Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον Ολυμπιακό για τη 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
Σέντρα στις 16:30. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:03
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί από Cosmote Sport 1 και με ραδιοφωνική μετάδοση στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ευθύμη Χούτα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:04
Με τέσσερις αλλαγές συγκριτικά με το ματς στη Γερμανία θα παρατάξει τον Ολυμπιακό ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ. Ο Ισπανός επέλεξε να ξεκινήσουν οι Μπιανκόν, Ιμπόρα, Μπιέλ και Μασούρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:04
Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Μπιανκόν, Ρέτσος, Ορτέγκα – Καμαρά, Ιμπόρα - Φορτούνης, Μπιέλ, Μασούρας - Ελ Κααμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
16:07
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς - Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Λούνα - Γκλάβτσιτς, Τρουιγιέ, Άλχο, Κόμπα - Μωραϊτης, Γκαρσία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:08
Στον πάγκο για τον Βόλο οι Καλαμπούκας, Ασλανίδης, Κίτσος, Καραγιάννης, Μπερτόλιο, Μεταξάς, Ένγκιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:08
Από την πλευρά των «ερυθρόλευκων» θα κάτσουν οι Τζολάκης, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Καρβάλιο, Έσε, Ντόι, Μπρίνιτς, Καράκουτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
Σε βαθμολογικό επίπεδο, ο Ολυμπιακός ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με την ΑΕΚ και είναι στο -1 από τον πρωτοπόρο, Παναθηναϊκό, ενώ ο Βόλος είναι στην 11η θέση με 10 βαθμούς και στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:17
Η παράδοση στο Βόλος-Ολυμπιακός: 4 νίκες Ολυμπιακός 1 ισοπαλία Γκολ 1-10 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:21
16:21
16:27
Εκτός είναι οι Ποντένσε, Γιόβετιτς, Φρέιρε, Πορόσο και Σπάρπα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:28
Ο Λόπεθ δεν υπολογίζει στους… γνωστούς τραυματίες Σιαμπάνη, Παπαδόπουλο για τους γηπεδούχους, στον Μπαριέντος που τραυματίστηκε στο περασμένο ματς, αλλά και στους τιμωρημένους Τάχατο, Τσοκάνη και Ντέλετιτς. Αντιθέτως, ο Γκαρσία επέστρεψε στην αποστολή αφού εξέτισε την ποινή του, όπως και οι Κορνέτ, Μπερτόγλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:28
Όλα αυτά, ενώ αναμένονται εξελίξεις σε διάφορα μέτωπα στον Ολυμπιακό από αύριο by Αποστόλης Λιβάνιος

16:35
4' Σέντρα του Λούνα από τα αριστερά, προβολή του Γκαρσία, αλλά του έβαλε την κόντρα ο Ρέτσος και η μπάλα έφτασε στον Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:35
5' Επικίνδυνη σέντρα του Ροντινέι, πέρασε από πολλά πόδια η μπάλα και έφτασε στον Κόστιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από νέα προσπάθεια του Ροντινέι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
6' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Γύρισμα του Ροντινέι, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα που ήταν σε εξαιρετική θέση, αλλά καθυστέρησε και το σουτ του κατέληξε σε σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στο Πανθεσσαλικό. Φαινόταν από την αρχή, αλλά τώρα που κύλησε και ένα δεκάλεπτο φαίνεται ξεκάθαρα και στην πράξη. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό έπειτα από προσπάθεια του Φορτούνη από τα αριστερά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:42
16:43
12' Εκτελέστηκε με πάσα, με τον Φορτούνη να γεμίζει στην περιοχή, τον Ροντινέι να κάνει κοντρόλ και σουτ με την μπάλα να καταλήγει εκτός, έπειτα από κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
16:46
15' Σουτ του Φορτούνη, με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
16' Τρομερή ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Γκαρσία έφυγε στην πλάτη της άμυνας, με τον Ρέτσο να του κάνει το μαρκάρισμα και τον παίκτη των γηπεδούχων να πέφτει στο έδαφος. Φάνηκε να τον ρίχνει κάτω ο παίκτης των Πειραιωτών. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Θα γίνει έλεγχος της φάσης από το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Πάει να το δει ο Παπαπέτρου! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:49
18' Πέναλτι για τον Βόλο και κόκκινη για τον Ρέτσο! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Θα το εκτελέσει ο Μωραΐτης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Σηκώθηκαν Ντόη και Έσε για προθέρμανση από την πλευρά του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51

20' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 1-0!

Ο Μωραΐτης εκτέλεσε, ο Πασχαλάκης έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε, αλλά ο Μωραΐτης πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Θα μπει ο Έσε στο ματς για τον Ολυμπιακό, θα γυρίσει πίσω σε στόπερ ο Ιμπόρα, ενώ θα θυσιαστεί ο Μπιέλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:53
16:53
16:54
23' Εκτέλεση φάουλ του Γκλάβτσιτς, κεφαλιά του Μύγα και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
23' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Έσε αντί Μπιέλ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:55
24' Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, έχασε την ισορροπία του ο Ελ Κααμπί μέσα στην περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:57
26' Γέμισμα του Φορτούνη από τα δεξιά, κίνηση του Ελ Κααμπί με τον Κόστιτς να προλαβαίνει τον Μαροκινό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:57
16:58
29' Κίτρινη στον Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:59
17:00
Ο Κριστιάν Καρεμπέ κλείνει σήμερα τα 53. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:02
Διακοπή στο ματς, πρόβλημα με τον Λούνα στον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
Ένταση, με τους παίκτες του Ολυμπιακού να κάνουν παράπονα στον Παπαπέτρου, καθώς δεν έχει περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Λούνα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
32' Αλλαγή για τον Βόλο: Κίτσος αντί Λούνα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
32' Ο Βόλος απειλεί με τον Γκαρσία να πατάει περιοχή, αλλά τον έκοψε ο Ροντινέι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:04
34' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας μοίρασε κάθετα για τον Ελ Κααμπί, που βρήκε την μπάλα, αλλά ο Κόστιτς έκανε την έξοδο και έδιωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Στο έδαφος ο τερματοφύλακας του Βόλου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
Δεν έχει ρυθμό το ματς, είναι πολλές οι διακοπές στην αναμέτρηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Έντονα παράπονα από τον Μαρτίνεθ τώρα για τον λόγο που προαναφέραμε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
17:07
17:07
Χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι, Γκαρσία και Ιμπόρα. Διακοπή στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
38' Κίτρινη στον Μύγα γοα τράβηγμα στον Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:09
Εκτέλεσε ο Φορτούνης, έδιωξε ο Κόστιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Στο έδαφος ο Μπιανκόν. Έχει ματώσει το χείλος του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Ο αμυντικός του Ολυμπιακού την έχει φάει τόσο από αμυντικό, όσο και από τον Κόστιτς στη διεκδίκηση της μπάλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Παράπονα από τους παίκτες του Ολυμπιακού για πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
Αναμονή... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
17:12
42' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Εις βάρος του Κόστιτς που έκανε δυναμικά την έξοδο πάνω στον Μπιανκόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
Ο Ελ Κααμπί πάνω από την μπάλα και όχι ο Φορτούνης. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:14

43' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός,1-1!

Ο Ελ Κααμπί εκτέλεσε δυνατά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
45' Απειλεί ο Βόλος! Κεφαλιά του Μωραΐτη έπειτα από σέντρα του Μύγα, η μπάλα εκτός. Παράπονα για κόρνερ από τον παίκτη των γηπεδούχων. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:17
Δεκατρία λεπτά οι καθυστερήσεις! Ήταν πολλές οι διακοπές στο πρώτο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
Κόρνερ για τον Βόλο, από παρέμβαση του Μπιανκόν σε προσπάθεια του Μωραΐτη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
45'+5' Κεφαλιά του Μύγα, έδιωξε ο Ιμπόρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
17:21
17:22
Νέα διακοπή, έπειτα από φάουλ του Ελ Κααμπί στον Σιέλη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
45'+7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Σέντρα του Άλχο από τα δεξιά, αδράνεια στην άμυνα του Ολυμπιακού με τον Κόμπα να εκτελεί από το ύψος του πέναλτι και τον Πασχαλάκη να αποκρούει. Πολύ δύσκολη η επέμβαση του έμπειρου τερματοφύλακα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:25
45'+8' Άστοχο σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνάει πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
17:29
45'+12' Κόκκινη για τον Βόλο! Μύγας και Γκαρσία γκρέμισαν τον Φορτούνη σε κόντρα του Ολυμπιακού, με τον αμυντικό των γηπεδούχων να αντικρίζει την κίτρινη, η οποία είναι η δεύτερή του στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
Αριθμητική ισορροπία στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
45'+14' Προσπάθεια του Ιμπόρα, μπλόκαρε ο Κόστιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31

Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό: Βόλος-Ολυμπιακός 1-1!

Είχε απ' όλα το παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με τον Γκαρσία να κερδίζει πέναλτι και αποβολή από τον Ρέτσο στο 16', αφού πρώτα έφυγε στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων. Η παράβαση υποδείχθηκε έπειτα παρέμβαση του VAR. Ο Μωραΐτης εκτέλεσε, ο Πασχαλάκης απέκρουσε, αλλά ο παίκτης των γηπεδούχων πήρε το... ριμπάουντ και άνοιξε το σκορ. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 44' με πέναλτι του Ελ Κααμπί έπειτα από χτύπημα στον Μπιανκόν. Ο Μύγας δέχθηκε δεύτερη κίτρινη στο 45'+12' και υπήρξε αριθμητική ισορροπία από εκείνο το σημείο. Δεκατρία λεπτά καθυστερήσεις είχε το πρώτο μέρος. by Αποστόλης Λιβάνιος

17:46
46' Κάθετη του Φορτούνη για τον Μασούρα, με τον δεύτερο να χάνει τη μονομαχία με τον Σιέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
47' Κίτρινη στον Τρουιγιέ για φάουλ στον Έσε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
50' Πέναλτι για τον Βόλο! Ο Μωραΐτης πήρε την μπάλα, ο Ιμπόρα πήγε σώμα με σώμα και ο Παπαπέτρου έδειξε την άσπρη βούλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51
Ο Γκαρσία πάνω από την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:51

51' ΓΚΟΛ ο Βόλος, 2-1!

Ο Γκαρσία εκτέλεσε το πέναλτι σχεδόν στο κέντρο και ο Πασχαλάκης έπεσε αριστερά, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54
54' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-2! Σέντρα του Ροντινέι από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε στο γονάτο του Καλογερόπουλου και κατέληξε στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:55
Αποδοκιμασίες από τον κόσμο του Ολυμπιακού, πριν και μετά το 2-2! "Αυτό δεν είναι Ολυμπιακός, όποιος δεν μπορεί, να παει...". by Αποστόλης Λιβάνιος
17:56
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κακό διώξιμο του Σιέλη, σκαστό σουτ του Μασούρα και η μπάλα ελάχιστα έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
57' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας πάτησε περιοχή, έκανε το γύρισμα και ο Σιέλης έδιωξε προ του Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
59' Ασλανίδης αντί Μωραΐτη για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:00
60' Κίτρινη στον Ασλανίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01

60' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-3!

Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, ο Μασούρας βρέθηκε φάτσα με τον Κόστιτς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:01
Ο Μασούρας σκοράρει, κάνει σπριντ ώστε να αφιερώσει το γκολ στον Μαρτίνεθ! by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
18:04
Δεν υπάρχει γκολ, παραμένει το 2-2! Για οφσάιντ του Ελ Κααμπί που συμμετέχει τη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:05
Κίτρινη στον Κώστα Καραπαπά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:09
68' Σε ως μη γενόμενη φάση... Ο Άλχο έφυγε στην κόντρα για τον Βόλο, εκτέλεσε και έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία του Πασχαλάκη. Στη συνέχεια δόθηκε το οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
Ο Καρβάλιο μπαίνει στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:11
71' Απειλεί ο Βόλος! Ο Κόμπα πήρε την μπάλα, προσποιήθηκε και έπιασε άστοχο σουτ πάνω από την εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Καρβάλιο στη θέση του Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
76' Κίτρινη στον Κόμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17
76' Αλλαγή για τον Βόλο: Κορνέτ αντί Κόμπα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
83' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί αντί Μασούρα στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
18:25
85' Απειλεί ο Βόλος! Ο Άλχο έκανε την προβολή και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
18:25
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γέμισμα του Μπιανκόν, κεφαλιά του Ελ Κααμπί και η μπάλα ελάχιστα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
89' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-3! Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, κεφαλιά του Ελ Αραμπί, δεύτερη κεφαλιά του Ελ Κααμπί και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:30
Θα γίνει έλεγχος για οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
18:31
Το αφιέρωσε στον Μαρτίνεθ ο Ελ Κααμπί, όπως και ο Μασούρας νωρίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
Αναμονή για να δούμε αν μετράει... Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
18:32
Δεν μετράει το γκολ ούτε τώρα, παραμένει το 2-2! Για οφσάιντ... by Αποστόλης Λιβάνιος