάλα Φορτούνης και Μπιέλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
59' Εντυπωσιακή απόκρουση του Σαμούροβιτς με το ένα χέρι στην απευθείας εκτέλεση από τον Φορτούνη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
60' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Έσε και Σκάρπα στις θέσεις των Καμαρά και Μασούρα. Ντεμπούτο με τα ερυθρόλευκα για τον πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:22
62' Κίτρινη στον Νίκσεβιτς, πρώτη στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
Τυπικά αυτήν τη στιγμή ο Σκάρπα είναι αριστερά, ο Φορτούνης δεκάρι και ο Μπιέλ δεξιά. Ωστόσο, αλλάζουν θέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
67' Ωραία ενέργεια του Μπιέλ στην περιοχή των Σέρβων, κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
Διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
71' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Πορόσο θα πραγματοποιήσει κι αυτός το ντεμπούτο του αντικαθιστώντας τον Ρέτσο, ενώ ο Ελ Κααμπί -σκόρερ των δύο εκ των τριών τερμάτων των Πειραιωτών- θα αφήσει τη θέση του στον Ελ Αραμπί. Ενδιάμεσα ο Μιλαντίνοβιτς μπήκε αντί του Στάνκοβιτς για την Τσουκαρίτσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Εξαιρετική μπαλιά του Σκάρπα, ο Μπιέλ πιάνει μονοκόμματο σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ένα σουτ που έγινε με το δεξί από τον Ισπανό χαφ, ο οποίος ψάχνει το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
76' Κι άλλο σουτ από τον Μπιέλ, εντός περιοχής, «στοπ» από τον Σαμούροβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
81' Φάουλ για την Τσουκαρίτσκι σε καλό σημείο, περιμετρικά της περιοχής. Καθάρισε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
83' Ο Αλεξανδρόπουλος περνά στη θέση του Μπιέλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
84' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
85' Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ και στην εξέλιξη της φάσης ο Κίνι παίρνει κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Μιλαντίνοβιτς. Συμπλήρωσε κάρτες και χάνει τη ρεβάνς ο Ισπανός μπακ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
86' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βρήκε ωραία τον Ελ Αραμπί στην περιοχή, εκείνος γύρισε υπέροχα και σούταρε από πλάγια θέση, με τον Σαμούροβιτς να διώχνει. Στη συνέχεια, η κεφαλιά του Σκάρπα, που πήρε το ριμπάουντ, πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
87' Στιγμή για τον Τσουκαρίτσκι. Ο Νίσκεβιτς βρήκε χώρο εκτός περιοχής και σούταρε, με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το δοκάρι του Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
90' Ακόμη μία στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης συνδυάστηκε με τον Βρουσάι και μπήκε στην περιοχή, με το σουτ που επιχείρησε με το αριστερό να καταλήγει στα χέρια του Σαμούροβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
Αυτή τη στιγμή ακούγονται συνθήματα των οπαδών του Ολυμπιακού για τον Κώστα Φορτούνη, ζητώντας την παραμονή του. by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Ακόμη τρία λεπτά για το φινάλε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
90'+3' Γκολ για την Τσουκαρίτσκι! Ο Νίκσεβιτς έκανε ωραία κίνηση και σέντρα από δεξιά, με την μπάλα να χτυπά στο σώμα του Μιλαντίνοβιτς και να καταλήγει στα δίχτυα, για το 3-1. by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
Ελέγχθηκε και από το VAR, αλλά μετράει κανονικά το γκολ των Σέρβων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:56
Συμπληρώθηκαν τα λεπτά των καθυστερήσεων, απομένει το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. by Μανώλης Μουσουράκης
23:57
Τέλος στο παιχνίδι, Ολυμπιακός-Τσουκαρίτσκι 3-1! by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 3-0 με δύο τέρματα του Ελ Κααμπί και ένα του Φορτούνη (που είχε και ασίστ), αλλά δέχθηκε ένα γκολ το φινάλε από τον Μιλαντίνοβιτς, το οποίο δίνει κάποιες ελπίδες πρόκρισης στους Σέρβους. by Μανώλης Μουσουράκης