Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Βόλος για την έκτη αγωνιστική της Stoiximan Super League

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Βόλος για την εμβόλιμη (6η) αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Σέντρα στην Τούμπα στις 20:30. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Από τις εκτός έδρας νίκες με Ελσίνκι (2-3) και ΠΑΣ Γιάννινα (1-3) προέρχεται ο «δικέφαλος του Βορρά». Με την πρώτη άρχισε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στον 7ο όμιλο του Europa Conference League, ενώ με τη δεύτερη επέστεψε στα εντός των συνόρων «τρίποντα», μετά την ήττα (1-0) στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ και το 0-0 στο ντέρμπι με τον Άρη στην Τούμπα. Έτσι, η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου βρίσκεται στη 2η θέση και στο -3 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Από την άλλη, ο Βόλος αποτελεί τη μία εκ των τριών ομάδων που παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (Παναιτωλικός και Ατρόμητος οι άλλες δύο). Το σύνολο του Κώστα Μπράτσου προέρχεται από την εντός έδρας ήττα (1-2) από τον Αστέρα Τρίπολης, έχοντας συγκεντρώσει μόλις δύο βαθμούς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Οι δύο ομάδες αποσύρονται στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
Ας δούμε τις αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Σάστρε, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα – Τσιγγάρας, Σβαμπ – Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τάισον – Σαμάτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Z. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ρ. Σοάρες, Νάσμπεργκ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Ντεσπόντοφ, Τζίμας, Τόμας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
Με αρκετές αλλαγές οι Θεσσαλονικείς. Υπενθυμίζεται ότι εκτός από την απουσία του Σουαλιχό Μεϊτέ, ο οποίος προτιμήθηκε να προφυλαχτεί, αλλά και εκείνων των Φιλίπε Σοάρες και Μάρκος Αντόνιο λόγω τραυματισμού, εκτός έμειναν και οι Κεντζιόρα, Λύρατζης και Μιχαηλίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος – Άλχο, Τάχατος, Τσοκάνης, Λούνα – Γκλάβτσιτς, Τρουιγέ – Μαχαίρας, Κομπά, Κορνέτ – Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κόστιτς, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Μραζ, Κίτσος, Μπερτόλιο, Μεταξάς, Μωραΐτης, Ενγκίν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Αρκετές απουσίες και για την ομάδα της Μαγνησίας, καθώς εκτός είναι τόσο ο Ντέλετιτς που υπέστη θλάση στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης όσο και ο Σιέλης που αποχώρησε με δεμένο ώμο. Εκτός και ο Σιαμπάνης, με τον νεαρό Καλογερόπουλο να συμπεριλαμβάνεται για πρώτη φορά στην αποστολή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος Α' Βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς B' Βοηθός: Χασάν Κούλα 4ος διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας VAR: Ευάγγελος Μανούχος by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
Σε πέντε συναντήσεις των δύο ομάδων στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ έχει τέσσερις νίκες. Επίσης, ένα ματς έληξε ισόπαλο. Πρόκειται φυσικά για το χορταστικό (4-4) που σημειώθηκε στις 17 Οκτωβρίου 2021 by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη, καθώς πρέπει να αλλάξει εμφάνιση ο Κοτάρσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Τώρα θα γίνει η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
Εξαιρετική δράση από τις δύο ομάδες, οι οποίες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο συνοδευόμενες από αδέσποτους σκύλους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
2' Φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεσε ο Τάισον, βγήκε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
5' Ωραία ενέργεια από τον Σαμάτα, εφόρμησε από αριστερά, χωρίς όμως να μπορέσει να σουτάρει αφού κλείστηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
6' Φάση για τον Βόλο. Ο Μαχαίρας συνέκλινε, έπιασε το σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, όμως ο Κοτάρσκι έδιωξε σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
Έχει ρυθμό πάντως το ματς στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Αρκετά επιθετικογενής εξάλλου και η ενδεκάδα του Βόλου, ο οποίος παίζει χωρίς καθαρόαιμο κόφτη και στόπερ (στις αντίστοιχες θέσεις). by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
8' Στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ πάτησε περιοχή με προϋποθέσεις, προσπάθησε να απελευθερωθεί, όμως άργησε να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
10' Κόρνερ για τον Βόλο μετά από ενέργεια του Μαχαίρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
20:51
20:52
Την ίδια στιγμή, στο 21', ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ κόντρα στον Άρη με αυτογκόλ του Μπράμπετς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
2(1)-0(0) οι τελικές (στην εστία) υπέρ του Βόλου. Στο 71% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή της μπάλας. Στατιστικά που δείχνουν εν πολλοίς και την εικόνα του ματς, με τους γηπεδούχους να έχουν αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων, την ίδια ώρα όμως που και οι φιλοξενουμενοι είναι αρκετά δραστήριοι και -το σημαντικότερο- με πιο ουσιαστικό τρόπο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
18' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σε πρώτο χρόνο ο Παπαδόπουλος απέκρουσε το διαγώνιο σουτ του Σαμάτα, ενώ σε δεύτερο έβγαλε και το πλασέ που έπιασε ο Τάισον μεταξύ μικρής περιοχής και πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
22' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, με τον Τάχατο να τραβά από τη φανέλα τον Τάισον και να παίρνει και την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
23' Απευθείας εκτέλεση από τον Σβαμπ, με τον Παπαδόπουλο να ελέγχει και να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
24' Τεράστια διπλή ευκαιρία -με δοκάρι- για τον ΠΑΟΚ! Ύστερα από σέντρα του Ζίβκοβιτς από δεξιά, ο Σβαμπ έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, με την μπάλα να βρίσκει τη δοκό, ενώ ο Τσιγγάρας αστόχησε από πλεονεκτικό σημείο παίρνοντας το «ριμπάουντ». by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
28' Κι άλλο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά με διαγώνιο σουτ του Σάστρε! by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
Οι Θεσσαλονικείς έχουν αγκαλιάσει σε δύο περιπτώσεις το γκολ, χωρίς όμως να καταφέρουν να πανηγυρίσουν. Την ίδια στιγμή, έχουν περιορίσει τις επιθετικές πρωτοβουλίες του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
7(3)-2(1) οι τελικές, πλέον, υπέρ του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
34' Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ, η οποία ολοκληρώθηκε με το άστοχο δυνατό βολ-πλανέ του Εκόνγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
39' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, από δεξιά όπως επιτίθεται. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
39' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-0! Σκόρερ ο Κουλιεράκης! Ο Τάισον εκτέλεσε το φάουλ με γλυκό τσίμπημα, με τον Κουλιεράκη να πετάγεται πιο ψηλά από όλους στο ύψος της μικρής περιοχής και να σκοράρει με σκαστή κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Η φάση ελέγχεται. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Θα πάει στο VAR ο Σιδηρόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Η φάση εξετάζεται για πιθανό φάουλ του Εκόνγκ στον Άλχο πριν πάρει την κεφαλιά ο Κουλιεράκης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Μετράει κανονικά το γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
45'+1' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 2-0! Σκόρερ ο Μουργκ! Ο Σβαμπ διώχνει βγάζοντας πάσα στον Τάισον. Ο Βραζιλιάνος άσος έτρεξε εκπληκτικά την αντεπίθεση κουβαλώντας για πολλά μέτρα την μπάλα, την οποία και γύρισε πατώντας περιοχή, με τον Μουργκ να ακολουθεί τη φάση σκοράροντας με προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
45'+4' Άστοχο το μακρινό σουτ του Τρουιγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια, με τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-0. Ο Βόλος μπήκε πολύ καλά στο ματς, αλλά πολύ γρήγορα ο ΠΑΟΚ άρχισε να κυριαρχεί εντός αγωνιστικού χώρου. Η ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με 11(5) τελικές έναντι 3(1) των φιλοξενούμενων. Έφτασε κοντά στο γκολ στις περιπτώσεις των δοκαριών των Σβαμπ (24') και Σάστρε (28'), βρίσκοντας τελικά δύο τέρματα στην τελική ευθεία. Αρχικά με τον Κουλεριάκη (39') και εν συνεχεία με τον Μουργκ (45'+1'), με τον Τάισον να έχει πρωταγωνιστό ρόλο έχοντας τις ασίστ σ' αμφότερα (εκτέλεσε το φάουλ στο πρώτο και έτρεξε τρομερή αντεπίθεση βγάζοντας την τελική πάσα στο δεύτερο). by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
21:44
Την ίδια στιγμή, ο Άρης ισοφάρισε (1-1) στο 47' του αγώνα με τον Ολυμπιακό με σουτάρα του νεοεισελθόντα Πάρδο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Επέστρεψαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τον Βόλο. Οι Ενγκίν μπήκε στη θέση του Τρουιγέ. Ο Μαχαίρας πέσαρε σε πιο εσωτερικό ρόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
48' Στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ζίβκοβιτς, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Εκ νέου προβάδισμα (2-1) για τον Ολυμπιακό κόντρα στον Άρη χάρη σε κεφαλιά του Ελ Κααμπί στο 62', ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
53' Ωραίο πέρασμα του Τάισον προς τον προωθημένο Σάστρε στην «καρδιά» της περιοχής του Βόλου, όμως ο Ισπανός μπακ δεν έκανε καλό κοντρόλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Ο Τάισον είναι αδιαμφισβήτητα ο MVP μέχρι στιγμής στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
55' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 3-0! Σκόρερ ο Σαμάτα! Πρώτο γκολ του Τανζανού φορ με τον «δικέφαλο του Βορρά». Ο Μπάμπα έκανε τη σέντρα από αριστερά, η άμυνα του Βόλου δεν έδιωξε πειστικά, με τον Σαμάτα να παίρνει την μπάλα στη μικρή περιοχή, να περνά τον Παπαδόπουλο και να πλασάρει από κοντινή απόσταση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
58' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τάισον είδε το ανέβασμα του Μπάμπα, του πέρασε κάθετα, με τον αριστερό μπακ των Θεσσαλονικιών να βγάζει τη σέντρα από θέση μέσα αριστερά στην περιοχή, τον Ζίβκοβιτς να κάνει την προβολή από διαγώνια θέση και τον Λούνα να διώχνει πάνω στη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
3-1 ο Ολυμπιακός κόντρα στον Άρη. Κι άλλο γκολ από τον Ελ Κααμπί, αυτή τη φορά στο 70'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
65' Οι Μωραΐτης και Μεταξάς αντί των Γκαρθία και Κόμπα για τον Βόλο. Οι Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας και Οζντόεφ στις θέσεις των Ζίβκοβιτς, Τάισον και Σβαμπ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρασβάν Λουτσέσκου αρχίζει να ξεκουράζει παίκτες ενόψει και του ερχόμενου ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
4-1 ο Ολυμπιακός τον Άρη με τέρμα του Γιόβετιτς στο 84'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
77' Ο Κουλιεράκης θα παραχωρήσει τη θέση του στον Νάσμπεργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
80' Ο Ασλανίδης αντί του Τσοκάνη για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
81' Ο Σαμάτα -που βρήκε για πρώτη φορά δίχτυα με τον ΠΑΟΚ- αποχωρεί από το ματς καταχειροκροτούμενος. Στη θέση του ο Τζίμας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
82' Αστοχεί από κοντά, μετά από πάσα του Ντεσπόνοφ, ο Τζίμας, αλλά ο Βούλγαρος μεσοεπιθετικός ήταν σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
84' Μικρή διακοπή για τραυματισμό του Μαχαίρα, ο οποίος σηκώθηκε και συνεχίζεται το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
Ακόμη τρία λεπτά για τα 90', με τον ρυθμό να έχει πέσει αισθητά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Τελικό σκορ στο «Γ. Καραϊσκάκης», Ολυμπιακός-Άρης 4-1. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
88' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπάμπα έκανε ωραία σέντρα από αριστερά, ο Οζντόεφ πήρε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, με τον Παπαδόπουλο να έχει καλή θέση και να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
90'+2' Κόρνερ για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
Περνά ανεκμετάλλευτο, με τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει στη συνέχεια. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Τέλος στο παιχνίδι, ΠΑΟΚ-Βόλος 3-0! by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα 3-0 του Βόλου και ανέβηκε στους 13 βαθμούς, έπειτα από 6 αγωνιστικές. Κουλιεράκης (39'), Μουργκ (45'+1') και Σαμάτα (55') τα γκολ για την ομάδα του Λουτσέσκου που είχε και δύο δοκάρια και η οποία πηγαίνει με τη μέγιστη ψυχολογία στη Λεωφόρο για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Δύο ασίστ από τον MVP Τάισον, πρώτο γκολ για τον Σαμάτα με τα ασπρόμαυρα. Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε το ματς με 17(10) τελικές (εντός στόχου) έναντι 4(2) του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης