Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με τη Ρεν, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League

21:22
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρησης, Παναθηναϊκός-Ρεν, για την 3η αγωνιστική του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport5, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα και σχόλιο Τάσου Νικολογιάννη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr και του bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι - Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς - Αράο, Τσέριν, Τζούριτσιτς – Παλάσιος, Μπερνάρ, Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Ρεν (Μπρούνο Ζενεσιό): Μανταντά - Ασινιόν, Ομαρί, Μπελοσιάν, Τριφέ- Μάτιτς, Μπουριζό, Λε Φε- Γκουιρί, Καλιμουεντό, Μπλας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Στον πάγκο των «πράσινων»: Λοντίγκιν, Λίλο, Ρούμπεν, Σπόραρ, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Σιδεράς, Κώτσιρας, Βιλένα, Μπιλάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:27
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γκαγιό, Λεμπέ, Τεάτ, Τεριέ, Σανταμαρία, Βουό, Ντουέ, Ρίντερ, Ντ. Ντουέ, Σαλάχ, Ναζιντά, Γιλντιρίμ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Διαιτητής: Ζοάο Πινιέιρο Βοηθοί: Μπρούνο Ζεσούς και Λουτσιάνο Μαΐα 4ος: Φάμπιο Βερίσιμο VAR: Λουίς Γκοντίνιο, AVAR: Αντρέ Ναρκίσο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Ο Παναθηναϊκός θέλει τη νίκη στο συγκεκριμένο ματς, ώστε να κάνει άλμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League, έχοντας ήδη τέσσερις βαθμούς στον 6ο όμιλο. Αφού επικράτησαν 2-0 της Βιγιαρεάλ στην πρεμιέρα, ενώ ήρθαν 0-0 με τη Μακάμπι Χάιφα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35
Στο προσφάτο, οι "πράσινοι" προέρχονται από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, το οποίο δεν τελείωσε ποτέ, λόγω της κροτίδας στον Χουάνκαρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Η Ρεν έχει 3 βαθμούς, αφού επικράτησε 3-0 της Μακάμπι Χάιφα στην πρεμιέρα, ενώ ηττήθηκε 1-0 από τη Βιγιαρεάλ στη 2η αγωνιστική by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Στη Ligue 1 η Ρεν είναι ένατη, ενώ προέρχεται από δύο διαδοχικές ήττες, από Παρί Σεν Ζερμέν (1-3) και Λοριάν (2-1). by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Μια αλλαγή έχει η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού, με τον Γεντβάι να παίρνει τη θέση του Ρούμπεν και τον Αράο να επιστρέφει στο κέντρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Εκτός μάχης είναι Χουάνκαρ, Μάγκνουσον, Πάλμερ-Μπράουν και Κλεϊνχέισλερ. Δεν έχουν δηλωθεί στη λίστα Ζέκα, Γερεμέγεφ και Τσόκαϊ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Πλήρης ήρθε η Ρεν. Με τον αμυντικό Τεάτ να μην παίρνει εν τέλει θέση στο αρχικό σχήμα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
4-3-6 ο απολογισμός του Παναθηναϊκού κόντρα σε Γάλλους by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
21:47
Για τις 6 Δεκεμβρίου έχει οριστεί το Βιγιαρεάλ-Μακάμπι Χάιφα, καθώς έχουν αναβληθεί από την UEFA οι προσεχείς υποχρεώσεις των συλλόγων από το Ισραήλ λόγω της εμπόλεμης κατάστασης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:48
Πάμε να θυμηθούμε τι έχει κάνει έως τώρα ο Παναθηναϊκός στον όμιλο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
Υπενθυμίζεται ότι ο Παναθηναϊκός έδωσα τα προηγούμενα εντός έδρας παιχνίδια του στην Ευρώπη στο ΟΑΚΑ, αλλά επέστρεψε στην Ευρώπη λόγω του θέματος που προέκυψε με το Ολυμπιακό Στάδιο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Ωραία ατμόσφαιρα στη Λεωφόρο, με τους φίλους του Παναθηναϊκού να έχουν ετοιμάσει ωραίο κορεό στη Θύρα 13 by Αποστόλης Λιβάνιος

22:05
4' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Μπερνάρ, έδωσε στον Ιωαννίδη και το γύρισμα του Βαγιαννίδη από τα δεξιά ήταν λίγο πιο πίσω από το σημείο που ήθελε την μπάλα ο Τζούριτσιτς, ο οποίος έκανε φάουλ στο τελείωμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
7' Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μετά από γέμισμα του Μπρινιόλι, ο Ασινιόν έδιωξε άτσαλα προς τα πίσω, ο Παλάσιος πήρε την μπάλα, συνεργάστηκε με τον Ιωαννίδη, με το εκτός περιοχής σουτ να περνάει λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
7' ΓΚΟΛ η Ρεν, 0-1! Κεφαλιά του Γκουιρί μετά από εξαιρετική σέντρα του Λε Φε, δεν μπόρεσε να καθαρίσει τη φάση η άμυνα του Παναθηναϊκού, που δεν συνεργάστηκε αρμονικά. Δέχεται ένα κρύο γκολ το "τριφύλλι". by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
14' Δοκάρι για τη Ρεν! Ο Γκουιρί συνέκλινε και έπιασε δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
16' Επικίνδυνη επίσκεψη του Παναθηναϊκού στην αντίπαλη περιοχή! Ο Γεντβάι έκανε σόλο προσπάθεια λίγο πάνω από το κέντρο και σέρβιρε για τον Μπερνάρ δεξιά, με το σουτ του Βραζιλιάνου να βρίσκει σε αντίπαλα πόδια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
Ο Παναθηναϊκός έχει ένταση στο παιχνίδι του, αλλά του λείπουν οι καλές αποφάσεις στα τελευταία μέτρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Λε Φε, ο οποίος στραβοπάτησε και δείχνει να έχει χτυπήσει άσχημα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
Ευκαιρία για τον Γιοβάνοβιτς να δώσει κάποιες οδηγίες στους παίκτες του by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20
Επιστροφή στη δράση, με 10 για λίγο η Ρεν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναθηναϊκό λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:22
22' Το πήρε ο Ιωαννίδης από τον Μπελοσιάν, ο οποίος αντίκρισε την κίτρινη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:22
Ένταση ανάμεσα σε δύο παίκτες της Ρεν: Τον Μπελοσιάν και τον Μάτιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
24' Απειλεί ο Παναθηναϊκός!Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Τσέριν, έδιωξε ο Μανταντά στην αριστερή του γωνία! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
Με αυτόν τον τρόπο σκόραρε πρόσφατα ο Σλοβένος με την εθνική του by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
24' Σέντρα του Μπερνάρ, πήγε να εκτελέσει ο Ιωαννίδης δίχως να έχει καλή ισορροπία, απομάκρυνε η άμυνα της Ρεν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25
25' Κίτρινη στον Μπερνάρ, που σταμάτησε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
Νωρίτερα, πάντως, δεν δόθηκε φάουλ υπέρ του Μπερνάρ λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, σε παρατεταμένο τράβηγμα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
Πρόβλημα και με τον Μπουριγκό στη Ρεν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
22:27
22:28
22:29
29' Μπλόκαρε ο Μπρινιόλι με τη δεύτερη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκουιρί από τα αριστερά. Απέφυγε την γκέλα ομ Ιταλός. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
30' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεν: Ο Σανταμαρία αντί του Μπουριγκό by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
22:34
33' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Ο Παλάσιος έφερε βόλτα τον Ασινιόν, γύρισε για τον Τζούριτσιτς που έκανε κακό τελείωμα από το ημικύκλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
35' Δυνατό σουτ του Μάτιτς, πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει ο Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
37' Ωραία σέντρα του Μλαντένοβιτς, δεν καταφέρνει να πάρει κάτι ο Παναθηναϊκός. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
Ο Τζούριτσιτς πέρασε δεξιά, ο Μπερνάρ σε ρόλο δεκαριού by Αποστόλης Λιβάνιος
22:41
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ έκανε επέλαση και σέρβιρε στον Ιωαννίδη, που εκτέλεσε από θέση βολής, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Μανταντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42
42' Νέα τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Βαγιαννίδης συνεργάστηκε με τον Τζούριτσιτς και το σουτ του Σέρβου δεν ήταν αρκετό για να νικήσει τον Μανταντά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
45' Κίτρινη στον Αράο για φάουλ στον Λε Φε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
45'+1' Ο Παλάσιος έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Ιωαννίδης εκτέλεσε με την μπάλα να περνάει εκτός. Διαμαρτυρήθηκε ορθώς για κόρνερ ο Έλληνας φορ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
45'+4' Φάουλ του Τρουφέρ στον Τζούριτσιτς και κίτρινη λόγω του παρατεταμένου τραβήγματος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:50
Ημίχρονο στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Ρεν 0-1! Το «κρύο» γκολ του Γκουιρί στο 7ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος

23:09

49' ΓΚΟΛ η Ρεν, 0-2!

Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ρίντερ από τα δεξιά, ο Καλιμουεντό έκανε τακουνάκι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπρινιόλι, σημειώνοντας ένα εντυπωσιακό γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
Όπως και στο πρώτο μέρος, ο Παναθηναϊκός δέχεται γκολ πολύ νωρίς. Ξανά μπήκε με ένταση στο παιχνίδι του, ξανά βλέπει την εστία του να παραβιάζεται στην πρώτη επικίνδυνη επίθεση των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
55' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Κόρνερ του Μπερνάρ από τα αριστερά, κεφαλιά του Ιωαννίδη, με τον Μανταντά να μπλοκάρει. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
Φωνές από τον Παναθηναϊκό για πέναλτι του Ασινιόν στον Παλάσιος. Έχει πατήσει τον άσο του Παναθηναϊκού ο αμυντικός της Ρεν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
Θα κάνει on field review by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό στο 60'! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20

60' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-2!

Ψυχρή εκτέλεση από τον Ιωαννίδη, όπως κόντρα στη Μαρσέιγ και η μπάλα στα δίχτυα. Ο Μανταντά δεξιά, η μπάλα στην άλλη πλευρά και το "τριφύλλι" ξανά στο κόλπο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
62' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Αϊτόρ, Μαντσίνι και Βιλένα μέσα, Μπερνάρ, Παλάσιος και Τσέριν έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
66' Καλή αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Ιωαννίδη να προσπαθεί να κάνει την τελική πάσα για τον Τζούριτσιτς, αλλά έκοψε η άμυνα της Ρεν. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
69' Επικίνδυνη επίσκεψη του Παναθηναϊκού στην περιοχή της Ρεν, με τον Τζούριτσιτς να μην παίρνει το καλύτερο δυνατόκ, κερδίζοντας ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
70' Τρομερή ευκαιρία για τη Ρεν! Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην κόντρα, ο Καλιμουεντό εκτέλεσε και ο Μπρινιόλι έκανε απίθανη επέμβαση! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:31
Κεφαλιά του Ομαρί μετά το κόρνερ, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
72' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Γύρισμα του Μαντσίνι από τα δεξιά, δεν μπόρεσε να εκτελέσει ο Αϊτόρ από το ύψος του πέναλτι. Το επιφώνημα από τις κερκίδες στη Λεωφόρο αποτυπώνει την ευκαιρία που κλώτσησε το "τριφύλλι" by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
73' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ιωαννίδη και Μλαντένοβιτς συνεργάστηκαν, με τον Έλληνα φορ να κάνει σουτ στα σώματα, ενώ στη συνέχεια πάλι κόντραρε το σουτ σε αντίπαλο και πέρασε εκτός σε κόρνερ. Στον Μπελοσιάν βρήκε και τις δύο φορές by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
74' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Σπόραρ αντί Τζούριτσιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
79' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Κώτσιρας αντί Βαγιαννίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
80' Κίτρινη στον Καλιμουέντο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
80' Ντουέ αντί Καλιμουέντο και Τεατέ αντί Τριφέ για τη Ρεν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:41
80' Σουτ του Μαντσίνι, που μπούκαρε από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Μανταντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:41
81' Εξαιρετική επέμβαση του Μπρινιόλι σε σουτ του Γκουϊρί by Αποστόλης Λιβάνιος
23:50
90'+1' Σουτ του Μπλας, μπλόκαρε ο Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:52
90'+2' Άστοχη κεφαλιά του Ιωαννίδη από φάουλ του Αϊτόρ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:54
90'+4' Ωραία σέντρα του Μλαντένοβιτς για τον Σπόραρ, μάζεψε ο Μανταντά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:58
90'+7' Τρομερή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα του Μλαντένοβιτς στο δοκάρι, δεν μπόρεσε ο Μαντσίνι να σκοράρει από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
23:58
Τέλος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Ρεν 1-2! Τα γκολ από Γκουϊρί (7') και Καλιμουέντο (49') χάρισαν τη νίκη στους Γάλλους, με το τριφύλλι να μειώνει στο 60' με πέναλτι του Ιωαννίδη, το οποίο κέρδισε ο Παλάσιος. Πλήρωσε τηνα αστοχία της η ομάδα του Γιοβάνοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος