Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:17
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο αθηναϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
Σπουδαίο ματς στη Λεωφόρο, η οποία θα είναι ασφυκτικά γεμάτη, για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Ο Παναθηναϊκός έχει κάνει το 3/3 στο πρωτάθλημα και αναζητά ένα ακόμη τρίποντο σήμερα που θα τον φέρει σε απόσταση βολής από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Η ΑΕΚ από τη μεριά της έχει 5 βαθμούς σε 3 ματς και ψάχνει τη νίκη για να μην ανοίξει περισσότερο η διαφορά από τους "πράσινους", αλλά και τους Πειραιώτες. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
Να υπενθυμίσουμε πως ανήμερα των εκλογών ορίστηκαν τα ΑΕΚ-Παναιτωλικός και Παναθηναϊκός-Ατρόμητος! Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες εδώ. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Οι δύο τελευταίες αναμετρήσεις ανάμεσα στις δύο ομάδες ολοκληρώθηκαν χωρίς τέρματα, αφού και στα δύο ματς των Stoiximan Playoffs αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0. Υπάρχουν ακόμη δύο φορές στην ιστορία τους που σημειώθηκαν διαδοχικές λευκές ισοπαλίες. Τη σεζόν 2018-19 και το 1966-67. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Η ΑΕΚ δεν έχει δεχθεί τέρμα από τον Παναθηναϊκό στα τρία τελευταία παιχνίδια, αφού εκτός από τις δύο λευκές ισοπαλίες υπάρχει και η νίκη της στη Νέα Φιλαδέλφεια με 1-0 στις 8 Ιανουαρίου 2023. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Τα πέντε από τα δέκα τελευταία τους παιχνίδια ανεξάρτητα έδρας έχουν τελειώσει ισόπαλα, ενώ υπάρχουν τρεις νίκες της ΑΕΚ και δύο του Παναθηναϊκού. Παράλληλα μόνο στα δύο από τα τελευταία δέκα παιχνίδια τους έχει επικρατήσει ο γηπεδούχος και αυτό συνέβη στα δύο της κανονικής διάρκειας του τελευταίου πρωταθλήματος. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Οι δύο ομάδες έχουν μεγάλη ποικιλία στα μεταξύ τους σκορ, αλλά παραμένει εντυπωσιακά κλειστή όταν υπάρχουν ισοπαλίες. Από τις 27 συνολικά αναμετρήσεις που έχουν τελειώσει χωρίς νικητή, οι 12 είναι με 1-1 και 0-0, ενώ οι 3 με 2-2. Το πιο εντυπωσιακό από τα μεταξύ τους σκορ είναι το 5-4 στις 29 Σεπτεμβρίου 1963, με συνολικά 9 γκολ με επτά διαφορετικούς σκόρερ, αφού ο Μίμης Δομάζος και ο Μίμης Παπαϊωάννου σημείωσαν από δύο τέρματα. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
72 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 33 ΝΙΚΕΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 27 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 12 ΝΙΚΕΣ ΑΕΚ ΓΚΟΛ: 96-59 by Γιώργος Τσανάκας
20:24
Σε 35 λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση στη Λεωφόρο. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
Γνωστές έχουν γίνει και οι ενδεκάδες των δύο ομάδων. Θα τις δούμε σιγά-σιγά παρέα. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι - Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ - Πέρεθ, Βιλένα, Τζούριτσιτς - Μαντσίνι, Ιωαννίδης, Μπερνάρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Στον πάγκο για το «τριφύλλι» οι Λοντίγκιν, Πάλμερ-Μπράουν, Γεβντάι, Μλαντένοβιτς, Κλεϊνχεϊσλερ, Τσέριν, Παλάσιος, Αράο, Σπόραρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
AEK (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Μήτογλου, Κάλενς, Μοχαμάντι - Γαλανόπουλος, Ελίασον, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα - Τσούμπερ, Λιβάι Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Στον πάγκο για τους κιτρινόμαυρους οι Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Μάνταλος, Άμραμπατ, Αραούχο, Πισάρο, Πόνσε. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Ο Γιοβάνοβιτς ρίχνει τον Χουάνκαρ στο ματς, ο οποίος αμυντικά είναι καλύτερος του Μλαντένοβιτς, ενώ φρεσκάρει τα χαφ του με Βιλένα, Τζούριτσιτς και μετατοπίζει στο πλάι τον Μπερνάρ. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Ο Αλμέιδα δίνει φανέλα βασικού στον Κάλενς, ο οποίος ντεμπουτάρει με τα κιτρινόμαυρα και παίζει στο πλάι του Μήτογλου. Παράλληλα, ξεκινά στο αρχικό σχήμα ο Γαλανόπουλος ως το μοναδικό εξάρι. Με τους Σιμάνσκι, Γιόνσον στον πάγκο, όπως μένει εκεί και ο Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
ΑΕΚ: «Αν ανοίξει το πανό των Bad Blue Boys, δεν κατεβαίνουμε στο ντέρμπι» Η ΑΕΚ ενημέρωσε ότι αν ανοίξει ολόκληρο το πανό των Bad Blue Boys στο πέταλο των οργανωμένων του Παναθηναϊκού, που είναι καλυμμένο κατά το ήμισυ για την ώρα στη Λεωφόρο, δεν θα κατέβει στο ντέρμπι! Δείτε εδώ περισσότερα! by Γιώργος Τσανάκας
20:45
20:46
Ένα τέταρτο για τη σέντρα του ντέρμπι στη Λεωφόρο! by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Το ζέσταμα ολοκληρώθηκε, στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Διαιτητής: Σιμόνε Σότσα (Ιταλία) Βοηθοί: Μπέρτι, ΝτελΤζόβανε (Ιταλία) Τέταρτος: Αντρέα Κολόμπο (Ιταλία) VAR: Αμπίσο Ροσάριο (Ιταλία) AVAR: Λούκα Ζουφερλί (Ιταλία) by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Αντίστροφη μέτρηση για να ξεκινήσει το αθηναϊκό ντέρμπι... by Γιώργος Τσανάκας
20:56
Διαμαντίδης, Χουάντσο, Λεσόρ, Μήτογλου στις κερκίδες της Λεωφόρου μεταξύ άλλων! by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Καλησπέρα κι από εμένα, λίγο πριν τη σέντρα! Σε ό,τι αφορά στις επιλογές του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, η έκπληξη αφορά στη χρησιμοποίηση του Τζούριτσιτς που είχε να ξεκινήσει βασικός από το ματς με τον ΠΑΣ στα Γιάννενα... Προφανώς, ο Σέρβος τεχνικός αφήνει στον πάγκο τον Παλάσιος θέλοντας να έχει μια εναλλακτική, μετά τις απουσίες των Αϊτόρ και Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
20:58
Μπόλικα καπνογόνα από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού κατά την είσοδο των ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Όπως αναφέρεται τώρα στην Cosmote TV, η ΑΕΚ θα κατευθυνθεί στα αποδυτήρια αφού το πανό από τους οργανωμένους του Παναθηναϊκού έχει απλωθεί. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Φεύγουν οι κιτρινόμαυροι, πάνε στα αποδυτήρια! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Αποχωρεί η ΑΕΚ από το γήπεδο, την ώρα που έχουν μπει οπαδοι του Παναθηναϊκού και κατεβάζουν το πανό! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Στη φυσούνα βρίσκονται άπαντες από την ΑΕΚ... Περιμένουν να κατέβει! by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Τώρα, βγαίνουν και πάλι στον αγωνιστικό χώρο μετά από 1-2 λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Το πανό κατέβηκε και ο αγώνας θα αρχίσει κανονικά, τελικά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
Όλα κομπλέ, το ματς όπου να ναι θα αρχίσει! by Γιώργος Τσανάκας
21:03
21:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Άσχημη προσγείωση του Μάγκνουσον στα 20 δευτερόλεπτα, το ιατιρκό τιμ στο γήπεδο και ο Γεντβάι σηκώνεται για ζέσταμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Δεν μπορεί ο Ισλανδός να συνεχίσει όπως φαίνεται... Ο Γεβντάι θα περάσει στο ματς, ο Μάγκνουσον αποχωρεί υποβασταζόμενος, κλαίει καθώς πονάει στο αριστερό του γόνατο! by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Απίστευτα άτυχος ο Ισλανδός, στα 20 δευτερόλεπτα πάτησε άσχημα και αποχωρεί με πρόβλημα... by Γιώργος Τσανάκας
21:07
4' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Μέσα ο Γεντβάι, έξω ο Μάγκνουσον. by Γιώργος Τσανάκας
21:07
4' Σουτ του Λιβάι, κοντράρει και στη συνέχεια ο Πινέδα χάνει την μπάλα και κάνει φάουλ στον Ρούμπεν. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
Ρότα και Μπερνάρ είχαν μια σύντομη συνομιλία και αγκάλιασαν ο ένας τον άλλον. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
6' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Ο Ιωαννίδης ντριμπλάρει τον Κάλενς και σπάει, ο Τζούριτσιτς αφήνει υπέροχα στον επερχόμενο Βιλένα, ο οποίος με το δεξί κάνει κακό γύρισμα. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Βιλένα δοκιμάζει τα πόδια του εκτός περιοχής, ο Στάνκοβιτς έπεσε και έδιωξε στην αριστερή του γωνία. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
8' Ο Λιβάι με το στήθος στον Τσούμπερ, ο οποίος κάνει κάτι ανάμεσα σε σουτ και γύρισμα από πλάγια θέση έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνά πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Ο Τσούμπερ αυτή τη στιγμή παίζει πάνω στον Ρούμπεν, θέλοντας να μην του επιτρέψει να πάρει την πρώτη μπάλα και να φτιάξει παιχνίδι από πίσω. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
10' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης παίζει κάθετα για τον Τζούριτσιτς, ο οποίος από πολύ πλάγια θέση μέσα δεξιά από την περιοχή πιάνει ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ σουτ στην κλειστή γωνία του Στάνκοβιτς, στέλνοντας την μπάλα στον... ουρανό των διχτυών! by Γιώργος Τσανάκας
21:14
12' Τεράστια διπλή φάση για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία βάζει πλάτη τον Σένκεφελντ και σουτάρει από πλεονεκτική θέση, ο Μπρινιόλι διώχνει με τα πόδια. Ο φορ από το Τρινιντάντ παίρνει το ριμπάουντ, σουτάρει από το σημείο του πέναλτι αλλά ο Γεντβάι διώχνει πάνω στη γραμμή! by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Παραλίγο να απαντήσει άμεσα η ομάδα του Αλμέιδα, αλλά ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κρατήσει απαραβίαστη την εστία του. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
14' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
15' Αδύναμο σουτ του Κώτσιρα στην κίνηση, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Ροντέο το ματς στο πρώτο τέταρτο, πάνω-κάτω η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
21:19
21:19
Ασύλληπτο γκολ από τον Τζούριτσιτς, ο οποίος δικαιώνει τον Γιοβάνοβιτς με το καλημέρα, βάζοντας τον Παναθηναϊκό μπροστά στο σκορ! Ο Ιωαννίδης είναι και πάλι ιδιαίτερα δραστήριος στο ξεκίνημα, ενώ είναι εμφανές ότι η ΑΕΚ προσπαθεί να «χτίσει» τις επιθέσεις της με τον Γκαρσία και λίγο έλειψε να φτάσει στο 1-1 μέσω αυτού... by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
17' Δυνατό φάουλ του Λιβάι στον Χουάνκαρ, έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων για κάρτα! by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Ο Τσούμπερ παίζει μακριά από την περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Γκατσίνοβιτς είναι αυτός που κλείνει συχνά κοντά στον Λιβάι. Την ίδια ώρα, οι Βιλένα, Τζούριτσιτς παίζουν ψηλά στο γήπεδο για να πιέσουν τα αντίπαλα χαφ. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Κοκορομαχία του Βιλένα με τον Πινέδα, τα βρήκαν άμεσα τελικά. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
21:23
Αποχώρησε με τραυματισμό στο γόνατο ο Μάγκνουσον by Γιώργος Τσανάκας
21:24
21' Κάρτα στον Μήτογλου που μόνο με φάουλ μπορούσε να κόψει τον Ιωαννίδη, ο οποίος τον είχε αφήσει πίσω του με ωραία ατομική προσπάθεια. by Γιώργος Τσανάκας
21:25
22' Εκτέλεση φάουλ του Βιλένα, ο Σένκεφελντ βάζει άσχημα το πόδι του και δεν βρίσκει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
23' Ο Τσούμπερ ξεμαρκαρίζεται πολύ ωραία, αλλά ενώ έχει τον χώρο να σουτάρει προτιμάει τη σέντρα που μπλοκάρει σαν σε προπόνηση ο Μπρινιόλι. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
24' Πήγε να γυρίσει στον Μπρινιόλι με το κεφάλι ο Μαντσίνι, τελικά παραχωρεί το κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
24' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ, τεράστια επέμβαση του Μπρινιόλι! Μετά από σέντρα, ο Λιβάι πηδάει ολομόναχος στη μικρή περιοχή και κάνει καρφωτή κεφαλιά, αλλά ο Μπρινιόλι με απίστευτη επέμβαση με το ένα χέρι το βγάζει! by Γιώργος Τσανάκας
21:28
25' Κάρτα στον Γκατσίνοβιτς για δυνατό φάουλ στον Μαντσίνι, ο οποίος προστάτεψε την κατοχή και... έφαγε την κλωτσιά του από τον Σέρβο! by Γιώργος Τσανάκας
21:29
26' Σέντρα-σουτ του Τσούμπερ, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
Ανέβασε την πίεσή της το τελευταίο πεντάλεπτο η ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Δεν πιέζει ψηλά η ΑΕΚ, παρότι το συνηθίζει. Ο Λιβάι βρίσκεται ανάμεσα στα στόπερ του Παναθηναϊκού, αλλά συνολικά δεν ανεβάζει παίκτες ως συνηθίζει. Ο Παναθηναϊκός από τη μεριά του έχει δώσει χώρους, αλλά πρέπει να κρατήσει περισσότερο μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
21:33
30' Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Μαντσίνι βλέπει την κίνηση του Ιωαννίδη και κάνει την κάθετη, αλλά ο Κάλενς διώχνει σωτήρια σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
33' Κάρτα στον Μπερνάρ που ανέτρεψε τον Λιβάι, ο οποίος έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
Ο Παναθηναϊκός δεν κρατάει μπάλα και ταυτόχρονα δίνει χώρο, επιλέγοντας να αμυνθεί όταν η ΑΕΚ περάσει το κέντρο. Οι αποκρούσεις του Μπρινιόλι δείχνουν τιο σημαίνει τερματοφύλακας «μεγάλης» ομάδας, ωστόσο δεν θα (του) φτάσουν μόνο αυτές... Πρέπει να «ενεργοποιηθούν» Μαντσίνι και Μπερνάρ! . by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
6-7 μέτρα έξω από την περιοχή το φάουλ, δύσκολα από εκεί να πάει απευθείας. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
34' Ο Ελίασον θέλησε να απειλήσει, πολύ κακή η εκτέλεσή του... by Γιώργος Τσανάκας
21:38
21:39
36' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Μετά από μονομαχία του Λιβάι Γκαρσία με τον Χουάνκαρ, η μπάλα στρώνεται στον Τσούμπερ ο οποίος με πλασέ στην κίνηση εκτελεί για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
Στο έδαφος ο Χουάνκαρ, ο οποίος βγήκε πρώτος στην μπάλα από τον Λιβάι. Φώναξαν για φάουλ στον Παναθηναϊκό, σέντρα έδειξε ο διαιτητής! by Γιώργος Τσανάκας
21:41
Βρίσκει την απάντηση η ΑΕΚ, φέρνει το σκορ σε ισορροπία και το ντέρμπι ξεκινάει από την αρχή! by Γιώργος Τσανάκας
21:42
39' Νέο κερδισμένο φάουλ του Ιωαννίδη από τον Κάλενς, φώναξαν ξανά για κάρτα στον Περουβιανό οι γηπεδούχοι, αλλά ο διαιτητής δεν του έδειξε. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
Στο 40' φτάσαμε, άλλα πέντε ως τα 45' και σίγουρα 3-4 λεπτά έξτρα χρόνος για το ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
41' Τρομερός ο Ιωαννίδης, τα βάζει με 3 αντιπάλους του και κερδίζει το φάουλ από τον Ελίασον που κλώτσησε εκνευρισμένος την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
21:46
«Ψηλοκρεμαστή πάσα του Ελίασον στην περιοχή, ο Χουάνκαρ μπαίνει στη διεκδίκηση της μπάλας και βρίσκεται στο έδαφος, οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού σαστίζουν περιμένοντας να υποδειχθεί φάουλ και ο Τσούμπερ με σουτ σκοράρει», το σχόλιο του Παναθηναϊκού στο twitter για την ισοφάριση της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
44' Κάρτα στον Χουάνκαρ τώρα για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
44' Κόρνερ για την ΑΕΚ δείχνει ο βοηθός, φάουλ του Ελίασον στον Μπερνάρ θέλει ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
45'+3' Φάουλ για την ΑΕΚ, ευκαιρία να γεμίσει. by Γιώργος Τσανάκας
21:52
45'+4' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ από τον Γεντβάι, ο Μαντσίνι πέφτει και ζητάει φάουλ έξω από την περιοχή για ανατροπή του Μοχαμάντι. Παίζετε από διαιτητή και βοηθό. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
ΦΙΝΑΛΕ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ! Παναθηναϊκός και ΑΕΚ πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1 σε ένα εξαιρετικό ματς με πολύ γρήγορο ρυθμό, αλλά και ένταση, έχοντας όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι! Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αδιανόητο σουτ του Τζούριτσιτς στο 10', οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο μεγάλες φάσεις με τον Λιβάι στη συνέχεια και ισοφάρισαν με ωραίο πλασέ του Τσούμπερ (36'). by Γιώργος Τσανάκας
21:55
21:59
Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, είχε και την... ορμή της κερκίδας και μπόρεσε να προηγηθεί, χάρη στην γκολάρα του Τζούριτσιτς. Όσο περνούσε η ώρα όμως, η ΑΕΚ κατάφερνε και να τον περιορίσει επιθετικά, αλλά και να του δημιουργήσει «θέματα», στα μετόπισθεν, εκμεταλλευόμενη την υπεραριθμία της στον άξονα. Με τον Γκαρσία να κάνει την περισσότερη δουλειά, αλλά τον Τσούμπερ να χρίζεται σκόρερ. Χρειάζεται ανάκτηση της κατοχής της μπάλας, βελτίωση της απόδοσης των μεσοεπιθετικών του, πλην Ιωαννίδη που ξεχωρίζει από πλευράς «πράσινων»... Ενώ φυσικά πρέπει να δούμε και την διαχείριση που θα ακολουθήσει από τους δύο προπονητές. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
22:10
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Να υπενθυμίσουμε τις ενδεκάδες. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι - Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Χουάνκαρ - Πέρεθ, Βιλένα, Τζούριτσιτς - Μαντσίνι, Ιωαννίδης, Μπερνάρ. AEK (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Μήτογλου, Κάλενς, Μοχαμάντι - Γαλανόπουλος, Ελίασον, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα - Τσούμπερ, Λιβάι Γκαρσία. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
47' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
22:12
Απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
49' Κάκιστο κοντρόλ του Κάλενς, δεν μπορεί να επωφεληθεί ο Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
49' Ο Λιβάι δοκιμάζει τα πόδια του από τα όρια της περιοχής, αλλά κάνει κακό τελείωμα. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
50' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό για ένα γέμισμα. Ο Πινέδα βρήκε στο πρόσωπο τον Χουάνκαρ. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
51' Μετά την εκτέλεση του Βιλένα, η κεφαλιά του Ιωαννίδη κοντράρει. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Μοχαμάντι πάει να βγάλει στην κόντρα την ΑΕΚ, αλλά ο Σένκεφελντ τον σταματά με φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
Ανεβαίνει και πάλι η ένταση στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
22:17
53' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό! Μετά από εκτέλεση φάουλ και απομάκρυνση από την άμυνα της ΑΕΚ, η μπάλα στρώνεται στον Βιλένα που πιάνει το βολέ από τα όρια της περιοχής αλλά δεν βρίσκει εστία! Είχε πολύ καλές προϋποθέσεις εδώ ο Ολλανδός... by Γιώργος Τσανάκας
22:18
54' Κάρτα στον Γαλανόπουλο που σταμάτησε στην κόντρα τον Τζούριτσιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
Συνεχίζονται τα συνεχόμενα φάουλ, η ένταση χτυπάει... κόκκινο! by Γιώργος Τσανάκας
22:21
56' Πάει να βγάλει την κόντρα ο Παναθηναϊκός, αλλάζει παιχνίδι ο Τζούριτσιτς αλλά ο Ιωαννίδης κόπηκε από τον Μήτογλου. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Στο έδαφος ο Κάλενς, νιώθει ενοχλήσεις. Λογικό, όταν έχει αρκετό καιρός απραξίας και είχε μικροπρόβλημα τραυματισμού πριν λίγο διάστημα. Όλα δείχνουν πως ο Σιμάνσκι θα μπει στη θέση του Περουβιανού... by Γιώργος Τσανάκας
22:22
Σηκώθηκε ο Κάλενς, κουτσαίνει, να δούμε αν θα βγει ή όχι... by Γιώργος Τσανάκας
22:22
59' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμάνσκι στη θέση του Κάλενς. by Γιώργος Τσανάκας
22:24
Πιο ισορροπημένο το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος, ενώ από ένα σημείο και μετά κυριαρχούν οι... περίεργες αποφάσεις του διαιτητή Σότσα! Σίγουρα, ο Γιοβάνοβιτς έχει αργήσει να κάνει τις αλλαγές του, παρότι ο Παναθηναϊκός έχει καταφέρει να πιέσει σωστά τον αντίπαλό του. Την ίδια ώρα η ΑΕΚ συνεχίζει σωστά την διαχείρισή της αναμέτρησης.. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
61' Δυνατό φάουλ του Γαλανόπουλου στον Μαντσίνι, τον βρίσκει κοντά στα πλευρά του! Ζήτησαν δεύτερη κίτρινη οι γηπεδούχοι, δεν του την έδωσε ο Σότσα. by Γιώργος Τσανάκας
22:26
62' Δίνει φάουλ ο Σότσα υπέρ του Παναθηναϊκού, αλλά αν άφηνε το πλεονέκτημα ως όφειλε θα είχε φύγει στην κόντρα ο Μπερνάρ. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
63' Μέσα οι Πισάρο, Γιόνσον, έξω οι Γκατσίνοβιτς, Γαλανόπουλος για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
Αποσύρει τον Γαλανόπουλο ο Αλμέιδα, βλέποντας πως στην προηγούμενη φάση φλέρταρε με την αποβολή. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
66' Βρήκε χώρο και αναπτύχθηκε γρήγορα, ο Χουάνκαρ έκανε το γύρισμα αλλά ο Στάνκοβιτς μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
22:31
66' Απειλεί η ΑΕΚ! Ταχύτατη κόντρα και μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, ο Πισάρο κάνει το παράλληλο γύρισμα αλλά ο Χουάνκαρ που έκλεισε σαν τρίτο στόπερ απομάκρυνε. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
Πρώτη φορά στο δεύτερο μέρος που η ΑΕΚ πάτησε περιοχή, αφού ως τώρα δίνει χώρους στους "πράσινους" για να χτυπήσουν στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
68' Σκοράρει ο Πινέδα, σε θέση οφσάιντ ο Τσούμπερ που του κάνει το γύρισμα. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
Θα ελεγχθεί η φάση, να δούμε αν καλύπτεται από τον Γεντβάι ο Τσούμπερ ή ήταν εκτεθειμένος. by Γιώργος Τσανάκας
22:34
70' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Μετράει τελικά το τέρμα του Πινέδα, κάνει το 2-1 η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα. by Γιώργος Τσανάκας
22:35
71' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Αράο αντί Ρούμπεν και Παλάσιος αντί Τζούριτσιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:36
72' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
22:36
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
22:38
73' Σέντρα σουτ του Παλάσιος που κοντράρει και περνά δίπλα από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
22:38
74' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό, εξίσου μεγάλη επέμβαση του Στάνκοβιτς! Ο Ιωαννίδης έκανε την κεφαλιά μετά τη σέντρα, απογειώθηκε και έδιωξε εντυπωσιακά ο κίπερ της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
75' Νέα μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Αράο παίρνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει εστία για λίγο. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
75' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ: Αραούχο και Μάνταλος μέσα, Λιβάι και Μοχαμάντι έξω. Θα πάει μπακ ο Πινέδα! by Γιώργος Τσανάκας
22:40
22:41
Ετοιμάζεται ο Σπόραρ, με 4-4-2 θα πάει ο Παναθηναϊκός στην τελική ευθεία του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
22:42
79' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μλαντένοβιτς και Σπόραρ μέσα, έξω οι Χουάνκαρ, Μαντσίνι. by Γιώργος Τσανάκας
22:44
80' Ο Πισάρο παίρνει την κόντρα, αλλά το πλασέ του από τα όρια της περιοχής περνάει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:46
Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ΑΕΚ προηγείται 2-1 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
82' Σέντρα του Παλάσιος, κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Στάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Ο Παναθηναϊκός έβγαλε μια αντίδραση, μετά το 1-2, αλλά δεν την μετουσίωσε και σε ένα γκολ στις δύο φάσεις-κεφαλιές των Αράο και Ιωαννίδη. Έτσι όπως είναι το ματς, η ΑΕΚ -που κάνει πολύ καλή διαχείριση- μπορεί να βρει χώρους και φάσεις πάντως για το 1-3... by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
85' Πολύ μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Μπαλιά-τρύπα του Αραούχο, ο Ελίασον πλασάρει δίπλα από τον Μπρινιόλι που έκανε κακή έξοδο, αλλά η μπάλα περνά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:49
85' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
86' Κεφαλιά του Ιωαννίδη, ο Μάνταλος διώχνει! Ίσως να πήγαινε άουτ η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
22:50
86' Ο Ιωαννίδης με το στήθος στον Σπόραρ, μονοκόμματο σουτ του τελευταίου, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:51
Η ΑΕΚ κρατάει γερά, ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να βρει τη φάση της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
88' Σέντρα-ξυραφιά του Παλάσιος, δεν υπάρχει κανείς να μπει στην πορεία της μπάλας. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
22:53
89' Κάρτα στον Αραούχο για δυνατό φάουλ στον Γεντβάι. by Γιώργος Τσανάκας
22:53
89' Σειρά του Παλάσιος να κιτρινιστεί για φάουλ στον Πινέδα. by Γιώργος Τσανάκας
22:54
90' Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Πινέδα, ο Στάνκοβιτς προλαβαίνει και διώχνει. by Γιώργος Τσανάκας
22:54
Συμπληρώσαμε τα 90', πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
22:55
Φάγαμε το πρώτο λεπτό, άλλα τέσσερα. by Γιώργος Τσανάκας
22:56
Η ΑΕΚ κλείνει καλά τους χώρους, ο Παναθηναϊκός δυσκολεύεται να δημιουργήσει. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
90'+2' Απειλεί η ΑΕΚ. Ταχύτατα στην κόντρα, ο Αραούχο σπάει στον Μάνταλο, ο οποίος αργεί και όταν σουτάρει, η μπάλα περνά ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
90'+3' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
Ανεκμετάλλευτο και αυτό. Ενάμιση λεπτό για το φινάλε. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
90'+4' Σέντρα του Παλάσιος, βγήκε και μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
Ένα λεπτό για το τέλος, για να δούμε αν μπορεί κάτι να αλλάξει. by Γιώργος Τσανάκας
23:00
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η ΑΕΚ επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού με ανατροπή στη Λεωφόρο και πήρε το αθηναϊκό ντέρμπι. Οι πράσινοι προηγήθηκαν με τον Τζούριτσιτς στο 10', αλλά οι κιτρινόμαυροι ισοφάρισαν στο 36' με τον Τσούμπερ. Ο Πινέδα στο 70ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
23:01
Μεγάλη νίκη για τους φιλοξενούμενους, έφτασαν τους 8 βαθμούς, ενώ ο Παναθηναϊκός γνωρίζει την πρώτη του ήττα και μένει στους 9. by Γιώργος Τσανάκας
23:01
Από ένα ματς λιγότερο για τις δύο ομάδες, αυτό της πρεμιέρας. by Γιώργος Τσανάκας