Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για τη 13η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:01
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 13η αγωνιστική της φετινής Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Και εδώ το βασικό σχήμα των φιλοξενούμενων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Σε επίπεδο απουσιών να θυμίσουμε ότι ο Παναθηναϊκός έχει μείνει… χωρίς στόπερ, αφού δεν υπολογίζει στην βοήθεια των τραυματιών Γεντβάι, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Στην απέναντι πλευρά, δεν είναι διαθέσιμοι για τον ΟΦΗ οι επίσης τραυματίες Μπάκιτς και Θεοδοσουλάκης όπως και ο Μοσκέρα, λόγω πειθαρχικού παραπτώματος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι : Μπρινιόλι, Χουάνκαρ, Ζέκα, Σπόραρ, Μπερνάρ, Τσέριν, Μαντσίνι, Κώτσιρας και Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Χριστογεώργος, Λάρσον, Νέιρα, Καρώ, Γιαννούλης, Τοράλ, Ριέρα, Λαμπρόπουλος και Αποστολάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αθανάσιος Τζήλος από τον Σύνδεσμο Λάρισας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ιωάννης Παπαδόπουλος του Συνδέσμου Μακεδονίας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Ο μικρός ζήτησε το... δώρο Χριστουγέννων του από τον Γιάννη Κώτσιρα! Εικόνα live 21977727/103655.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Ένας παλιός γνώριμος, ο Νίκος Χριστογεώργος επέστρεψε στη Λεωφόρο... Εικόνα live 21977727/3601.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Επιστροφή στην 11άδα για τον «καυτό» Φώτη Ιωαννίδη. Εικόνα live 21977727/45532.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:19
Κι άλλο αίτημα, στα... ιταλικά, με αποδέκτη τον Αλμπέρτο Μπρινιόλι! Εικόνα live 21977727/101878.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Περίπου 10.000 οι φίλοι του Παναθηναϊκού που βρίσκονται στο γήπεδο αυτή την ώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Ενώ γίνεται η αναγγελία των ενδεκάδων των δύο ομάδων, τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:24
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
2' Πρωτη φάση στο ματς για τον ΟΦΗ, με τον Ντίκο να πατάει περιοχή, να σουτάρει ασπό θέση μέσα αριστερά και τον Λοντίγκιν να διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
3' Εκτέλεση του κόρνερ, μακρινό σουτ του Γκαγιέγκος, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
6' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τον Παναθηναϊκό, αλλά το σουτ του Τζούριτσιτς διαγώνια και αριστερά της αντίπαλης περιοχής είναι «χλιαρό» και καταλήγει στην αγκαλιά του Μπάουμαν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
8' Ωραία βαθιά μπαλιά του Ρούμπεν, για τον Ιωαννίδη, στην κόντρα, που κερδίζει φάουλ από τον Πασαλίδη οριακά εκτός περιοχής, χωρίς να βγει κάρτα από τον Τζήλο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
9' Εκτέλεση του φάουλ από τον Μλαντένοβιτς από αριστερά της περιοχής του ΟΦΗ, σουτ του Παλασιος στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα κοντράρει στον Αμπάντα και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
13' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Παναθηναϊκό, από τη σέντρα του Μλαντένοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
14' Εκτέλεση από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτη η φάση. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
16' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Βιλένα να εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι, τον Αράο να κάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
18' Αντεπίθεση του Παναθηναικού, με τον Ιωαννίδη να πατάει περιοχή, αλλά το σουτ του να κοντράρει. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
Αναμενόμενη η εικόνα στα μισά του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα: ο Παναθηναϊκός έχει την μπάλα στα πόδια του, αλλά δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία. Με τον ΟΦΗ να παίζει πίσω από την μπάλα και να πιέζει μόλις ο αντίπαλος πλησιάζει περιοχή. Μια καλή συνεργασία και καθαρό μυαλό στην τελική ενεργεια πρέπει να βρουν οι «πράσινοι» και να σκοράρουν για να αλλάξουν την κατάσταση... by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
27' Ευκαιρία για το «τριφύλλι», με τον Βιλένα να κλέβει, να φτάνει έξω από την περιοχή, να σουτάρει, αλλά την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάουμαν! by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
30' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, με τον Πασαλίδη να ανατρέπει τον Ιωαννίδη, μετά την ωράια κάθετη πάσα του Αϊτόρ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του παίκτη του ΟΦΗ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
34' 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ιωαννίδη να αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνοντας τη μπάλα στο κέντρο της εστίας του Μπάουμαν, που έπεσε αριστερά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
37' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Τζούριτσιτς αντί να σουτάρει με μέτωπο στην εστία πασάρει στον Αϊτορ δίπλα, που καθυστερει και κερδίζει το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Νέα διακοπή στο παιχνίδι, λόγω προβλήματος του Πασσαλίδη, που έχει ματώσει στη μύτη του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
40' Αναγκαστική αλλαγή, με τον Καρώ να μπαίνει στη θέση του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
41' Πέρασε χωρίς αντίκρισμα για τον Πνααθηναϊκό το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
43' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με το γέμισμα του Αμπάντα από αριστερά, αλλά τον Μαρινάκη να μην μπορεί να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
44' Κίτρινη κάρτα στον Αμπάντα για φάουλ πάνω στον Βαγιαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
45' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+3' Κίτρινη κάρτα στον Καρώ, για μαρκάρισμα στον Παλάσιος που έφευγε στην αντεπίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
45'+5' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ, από δεξιά και διαγώνια, αουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
45'+5 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναθηναϊκός προηγείται του ΟΦΗ με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Δίκαιο το αποτέλεσμα για τις δύο ομάδες, καθώς ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και είχε ξεκάθαρα περισσότερες φάσεις -ασχετα αν δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε ένα, ακόμα, γκολ. Με τον ΟΦΗ να αρκείται σε παθητικό ρόλο, έχοντας σαφή στόχευση να μην... ανοιχτεί και να χτυπήσει στην κόντρα. Φυσικά, με το σκορ στο 1-0 μόνο, όλα είναι ακόμα ανοιχτά... by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
Μίμης Δομάζος και Αντώνης Αντωνιάδης στις κερκίδες της Λεωφόρου. Εικόνα live 21977727/96979.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
20:35
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
47' Κίτρινη κάρτα στον Ντίκο, για σκληρό φάουλ πάνω στον Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
49' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για αντιαθλητικό μαρκάρισμα πάνω στον Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
54' Ωραία κάθετη του Μλαντένοβιτς για τον Βιλένα, αλλά είναι λίγο πιο δυνατή και επιτρέπει στον Μπαουμαν να βγει και να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
55' Ξαφνικό σουτ του Φελίπε μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
58' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με την εκτέλεση φάουλ του Μεγιάδο και την κεφαλιά του Φελίπε στο δεύτερο δοκάρι, που έβγαλε εντυπωσιακά ο Λοντίγκιν σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
61' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, χάρη στην γρήγορη πάσα του Σένκεφελντ στην αντεπίθεση στον Παλάσιος, ο οποίος αλλάζει παιχνίδι για τον Αϊτόρ, που μπαίνει περιοχή από αριστερά, αδειάζει τον Βούρο και με ωραίο πλασέ διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
64' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟ. Μπερνάρ και Μαντσίνι αντί Τζούριτσιτς και Αϊτόρ αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
66' Απαντάει με... τριπλή αλλαγή ο Νταμπράουσκας. Τοράλ, Ριέρα και Λάρσον στο ματς αντί των Ντίκο, Γκαγιέγκος και Μαρινάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύθηκε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου από την... αλλαγή πλεύσης του ΟΦΗ, που μπήκε στην επαναλήψη θέλοντας να παίξει περισσότερο ποδόσφαιρο, αλλά τελικά βρήκε το γκολ που βάζει βάσεις για τη νίκη με τον Αϊτόρ να επιβεβαιώνει ότι... επέστρεψε! Πλέον, με το 2-0 υπέρ του, χρειάζεται μόνο σωστή διαχείριση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
69' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, σε μια ακόμα εξαιρετικά εκτελεσμένη αντεπίθεση, καθώς ο Ιωαννίδης είδε την κίνηση του Παλάσιος, του πέρασε τη μπάλα και εκείνος με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μλαντένοβιτς να δίνει τη θέση του στον Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
73' Κίτρινη κάρτα στον Βούρο, για φάουλ στον Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
74' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το δυνατό σουτ του Βιλένα μέσα από την περιοχή που βγάζει με δυσκολία ο Μπάουμαν, ενώ στην εξέλιξης της φάσης νέο σουτ του Παλάσιος βρίσκει στα σώματα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
76' Κι άλλη φάση για τους γηπέδούχους με τον Ιωαννίδη να σουτάρει στην κίνηση του Ιωαννίδη, αλλά τον Μπάουμαν να μπλόκαρει με κάποιο τρόπο την μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
78' Ζέκα και Βέρμπιτς μπαίνουν αντί των Ρούμπεν και Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
78' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
79' Νέιρα αντί Μεγιάδο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
Δέκα λεπτά για το φινάλε... by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
Ο Παναθηναϊκός θα αυξήσει με αυτό το τρίποντο τη διαφορά του από τον Ολυμπιακού στους 3 βαθμούς, ενώ θα περιμένει και το αυριανό αποτέλεσμα στο ΑΕΚ-Άρης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
83' Κάρτα στον Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
Πέντε λεπτά ακόμα, διαδικαστικού χαρακτήρα. Ο Παναθηναϊκός διαχειρίζεται άψογα το υπέρ του 3-0 κόντρα στον ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
87' Γρήγορη κόντρα του Παναθηναϊκού, αλλά η πάσα του Μαντσίνι δεν ήταν η ιδανική για να βγάλει συμπαίκτη του σε θέση τετ-α-τετ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Συμπληρώνονται σιγά-σιγά τα 90' του αγώνα, να δούμε και τις καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
90'+1' Γκολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός με τον Λοντίγκιν να κάνει φοβερό βολέ και να βγάζει στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ τον Ιωαννίδη, ο οποίος από θέση τετ-α-τετ είδε το πλασέ του να σταματά στο αριστερό δοκάρι, αλλά πήρε το ριμπάουντ και σε κενή εστία... ξεχείλωσε ακόμη περισσότερο το σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
Τα πέντε γκολ στη Stoiximan Super League έφτασε ο Φώτης Ιωαννίδης με τα δύο σημερινά κόντρα στον ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Παναθηναϊκός επικράτησε 4-0 του ΟΦΗ και πλέον βρίσκεται στο +3 από τον Ολυμπιακό, ο οποίος νωρίτερα ήρθε ισόπαλος 2-2 στο Πανθεσσαλικό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
Εξαιρετική εμφάνιση από την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, άφησε πίσω της την ήττα από τη Βιγιαρεάλ και τον Άρη και έβγαλε αντίδραση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
Δύο γκολ ο εκπληκτικός Φώτης Ιωαννίδης (34', 90'+1'), από ένα πρόσθεσαν και οι Αϊτόρ (61') και Παλάσιος (69'). by Σπύρος Σιαμπλής