Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:00
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
17:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό, στο «Αθανάσιος Διάκος», για την 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
17:03
Ενώ το βασικό σχήμα των γηπεδούχων θα το απαρτίζουν οι Κοσέλεφ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες, Μαρτίνεθ, Σλίβκα, Τσιλούλης και Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
Επιστροφή στη... δουλειά για τον Αλμπέρτο Μπρινιόλι, που ξεκινάει βασικός! Εικόνα live 21977198/88308.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:04
Σε επίπεδο απουσιών να θυμίσουμε ότι ο Παναθηναϊκός δεν υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Χουάνκαρ, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον. by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
Στην απέναντι πλευρά, δε, δεν είναι διαθέσιμος για τη Λαμία ο ανέτοιμος Τζαγκόεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
Οι άλλοτε συμπαίκτες στον Παναθηναϊκό αλλά και συμπατριώτες Ρούμπεν Πέρεθ και Καρλίτος σε «πηγαδάκι» πριν τη σέντρα... Εικόνα live 21977198/12182.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Ρούμπεν, Ζέκα, Σπόραρ, Μπερνάρ, Αϊτόρ, Κώτσιρας, Παλάσιος και Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
Ενώ αναπληρωματικοί της ομάδας της Φθιώτιδας είναι οι Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Σαντάνα, Τόσιτς, Τσιλιανίδης, Αμαράλ, Ακούνια, Βασιλαντωνόπουλος και Λονγκό. by Σπύρος Σιαμπλής
17:10
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευάγγελος Μανούχος του Συνδέσμου Αργολίδος, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Φώτης Πολυχρόνης από τον Σύνδεσμο Πιερίας. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Να θυμίσουμε, επίσης, πως ο Παναθηναϊκός θα παίξει στη Λαμία χωρίς την παρουσία κόσμου του στις κερκίδες, με την «πράσινη» ΠΑΕ να βγάζει και σχετική ανακοίνωση καλώντας τον κόσμο να μην πάει στο γήπεδο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
17:20
17:23
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο, ελάχιστα πριν τη σέντρα... by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
Δεν είναι γεμάτο, πάντως, το «Αθανάσιος Διάκος»! by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:31
1' Επικίνδυνο γέμισμα του Μαντσίνι από τα δεξιά, στο ύψος του πέναλτι, δεν βρίσκεται κανείς συμπαίκτης του να μπει στην πορεία της μπάλας, μόλις στο 20ο δευτερόλεπτο... by Σπύρος Σιαμπλής
17:32
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να ξεμαρκάρεται από τον Τζανετόπουλο, να σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά τη μπάλα να σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Κοσέλεφ, στα 45 δευτερόλεπτα! Ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Μλαντένοβιτς κάνει νέο σουτ, με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:34
2' Διακοπή του αγώνα, στο έδαφος ο Τσέριν λόγω χτύπηματος στο κεφάλι, μετά από μονομαχία με τον Νούνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
17:35
3' Σέντρα του Καρλίτος από τα αριστερά, ο Μαρτίνεθ παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
5' Διακοπή στο ματς, λόγω του τραυματισμού του Νούνιες από το διώξιμο του Παπαδόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:38
7' Επανέναρξη του αγώνα, με τον Βέρμπιτς να τραυματίζεται τώρα από μονομαχία με τον Σιμόν και να πέφτει στο έδαφος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:39
8' Αρχίζει ξανά το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:40
9' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Καρλίτος να πασάρει αρχικά στον επερχόμενο Τσιλούλη σε φάση αντεπίθεσης, που σουτάρει αλλά η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι του Μπιρινόλι, ενώ στην συνέχεια ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού διώχνει τη νέα προσπάθεια του Καρλίτος! by Σπύρος Σιαμπλής
17:45
Παρά τις πολλές διακοπές, απόρια και του σκληρού παιχνιδιού της Λαμίας, έχουμε προλάβει να δούμε δύο δοκάρια κι άλλες δύο καλές στιγμές για γκολ. Με τον Παναθηναϊκό να έχει αναμενόμενα τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας, την ώρα που η γηπεδούχος ομάδα ψάχνει να βρει χώρους και να χτυπήσει στην κόντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
15' Προσπάθεια του Σλίβκα να βρει τον Καρλίτος, έξω από την περιοχή, αλλά η παρέμβαση του Σένκεφελντ στέλνει την μπάλα στον Μπρινιόλι που διώχνει. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
16' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο by Σπύρος Σιαμπλής
17:52
21' Πέσιμο του Τζούριτσιτς εντός περιοχής, σε φάση με τον Παπαδόπουλο, παίζετε λέει ο Μανούχος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:57
25' Σέντρα του Μαντσίνι από τα δεξιά, διώχνει ο Μαρτίνεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:58
28' Νέο κόρνερ για το «τριφύλλι», ξανά από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:59
28' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ. Εκτέλεση του κόρνερ από τον Τσέριν, ο Ιωαννίδης νικάει στον αέρα τον Παπαδόπουλο αλλά ο Κοσέλεφ πέφτει στη δεξιά γωνία και διώχνει την κεφαλιά του! by Σπύρος Σιαμπλής
18:01
31' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την φοβερή... σουτάρα του Μλαντένοβιτς με το αριστερό, από θέση έξω και αριστερά της περιοχής, να μην αφήνει περιθώρια αντιδρασης στον Κοσέλεφ και να καταλήγει στην εστία με τη βοήθεια και του δοκαριού... by Σπύρος Σιαμπλής
18:03
32' Φάουλ σε καλή θέση για την Λαμία, το παραχωρεί ο Βαγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:04
32' Γέμισμα του Καρλίτος στο δεύτερο δοκάρι, απευθείας άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:09
Η τοποθέτηση του ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, για το σκληρό παιχνίδι που είδαμε στο πρώτο δεκάλεπτο... by Σπύρος Σιαμπλής
18:10
39' Κλασική ευκαιρία της Λαμίας για το 1-1, με τον Σίντκλεϊ να σεντράρει συρτά από αριστερά, τη μπάλα να σκάει στο έδαφος, τον Μαρτίνεθ να βάζει την προβολή αλλά να αστοχεί από πλεονεκτική θέση! by Σπύρος Σιαμπλής
18:12
41' Νέα αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, αλλά ο Γέντβαι προλαβαίνει και βάζει την κόντρα στο σουτ του Μαρτίνεθ, διώχνοντας σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:13
42' Νέο κόρνερ για την Λαμία, από τα αριστερά τώρα, μετά από διώξιμο του Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:13
43' Εκτέλεση του κόρνερ, πλασέ του Νούνιες, στην αγκαλιά του Μπρινιόλι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
45' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
45' Σουτ του Ιωαννίδη, στην κλειστή γωνία του Κοσέλεφ, που διώχνει με το σώμα του. by Σπύρος Σιαμπλής
18:17
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Βαγιαννίδη, για φάουλ στον Σίντκλεϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται της Λαμίας με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
18:23
Ο Παναθηναϊκός έχει το προβάδισμα, ωστόσο δεν δείχνει αρκετά «επιθετικός» σε φάση άμυνας, με αποτέλεσμα να έχει επιτρέψει στη Λαμία να τον χτυπήσει, έστω και αναποτελεσματικά, στο τρανζίσιον, δημιουργώντας κι αυτή ευκαιρίες για γκολ. Το φοβερό τελείωμα του Μλαντένοβιτς κάνει την διαφορά έως τώρα, αλλά το ματς είναι... ανοιχτό, σε αντίθεση με προηγούμενα «ανάλογα» της ομάδας του Ιβάν Γιοβάνοβιτς... by Σπύρος Σιαμπλής
18:24
Γουίλιαν Αράο και Φίλιπ Μλαντένοβιτς πανηγυρίζουν... έξαλλα, δείχνοντας πως άφησαν πίσω τους οριστικά τα όσα έγιναν με τον Πανσερραϊκό! Εικόνα live 21977198/34017.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:35
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τη Λαμία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
46' Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες της Λαμίας σε χέρι του Αράο, δεν υπάρχει παράβαση λέει -σωστά- ο Μανούχος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:39
49' Φάουλ σε καλό σημείο για την Λαμία. by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
50' Πλασαριστή η εκτέλεση από τον Μαρτίνεθ, με τον Τζανδάρη να κάνει το σουτ αλλά να είναι εντελώς άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
51' Κίτρινη κάρτα τον Σιμόν, για το τράβηγμα της φανέλας του Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:44
54' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη, για μαρκάρισμα πάνω στον Βαγιαννίδη τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
57' Κόρνερ για τους «πράσινους», από τα δεξιά, το κέρδισε ο Βαγιαννίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
58' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την εκτέλεση του Τσέριν και την κεφλαιά του Αράο, αλλά ο Κοσέλεφ πέφτει και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
61' Γύρισμα του Σιμόν από τα δεξιά, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία και τον Μαντσίνι να κόβει προ του Σίντκλεϊ, στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
64' Γκολ! 1-1 η Λαμία, με τον Καρλίτος να κάνει το δυνατό σουτ, τη μπάλα να βρίσκει και στον Μλαντένοβιτς και να καταλήγει στα δίχτυα του Μπρινιόλι, ο οποίος ενδεχομένως να μπορούσε να κάνει και... κάτι καλύτερο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
65' Τόσιτς αντί Μαρτίνεθ για τη Λαμία. Βαγιαννίδης και Μαντσίνι έξω, Κώτσιρας και Παλάσιος μέσα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
68' Ευκαιρία για τον ΠΑΟ τώρα, με το γύρισμα του Βέρμπιτς για τον Ιωαννίδη που σουτάρει από πλάγια θέση αλλά ο Κοσέλεφ αποκρούει ξανά! by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
69' Μια ακόμα προσπάθεια του Ιωαννίδη, περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
69' Έξω ο Βέρμπιτς, τον αντικαθιστά ο Μπερνάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
70' Κίτρινη κάρτα στον Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
72' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ βγάζει κάθετη πάσα για τον Παλάσιος, ο Παπαδόπουλος τον «κλειδώνει» και ο Μανούχος δίνει την παράβαση, δείχνοντας και κίτιρνη κάρτα στιον παίκτη της Λαμίας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Η φάση εξετάζεται για οφσάιντ του Ιωαννίδη... by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
Τo VAR αποφασίζει -σωστά- ότι δεν ισχύει η φάση, αφού ο επιθετικός του Παναθηναϊκού που ακούμπησε την μπάλα, ήταν εκτεθειμένος! by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
76' Καρλίτος έξω, Ακούνια μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
78' Γκολ! 2-1 η Λαμία, με τον Τσιλούλη να κάνει την προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ του Σίντκλεϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
82' Σπόραρ και Αϊτόρ αντί των Ιωαννίδη και Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
83' Κίτρινη κάρτα στον Αράο από τον Μανούχο, είναι η δεύτερη και αφήνει τον Παναθηναϊκό με 10 παίκτες μέχρι την λήξη, με τον Βραζιλιάνο μέσο πάντως να μην έχει ακουμπήσει καν τον Ακούνια! by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Να υπενθυμίσουμε ότι στη συγκεκριμένη φάση δεν μπορεί να παρέμβει το VAR, γιατί είναι δεύτερη κίτρινη και όχι απευθείας κόκκινη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
90' Γκολ! 2-1 ο Παναθηναϊκός, με τη σέντρα του Μπερνάρ από αριστερά και την φοβερή κεφαλιά του Σπόραρ, στην απέναντι γωνία, να λυτρώνει την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
90' Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Σπόραρ για φάουλ στον Τζανετόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
90'+2' Αλλαγή για τη Λαμία, Λονγκό στη θέση του Σλίβκα και Αμαράλ αντί του Σίντκλεϊ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
90'+5' Ο διαιτητής ενημέρωσε τον τέταρτο ότι θα παιχτεί ένα ακόμα λεπτό στις καθυστερήσεις του ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
90'+5 Κίτρινη κάρτα στον Μλαντένοβιτς για φάουλ του στον Σιμόν, ευκαιρία για τη Λαμία να γεμίσει. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
90'+6' Κίτρινη κάρτα στον Αϊτόρ, κινήθηκε και πήγε πιο μπροστά στον Τόσιτς πριν εκτελεστεί το φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Πίσω κεφαλιά του Σπόραρ, κόρνερ για τη Λαμία. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
90'+7' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ της Λαμίας, οι «πράσινοι» βγήκαν σε γρήγορη αντεπίθεση, με τον Αϊτόρ να κάνει υπέροχη πάσα στον Σπόραρ, ο οποίος ανατράπηκε από τον Κοσέλεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
90'+8' Έχασε το πέναλτι στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ ο Σπόραρ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Λήξη του αγώνα, Λαμία-Παναθηναϊκός 1-2. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Λαμίας, επικρατώντας με 2-1 χάρη στα γκολ των Μλαντένοβιτς (31') και Σπόραρ (90'). Είχε ισοφαρίσει στο 64' ο Καρλίτος, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83΄ο Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής