Παρακολουθήστε live την αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League

20:10
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την πρεμιέρα του Παναθηναϊκού στο φετινό πρωτάθλημα κόντρα στο Βόλο, στο «Απόστολος Νικολαΐδης». by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, το «τριφύλλι» δεν υπολογίζει στην βοήθεια του Λοντίγκιν ο οποίος υποφέρει από ίωση, καθώς και του τραυματία Κλεϊνχέισλερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Στην αντίπερα όχθη, ώρα που οι φιλοξενούμενοι έχουν εκτός δράσης τους τραυματίες Μύγα και Ενγκίν, ενώ δεν μπορούν να υπολογίζουν και στον Τρουιγέ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Βαγιαννίδης, Σπόραρ, Πάλμερ-Μπράουν, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Τζούριτσιτς, Βιλένα και Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Ενώ στον πάγκο του Βόλου θα βρίσκονται οι Παπαδόπουλος, Ασλανίδης, Καραγιάννης, Κίτσος, Τριανταφύλλου, Μεταξάς, Μπαριέντος, Τάχατος και Μωραϊτης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστοτέλης Παπαδόπουλος, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Στέφανος Κουμπαράκης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Διαβάστε εδώ όλα όσα είπε ο Φίλιπ Μλαντένοβιτς στο match programme του ματς με τον Βόλο για το πρώτο του διάστημα στον Παναθηναϊκό αλλά και για τις φιλοδοξίες του με το «τριφύλλι». by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Να θυμήσουμε, επίσης, ότι, Παναθηναϊκός και Βόλος συναντήθηκαν την περσινή σεζόν έξι φορές, με τους «πράσινους» να επικρατούν στις πέντε και την ομάδα της Μαγνησίας να παίρνει μια «λευκή ισοπαλία» στη διαδικασία των Stoiximan Playoffs. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Η τελευταία απώλεια του Παναθηναϊκού σε πρεμιέρα εντός έδρας ήταν στις 27 Αυγούστου 2009, όταν αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Ξάνθη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Αρκετός κόσμος στις κερκίδες της Λεωφόρου, γύρω στις 10.000 η προσέλευση... by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
2' Δυνατό μαρκάρισμα του Γκλαβτσιτς πάνω στον Παλάσιος, φάουλ χωρίς κάρτα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
5' Ωραια κίνηση του Μλαντένοβιτς,που πασάρει στον Βέρμπιτς, αλλά εκείνος καθυστερεί να κάμνει το ίδιο για τον Μπερνάρ εντός περιοχής και κόβεται. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
7' Φάουλ του Μλαντένοβιτς στον Ντέλετιτς, διαμαρτύρονται για κάρτα οι του Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
11' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Τσέριν να ανοίγει το σκορ μετά την αδυναμία του Κρούζλιακ να απομακρύνουν την μπάλα, η οποία βρίσκει πάνω στον Σιέλη, με αποτέλεσμα ο Σλοβένος να το εκμεταλλευτεί και να πλασάρει εύστοχα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
14' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! με τον Βέρμπιτς να κάνει το «τακουνάκι» για τον Ιωαννίδη και τον Άλχο να διώχνει την τελευταία στιγμή! by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
16' Μετά από εκτέλεση φάουλ για τον Βόλο, ο Μάγκνουσον διώχνει με... ψαλιδάκι, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Άλχο περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
20:22
20' Πρώτη φάση για τον Βόλο, με τον Άλχο να σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι, τον Μαχαίρα να κάνει την κεφαλιά.αλλά τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
20:22
21' Κόρνερ για τον ΠΑΟ, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
23' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους τώρα, λίγο έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
20:26
23' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μλαντένοβιτς, η μπάλα περνάει από το τείχος και καταλήγει στην αγκαλιά του Σιαμπάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Παρά τις πάρα πολλές αλλαγές στην 11άδα ο Παναθηναϊκός έχει καταφέρει να προηγείται από νωρίς με 1-0 με τον Τσέριν. Παράλληλα, δείχνει διάθεση να κάνει και ένα δεύτερο γκολ, που θα του δώσει ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης και τη δυνατότητα για ακόμα μεγαλύτερη διαχείριση στην επανάληψη. Βέβαια, ο Βόλος συνεχίζει να παίζει άμυνα όλος πίσω από την μπάλα, δυσκολεύοντας τα πράγματα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
32' Επικίνδυνη φάση για τους γηπεδούχους, με τη σέντρα σουτ του Μλαντένοβιτς από αριστερά να περνάει παράλληλα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
33' Πολύ καλή στιγμή για τον Κώτσιρα που μπήκε στην περιοχή, σουταρε με δύναμη, με τον Σιαμπάνη να διώχνει σε κόρνερ με το πόδι! by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
36' Συνεργασία τεσσάρων παικτών του Παναθηναϊκού σε πολύ μικρό χώρο, καταλήγει σε κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
37' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, από την εκτέλεση κόρνερ του Μπερνάρ από την δεξιά πλευρά και την δυνατή κεφαλιά του Ιωαννίδη που κάνει νωρίτερα κίνηση στο πρώτο δοκάρι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
39' Νέο κόρνερ για το «τριφύλλι» από τα αριστερά τώρα, χωρίς αντίκρισμα και αυτό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
42' Πέμπτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, διώχνει με κεφαλιά ο Κομπά την εκτέλεση του Μπερναρ στο πρώτο δοκάρι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
45' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
45'+3' Πολύ ωραίο σουτ του Βέρμπιτς έξω από την περιοχή, ως μη γενόμενη η φάση, αφού υπάρχει φάουλ του Κώτσιρα στον Σιέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
45'+4' Ληξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται του Βόλου με 2-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Όπως ακριβώς θα είχε σχεδιάσει, λογικά, το ματς πάει για τον Παναθηναϊκό. Καθώς και σαφές προβάδισμα νίκης έχει πάρει, με ένα καθαρό σκορ, αλλά και καλή εικόνα δείχνει, με την κατοχή μπάλας να είναι συντριπτικά υπέρ του και τον Βόλο να αδυνατεί να τον απειλήσει. Η λογική λέει ότι θα δούμε κι άλλο φρεσμάρισμα από τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, σε πρόσωπα, ενόψει Μπράγκα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
Αράο και Αιτόρ αντί των Ρούμπεν και Παλασιος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
Μπαριέντος και Μωραϊτης αντί των Γκλάβτσιτς και Μραζ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Βόλο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
Ο Σπόραρ έχει σηκωθεί για ζέσταμα και ο κόσμος στο γήπεδο φωνάζει ρυθμικά το όνομά του! by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
49' Κίτρινη κάρτα στον Κομπα, για φάουλ πάνω στον Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
51' Ωραία ατομική ενέργεια του Αϊτόρ, που κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχης και δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από το δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
53' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ και την κεφαλιά του Βέρμπιτς στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
54' Φάουλ του Τσοκάνη τον Βέρμπιτς, μπροστά στον Παπαδόπουλο, που δεν δείχνει κίτρινη κάρτα παρά το τράβηγμα της φανέλας... by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
56' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Διπλή αποβολή στον πάγκο του Παναθηναϊκού, με απευθείας κόκκινες κάρτες σε Γιάννη Παπαδημητρίου και Σπύρο Βλάχο! by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
58' Μπαίνει ο Σπόραρ αντί του Ιωαννίδη στο γήπεδο by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
60' Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μπρινιόλι να βγάζει εντυπωσιακά το σουτ του Μωραϊτη, στο τετ α τετ μετά την ωραία πάσα του Τσοκάνη! by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
61' Κόρνερ υπέρ της ομάδας της Μαγνησίας, πρώτο στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
Ξεκίνησε να βρέχει... αρκετά στη Λεωφόρο! by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
66' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το εκτελείο Μπερνάρ, κάνει την κεφαλιά ο Βέρμπιτς, αλλά ο Σιαμπάνης μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
«Να χαίρεται ο κ. Μελισσανίδης τον Διαμαντόπουλο και την ΕΠΟ», αναφέρει ανακοίνωση της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, για την διπλή αποβολή νωρίτερα και τις εν γένει αποφάσεις του Αρκά ρέφερι στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
68' Διπλή αλλαγή του Βόλου. Λούνα και Μαχαίρας εκτός, Κίτσος και Ταχατος στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε πολυ καλά και στην επανάληψη, έφτιαξε φάσεις για ένα ακόμα τέρμα, έκανε και τις αλλαγές του σε αυτό το διάστημα, με υον Βόλο να ανεβαίνει μετά το 60' κι αυτός, χάρη και στην είσοδο των Μωραϊτη-Μπαριέντος.Δείχνει να έχει κι άλλο ένα γκολ το ματς.. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
70' Μάγκνουσον με Πάλμερ-Μπράουν η επόμενη αλλαγή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
74' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Κώτσιρα να σερβίρει με εξαιρετική σέντρα στον Βέρμπιτς, ο οποίος με ωραία κεφαλιά στην απέναντι πλευρά, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
81' Μεταξάς αντί Μπαριέντος για τον Βόλο και Τζούριτσιτς αντί Μπερνάρ για τον ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
85' Φάουλ για τον Βόλο από τα δεξιά με τον Μπαριέντος. Κακή έξοδος του Μπρινιόλι που έχασε την μπάλα κατά την έξοδο του όμως η άμυνα του Παναθηναϊκού απομάκρυνε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
86' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Αϊτόρ βγήκε από τα δεξιά έκανε τη σέντρα, η άμυνα του Βόλου απομάκρυνε, η μπάλα έφτασε στον Αράο που έκανε το σουτ με τον Σιαμπάνη να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
89' Κίτρινη κάρτα στον Τάχατο για μαρκάρισμα στον Μλαντένοβιτς και φάουλ για τον Παναθηναϊκό by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
Εν τω μεταξύ η ΠΑΕ Παναθηναϊκός έχει εκδώσει ανακοίνωση με αναφορά σε Μελισσανίδη και ΕΠΟ με αφορμή τον Διαμαντόπουλο, που είδε φάουλ σε κόψιμο του Σένκεφελντ, του έδωσε κίτρινη κάρτα και απέβαλε Παπαδημητρίου και Βλάχο! Δείτε την εδώ by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
Ο Παναθηναϊκός δεν ξεκολλάει το πόδι από το γκάζι και αναζητά και άλλο γκολ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
Το 3-0 από τον Βέρμπιτς: by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
90+3' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Όμορφη πάσα του Αϊτόρ στην πλάτη της άμυνας, με τον Σιαμπάνη να προλαβαίνει τον Σπόραρ, απομάκρυνε την μπάλα προς τον Τζούριτσιτς, ο Σέρβος σούταρε με τον Έλληνα πορτιέρε να αποκρούει εντυπωσιακά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Tέλος στο ματς. Παναθηναϊκός-Βόλος 3-0 και πρεμιέρα με το «δεξί» για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς στην Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
Πλέον οι «πράσινοι» στρέφουν την προσοχή τους στην αναμέτρηση της Τρίτης (29/8) με αντίπαλο την Μπράγκα όπου θα αναζητήσουν την πρόκριση στους ομίλους του Champions League. by Σπύρος Σιαμπλής