Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Ολυμπιακός- Άρης για την έκτη αγωνιστική της Stoiximan Super League

20:04
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Άρη στο «Γ. Καραϊσκάκης» για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
20:07
Αμφότερες οι ομάδες προέρχονται από θετικά αποτελέσματα τα οποία μάλιστα συνδυάστηκαν και με αρκετά γκολ. Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονται από την εντός έδρας νίκη με 4-0 επί της Κηφισιάς, ενώ οι Θεσσαλονικείς από το 3-0 κόντρα στον Παναιτωλικό στο «Κλ. Βικελίδης». by Λουκάς Χατζής
20:09
Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ παραμένει αήττητη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς (4-1-0), ενώ αξιοσημείωτο είναι πως μέχρι στιγμής έχει κάνει το 4Χ4 στην έδρα της με συντελεστή τερμάτων 14-0! by Λουκάς Χατζής
20:10
Από την άλλη, ο Άρης, που παρουσιάζει αγωνιστική βελτίωση από όταν ανέλαβε ο Άκης Μάντζιος, βρίσκεται στην 6η θέση με 7 βαθμούς (2-1-2, 0-1-2 εκτός). by Λουκάς Χατζής
20:11
46-12-5 το εντός έδρας σερί του Ολυμπιακού απέναντι στον Άρη σε επίπεδο πρωταθλήματος. by Λουκάς Χατζής
20:12
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες που επέλεξαν οι δύο προπονητές: by Λουκάς Χατζής
20:12
Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Κίνι - Καμαρά, Έσε - Μασούρας, Φορτούνης, Σολμπάκεν - Ελ Κααμπί. by Λουκάς Χατζής
20:12
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Ματαρίτα - Βερστράτε, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Οντουμπάτζο, Μενέντες - Μορόν. by Λουκάς Χατζής
20:13
Όπως βλέπουμε, ο Σαντιάγκο Έσε επιστρέφει στη βασική ενδεκάδα μετά και τον τραυματισμό του στο ματς με την Φράιμπουργκ για το Europa League, ενώ και ο Σολμπάκεν παίρνει φανέλα βασικού για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι. Εκτός αποστολής έμειναν οι Σκάρπα και Ιμπόρα με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
20:14
Για τον Άρη, ο Άκης Μάντζιος, επέλεξε ένα πιο συντηρητικό πλάνο, αφού πέραν από το Μοντόγια στο δεξί άκρο της άμυνας, θα αγωνιστεί και ο Οντουμπάτζο, λίγο πιο μπροστά. by Λουκάς Χατζής
20:15
Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ορτέγα, Ελ Αραμπί, Ποντένσε, Αλεξανδρόπουλος, Καρβάλιο, Μπιέλ, Γιόβετιτς, Ντόη. Άρης: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Βελέθ, Ντουκουρέ, Εμβοντό, Πάρδο, Χριστοδουλόπουλος, Ζαμόρα, Κάρλσον. by Λουκάς Χατζής
20:17
20:18
Με προστατευτική μάσκα ο Σαντιάγκο Έσε. by Λουκάς Χατζής
20:19
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε τη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:24
Στους 22 βαθμούς η θερμοκρασία στο Φάληρο, όμως υπάρχει αρκετή υγρασία, κάτι που μπορεί να επηρεάσει και τους ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
20:25
Να θυμίσουμε πως υπάρχει τηλεοπτική κάλυψη από το Cosmotesports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Λουκάς Χατζής
20:27
20:27
Αυτή την ώρα κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
20:29
Διαιτητής: Μοχάμεντ Αλ-Χακίμ Βοηθοί: Φρέντρικ Κλαϊβέρ, Μεχμέτ Κουλούμ 4ος Βοηθός: Σπυρίδων Ζαμπαλάς VAR: Ρομπ Ντιέπερινκ, AVAR: Κωνσταντίνος Ψαρρής by Λουκάς Χατζής
20:33
3' Φάουλ του Καμαρά στον Νταρίντα, έξω από την περιοχή του Άρη. by Λουκάς Χατζής
20:34
4' Κλέβει ο Ρέτσος στον χώρο της μεσαίας γραμμή.ς by Λουκάς Χατζής
20:35
Ο Ολυμπιακός δείχνει διάθεση να πιέσει πολύ ψηλά σε αυτό το ξεκίνημα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:35
5' Κόβει ο Ρέτσος τον Μορόν, στα αριστερά όπως αναπτύσσεται ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
20:36
5' Ο Σολμπάκεν πήγε να μπει στην αντίπαλη περιοχή από τα αριστερά, όμως είχε βρει την μπάλα με το χέρι και σταματά η φάση. Συστάσεις του ρέφερι στον Νορβηγό. by Λουκάς Χατζής
20:37
6' Λάθος των «ερυθρόλευκων» από την πίεση του Άρη. Κέρδος το πλάγιο για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
20:38
7' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για τον Ολυμπιακό. Μετά από ωραία πίεση και λάθος του Οντουμπάτζο, η μπάλα καταλήγει στον Φορτούνη, αυτός με τη μία δίνει στον Ελ Κααμπί στην «καρδιά» της άμυνας, με τον Μαροκινό να αστοχεί εξ επαφής, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
20:42
11' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη να γίνεται αποδέκτης της μπάλας στον άξονα, να κάνει μέτρα και να πατάει περιοχή, το σουτ όμως που επιχείρησε πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
20:42
12' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
20:43
12' Στο πρώτο δοκάρι το γέμισμα του Φορτούνη, απομακρύνει η άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
20:43
13' Πολύ άστοχη η σέντρα του Φορτούνη που ζητά συγγνώμη από τους συμπαίκτες του. by Λουκάς Χατζής
20:45
14' Ο Ολυμπιακός πιέζει ψηλά και βγάζει ενέργεια και διάθεση στον αγωνιστικό χώρο, με τον Άρη όχι μόνο να δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα, αλλά και να περάσει στο δεύτερο μισό του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
20:46
20:47
16' Νέο κλέψιμο από τον Ολυμπιακό, όμως ο Ματαρίτα σταματά την αντεπίθεση των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
20:48
20:49
18' 63%-37% η κατοχή της μπάλας σε αυτό το διάστημα. by Λουκάς Χατζής
20:50
19' Ο Άρης βρίσκεται στο δικό του μισό, προσπαθεί να κλείσει χώρους και να περιμένει για κάποια δικιά του στιγμή στο ανοικτό γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
20:51
21' Μακρινό σουτ του Ματαρίτα, στο σώμα του Φρέιρε. by Λουκάς Χατζής
20:51
21' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» βγήκαν ταχύτατα στο ανοικτό γήπεδο, ο Φορτούνης έσπασε δεξιά στον Μασούρα, εκείνος έψαξε τον Έλληνα άσο στην «καρδιά» της περιοχής, με τον Μπράμπετς άθελά του, στην προσπάθεια να κόψει, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Λουκάς Χατζής
20:54
23' Σουτ από τον Φορτούνη έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε σώμα αμυντικού και καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:54
Δεν βγαίνει κάτι εδώ για τον Ολυμπιακό, με τον Άρη στη συνέχεια να προσπαθεί να τρέξει στην αντεπίθεση χωρίς όμως επιτυχία. by Λουκάς Χατζής
20:56
25' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το τρίτο στο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:56
Σουτ από τον Έσε, παρεμβαίνει ο Μενέντες και απομακρύνει τον κίνδυνο για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
20:58
28' Για πρώτη φορά στο ματς, ο Άρης έχει ανεβάσει τις γραμμές του και πιέζει ψηλά. by Λουκάς Χατζής
20:58
21:00
29' Ο Κίνι σταματά τον Οντουμπάτζο με εξαιρετικό τάκλιν. by Λουκάς Χατζής
21:01
31' Ο Έσε και Νταρίντα διεκδικούν την μπάλα στην περιοχή του Ολυμπιακού. Φωνές από τον Άρη για πέναλτι, όμως ο Αργεντινός έχει βρει μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:02
Ελέγχθηκε από το VAR η φάση και συνεχίζεται το ματς. by Λουκάς Χατζής
21:02
32' Κακό γύρισμα του Μενέντες από τα αριστερά, έκοψε ο Καμαρά. by Λουκάς Χατζής
21:03
Επιμένει όμως ο Άρης, ο οποίος στα τελευταία λεπτά έχει κερδίσει μέτρα και μονομαχίες. by Λουκάς Χατζής
21:03
21:03
33' Σε θέση οφσάιντ ο Οντουμπάτζο. by Λουκάς Χατζής
21:05
34' Συρτό γύρισμα του Φορτούνη από τα δεξιά, η μπάλα κόντραρε στον Ματαρίτα με τον Κουέστα να μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
21:05
35' Νέο κλέψιμο του Ολυμπιακού στον άξονα. by Λουκάς Χατζής
21:05
35' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από την παρέμβαση του Ματαρίτα σε σέντρα του Ροντινέι. by Λουκάς Χατζής
21:06
Σέντρα από τον Ροντινέι, μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
21:06
36' Ο Άρης ήθελε να βγει στην κόντρα, όμως ο Οντουμπάτζο έκανε άσχημο γύρισμα στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
21:07
36' Πρόβλημα στον Άρη, με τον Μπράμπετς να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:07
37' Αναγκαστική αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Εκτός ο Μπράμπετς, στη θέση του ο Βέλεθ. by Λουκάς Χατζής
21:09
39' Δυνατό διαγώνιο σουτ από τον Όλα Σολμπάκεν μετά την κούρσα του Ελ Κααμπί. Καλή στιγμή για τους Πειραιώτες μετά από ώρα. by Λουκάς Χατζής
21:10
40' Φάουλ του Μαντί Καμαρά στον Οντουμπάτζο σε καλό σημείο για μια σέντρα στην περιοχή του Πασχαλάκη. by Λουκάς Χατζής
21:11
Εκτέλεσε ο Σουλεϊμάνοφ, έδιωξε εύκολα η άμυνα του Ολυμπιακού. by Λουκάς Χατζής
21:11
41' Πρώτη τελική για τον Άρη με τον Μενέντες να απειλεί, την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:11
21:12
42' Σέντρα του Ματαρίτα στην πλάτη της άμυνας, ο Πασχαλάκης προλαβαίνει και μπλοκάρει προ του Μορόν. by Λουκάς Χατζής
21:13
43' Φορτούνης και Έσε συνεργάζονται στην αντίπαλη περιοχή, ο Βέλεθ αμύνεται καλά και ο Άρης κερδίζει το ελεύθερο. by Λουκάς Χατζής
21:14
43' Κλέβει ξανά στον άξονα ο Ολυμπιακός, ο Φορτούνης δίνει στα πλάγια δεξιά στον Ελ Κααμπί, η προβολή όμως του Βέλεθ είναι εξαιρετική. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
21:14
Δεν βγήκε κάτι για τον Ολυμπιακό, με τον Άρη να βγαίνει στην κόντρα. by Λουκάς Χατζής
21:15
44' Κίτρινη στον Κίνι για κράτημα στον Σουλεϊμάνοφ στο κέντρο του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
21:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:17
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να πηγαίνει στα αποδυτήρια με σκορ 1-0 χάρη στο αυτογκόλ του Μπράμπετς. Από το μισάωρο και μετά, ο Άρης ισορρόπησε το ματς και πίεσε την «ερυθρόλευκη» άμυνα, χωρίς ωστόσο να έχει την καλή στιγμή. by Λουκάς Χατζής
21:32
Εκτός ο Οντουμπάτζο, μέσα ο Πάρδο. by Λουκάς Χατζής
21:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:34
47' Σουτ του Μορόν σε σώμα αμυντικού. by Λουκάς Χατζής
21:34
47' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που φέρνει το ματς στα ίσα! Μετά το σουτ του Μορόν, ο Κίνι δεν έκανε καλή απομάκρυνση, η μπάλα πήγε στον νεοεισελθών Πάρδο, ο οποίος με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-1. by Λουκάς Χατζής
21:35
Νέα δεδομένα στο ματς πλέον, αμέσως μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
21:38
51' Ωραία προβολή του Ρέτσου στον Ματαρίτα. by Λουκάς Χατζής
21:38
Ο Άρης επιμένει, παραμένοντας στην επίθεση. by Λουκάς Χατζής
21:40
52' Σέντρα Φορτούνη, απομακρύνει ο Φαμπιάνο, με τον Έσε να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει το σουτ το οποίο ξανά βρήκε σε σώμα αμυντικού. by Λουκάς Χατζής
21:40
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, απομακρύνει ο Νταρίντα. by Λουκάς Χατζής
21:41
53' Δοκάρι για τον Άρη, ο οποίος βγήκε ταχύτατα στον αιφνιδιασμό με τον Σουλεϊμάνοφ, ο οποίος έδωσε στον Νταρίντα, το σουτ του οποίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής να βρίσκε στη ρίζα της αριστερής δοκού του Πασχαλάκη. by Λουκάς Χατζής
21:42
55' Διπλή αλλαγή για Ολυμπιακό. Εκτός οι Μασούρας και Σολμπάκεν, μέσα οι Ποντένσε και Μπιέλ. by Λουκάς Χατζής
21:43
56' Κόντράρει το σουτ του Φορτούνη, μετά τη συνεργασία του με τον Ποντένσε. by Λουκάς Χατζής
21:45
56' Φάουλ για τον Ολυμπιακό, διώχνει η άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:45
57' Σέντρα ακριβείας του Ροντινέι, ο Ελ Κααμπί πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
21:46
21:47
60' Σουτ στην κίνηση από τον Πάρδο, βρίσκει η μπάλα στα πόδια του Έσε. by Λουκάς Χατζής
21:47
Πάνω-κάτω η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:47
60' Φάουλ του Καμαρά πάνω στον Μενέντες. Κίτρινη κάρτα για τον χαφ του Ολυμπιακού. by Λουκάς Χατζής
21:49
61' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
21:49
62' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό που κάνει το 2-1. Εκτέλεσε το κόρνερ ο Φορτούνης, ο Ελ Κααμπί, χωρίς να πηδήξει πολύ ψηλά, πιάνει την κεφαλιά στην «καρδιά» της περιοχής, στέλντοντας την μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα για το 2-1! 8ο γκολ του Μαροκινού που σκοράρει για πέμπτο συνεχόμενο ματς. by Λουκάς Χατζής
21:52
65' Απομάκρυνε ο Ρέτσος προ του Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
21:53
66' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, μετά από ενέργεια του Ποντένσε. by Λουκάς Χατζής
21:54
Ο Κουέστα μαζεύει εύκολα τη σέντρα του Μπιέλ. by Λουκάς Χατζής
21:55
68' Πάτησε περιοχή ο Φορτούνης, το γύρισμά του όμως κόντραρε ο Φαμπιάνο και ο Κουέστα μπλόκαρε. by Λουκάς Χατζής
21:57
70' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό που κάνει το 3-1 επί του Άρη! Εκπληκτική συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού, με τον Ποντένσε να δίνει στον Ροντινέι, εκείνος να σεντράρει από τα δεξιά στο πρώτο δοκάρι, εκεί όπου ο Ελ Κααμπί πετάχτηκε και με δύσκολο πλασέ έκανε το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ. by Λουκάς Χατζής
21:58
71' Ζαμόρα και Κάρλσον στις θέσεις των Σουλεϊμάνοφ και Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
21:59
72' Μακρινό σουτ του Ποντένσε, μπλοκάρει δύσκολα ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
21:59
Εξαιρετικός ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο με τρία τέρματα, ένα δοκάρι και πολλές φάσεις. by Λουκάς Χατζής
22:01
74' Εκτός ο Κίνι, μέσα ο Ορτέγκα. by Λουκάς Χατζής
22:02
75' Φάση διαρκείας στα καρέ του Άρη, με τον Ροντινέι να δίνει στον Μπιέλ, ο οποίος νικήθηκε από τον Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
22:04
77' Διακοπή στο ματς, με τον Παναγιώτη Ρέτσο να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
22:05
78' Αναγκαστική αλλαγή στον Ολυμπιακό, εκτός ο Ρέτσος, στη θέση του ο Ντόη. Εκτός και ο Ελ Κααμπί που αποθεώνεται, μέσα ο Γιόβετιτς. by Λουκάς Χατζής
22:07
79' Κακή επιλογή του Καμαρά, που ενώ είχε την πάσα, προτίμησε να κάνει το σουτ. by Λουκάς Χατζής
22:08
81' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
22:11
83' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό που ανεβάζει το σκορ στο 4-1! Οι «ερυθρόλευκοι» βγήκαν στο ανοικτό γήπεδο με τον Μπιέλ, εκείνος σωστά και ψύχραιμα αντί να σουτάρει έδωσε στον Γιόβετιτς, με τον Μαυροβούνιο να νικά τον Κουέστα για το 4-1. by Λουκάς Χατζής
22:13
86' Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ζουλ στη θέση του Βερστράτε. by Λουκάς Χατζής
22:14
87' Σε νέα κόντρα ο Ολυμπιακός. by Λουκάς Χατζής
22:14
Ο Πεπ Μπιέλ χάνει ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ. by Λουκάς Χατζής
22:16
89' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Ροντινέι μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, με την μπάλα να βρίσκει το χέρι του Ζαμόρα. Ο διαιτητής έδειξε -χωρίς να το σκεφτεί-την άσπρη βούλα. by Λουκάς Χατζής
22:18
90' Αστοχεί ο Φορτούνης! Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός το εκτέλεσε στο κέντρο και ο Κουέστα με τα πόδια του είπε «όχι». by Λουκάς Χατζής
22:20
Χτύπησε στο κεφάλι ο Μορόν και είναι στο έδαφος, όπως και ο Ροντινέι. by Λουκάς Χατζής
22:20
Είναι καλά οι δυο παίκτες και έχουν σηκωθεί. by Λουκάς Χατζής
22:22
Έχει την κατοχή ο Ολυμπιακός και προσπαθεί να βρει ένα πέμπτο γκολ. by Λουκάς Χατζής
22:22
90+5' Σουτ του Φορτούνη, πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Λουκάς Χατζής
22:23
Έχουμε τη λήξη της αναμέτρησης: Ολυμπιακός-Άρης 4-1 by Λουκάς Χατζής
22:25
Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ και μπορεί να δέχτηκαν την ισοφάριση, ωστόσο αντέδρασαν και με δυο γκολ του Ελ Κάαμπι πήραν τη νίκη που τους διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας. by Λουκάς Χατζής
22:26
Τα άλλα δυο τέρματα για το σύνολο του Ντιέγκο Μαρτίνεθ σημείωσε ο Μπράμπετς με αυτογκόλ και ο Γιόβετιτς που είχε περάσει ως αλλαγή. by Λουκάς Χατζής