Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της μάχης του Ολυμπιακού με την Μπάτσκα Τόπολα για την έκτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

21:30
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Μπάτσκα Τόπολα για την αυλαία της φάσης των ομίλων του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 22:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport5, ενώ ραδιοφωνικά ασφαλώς θα υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6, με τον Νίκο Σταματέλο να είναι στην περιγραφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
Ο Ολυμπιακός με νίκη ή ισοπαλία θα συνεχίσει στο Conference League. Υπενθυμίζεται ότι έχει μείνει οριστικά εκτός Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Ο αγώνας θα γίνει σε άδειο «Γ. Καραϊσκάκης» λόγω των μέτρων της κυβέρνησης για τα επεισόδια στου Ρέντη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Ολυμπιακός (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα - Έσε, Καμαρά - Ποντένσε, Φορτούνης, Μασούρας - Ελ Κααμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Μπάτσκα Τόμπολα (Ζάρκο Λάζετιτς): Ίλιτς - Κρστιτς, Στόγιτς, Κάλουσιτς, Πέτροβιτς - Σβέτκοβιτς, Ράντιν, Κούβελιτς, Ντάκοβατς - Τσίρκοβιτς, Μιλοβάνοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Τζολάκης, Παπαδούδηςμ Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Αλεξανδρόπουλος, Κίνι, Καρβάλιο, Μπιέλ, Γιόβετιτς, Ρίτσαρντς, Σολμπάκεν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Σίμιτς, Γιόργκιτς, Μιρσέβσκι, Στάνιτς, Αντόνιτς, Πάντοβιτς, Βούλιτς, Βλαλούκιν, Σος, Ρακόνιατς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
Διαιτητής: Μάρτεν Κρογκ (Δανία) Βοηθοί: Βόλενμπεργκ Ράσμουσεν, Στέφεν Μπράμσεν (Δανία) 4ος: Πίτερ Κιάρσγκααρντ VAR: Μαουρίτσιο Μαριάνι, Ντανιέλε Ντοβέρι (Ιταλία) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
21:47
21:49
Περίπου δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Εδώ μπορείτε να ακούσετε το ρεπορτάζ-σχόλιο του Κώστα Νικολακόπουλου νωρίτερα στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος

22:02
Πιο πολύ με 4-4-2 μοιάζει στο ξεκίνημα το σύστημα του Ολυμπιακού, με τον Μασούρα να πλαισιώνει τον Ελ Κααμπί και τον Φορτούνη να κινείται δεξιά. Με τριάδα πίσω η Μπάτσκα και όχι με 4-4-2. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
4' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με καλές προϋποθέσεις, με τον Ποντένσε να βγαίνει από τα αριστερά, αλλά η σέντρα του δεν βρήκε συμπαίκτη. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
22:08
Παιχνίδι κέντρου έως τώρα στο φαληρικό γήπεδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
Η φάση του Ποντένσε νωρίτερα είναι ό,τι καλύτερο έχει γίνει έως τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
Πολυπρόσωπη αμυντικά η Μπάτσκα. Δυσκολεύεται να τη διασπάσει ο Ολυμπιακός έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
Ισοφάρισε η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
Παιχνίδι υπομονής έως τώρα στο "Γ. Καραϊσκάκης". by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
19' Γύρισμα από τον Φορτούνη από τα δεξιά, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν κακό διώξιμο, αλλά ο Μασούρας που ήταν στο σημείο του πέναλτι δεν μπόρεσε να εκτελέσει και αντιθέτως έκανε φάουλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:20

21' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Σέντρα του Ροντινέι από τα δεξιά και κεφαλιά του Ελ Κααμπί στα δίχτυα. Ο Μαροκινός νίκησε τον Στόγιτς στον αέρα, ενώ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι δίστασε να κάνει έξοδο ο Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
22:25
22:25
Ο Ολυμπιακός δεν έχει απειληθεί έως τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
22:27
28' Σουτ του Ποντένσε από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Ίλιτς δίχως πρόβλημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:29
29' Πρώτη απειλή από την Μπάτσκα. Ο Τζάκοβατς βρήκε χώρο και χρόνο για να ζυγίσει το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από την εστία του Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό. Λίγο μακριά, αλλά σε σημείο για απευθείας εκτέλεση. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:31
32' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, έπεσε χαμηλά και μάζεψε ο Ίλιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
32' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Οι Πειραιώτες έκλεψαν λίγο έξω από την περιοχή, με τον Φορτούνη να μοιράζει κάθετα για τον Ποντένσε που έκανε κακό κοντρόλ, με αποτέλεσμα να τον κλείσει η άμυνα της Μπάκτσα και να του πάρει την μπάλα, ενώ ήταν σε εξαιρετική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
35' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Ελ Κααμπί νίκησε και πάλι τον Ίλιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34
Δεν θα μετρήσει το γκολ, καθώς υπάρχει οφσάιντ. Παραμένει το 1-0! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
39' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Μασούρας πήρε την μπάλα από τα δεξιά μετά από κάθετη του Ροντινέι, πάτησε περιοχή, αλλά το γύρισμά του ήταν λίγο πιο δυνατό απ' όσο θα ήθελε ο Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:40

40' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Ο Φορτούνης γύρισε από τα δεξιά, βρήκε τον Ποντένσε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έκανε αλλεπάλληλες προσποιήσεις και έφερε την μπάλα στο αριστερό, με το οποίο εκτέλεσε ωραία στέλνοντας την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:42

42' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-0!

Οι Πειραιώτες βγήκαν στην κόντρα, με τον Ποντένσε να πατάει περιοχή από τα αριστερά και να εκτελεί με συρτό, στέλνοντας και πάλι την μπάλα στα δίχτυα του Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
45' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ο Φορτούνης πήρε την μπάλα λίγο μπροστά από το κέντρο, βρήκε ελεύθερο χρόνο, πάτησε περιοχή και εκτέλεσε με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Φάουλ σε καλή θέση για την Μπάτσκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
45'+2' Εκτελέστηκε με πάσα, με τον Κούβελιτς να εκτελεί, αλλά η μπάλα κόντραρε στο τείχος και πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
Δεν θα εκτελεστεί το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:48

Ημίχρονο στο ματς: Ολυμπιακός-Μπάτσκα 3-0!

Ο Ελ Κααμπί άνοιξε το σκορ στο 21' με κεφαλιά, ενώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Ποντένσε, ο οποίος με δύο ωραία γκολ (40', 42') έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους Πειραιώτες. Πρέπει να έρθουν τα πάνω... κάτω για να χάσουν το εισιτήριο για το Conference οι "ερυθρόλευκοι". by Αποστόλης Λιβάνιος

23:03
46' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-0! Εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη από τα δεξιά, κεφαλιά του Ρέτσου, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στο σβέρκο του Ίλιτς, αλλάζοντας πορεία, με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
Ίσως θεωρηθεί αυτογκόλ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
48' ΓΚΟΛ η Μπάτσκα, μειώνει σε 4-1! Ο Ορτέγκα σε ανύποπτη φάση έχασε τον έλεγχο της μπάλας, ο Τζάκοβατς έγινε αποδέκτης της, άδειασε τον Ντόη και νίκησε τον Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:07
50' Πολύ σκληρό φάουλ του Ράντιν στον Ορτέγκα και κίτρινη κάρτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
Η δεύτερη στο ματς και αυτή είναι για τους Σέρβους που παίζουν πολύ δυνατά. Η πρώτη δόθηκε στο 30' στον Κούβελιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
52' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Έπειτα από γέμισμα ο Μασούρας βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά κατάφερε μόνο να πάρει το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
Αυτογκόλ στον Ίλιτς έχει χρεώσει η UEFA το 4-0. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
55' Τριπλή αλλαγή για την Μπάτσκα: Ράκονιατς, Βούλιτς και Σος στο ματς, έξω οι Μιλοβάνοβιτς, Ράντιν και Πέτκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14
56' Φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί πάτησε περιοχή από τα αριστερά, αλλά το γύρισμά του δεν ήταν καλό για τον Μασούρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
57' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάτσκα! Επειτα από ωραία σέντρα, ο Σος νίκησε τον Ντόη στον αέρα, αλλά ο Πασχαλάκης αντέδρασε εξαιρετικά και παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
60' Αποβολή για την Μπάτσκα! Ο Κούβελιτς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη και άφησε με παίκτη λιγότερο τους φιλοξενούμενους. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
61' ΓΚΟΛ η Μπάτσκα, 4-2! Ο Σίρκοβιτς έκανε τρομερό σπριντ, νίκησε τον Έσε και εκτέλεσε τον Πασχαλάκη με περίτεχνο τελείωμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:20
63' Μακρινό σουτ του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
64' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ελ Αραμπί και Μπιέλ αντί Ελ Κααμπί και Μασούρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
67' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 5-2! Ωραία συνεργασία Ροντινέι και Έσε από τα δεξιά, με τον Αργεντινό να στρώνει στον Φορτούνη που τροφοδότησε τον Ελ Αραμπί, ο οποίος με σβηστό πλασέ νίκησε τον Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:28
71' Νέα καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε βρήκε τον Μπιέλ, που πάτησε περιοχή από τα δεξιά και έκανε σουτ με το δεξί που έβγαλε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
72' Στάνιτς αντί Σίρκοβιτς για την Μπάτσκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
73' Αλεξανδρόπουλος και Καρβάλιο αντί Φορτούνη και Έσε για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
76' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Ωραία μπαλιά του Ελ Αραμπί που βρήκε τον Ποντένσε, ο οποίος ελίχθηκε και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
82' Ευκαιρία του Ολυμπιακού με σουτ του Ροντινέι με εξωτερικό φάλτσο, αλλά η μπάλα κατέληξε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
Θα μπει ο Ρίτσαρντς σε λίγο... by Αποστόλης Λιβάνιος
23:40
Ντεμπούτο με την πρώτη ομάδα θα είναι αυτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:42
85' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε σε θέση βολής, τσίμπησε την μπάλα, αλλά ο Στόγιτς του έβαλε την κόντρα και ο Ίλιτς μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:43
86' Ωραίο μακρινό σουτ του Ελ Αραμπί, έδιωξε ο Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:43
86' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ρίτσαρντς αντί Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
87' Αλλαγή για την Μπάτσκα: Βλακούκιν αντί Τσάλουσιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
23:45
Κάρτες για Σος και Κρστιτς λίγο πριν για την Μπάτσκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:46
89' Ωραίο σουτ του Μπιέλ, διώχνει ο Ίλιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος