Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League

21:32
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Βιγιαρεάλ με τον Παναθηναϊκό, στο «Θεράμικα», για την 5η αγωνιστική του 6ου ομίλου του φετινού Europa League. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού», που περιέχει εκπλήξεις αλλά και ρίσκο από τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
Ενώ το βασικό σχήμα των γηπεδούχων απαρτίζουν οι Ρέινα, Φόιθ, Αλμπιόλ, Κουένκα, Μορένο, Ακομαχ, Παρέχο, Κομεσάνια, Τριγκέρος, Μπαένα και Μοράλες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
Σε ό,τι αφορά στους απόντες, ο Παναθηναϊκός ως γνωστόν δεν υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Από την άλλη πλευρά, δεν είναι διαθέσιμοι για τη Βιγιαρεάλ οι επίσης τραυματίες Σόρλοθ και Ντένις Σουάρεθ, όπως και ο Μαντί. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
Να πούμε, επίσης, ότι το στο άλλο ματς του ομίλου η Ρεν προηγείται με 2-0 της Μακάμπι Χάιφα στην Ουγγαρία, στο 89ο λεπτό... by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
Βροντερό παρών απότους φίλους του Παναθηναϊκού στο «Θεράμικα»! Εικόνα live 21977684/5006.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
Ιβάν Γιοβάνοβιτς και Χουάνκαρ... επιθεωρούν τον αγωνιστικό χώρο. Εικόνα live 21977684/29517.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Ιωαννίδης, Μαντσίνι, Γεντβάι, Κώτσιρας, Τζούριτσιτς και Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
Ενώ στον πάγκο της ισπανικής ομάδας θα βρίσκονται οι Γέργκενσεν, Γκάμπια, Καπουέ, Ζεράρ, Ντίας, Φερμένια, Τεράτς, Πεντράθα, Αλτιμίρα, Πασκουάλ και Εσπιγκάρες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ιβάν Κρούζλιακ από την Σλοβακία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Μπάστιαν Ντάνκερτ από τη Γερμανία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
Μεγάλοι και... μικροί όλοι στο πλευρό του Παναθηναϊκού! Εικόνα live 21977684/39199.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
Ολοκληρώνεται το παιχνίδι στην Ουγγαρία. Μακάμπι Χάιφα-Ρεν 0-3. Θετικό αποτέλεσμα για τους «πράσινους» που θέλουν πλέον έναν βαθμό σε δύο ματς για να σφραγίσουν το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του Conference League! by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
21:46
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
Να σημειωθεί ότι στο γήπεδο υπάρχουν ακόμα κενά καθίσματα στις θέσεις των οπαδών της Βιγιαρεάλ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
Από την άλλη πλευρά, οι φίλοι του Παναθηναϊκού δεν σταματούν να τραγουδούν! Εικόνα live 21977684/106956.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
4' Πρώτη φάση στο ματς, με την σέντρα του Μπαένα από δεξιά και την κεφαλιά του Κομεσάνια μέσα από την περιοχή να περνάει... πλάγιο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
5' Πίεση του Μπαένα στον Μπρινιόλι, που του φεύγει λίγο το κοντρόλ αλλά απομακρύνει την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
9' Γέμισμα του Βαγιαννίδη από την δεξιά πλευρά, ο Κουένκα διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
10' Πρώτη ευκαιρία για το «τριφύλλι», από την εκτέλεση του κόρνερ του Μπερνάρ και το σκαστό σουτ του Μλαντένοβιτς, με την μπάλα να φτάνει στον Ρούμπεν που εξαπολύει ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Ρέινα καταφέρνει να διώξει! by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
12' Νέα επέλαση του Βαγιαννίδη, διώχνει με δυσκολία ο Αλμπιόλ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:16
Μετά το δυνατό ξεκίνημα της Βιγιαρεάλ, απόρροια της πίεσης της, ο Παναθηναϊκός όχι μόνο έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του, αλλά είχε και την μεγαλύτερη φάση για να ανοίξει αυτός το σκορ. Κρατώντας την μπάλα πλέον και χτυπώντας κυρίως από τα δεξιά με Βαγιαννίδη και Παλάσιος... by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
17' Σέντρα του Αϊτόρ από τα αριστερά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
20' Καλή στιγμή για τους Ισπανούς. Δυνατό σουτ του Μοράλες έξω από την περιοχή, ο Μπρινιόλι αποκρούει με γροθιές και ο Μλαντένοβιτς διώχνει για σιγουριά σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
21' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά με τον Μπαένα, ο Φόιθ κάνει το σουτ αλλά ο Μπρινιόλι αποκρούει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
23' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους,ο Σπόραρ ανοίγει το κοντρολ και δίνει τον χρόνο στον Αλμπιόλ να διώξει, η μπάλα φτάνει στον Αϊτόρ, αλλά η σέντρα-σουτ του είναι άστοχη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
26' Σουτ του Παρέχο από μακριά, πέρασε ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
28' Κρίσιμη παρέμβαση του Αράο, στην προσπάθεια του Μπαένα, προτού αυτός γίνει επικίνδυνος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
29' Γκολ! 1-0 η Βιγιαρεάλ, με τον Άκομαχ να περνάει από τα δεξιά τον Μλαντένοβιτς και να γυρίζει την κατάλληλη στιγμή στον Μπαένα ο οποίος στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού πλασάρει εύστοχα τον εξερχόμενο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
Την στιγμή που ο Παναθηναϊκός δεν φαινόταν να είχε προβλήματα από την Βιγιαρεάλ, δέχτηκε ένα γκολ που δεδομένα θα μπορούσε να είχε αποφύγει αν ο Μλαντένοβιτς έκανε φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης και το οποίο έρχεται κόντρα στη ροή του ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
34' Γκολ! 2-0 η Βιγιαρεάλ, χάρη στο πολύ ωραίο σουτ του Κομεσάνια έξω από την περιοχή, που δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:39
38' Κόρνερ για τους Ισπανούς, από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
Δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά για τη Βιγιαρεάλ, η οποία έχει τον αέρα και την ψυχολογία υπέρ της, με τον Παναθηναϊκό να μην μπορεί να γίνει απειλητικός και παράλληλα να κινδυνεύει στις αντεπιθέσεις... by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
42' Επικνδυνο γύρισμα του Μπαένα από τα δεξιά της περιοχής του Παναθηναϊκού, αποκρούει ο Μπρινιόλι το σουτ του Μοράλες στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις, με τη Βιγιαρεάλ να προηγείται του Παναθηναϊκού με 2-0. by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
Ένα πεντάλεπτο όπου τα πάντα έγιναν λάθος στα μετόπισθεν, αλλά και η... ανυπαρξία της μεσοεπιθετικής γραμμής του Παναθηναϊκού, είναι οι λόγοι του αποτελεσματος του πρώτου μέρους στο «Θεράμικα». by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
Χωρίς αλλαγή ο Παναθηναϊκός, Γκάμπια αντί Αλμπιόλ για τη Βιγιαρεάλ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Βιγιαρεάλ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:03
47' Γκολ! 3-0 η Βιγιαρεάλ, μετά το τεράστιο λάθος του Αράο, που επέτρεψε στον Μπαένα να πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Μοράλες, ο οποίος μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:06
51' Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, διωχνει η άμυνα της Βιγιαρεάλ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:08
53' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Σπόραρ στην κλειστή γωνία του Ρέινα, που πέφτει και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
23:12
Ιωαννίδης και Τζούρισιτς θα είναι οι πρώτες αλλαγές που θα κάνει ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
23:13
58' Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ με το δεξί, διώχνει ο Μορένο μέσα από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
23:14
59' Σκοράρει ο Παναθηναϊκός, με τον Παλάσιος να κάνει ωραίο γύρισμα από δεξιά και τον επερχόμενο Αϊτόρ να πλασάρει εύστοχα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
Η φάση ελέγχεται μέσω του VAR, για οφσάιντ του σκόρερ... by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
Ακυρώνεται το τέρμα του Ισπανού εξτρέμ, ορθώς αφού ήταν ακάλυπτος. by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
60' Ιωαννίδης και Τζούριτσιτς αντί Σπόραρ και Μπερνάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:17
62' Σέντρα του Μλαντένοβιτς από αριστερα, ο Αϊτόρ πέφτει στο έδαφος και οι συμπαίκτες του διαμαρτύρονται για πέναλτι... by Σπύρος Σιαμπλής
23:18
Το ριπλέι δείχνει ότι τον έχει κλωτσήσει ο Μπαένα! by Σπύρος Σιαμπλής
23:19
Γίνεται τσεκάρισμα της φάσης και ακολουθεί on field review απο τον Κρούζλιακ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:20
Όντως, ο Σλοβάκος ρέφερι καταλογίζει πέναλτι! by Σπύρος Σιαμπλής
23:21
66' Γκολ! 3-1 μειώνει ο Παναθηναϊκός, με τον Ιωαννίδη να στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Ρέινα, αλλά τον Παλάσιος να σκοράρει στην επαναφορά της φάσης, με σουτ από θέση μέσα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
23:22
68' Ζεράρ αντί Μπαένα και Ντίας αντί Μοράλες. by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
70' Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ξαναμπεί στο ματς, με τον Ιωαννίδη να γυρίζει ωραία από τα δεξιά και τον Αϊτόρ να σουτάρει ανενόχλητος αλλά με λάθος τρόπο, στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ, αντί να πλασάρει χαμηλά! by Σπύρος Σιαμπλής
23:29
71' Κίτρινη κάρτα στον Ακομαχ, για φάουλ πάνω στον Αϊτόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:29
75' Έξω ο Τσέριν, μέσα ο Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:31
76' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:33
77' Αλλαγή για τη Βιγιαρεάλ. Πεντράθα αντί Τριγκέρος. by Σπύρος Σιαμπλής
23:35

81' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, μειώνει σε 3-2!

Μακρινή μπαλιά του Βιλένα, ο Ιωαννίδης φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και εκτελεί τον αντίπαλο τερματοφύλακα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:42
88' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Μαντσίνι αντί Παλάσιος και Χουάνκαρ αντί Μλαντένοβιτς by Σπύρος Σιαμπλής
23:44
23:44
23:45
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις by Σπύρος Σιαμπλής
23:46
90'+1' Τρομερή ευκαιρία της Βιγιαρέαλ, διπλή απόκρουση του Μπρινιόλι! Ο Μορένο απειλεί με τον Ιταλό να αποκρούει, ενώ στη συνέχεια έκανε τρομερή αποκρουση ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
23:49
90'+4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης έφυγε στην κόντρα, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, με τον Γκάμπια να παραχωρεί κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:51
Στο έδαφος ο Βαγιαννίδης, έπειτα από μαρκάρισμα του Άγκομαχ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:52
Επιστροφή στη δράση by Σπύρος Σιαμπλής
23:53
90'+8' Ευκαιρία για τη Βιγιαρεάλ! Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα, με τον Μοράλες να κάνει δυνατό σουτ που έβγαλε ο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:54
Τέλος στο ματς: Βιγιαρεάλ-Παναθηναϊκός 3-2! Μπαένα (32'), Κομεσάνια (34') και Μοράλες (47') τα γκολ των γηπεδούχων. Παλάσιος (66') και Ιωαννίδης (81') τα τέρματα του τριφυλλιού. by Σπύρος Σιαμπλής