Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:01
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Πανσερραϊκό, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Όσο για το βασικό σχήμα των «λιονταριών»; Το απαρτίζουν οι Χοβάν, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Μορέιρα, Δεληγιαννίδης. Στάικος. Ουεντραόγκο, Τομάς, Χατζηστραβός, Πηλέας και Άλεξιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Σε επίπεδο απουσιών να θυμίσουμε ότι ο Παναθηναϊκός δεν υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Χουάνκαρ, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον και του ανέτοιμου Κλεϊνχέισλερ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Στην απέναντι πλευρά, δεν είναι διαθέσιμοι για τον Πανσερραϊκό ο τιμωρημένος Πεταυράκης και οι ανέτοιμοι Στίνα και Ντάνκερλουι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Βαγιαννίδης, Ζέκα, Ιωαννίδης, Τσέριν, Μαντσίνι, Γεντβάι, Αϊτόρ και Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Κατσικάς, Χάγεκ, Μούργος, Θυμιάνης, Μπαϊροβιτς, Μασκανάκης, Κοτζαμανίδης, Μσαρίποφ και Γούλερι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ευστάθιος Γκορτσίλας από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Σχεδόν 20 λεπτά πριν τη σέντρα, τα δύο «πέταλα» της Λεωφόρου είναι σχεδόν κατάμεστα, ενώ συνεχίζεται η προσέλευση στις υπόλοιπες θύρες... Εικόνα live 21977077/30891.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Να θυμίσσουμε επίσης πως, η τελευταία φορά που συναντήθηκαν οι δύο ομάδες με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό ήταν στις 4 Δεκεμβρίου του 2010 στο ΟΑΚΑ, με το «τριφύλλι» να επικρατεί με 2-0, χάρη στα γκολ των Μπουμσόνγκ και Σισέ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Τώρα αποσύρονται οι παίκτες του Παναθηναϊκού στα αποδυτήρια, μέσα σε χειροκροτήματα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Ενώ ακολουθούν και εκείνοι του Πανσερραϊκού... by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Ανακοινώθηκαν και οι δύο 11άδες από τα μεγάφωνα, μπαίνουμε στην τελική ευθεία... by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:28
Φοβερή η ατμόσφαιρα, σχεδόν γεμάτη η Λεωφόρος, με όλο το γήπεδο να τραγουδάει συνθήματα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Πανσερραϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
1' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την καταπληκτική μπαλια΄του Ρούμπεν στην «πλάτη» της άμυνας για τον Σπόραρ, ο οποίος με υποδειγματικό κοντρόλ και μετά ένα πολύ δυνατό σουτ δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Χοβάν, ανοίγοντας το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
Η φάση εξετάζεται και μέσω του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
Μετράει το γκολ του Σλοβένου επιθετικού, 1-0 το σκορ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
5' Σουτ του Σπόραρ, από γύρισμα του Κώτσιρα από δεξιά, μπλοκάρει ο Χοβάν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
7' Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο, για δυνατό φάουλ πάνω στον Σπόραρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
8' Λάθος του Ρούμπεν, ο Άλεξιτς κλέβει, πατάει περιοχή, κάνει το σουτ από διαγώνια θέση και δεξιά αλλά ο Λοντίγκιν διώχνει εντυπωσιακά! by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
10' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Παλάσιος να γεμίζει από δεξιά για τον Βέρμπιτς, τον Δεληγιαννίδη να προλαβαίνει και να διώχνει, αλλά τη μπάλα να χτυπάει στην πλάτη του Χοβάν, για να καταλήξει στα δίχτυα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
15' Νέα καλή προσπάθεια του Αλεξιτς, από το γύρισμα του Πηλέα από αριστερά, το πλασέ του όμως περνάει ελάχιστα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
Όσο κλισέ κι αν ακούγεται, ο Παναθηναϊκός έχει βάλει βάσεις νίκης από το 10ο λεπτό, καταφέρνοντας να πετύχει περισσότερα γκολ σε αυτό το διάστημα από οσα σε... 90' απέναντι στη Ρεν, όντας πολύ αποτελεσματικός! Με τον Πανσερραϊκό, πάντως, να έχει τις στιγμές του κι αυτός, κυρίως με τον Άλεξιτς, παίζοντας ελεύθερο και γρήγορο ποδόσφαιρο... by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
20' Σταματάει το ματς, με τον Βιλένα πεσμένο στο έδαφος να... σφαδάζει από τους πόνους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
21' Μπήκε ο Ολλανδός μέσος, συνεχίζεται το ματς κανονικα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:56
23' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
26' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Τσέριν να παίρνει τη θέση του Βιλένα, που συνέχισε να έχει ενοχλήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
28' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό από την μπαλιά του Χατζηστραβού για τον Άλεξιτς, που περνάει τον Σένκεφελντ, αλλά πλασάρει ψηλά από πλάγια και αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
Δείχνει να είναι ένα «κλικ» πίσω σε αντιδράσεις ο Παναθηναϊκός μετά το 2-0, χάνοντας μονομαχίες και αφήνοντας κενούς χώρους, με τον Πανσερραϊκό να μην είναι διατεθειμένος να αφήσει το ματς και να ψάχνει την μείωση του σκορ, με κύριο εκφραστή τον Άλεξιτς... by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
34' Ωραίος συνδυασμός Σπόραρ και Βέρμπιτς, αλλά ο δεύτερος δεν πιάνει καλά το σουτ μέσα από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
38' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηστραβό, για μαρκάρισμα πάνω στον Ρούμπεν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
40' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, σε ανατροπή του Σπόραρ από τον Μπέργκστρομ, που βλέπει και την κίτρινη κάρτα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
43' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με την εύστοχη εκτέλεση του Σπόραρ, που έστειλε τον Χοβάν από την απέναντι πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
45' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο, για φάουλ στον Σπόραρ έξω από την περιοχή, με δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο Πανσερραϊκός! by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
45'+2' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Βέρμπιτς, η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Χοβάν! by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
45'+3' Νέο φάουλ υπέρ του Παναθηναϊκού, το κέρδισε ο Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
45'+4' Απίστευτα πράγματα! Ο Μπερνάρ εκτελεί το φάουλ, η μπάλα βρίσκει στο τείχος, του ξανάρχεται, την στρώνει στον Βέρμπιτς, το δυνατό σουτ του οποίου σταματάει ξανά στο οριζόντιο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
45'+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Πανσερραϊκού με 3-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
Ο Παναθηναϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας τρία τέρματα, δύο δοκάρια αλλά και ένα πολύ καλό ξεκίνημα, μαζί με ένα εξισου εντυπωσιακό «φίνις» στο πρώτο ημίχρονο, ανεβάζοντας «στροφές» μετά το ημίωρο! Ο Πανσερραϊκός είχε τις ευκαιρίες του, θα μπορούσε αναμφίβολα να έχει βάλει ένα γκολ με τον Άλεξιτς, αλλά το αριθμητικό μειονέκτημα του δύσκολα θα του επιτρέψει να έχει ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
20:39
20:40
Να πούμε επίσης πως, Μλαντένοβιτς και Αράο είχαν έντονη λογομαχία στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, για μια... εκτέλεση φάουλ και αμφότεροι έγιναν αλλαγή στην ανάπαυλα με τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς να τους στέλνει... μήνυμα, περνώντας τους Βαγιαννίδη και Γεντβάι στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
Ο Πανσερραϊκός αντιθέτως δεν έχει κάποια αλλαγή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:43
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
46' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από τα δεξιά, δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
48' Νέο κορνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά τώρα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Χοβάν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
20:48
50' Τρίτο διαδοχικό κόρνερ μεσα σε τέσερα λεπτά για τον ΠΑΟ, ούτε τώρα βγαίνει κάτι καλό! by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
51' Κίτρινη κάρτα στον Βέρμπιτς, για τράβηγμα της φανέλας του Τομάς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
55' Φαουλ για τους φιλοξενούμενους σε καλό σημείο για γέμισμα στην περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
56' Απογοητευτική η εκτέλεση του Πηλέα περνάει απευθείας άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
57' Γκολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός, με το σουτ του Μπερνάρ τη μπάλα να κοντράρει και να φτάνει στον Σπόραρ, που την «έστρωσε» στον επερχόμενο Τσέριν ο οποίος «κεραυνοβόλησε» τον Χοβάν... by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
59' Αλλαγή για τους γηπεδούχους, με τον Μαντσίνι να αντικαθιστά τον Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
60' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, μετά το λάθος γύρισμα του Κώτσιρα στον Λοντίγκιν, με τον Χαυζηστραβό να κλέβει την μπάλα, να πλασάρει από τα πλάγια της εστίας, αλλά τη μπάλα να περνάει παράλληλα με την τελική γραμμή! by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
63' Σουτ του Μπερνάρ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
63' Τομάς και Χατζηστραβός βγαίνουν, Μασκανάκης και Μασαρίποφ στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
64' Στάικος εκτός, Θυμιάνης εντός γηπέδου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
Καρμπόν με το πρώτο ημίχρονο και το δεύτερο, υπό την έννοια πως ο Παναθηναϊκός βρήκε ένα ακόμα γκολ με τη συμμετοχή του Σπόραρ σε αυτό, ενώ και ο Πανσερραϊκός είχε μια ευκαιρία να σκοράρει από... λάθος αντιπάλου του, αλλά ο Χατζηστραβός δεν το εκμεταλλεύθηκε! by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
66' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Παλάσιος να κινείται κάθετα στην περιοχή από δεξιά, να πλασάρει συρτά αλλά τον Χοβάν να αποκρούει δύσκολα με το πόδι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
69' Δεν γίνονται αυτά... Τρίτο δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, αυτή την φορά σε σουτ του Μαντσίνι μέσα από την μεγάλη περιοχή! by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
71' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ζέκα να αντικαθιστά τον Σένκεφελντ εν μέσω αποθέωσης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
73' Ωραία προσπάθεια του Μασαρίποφ με το διαγώνιο σουτ να περνάει ελάχιστα έξω από την εστία του Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
75' Κόρνερ για τους πράσινους, από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
77' Γκολ! 5-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Βαγιαννίδη να κάνει την ατομική ενέργεια από δεξιά να γυρίζει συρτά στην περιοχή, τη μπάλα να περνάει από όλους και φτάνει στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Μαντσίνι με κοντινό πλασέ βάζει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
79' Μούργος αντί Άλεξιτς, η νέα αλλαγή των Σερραίων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Στο έδαφος παίκτης του Πανσερραϊκού, να δούμε τι έχει συμβεί. Κάποιο πρόβλημα τραυματισμού έχει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
84' Μπαΐροβιτς αντί Δεληγιαννίδη για τον Πανσερραϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
85' Γύρισμα του Βαγιαννίδη, μπλόκαρε ο Χόβαν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
86' Γκολ ο Παναθηναϊκός, 6-0! Σουτάρα του Τσέριν μέσα από την περιοχή, διώχνει δύσκολα ο Χόβαν και ο Μαντσίνι παίρνει το ριμπάουντ για να σκοράρει από κοντά. Ο βοηθός σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ, από το ριπλέι δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
Τσεκάρισμα από το VAR, λογικά θα μετρήσει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
Αναμονή... Περιμένουμε ακόμα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
ΔΕΝ μετράει τελικά! Τσεκαρίστηκε το γκολ και από το VAR ενημέρωσαν τον Φωτιά πως υπάρχει οφσάιντ τελικά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Παραμένει το 5-0 υπέρ του Παναθηναϊκού κόντρα στον Πανσερραϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
Ψάχνεται και για έκτο ο Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
90'+2' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τους πράσινους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
90'+3' Στο τείχος και κόρνερ η εκτέλεση του Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
90'+4' Κάρτα στον Πέρεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναθηναϊκός πήρε ευρεία νίκη, επικρατώντας 5-0 του Πανσερραϊκού και ανεβαίνει στους 22 βαθμούς, όντας μόνος πρώτος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
Δύο γκολ ο Σπόραρ και από ένα οι Τσέριν, Μαντσίνι και αυτογκόλ του Δεληγιαννίδη για τον Παναθηναϊκό, με τον Πανσερραϊκό από το 43' να παίζει και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ουεντραόγκο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
Αυτά από εμάς, ακολουθεί το κείμενο του ματς και ρεπορτάζ στο sportfm.gr by Σπύρος Σιαμπλής