Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο στο "Γ. Καραϊσκάκης" για την 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Το παιχνίδι ήταν αρχικά προγραμματισμένο να διεξαχθεί στο Περιστέρι, αλλά λόγω έργων στο γήπεδο, άλλαξε η έδρα και γίνεται στο Φάληρο. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες για 23η φορά στην Super League και ο Ολυμπιακός έχει την απόλυτη κυριαρχία στα μεταξύ τους παιχνίδια με 18 νίκες σε 22 ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Ο Ατρόμητος την τελευταία δεκαετία έχει καταφέρει να σπάσει το απόλυτο στα παιχνίδια με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό, αφού πήρε δύο νίκες και μια ισοπαλία, δηλαδή τις τρεις από τις τέσσερις συνολικά φορές που δεν ηττήθηκε σε όλη την ιστορία των μεταξύ τους αναμετρήσεων. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Ο Ολυμπιακός έχει δημιουργήσει μεγάλη ποικιλία στα σκορ του και είναι χαρακτηριστικό πως οι επτά πρώτες νίκες του απέναντι στον Ατρόμητο έγιναν με επτά διαφορετικά σκορ. Τα αγαπημένα του σκορ στο σύνολο των αναμετρήσεων είναι το 2-1 και το 2-0 με πέντε εμφανίσεις για το καθένα. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Για τον Ατρόμητο αυτό θα είναι το εναρκτήριο παιχνίδι της σεζόν (αναβλήθηκε αυτό με τον Παναθηναϊκό στην πρεμιέρα) και το κυρίαρχο αποτέλεσμα στις αφετηρίες του είναι η ισοπαλία, αφού έχει 10 στις συνολικά 22 που βρίσκεται στην κατηγορία, ενώ έχει επικρατήσει σε επτά και έχει πέντε ήττες. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
22 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 18 ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 2 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΓΚΟΛ: 51-13 by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από την καλύτερή του εμφάνιση ως τώρα, επικρατώντας… μόλις με 3-1 της Τσουκαρίτσκι. Έφτιαξε μπόλικες φάσεις, έκανε ένα τρομερό πρώτο μέρος αλλά θα μπορούσε να βάλει τα «διπλά» γκολ. Παρόλα αυτά, δείχνει ακόμη πως του λείπει η χημεία, κυρίως στην άμυνά του όπου δέχεται φάσεις από τους αντιπάλους του. Όσον αφορά το πρωτάθλημα, στην πρεμιέρα ζορίστηκε υπερβολικά αλλά κατάφερε να λυγίσει τον Πανσερραϊκό (2-0) και να ξεκινήσει νικηφόρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
Ο Ατρόμητος από τη μεριά του είχε καλή εικόνα στα περισσότερα φιλικά προετοιμασίας, ενώ χτίστηκε με τις ίδιες βάσεις και την ίδια μαγιά. Κράτησε τον Κρις Κόλμαν στον πάγκο, διατήρησε ορισμένους σημαντικούς ποδοσφαιριστές του και έκανε κινήσεις, οι οποίες αν του βγουν θα του ανεβάσουν την ποιότητα! by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
21:17
Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Ντόη, Ρέτσος, Κίνι - Έσε, Καμαρά - Μασούρας, Σκάρπα, Φορτούνης - Ελ Κααμπί. Στον πάγκο οι Τζολάκης, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Φρέιρε, Βρουσάι, Καρβάλιο, Μπιέλ, Πορόσο, Μπρίνιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Τσιντώτας - Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Ντε Μποκ - Έρλινγκμαρκ, Έντερ - Γιουμπιτάνα, Φριντζόνσον, Ρομπάιγ - Βέργος. Στον πάγκο οι Μαρκετζιάνι, Ιμερέκοφ, Αθανασίου, Κιβρακίδης, Καραμάνης, Αμπρατζίδης, Ντιρκς Αντζιέλσκι, Τριμμάτης. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Διαιτητής: Περράκης Βοηθοί: Μεϊντάνας, Κόλλιας 4ος διαιτητής: Ματσούκας VAR: Κουμπαράκης by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Ένα δεκάλεπτο απομένει, με τις δύο ομάδες να έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
21:26
21:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Όρκος νίκης από τους παίκτες του Ολυμπιακού πριν την έναρξη. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:33
Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα του αγώνα, προσπαθώντας να υποχρεώσει σε λάθη τους παίκτες του Ατρομήτου. by Γιώργος Τσανάκας
21:34
Μια βαθιά μπαλιά του Ασεβέδο προς τον Γιουμπιτάνα, δεν μπορεί να κοντρολάρει ο τελευταίος. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
4' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
5' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση από τον Φορτούνη, ο Ελ Κααμπί πετάγεται στο ύψους του πρώτου δοκαριού αλλά η κεφαλιά-ψαράκι που επιχείρησε πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
7' Ταχύτατα στην κόντρα ο Ατρόμητος με τον Κεσχρίντα, κόβεται από τον Ρέτσο η σέντρα του τελευταίου. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
8' Nέα τελική για τον Ολυμπιακό. Ακόμη μια φορά που πιέζουν ψηλά οι παίκτες του Μαρτίνεθ, ο Φορτούνης βρίσκει τον χώρο και σουτάρει, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Έντερ και περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
9' Υπέροχη ντρίμπλα και ατομική ενέργεια του Φορτούνη, κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει, αλλά η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Ασεβέδο. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Πιεστικό δεκάλεπτο από τον Ολυμπιακό που δεν αφήνει περιθώρια στον Ατρόμητο να κρατήσει μπάλα και να παγώσει τον ρυθμό. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
10' Άλλο ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους, τρίτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
Διαδοχικά λάθη από τους παίκτες του Ατρόμητου, αλλά ακόμη δεν τα έχουν πληρώσει. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
21:43
13' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από λάθος στον άξονα, ο Βέργος βρήκε τον χώρο και σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Ρέτσο και στρώθηκε στον Ρομπάιγ, αλλά το σουτ του τελευταίου το έβγαλε με τα πόδια ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
16' Τελική για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη να βρίσκει τον Ροντινέι, αλλά ο τελευταίος έκανε αδύναμο σουτ που μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
Στο έδαφος ο Κίνι με τον Γιουμπιτάνα που συγκρούστηκαν. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
21:53
Δέθηκε το κεφάλι του Κίνι, είχε ματώσει. Είναι καλά και ο Γιουμπιτάνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Στα μισά του πρώτου μέρους, δεν έχει αλλάξει τίποτα (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
21:55
24' Ο Φορτούνης βλέπει το underlap του Κίνι και τον τροφοδοτεί, αλλά το γύρισμα του Ισπανού κόβεται από την άμυνα του Ατρομήτου. by Γιώργος Τσανάκας
21:55
133-57 οι πάσες στο 24ο λεπτό! by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Ο Ατρόμητος για πρώτη φορά στο ματς βγαίνει ψηλά στο γήπεδο για να δυσκολέψει την ανάπτυξη του Ολυμπιακού. Προφανώς και θέλησε να περάσει το πρώτο μισό του ημιχρόνου αναίμακτα ο Κόλμαν και σιγά-σιγά να πάρει μέτρα η ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
Οι παίκτες του Ολυμπιακού δοκιμάζουν συχνά-πυκνά τα πόδια τους από απόσταση, αλλά τα σουτ τους δεν έχουν περάσει από την πολυπρόσωπη άμυνα του Ατρόμητου. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
29' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πολύ καλό σημείο. Λογικά ο Σκάρπα θα δοκιμάσει από εκεί με το αριστερό... by Γιώργος Τσανάκας
22:01
30' Πολύ καλή η εκτέλεση του Σκάρπα, στην... οροφή της εστίας η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:02
32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Κίνι βρίσκει ωραία στα πλάγια της περιοχής και αριστερά τον Ελ Κααμπί, ο οποίος γυρίζει, ο Κίνι κάνει το σουτ που κοντράρει και ο Μασούρας με κεφαλιά-ψαράκι ανοίγει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
Με μπόλικη περιπέτεια ο Ολυμπιακός βρίσκει το γκολ, το οποίο έψαχνε διαρκώς ως τώρα. Ένα τέρμα που χρειαζόταν ο Μασούρας για να ανέβει ψυχολογικά. by Γιώργος Τσανάκας
22:04
33' Σουτ του Φορτούνη, διώχνει δύσκολα ο Τσιντώντας αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη αφού ήταν εκτεθειμένος, σύμφωνα με τον β' βοηθό, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός. Καλυπτόταν πάντως ο Φορτούνης, κανένα οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
22:05
34' Σκοράρει ο Ελ Κααμπί, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ! Ο Μασούρας που έκανε το γύρισμα πριν ο Μαροκινός σκοράρει, ήταν πιο μπροστά από την άμυνα του Ατρόμητου. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
Έξυπνη και προφανώς δουλεμένη η κομπίνα στην προηγούμενη φάση από τους Πειραιώτες, αλλά ο Μασούρας έφυγε πιο γρήγορα απ' ότι έπρεπε. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
38' Πέσιμο του Ελ Κααμπί στην περιοχή, "παίζετε" από τον Περράκη. by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Πέντε λεπτά ακόμα ως τη συμπλήρωση των 45', θα έχουμε σίγουρα και αρκετό έξτρα χρόνο. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
Μια υπέροχη ντρίμπλα του Καμαρά στον Έντερ δευτερόλεπτα πριν... Κεφάτος ο Αφρικανός χαφ. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
22:13
43' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Κλέψιμο του Σκάρπα και κάθετη στον Κααμπί, στρώνει αυτός στον Μασούρα που πιάνει το σουτ μέσα από την περιοχή το οποίο κοντράρει στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
22:14
43' Τρομερή κάθετη του Φορτούνη στον Καμαρά, αυτός κάνει... τσαφ από πολύ καλό σημείο, ενώ στη συνέχεια το σουτ του Ροντινέι περνά ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
45' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου από τον Ρέτσο, ο Μασούρας σπάει στον Κααμπί το σουτ του οποίου βγάζει ο Τσιντώτας. Ο Καμαρά είναι εκεί όμως για να πάρει το ριμπάουντ, κάνει το δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή που κοντράρει και στον Έντερ για να καταλήξει στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
Κάνει πιο εύκολη τη δουλειά του ο Ολυμπιακός με αυτό το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
45'+2' Απομάκρυνε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 του Ατρομήτου χάρη στα τέρματα των Μασούρα και Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Σαφώς ανώτερος ο Ολυμπιακός, παίζει ορθολογικά και ανά διαστήματα πιέζει ασφυκτικά τον Ατρόμητο, ο οποίος με τη σειρά του είχε την πρώτη πολύ καλή φάση στο ματς με τον Ρομπάιγ. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Οι "ερυθρόλευκοι" με τους Σκάρπα, Έσε και Καμαρά στον άξονα έχουν υψηλά ποσοστά κατοχής και πίεσης, όπως και καλή κυκλοφορία αφού και οι τρεις διαθέτουν ποιοτικά στοιχεία και είναι εξαιρετικοί με την μπάλα στα πόδια. by Γιώργος Τσανάκας
22:22
Ο Ατρόμητος είναι φοβικός, δεν βγαίνει συχνά μπροστά και ψάχνει μπας και του κάτσει κάποια κόντρα, ωστόσο μεσοεπιθετικά δεν είναι καλός και δεν κρατάει καθόλου την μπάλα στα πόδια του. by Γιώργος Τσανάκας
22:23
22:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
22:38
46' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, το κερδίζει ο Βέργος. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
Ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Μετά από τρομερή πίεση του Έσε, ο Κααμπί δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση, αλλά η μπάλα στρώνεται στον Μασούρα που εκτελεί εξ επαφής τον Τσιντώτα για το 3-0. Δεύτερο γκολ του Έλληνα εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
22:42
51' Υπερβολικά γρήγορες επιστροφές των Πειραιωτών και ενώ ο Ατρόμητος έφευγε στην κόντρα με προϋποθέσεις. by Γιώργος Τσανάκας
22:44
52' Απειλεί ξανά ο Ολυμπιακός. Τρομερό ξεδίπλωμα στην αντεπίθεση, ο Ροντινέι γυρίζει προς Κααμπί, Σκάρπα αλλά ο Ασεβέδο διώχνει. by Γιώργος Τσανάκας
22:44
53' Πέσιμο του Βέργου μέσα στην περιοχή μετά τη μονομαχία με τον Ρέτσο, "παίζετε" δείχνει ο Περράκης. Φωνές από τον Ατρόμητο για πέναλτι στην εν λόγω φάση. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
Υπάρχει και το απαραίτητο τσεκάρισμα στη φάση, αλλά το VAR συμφωνεί με την επιλογή του διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
53' Κάρτα σε Ασεβέδο και Φριτζόνσον για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
22:46
54' Κάρτα στον Καμαρά τώρα για μαρκάρισμα στον Ρομπάιγ. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Έχει ανέβει ο Ατρόμητος, αφού πλέον δεν έχει κάτι να χάσει και προσπαθεί να βρει ένα γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
56' Νέα φάση για τον Ολυμπιακό. Ακόμα μια ταχύτατη κόντρα, γυρισμα του Κααμπί αλλά ο Μασούρας δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά αφού η μπάλα κοντράρει στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
22:49
57' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Καρβάλιο και Μπιέλ μέσα, έξω οι Μασούρας, Φορτούνης. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
Ο Τσακμάκης δεν θα μπορέσει να συνεχίσει για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
22:51
59' Αθανασίου και Ντιρκς μέσα, έξω οι Τσακμάκης, Γιουμπιτάνα για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
61' Σουτ του Καμαρά, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:54
63' Τεράστια φάση για το 4-0! Ο Ολυμπιακός με τρομερή ανάπτυξη και την μπάλα να περνάει από Ντόη, Ροντινέι, φτάνει στον Μπιέλ ο οποίος με πλασέ στην κίνηση... σημαδεύει τη συμβολή των δοκών. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
Ο Ολυμπιακός έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και ψάχνει διαρκώς να βρει και άλλα γκολ... by Γιώργος Τσανάκας
22:57
65' Ο Έσε κάνει μία από τις ελάχιστες λάθος πάσες του σήμερα, πάει να βγει στην κόντρα ο Ατρόμητος αλλά ο Αργεντινός γυρίζει και κόβει. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
66' Ατζιέλσκι αντί Βέργου για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
67' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
22:59
Ανεκμετάλλευτο και αυτό... by Γιώργος Τσανάκας
23:01
Αλεξανδρόπουλος και Ελ Αραμπί είναι έτοιμοι να μπουν στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
23:02
Κυκλοφορεί εξαιρετικά την μπάλα ο Ολυμπιακός και ορισμένες φορές περνάει από πάρα πολλούς ποδοσφαιριστές μέσα στον αγωνιστικό χώρο, ενώ συχνά ανεβαίνει και το τέμπο! by Γιώργος Τσανάκας
23:03
71' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αλεξανδρόπουλος και Ελ Αραμπί μέσα, έξω οι Καμαρά, Ελ Κααμπί. by Γιώργος Τσανάκας
23:03
72' Cooling break... by Γιώργος Τσανάκας
23:08
Στο 75' φτάσαμε, ο Ολυμπιακός συνεχίζει γκαζωμένος και ίσως να είναι θέμα χρόνο να βρει και τέταρτο γκολ... by Γιώργος Τσανάκας
23:09
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Αλεξανδρόπουλος δοκιμάζει τα πόδια του από απόσταση, ο Τσιντώτας δεν διώχνει πλάγια με την επέμβασή του και ο Κίνι που έχει τρυπώσει ως κρυφός φορ στην περιοχή σκοράρει με πολύ ωραίο γεμάτο σουτ με το αριστερό! by Γιώργος Τσανάκας
23:10
4-0 για τους ερυθρόλευκους, οι οποίοι έχουν στήσει... πάρτι στον αγωνιστικό χώρο! by Γιώργος Τσανάκας
23:13
Συμπληρώσαμε το 80ο λεπτό του αγώνα, άλλο ένα δεκάλεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
23:14
Έτοιμος και ο Μπρνιτς για να ντεμπουτάρει. by Γιώργος Τσανάκας
23:15
84' Μέσα ο Μπρνιτς, έξω ο θετικότατος Σκάρπα για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
23:17
86' Πολύ ωραία προσπάθεια και πλασέ στην απέναντι γωνία του Μπρνιτς, λίγο άουτ η μπάλα. Υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ πάντως ο νεαρός εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
87' Κάρτα στον Αθανασίου. by Γιώργος Τσανάκας
23:21
Τελευταίο λεπτό πριν τα 90'... by Γιώργος Τσανάκας
23:22
23:23
90'+1' Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Ροντινέι γεμίζει για τον Μπρνιτς, ο οποίος σπάει στον Μπιέλ που πιάνει υπέροχο σουτ στην κίνηση, αλλά ο Τσιντώτας έκανε απίθανη επέμβαση. by Γιώργος Τσανάκας
23:26
90'+4' Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Τσιντώτα, αποβάλλεται γιατί έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής, ενώ είχε δεχτεί την πρώτη για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
Διαμαρτύρεται έντονα ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
Τερματοφύλακας τώρα περνάει ο Ντε Μποκ! by Γιώργος Τσανάκας
23:27
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ολυμπιακός επικρατεί με το εμφατικό 4-0 του Ατρομήτου και πλέον στρέφει την προσοχή του στην Ευρώπη. by Γιώργος Τσανάκας